Вентиляція в дерев'яному будинку

 1. Види вентиляції в дерев'яному будинку
 2. Природна вентиляція в дерев'яному будинку: плюси і мінуси
 3. Вентиляції від компанії «Витязь-Строй»

Відомий вислів: «дерево дихає». Його часто застосовують в описі дерев'яних будинків. Деякі компанії списують на цю ефемерну здатність деревини своє небажання обладнати вентиляцію. Замовчують про необхідність її проектування і обладнання. Клієнтам навіть не пропонується така можливість. Це значно здешевлює загальну конструкцію і робить пропозицію компанії привабливим у фінансовому плані.

Максимум, що пропонують такі «фахівці» - це проробити дірку в стіні кухні і встановити пластиковий вентиляційний блок на даху. Решта списується на те, що «дерево дихає». А між тим, здатність «дихати» варто віднести до здатності деревини поглинати і віддавати вологу. Ніякого відношення до провітрювання простору приміщень це не має. Щоб деревина не згнила в найближчі 5 років, обладнується спеціальна вентиляція. Її розрахунок проводиться на етапі проектування будівлі.

Види вентиляції в дерев'яному будинку

Визначившись з тим, що вентиляція необхідна, потрібно розібратися з її видами. У кожному приміщенні використовується свій спосіб провітрювання. Якщо для сухих приміщень досить природного провітрювання, то для вологих (ванна кімната, санвузол і кухня) повинні використовуватися інші методи. Ось короткий опис різних видів вентиляції в дерев'яному будинку.
 • Природна. Цей вид провітрювання не вимагає установки спеціального обладнання. Таке рішення можна сміливо назвати самим економним. Воно має на увазі наявність невеликих отворів в різних частинах стіни дерев'яного будинку (зверху і знизу). Такі технологічні отвори мають заслінки і використовуються при необхідності. Через верхнє йде відпрацьоване повітря, а через нижню надходить чистий. Ця елементарна система не може забезпечити обробку повітря, що поступає. Разом з ним в приміщення буде надходити пил і бруд, холод і спека. Зазвичай саме таким варіантом і обмежуються горе-виробники.
 • Примусова. Встановлюється система припливної вентиляції. Витяжка повітря може бути природною або автоматизованої. В цьому випадку потрібне придбання та встановлення кліматичного обладнання. Його потрібно регулярно обслуговувати. Такі витрати виправдані рівнем комфорту, який ви отримуєте. Крім цього, деревина зберігається набагато краще. Ви гарантуєте себе від того, що в дерев'яному будинку заведеться пліснява. Правильний вибір обладнання забезпечить комфортну температуру і чисте повітря в усіх приміщеннях. Висока продуктивність і низький рівень шуму - ось що відрізняє якісні системи вентиляції.
 • Змішана. Така вентиляція використовується зазвичай в санвузлах. Приплив повітря відбувається через отвір в стіні. На даху дерев'яного будинку встановлюється потужна система витяжки відпрацьованого повітря. На відміну від примусової вентиляції, повітря, потрапляє в приміщення природним чином. Але, на відміну від природної, така вентиляція має на увазі автоматичний забір повітря. Така система може коштувати дешевше. Вона набагато економічніше і дешевше в обслуговуванні.

Як влаштована вентиляція в дерев'яному будинку?

Щоб правильно обладнати систему, потрібно розрахувати розташування вентиляційних отворів і шахт, встановити обладнання з оптимальною потужністю. Вибір виду вентиляції залежить від планування дерев'яних будинків ручної рубки і фінансових можливостей замовника. Але одне потрібно розуміти точно. Економити на вентиляції не можна.

Обов'язково потрібно передбачити можливість провітрювання в таких приміщеннях.

 • Санвузол. У ванній та туалеті вентиляція повинна бути найякіснішою. Через підвищеного рівня вологості тут дуже велика можливість виникнення цвілі. Вологе повітря потрібно своєчасно виводити з таких приміщень, замінюючи його свіжим. Природним шляхом це зробити неможливо. Тому застосовується автоматика. Мається на увазі наявність технологічних отворів з заслінками і монтаж вентиляційної шахти.
 • Кухня. Тут обов'язкова установка потужної витяжки. Так можливо знизити насиченість повітря запахами і концентрацію в ньому небезпечних речовин - продуктів згоряння різних жирів. Цим же способом виводиться зайва волога, яка збирається в приміщенні, де кип'ятіння води призводить до пароутворенню. Найкраще використовувати не змішаний а примусовий вид вентиляції.
 • Підвал. Позбавлене вікон приміщення підвалу може стати місцем, сприятливим для появи цвілі. Її поширення по дерев'яному будинку стане лише питанням часу. Разом з цвіллю і грибком дуже швидко поширюється різкий запах. Дуже скоро перебувати в такому будинку стане неприємно. Тому підвал повинен провітрюватися не менш ретельно, ніж санвузол і кухня.

Автоматика дозволяє використовувати додаткові функції. До таких відноситься підігрів і очищення повітря, що нагнітається. При розробці проекту дерев'яного будинку враховуються особливості матеріалу, з якого він буде збиратися. У будь-якому випадку, обов'язково повинні вентилюватися фундамент і підлогу.

Ще на етапі закладки фундаменту передбачаються спеціальні отвори. Вони обладнуються гратами, яка захищає від проникнення гризунів, і заслінкою. Щільна заслінка ставиться для запобігання потрапляння під підлогу дерев'яного будинку вологи. Засовувати заслінки потрібно в разі, якщо є небезпека підтоплення будинку під час сильного дощу. Ці заходи повинні прийматися незалежно від того, який фундамент закладається. Найчастіше це стрічковий варіант.

За прикладом провітрювання фундаменту організовується вентиляція статі в дерев'яному будинку. Вона необхідна і в разі, якщо підлога виготовляється з бетону і додатково гідроізолюється.

Природна вентиляція в дерев'яному будинку: плюси і мінуси

Чимало суперечок відбувається навколо теми «Природна вентиляція в дерев'яних будинках». Одні вважають її пережитком на тлі сучасної автоматики, а інші віддають перевагу тільки їй. Головним аргументом останніх є те, що наші предки будували дерев'яні будинки без всякої автоматики. Вони праві. Стояли такі споруди десятиліттями і служили багатьом поколінням однієї сім'ї.

Прихильники автоматизації наводять аргументи про те, як з використанням сучасних досягнень в процентному співвідношенні підвищується якість повітря. Щоб розібратися в цій проблематиці, потрібно оцінити «плюси» і «мінуси» вентиляції природним способом. До переваг можна віднести такі фактори.

 • Екологічність. Ніхто не заперечує, що природна вентиляція екологічна. Звичайне провітрювання не має на увазі використання ніяких матеріалів штучне (вентиляторів з пластика і металевих деталей).
 • Економічність. Устаткування, експлуатація та обслуговування природної вентиляції обходиться в багато разів дешевше. Не потрібно купувати складне устаткування і витрачатися на його установку. З використанням природних можливостей рахунки за електрику зменшуються на 10-15%.
 • Ефективність. При правильному розрахунку вентиляція через отвори з заслінками може бути не менш ефективною, ніж автоматизована. Їх правильне розміщення і розрахунок розмірів дозволить створювати в дерев'яних будинках сприятливий мікроклімат. Підтримка балансу не вимагає зусиль.
 • Безперебійність роботи. Будь-яка автоматика ламається. Якщо сервіс розташовується далеко від дерев'яного будинку, то під час очікування приїзду майстра можуть початися проблеми. Поява затхлого запаху або поширення спор грибка - це найнеприємніші і небезпечні з них.
 • Якщо ви плануєте залишати дерев'яний будинок без нагляду, приїжджаючи тільки по вихідним або живучи за містом тільки влітку, то без природної вентиляції просто не обійтися. Залишати автоматику працює ніхто не буде. А значить, ефективним способом постійного провітрювання залишаються невеликі отвори в різних частинах будівлі.

  А тепер, про нестачу, який є у природної вентиляції, як і у будь-який інший системи. Він полягає в тому, що покладатися на природну витяжку можна завжди. Повітря циркулює тільки за умови, що є різниця температур в будинку і на вулиці. Безперебійно працює система природної вентиляції в прохолодну погоду. Повітря самостійно виходить через отвори. Вам залишається регулювати цей процес, відсуваючи або закриваючи отвори заслінками.

  Коли ж встановлюється спека, температура на вулиці і в вашій оселі зрівняється. Циркуляція припиняється. У приміщенні стає душно. І тут вже відкривати заслінки просто марно. Потрібно вдаватися до допомоги потужних вентиляторів. Краще, якщо вона буде обладнана функцією охолодження повітря, що надходить в дерев'яний будинок.

  Вентиляції від компанії «Витязь-Строй»

  Звертаючись до послуг відповідального виробника, будьте впевнені в тому, що вентиляція буде розрахована правильно. Фахівці розроблять проект з урахуванням площі приміщень і їх планування. Замовте обладнання такої вентиляції, яка буде задовольняти потреби всіх мешканців будинку і не зажадає великих зусиль і коштів на сервіс. Правильні варіанти запропонують вам розробники компанії. Виберіть той, який буде вам по кишені. Добротний будинок з комфортним мікрокліматом - ось що стане результатом зусиль, витрачених на розрахунок і обладнання вентиляції.

Як влаштована вентиляція в дерев'яному будинку?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить