Що таке правильна вентиляція пластикових вікон?

  1. Руйнівні наслідки поганої вентиляції у вікнах
  2. Хороша вентиляція в будинку залежить від вікон
  3. Що таке вентиляція вікон?
  4. Мікрощілинне провітрювання і не тільки
  5. Популярні методи вентиляція пластикових вікон
  6. Системи провітрювання ПВХ вікон, які думають за нас

З настанням опалювального сезону користувачі пластикових вікон часто стикаються з проблемою конденсату на вікнах, однією з основних причин утворення якого є неправильна вентиляція приміщень, повідомляє портал ВІКНА МЕДІА.

З настанням опалювального сезону користувачі пластикових вікон часто стикаються з проблемою конденсату на вікнах, однією з основних причин утворення якого є неправильна вентиляція приміщень, повідомляє портал ВІКНА МЕДІА

Конденсат на склопакетах - це свого роду сигнал Ваших пластикових вікон, які повідомляють про необхідність правильного провітрювання. Експерти російського ринку рекомендують не ігнорувати можливість створення сприятливого клімату в будинку, пропонуючи різноманітні системи віконної вентиляції, що забезпечують достатній повітрообмін круглий рік.

Руйнівні наслідки поганої вентиляції у вікнах

Конденсат на склопакетах, грибок на стінах, протяг в процесі провітрювання - це лише деякі з проблем, пов'язані з невідповідністю пластикових вікон тієї ролі, за яку вони повинні відповідати в системі вентиляції будівлі
Конденсат на склопакетах, грибок на стінах, протяг в процесі провітрювання - це лише деякі з проблем, пов'язані з невідповідністю пластикових вікон тієї ролі, за яку вони повинні відповідати в системі вентиляції будівлі.

Приготування їжі, прання, купання, а також дихання і матеріали обробки меблів і приміщення - все це забруднює повітря або підсилює вологість в будинку. Результатом впливу цих факторів є не тільки зниження комфорту, а й загроза здоров'ю, а іноді і життя членів сім'ї.

Досить згадати про цвілі і грибка, які можуть викликати алергію, або шкідливою окису вуглецю (чадного газу), яка в закупореному приміщенні може привести до летального результату.

З огляду на ці факти і їх негативних наслідків дуже важливо вибрати правильні пластикові вікна і спосіб їх установки для належної вентиляції приміщень.

ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Про що розповість конденсат на вікнах ПВХ

Хороша вентиляція в будинку залежить від вікон

Саме вікна мають найбільший вплив на процес повітрообміну в будинку
Саме вікна мають найбільший вплив на процес повітрообміну в будинку. Щоб забезпечити відповідний мікроклімат в приміщеннях, слід звернути увагу на два аспекти: герметичність нових пластикових вікон і їх вентиляційні здатності.

Погано ущільнені ПВХ вікна - це не тільки проблема втрат тепла, а й неконтрольованої вентиляції. З іншого боку, занадто герметичне пластикове вікно обмежує повітрообмін, що призводить до появи цвілі на стінах і укосах, а також конденсату на склопакетах. Припустимо, однак, що герметичність пластикового вікна правильна і зосередимо увагу на вентиляції.

Що таке вентиляція вікон?

Простіше кажучи, вентиляція вікон - це заміна відпрацьованого повітря свіжим
Простіше кажучи, вентиляція вікон - це заміна відпрацьованого повітря свіжим. Такий повітрообмін може бути зроблений двома основними способами: природним і штучним.

Природна вентиляція - в її основі лежить різниця в щільності повітря в холодному стані (зовні) і теплом (в приміщенні). В результаті цієї різниці тепле повітря з приміщення, який легше, рухається вгору і заміщається надходять ззовні більш прохолодним повітрям. Така вентиляція відбувається в корисному діапазоні температур і краще підходить для зими.

Механічна вентиляція - повітрообмін здійснюється за допомогою одного або декількох вентиляційних пристроїв, перевагою якої є дія незалежно від погодних умов (вітер, температура повітря та інші).

Мікрощілинне провітрювання і не тільки

Більш простими методами провітрювання пластикових вікон, не вимагають втручання в конструкцію вікна, є мікрощілинне провітрювання і видалення фрагмента ущільнювача
Більш простими методами провітрювання пластикових вікон, не вимагають втручання в конструкцію вікна, є мікрощілинне провітрювання і видалення фрагмента ущільнювача.

Мікровентиляція або мікрощілинне провітрювання - це установка віконної стулки в положення нахилу для повітрообміну. Завдяки відповідної функції віконної фурнітури утворюється зазор між стулкою і рамою.

На додаток до традиційних способів мікровентиляції виробники пропонують рішення, що дозволяють зміщення стулки щодо рами по всьому периметру вікна
На додаток до традиційних способів мікровентиляції виробники пропонують рішення, що дозволяють зміщення стулки щодо рами по всьому периметру вікна. Цей прийом одночасно забезпечує безпеку відкритого таким чином вікна в такій же мірі, якби воно було закритим. З точки зору безпеки перевагою даного рішення є те, що утворена щілину в відкритому для провітрювання вікні не кидається в очі зовні. Пластикове вікно ззовні виглядає закритим. Крім того, положення ручки не показує зміщення стулки щодо рами.

Видалення фрагмента ущільнювача - створює отвір, через який всередину приміщення проникає повітря. На жаль, немає ніякого способу, щоб регулювати цей потік. Під час сильного пориву вітру повітряний потік може бути збільшений в кілька разів. Отриманий таким способом повітряний потік, як правило, є недостатнім для забезпечення належної вентиляції приміщення, тому рекомендується в крайніх випадках.

Популярні методи вентиляція пластикових вікон

Виробники пластикових вікон і віконної фурнітури пропонують ряд рішень для вентиляції і постійної, регульованою подачі свіжого повітря
Виробники пластикових вікон і віконної фурнітури пропонують ряд рішень для вентиляції і постійної, регульованою подачі свіжого повітря. Поряд з мікрощілинним провітрюванням найбільш широко використовуються припливні клапани.

Припливні клапани (кліматичні клапани, дифузори) - розміщуються у верхній частині вікна, як правило, в профілі стулки або рами. Найбільшим їх перевагою є можливість надходження свіжого повітря в приміщення без необхідності відкриття вікна.

Завдяки дифузорам користувачеві немає необхідності ставити пластикове вікно в положення нахилу, що є додатковою опцією безпеки, адже, як відомо, відкрите вікно може бути спокусою для грабіжників. Тому таке рішення особливо корисно, якщо, наприклад, мешканці будинку їдуть у відпустку, але хочуть бути впевнені в безпеці вдома, не позбавляючи його наповнення свіжим повітрям. Найкраще, якщо припливне клапан може регулювати ступінь відкритості та характеристики повітряного потоку, заявлені виробником, що дозволяє оцінити, скільки повітря буде надходити в приміщення.

Різноманітність колірних рішень припливних клапанів дозволяє отримати єдину композицію без шкоди для естетики пластикового вікна і інтер'єру в цілому
Різноманітність колірних рішень припливних клапанів дозволяє отримати єдину композицію без шкоди для естетики пластикового вікна і інтер'єру в цілому.

Системи провітрювання ПВХ вікон, які думають за нас

З точки зору режиму роботи існує три типи дифузорів:

Дифузор вологості або гігрорегуліруемие припливне клапан - відкривається автоматично, коли в приміщенні дуже волого
Дифузор вологості або гігрорегуліруемие припливне клапан - відкривається автоматично, коли в приміщенні дуже волого. Дифузором управляє полиамидная стрічка, яка змінює свою довжину під впливом вологи, тим самим регулює дросельну заслінку і вхідний потік повітря. Гігрорегуліруемие припливне клапан може бути заблокований в положенні, що забезпечує постійний мінімальний обмін повітря. Цей тип дифузора зазвичай використовується в місцях, що піддаються підвищеному впливу вологи, а це, як відомо, є результатом таких постійних домашніх робіт, як прання і приготування їжі. Таким чином, дифузори з контрольованою вологістю повітря часто встановлюються в кухні і ванній кімнаті.

Дифузор тиску - реагує на різницю між тиском усередині і зовні приміщення
Дифузор тиску - реагує на різницю між тиском усередині і зовні приміщення. При підвищеному тиску викликаному, наприклад, поривом вітру, крильця дифузора відхиляються, зменшуючи кількість повітря, що поступає. На відміну від дифузорів вологості їх дія не залежить від рівня вологості.

Дифузор керований вручну - за допомогою повзунка, диска або ручки користувач встановлює отвори кліматичного клапана в певне положення, яке визначає кількість повітря, що подається
Дифузор керований вручну - за допомогою повзунка, диска або ручки користувач встановлює отвори кліматичного клапана в певне положення, яке визначає кількість повітря, що подається. Ручні дифузори є рішенням для областей, де правила забороняють установку контрольованих повітрязабірників вологості і тиску. Вони включають в себе приміщення з газовими приладами, такими як печі або обігрівачі.

Якщо Ви не хочете встановити вентиляційні отвори у вікнах, то можна розмістити їх на стіні над вікном. Таке рішення, однак, вимагає втручання в конструкцію стіни і може зіткнутися з обмеженнями архітектури будівлі.

Який би вид вентиляції пластикових вікон Ви не обрали, слід завжди пам'ятати про безпеку
Який би вид вентиляції пластикових вікон Ви не обрали, слід завжди пам'ятати про безпеку. Відкрите вікно становить небезпеку, як для малолітніх дітей, так і для майна. Тому, вибираючи систему вентиляції пластикових вікон, краще прислухатися до рекомендації виробника, щоб уникнути конденсату на вікнах, грибка на стінах і протягу в процесі провітрювання.

Про найбільш популярних технологіях віконної вентиляції ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Як провітрювати приміщення з пластиковими вікнами взимку (ч.2)

Що таке вентиляція вікон?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить