Установка припливно-витяжної вентиляції

 1. Як працює
 2. природна вентиляція
 3. примусова вентиляція
 4. монтажні роботи
 5. Відео
 6. схеми

Перебуваючи в тому чи іншому приміщенні, мало хто замислюється про те, що весь цей час відбуваються роботи важливих комунікацій

Перебуваючи в тому чи іншому приміщенні, мало хто замислюється про те, що весь цей час відбуваються роботи важливих комунікацій. Наприклад, робота системи вентиляції непомітна, але без неї відразу буде відчуватися дискомфорт. Якщо вона засмітиться , То придуха буде змушувати діяти, а саме шукати причину проблеми. Звідси стає очевидним, установка припливно-витяжної вентиляції є необхідністю. Що ж являє собою цей пристрій?

Припливно-витяжна вентиляція в своїй системі має велику кількість труб, за рахунок яких відбувається повітрообмін. Також система оснащена нагрівальним або охолоджувальних приладом, а також пристроєм по знезараженню. Сьогодні можна знайти чимало укомплектованих систем вентиляції, однак, при бажанні заощадити можна окремо купити необхідні деталі і зробити її своїми руками.

Як працює

Як працює

Принцип роботи цієї системи дуже простий. У приміщенні монтуються вентиляційні отвори, за допомогою яких відбувається повітрообмін. Із зовнішнього боку встановлюється так званий конвектор, який сприяє поглинанню свіжого повітря, а також випускає його назад. Залежно від функціоналу приладу він може додатково знезаражувати, нагрівати або охолоджувати повітря в приміщенні.

Процес знезараження можливий за рахунок встановлених фільтрів в апараті. Додатково деякі моделі конвекторів оснащуються ультрафіолетовими лампами. Фільтри розташовуються у вхідній частині агрегату, а виготовляються вони з сантонина або поролону.

Коли в приміщення потрапляє свіже повітря, утворюється тиск. За рахунок нього відпрацьоване повітря виходить через вихідний повітропровід.

природна вентиляція

природна вентиляція

У квартирі приточно-витяжна вентиляція, в залежності від її виду, працює за двома принципами. Є природна і примусова вентиляція. Що стосується природної вентиляції , То вона ніяк не може працювати на очистку і знезараження повітря. Принцип роботи такої системи ґрунтується на фізичних законах. Тиск повітря зовні квартири, ясна річ, відрізняється від тиску всередині. Зміна повітря здійснюється якраз-таки за рахунок різниці тиску.

Щоб поліпшити якість повітрообміну, приточное отвір можна розташувати на північній стороні, де набагато вітряну. Що стосується монтажу воздуховода, то він встановлюється на південній стороні під дахом. В такому випадку знижується ризик зворотної тяги.

Однак така вентиляція має низький рівень продуктивності, тому сьогодні в будинках її рідко використовують. Такий тип вентиляції можна зустріти в будинках, які будувалися в минулому столітті. У них приплив свіжого повітря відбувається внизу будинку, а відтік вгорі. Як наслідок останні поверхи практично не отримують свіжого повітря.

примусова вентиляція

примусова вентиляція

Зовсім інша ситуація стосується примусової вентиляції . Цей тип вентиляції використовується в самих різних виробничих приміщеннях, в офісах, житлових будівлях і т.п. Монтаж такої системи можна виконати самостійно, хоча відразу варто зазначити, що це не зовсім просте завдання. Але незважаючи на витрачені зусилля, зробивши її монтаж, ви відразу вирішуєте кілька завдань:

 • Постійний приплив свіжого повітря в потрібному обсязі. Люди, маючи постійний свіже повітря, рідше стикаються з проблемами зі здоров'ям.
 • При виготовленні системи використовуються нешкідливі матеріали, за рахунок чого в процесі роботи вентиляція не виділяє ніяких шкідливих речовин.
 • Наявний в комплекті конвектор сприяє постійної очищенню повітря. Як наслідок, пил, бруд та інші шкідливі речовини не потраплять в дихальні шляхи людини.
 • Додатково можна зволожувати або осушувати повітря за рахунок додатково встановлених приладів.

Саме таку систему вентиляції часто використовують в підвалах, де через низьку точки не завжди можливо спорудити природну вентиляцію. В такому випадку примусова система набагато ефективніше.

монтажні роботи

монтажні роботи

Сьогодні великою популярністю користується система вентиляції з рекуперацією. Завдяки цьому можна економити кошти на газі й електриці. Як це можливо? При виході відпрацьоване повітря встигає нагріти вступник повітря. При цьому процесі два потоки не стикаються. Вентиляція, яка працює за таким принципом, має ККД до 98%. Саме установку такої системи ми зараз і розглянемо:

 1. На самому початку необхідно зробити розрахунок необхідної повітрообміну для обраного приміщення.
 2. Далі складаєте схему планованої вентиляції на плані приміщення.
 3. Також визначитеся з місцем монтажу обладнання, наприклад, це може бути горище.
 4. На плані слід зобразити місця установки забору повітря і воздухоотдачі.
 5. Наступним етапом буде виготовлення отворів для труб вентиляції в стінах.
 6. Патрубок, який встановлюється в простінок, повинен мати зворотний клапан. Завдяки цьому скорочується шанс потрапляння сміття.
 7. Врахуйте той факт, що установка вентиляційного устаткування повинна бути проведена так, щоб її було легко обслуговувати.
 8. Для стикування повітропроводів використовуються спеціальні хомути. Також слід утеплити повітроводи, в іншому випадку ефективність системи значно знизиться.
 9. Самі ж повітроводи закріплюються до стелі спеціальними кріпленнями і хомутами.
 10. До патрубку, який був встановлений в стіну, під'єднується один кінець воздуховода. З'єднується він також хомутом.
 11. На наступному етапі відбувається проводка припливних каналів.
 12. Монтаж припливного патрубка здійснюється за тим же принципом, що і повітрозабірний. При цьому слід суворо дотримуватися правильність його установки.
 13. Витяжні канали так само обладнуються, як і припливні. Дуже добре, якщо вони розташовуються в протилежних кутках приміщення.
 14. Коли всі заготовки встановлені, відбувається перевірка системи і її запуск.
 15. В самому кінці монтуються решітки на віддушини і система управління.

Так, тепер ви знаєте, як зробити припливно-витяжну вентиляцію самостійно. Дотримуючись простих порад і викладеного плану, у вас все вийде. Поділіться своїм досвідом, якщо ви вже провели у себе в приміщенні такі роботи.

Відео

Ознайомтеся з особливістю роботи і установки припливно-витяжної вентиляції в цьому відеоматеріалі:

схеми

На схемах можна розглянути особливості роботи припливно-витяжної вентиляції:

Що ж являє собою цей пристрій?
Як це можливо?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить