Вентиляція в приватному будинку. Система венліляціі котеджу, заміського будинку.

 1. Природна вентиляція будинку
 2. Функції вентиляції заміського будинку
 3. Установка проветривателей для створення системної вентиляції в будинку
 4. Припливно витяжні установки з рекуперацією тепла для заміського будинку
 5. Вентиляційна система для котеджу
 6. Елементи витяжної вентиляції заміського будинку
 7. Вентиляція в котельні
 8. установка вентиляції
 9. Коли доцільніше встановлювати вентиляційну систему
 10. Чому проектування і монтаж слід довірити саме нам

Мій дім моя фортеця

Мій дім моя фортеця. Цей вислів дуже точно підходить для сучасних будинків, адже технології будівництва знаходяться на такому рівні, що сучасні будинки можуть запросто похвалитися і своєю фортецею і герметичністю. Саме цього, ми добиваємося при будівництві в своєму приватному будинку і саме через це, потім починаються проблеми пов'язані з вентиляцією в будинку. Частенько виникають ситуації, коли при будівництві котеджу або покупці готового будинку в наслідку ми виявляємо, що навіть елементарні природні витяжні повітроводи з с / у, ванної кімнати і кухні відсутні, але навіть якщо вони і є, то все одно в кімнатах відчувається затхле повітря, яка не вентилюється, сторонні запахи, вогкість.

Бувають випадки, коли повітря в будинок потрапляє через стояки природної витяжної вентиляції з відповідними запахами. Чому це відбувається? Чому будинку нам душно? Чому при наявності природної витяжної вентиляції будинку, нам нічим дихати і чому при наявності витяжного накриття над плитою, в кухні відчувається сильний запах приготування їжі?

Природна вентиляція будинку

По-перше почнемо з того, що при будівництві будинку або котеджу, необхідно потурбуватись про природної витяжної вентиляції. По-перше почнемо з того, що при будівництві будинку або котеджу, необхідно потурбуватись про природної витяжної вентиляції Вентиляційні стояки з приміщень с / у, ванної кімнати і кухні повинні виходити за межі даху забезпечуючи безперервний природний відтік повітря з цих приміщень. Природна вентиляція будинку, найпростіший і недорогий спосіб забезпечити необхідний повітрообмін і навіть якщо потім в приміщеннях буде проектуватися приточно-витяжна вентиляція, природна, повинна бути присутнім обов'язково. При правильно організованій природної вентиляції, рух повітря має починатися від житлових приміщень і закачувати свій шлях в витяжних каналах кухні, с / у, ванної кімнати.

Функції вентиляції заміського будинку

Для правильного функціонування витяжної вентиляції будинку, необхідно подумати не тільки про те, як всередину буде потрапляти повітря, який потім буде виходити в витяжну систему через кухню, с / у і ванну кімнату, але і про те щоб повітря рухався безперешкодно проходячи через всі приміщення. Існує кілька шляхів вирішення проблеми. Найпростіший, це просто тримати в житлових кімнатах прочиненими вікна або кватирки, а для того, щоб повітря безперешкодно проникав через все приміщення, необхідно передбачити зазор в 5 мм під кожною міжкімнатними дверима або забезпечити приміщення перетічними гратами. Тоді свіже повітря буде через кімнати рухатися на кухню і с / в з ванною забезпечуючи нормальний повітрообмін в будинку.

Такий спосіб, як ви розумієте, далеко не самий ідеальний Такий спосіб, як ви розумієте, далеко не самий ідеальний. Особливо в зимовий період, коли за вікном -200С, тримати відкритими вікна дуже не комфортно, та й працювати така система буде тільки взимку, навесні і восени, коли буде створюватися природна тяга повітря за рахунок перепаду температур всередині будинку і на вулиці, влітку ж таки не допоможуть навіть навстіж відчинені вікна. Влітку повітря не піде всередину приміщення через те, що температура всередині приміщення порівнюється з температурою на вулиці, тяга в витяжних коробах пропадає і вентиляція повністю припиняється, з усіма витікаючими з цього наслідками. Те ж саме, буде відбуватися, якщо поставити пасивні клапана типу КИВ або Аереко, існують повітряні клапана які можна вмонтувати в самі вікна і в усіх цих випадках, тримати вікна відкритими вже не доведеться, повітря буде проходити через клапана, але працювати вентиляція влітку знову ж не буде.

Установка проветривателей для створення системної вентиляції в будинку

Наступним із способів налагодити природну систему вентиляції є установка проветривателей типу Аеропак , iFresh , Tion lite і т.д. в житлові кімнати. Провітрювач примусово нагнітає повітря в приміщення безперервно і цілодобово, нормалізує природний відтік повітря через витяжні короби. Знову ж, не потрібно забувати про зазорах під міжкімнатними дверима. Наступним із способів налагодити природну систему вентиляції є установка  проветривателей  типу  Аеропак  ,  iFresh  ,  Tion lite  і т Установка проветривателей спільно з природною витяжною вентиляцією є одним з бюджетних варіантів організації цілорічного повітрообміну в заміському будинку, але цей спосіб, в порівнянні з відкриттям вікон, тягне постійні експлуатаційні витрати. Провітрювачі бувають з нагріванням повітря і безнагревние, природно вартість їх експлуатації відрізняється в рази. ( Вартість експлуатації Аеропак ). Для того щоб вентиляція заміського будинку або котеджу була постійною, в кімнатах були відсутні протяги і при цьому вартість її експлуатації була мінімальною, існують припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла.

Ви можете поставити резонне питання, що раніше в заміських будинках люди жили і ні про які провітрювачах і не знали, при цьому чудово себе відчуваючи. Все це так, але ж раніше не було таких технологій в будівництві і вікон пластикових не було теж. Повітря прекрасно проникав через нещільності дерев'яних вікон, через стельові перекриття йдучи на горище і далі на вулицю. У сучасному заміському будинку таке явище повністю виключено.

Особливо варто задуматися над вентиляцією власникам дерев'яних будинків. І не важливо, живете-ви в будинку цілий рік або приїжджаєте і живете в ньому періодично-вентиляція в будинку повинна бути постійною і цілорічної. Для збереження дерева, для того, щоб в будинку не утворювалася цвіль і грибок необхідний постійний повітрообмін в приміщеннях.

Припливно витяжні установки з рекуперацією тепла для заміського будинку

Для початку спробуємо розібратися, що таке рекуператор . Знаючи, що це таке і в яких випадках і приміщеннях можна застосувати той чи інший тип рекуператора ми сміливо можемо поговорити про те як краще його застосувати для вентиляції котеджу або заміського будинку. Відразу обмовимося, що застосування припливно-витяжної вентиляції в приміщенні, не виключає наявність природних витяжних каналів вентиляції, але спільне їх використання призведе до зміни функціонування природної вентиляції.

Для того, щоб налагодити вентиляцію в житлових кімнатах і при цьому знизити експлуатаційні витрати ми встановлюємо систему з рекуперацією тепла, яка споживає мінімум електроенергії і здатна подавати тепле повітря в приміщення навіть взимку. Для житлових приміщень краще використовувати рекуператор на основі целюлози або по простому з паперу. Такі рекуператори по мимо хорошого ККД (як не дивно це звучить) ще й дозволяють зберегти вологість в приміщенні, якої в зимовий період катастрофічно не вистачає. Для того, щоб налагодити вентиляцію в житлових кімнатах і при цьому знизити експлуатаційні витрати ми встановлюємо систему з рекуперацією тепла, яка споживає мінімум електроенергії і здатна подавати тепле повітря в приміщення навіть взимку В результаті житлові кімнати після установки припливно-витяжної вентиляції будуть добре провітрюватися, але така система вентиляції не зачіпає кухню, с / у, ванну кімнату. Від туди і раніше, буде здійснюватися тільки витяжка, але вже не природним шляхом. Система припливно витяжної вентиляції є збалансованою, тобто скільки повітря потрапляє всередину приміщення стільки ж і віддаляється на вулицю. Знову постає проблема з витяжною вентиляцією. Рішень по цій проблемі може бути кілька.

Перше, до припливно витяжної системи в будь-яку з кімнат, наприклад в вітальню, ставиться додатковий пристрій (проветриватель) який нагнітає надлишкове повітря для природної системи вентиляції. Таким чином в будинку з'являється надлишковий повітря, який буде виходити на вулицю через природну систему вентиляції видаляючи неприємні запахи з кухні, з / в і видаляючи надлишкову вологість у ванній кімнаті.

Друге, в витяжні повітроводи на кухні, з / в, ванній кімнаті встановлюються витяжні вентилятори зі зворотними клапанами, які включаються в міру необхідності. Витяжні вентилятори будуть створювати короткочасний невеликий перекіс в системі припливно витяжної вентиляції, що в принципі допускається при експлуатації припливно витяжних установок.

Вентиляційна система для котеджу

Зазвичай в котеджах є не тільки спальні і вітальні, але і сауна, автомобільний гараж та інші підсобні та технічні приміщення, які вимагають особливого підходу при установці вентиляційної системи котеджів. З гаража, кухні та вбиралень потрібно прибирати використаний, погано пахне повітря, в котельні і камінної кімнаті - підтримувати горіння, подаючи кисень, в сауні і басейні - регулювати рівень вологості, не допускаючи появи зайвої вогкості. Наші досвідчені інженери допоможуть вам найкращим чином організувати процес вентиляції у вашому заміському будинку. Окремої розмови заслуговують вентиляція басейну і приміщення, де встановлений камін.

Елементи витяжної вентиляції заміського будинку


Чому не горить камін

Відповідь на це питання досить простий, тому, що не вистачає повітря для підтримки процесу горіння Відповідь на це питання досить простий, тому, що не вистачає повітря для підтримки процесу горіння. Середньовічні каміни, так само як і сучасні потребують припливу свіжого повітря, причому кількість його звичайно залежить від розміру каміна, але приблизно становить 200-300 м3 / год. Це кількість повітря повинна звідкись взятися всередині приміщення перш ніж разом з димом вилетить в трубу. Для того, щоб взимку посидіти біля каміна, необхідно подати в приміщення необхідну кількість повітря, та ще й підігріти його. Так наприклад, для підігріву 300 м3 / ч повітря від -200С до + 200С потрібно 4 кВт / ч електроенергії. Звичайно ми не гріємося біля каміна цілодобово, але тим не менш, якщо у вас є камін або ви тільки починаєте будівництво будинку, необхідно подумати як забезпечити камін повітрям.
Одним з цікавих і економічних на наш погляд рішень цього питання - підведення безпосередньо в зону горіння воздуховода з вулиці. Як тільки ви запалюєте камін, створюється природна тяга в трубі і починається підсмоктування повітря через воздуховод з вулиці, що забезпечує відмінне горіння дров. Повітропровід можна обладнати заглушкою, для того, щоб виключити проникнення холодного повітря прі не палаючому каміні.

Вентиляція в котельні

Якщо у вас в будинку встановлений газовий котел, то в приміщенні котельні повинно бути організовано:
1. Природна витяжка на дах.
2. Витяжка на дах теплого повітря від самого котла.
3. Природний приплив повітря з вулиці (без всяких вентиляторів і електричних пристроїв.)

установка вентиляції

Переважна кількість домовласників вибирають припливно-витяжну систему вентиляції , Оскільки вона успішно справляється одночасно з видаленням використаного і заповненням свіжого повітря, а значить, забезпечує комфорт, здоров'я, хорошу працездатність і бадьорість людям, що живуть в будинку. Серед безперечних плюсів вибору припливно-витяжної системи вентиляції будинку можна назвати наступні:
- Повний контроль над повітрообміном.
- Високі економічні та експлуатаційні параметри.
- Автоматична система підтримки вентиляційної системи заздалегідь заданим домовласником параметрам.

Припливно-витяжна система вентиляції заміського будинку пропускає вступник повітря через фільтри, очищаючи його, зігріває його за допомогою електричного або водяного нагрівального елементу, рекуператора або охолоджує, одночасно з цим видаляючи використане повітря, неприємні запахи і зайву вологу з приміщення.

Коли доцільніше встановлювати вентиляційну систему


З позицій економії та ефективності, краще робити монтаж і проектування вентиляції в приватному будинку ще на етапі будівництва. До завершення будівельних робіт можна виділити спеціальне приміщення під венткамере, що істотно спростить обслуговування обладнання. Але і в повністю побудованому будинку, де вже не один рік живуть люди, наші досвідчені майстри можуть інтегрувати вентиляційне обладнання в інженерні системи котеджу. Такий крок дозволить істотно поліпшити умови проживання в будинку.

Чому проектування і монтаж слід довірити саме нам


Група компаній «Клімат контроль» має величезний досвід в проектуванні вентиляційних систем і проведенні монтажних робіт в котеджах, каркасних і дерев'яних будинках загальною площею два квадратних кілометри. Наші інженери і монтажники прекрасно знають особливості обміну і розподілу повітря для приватного будинку, враховують всі тонкощі, вміють швидко вирішувати всі виникаючі питання.

Фахівці Нашої компанії займаються монтажем систем вентиляції «під ключ», тобто:

- Точно розрахують необхідну для вашого будинку потужність системи.

- Підберуть найкраще обладнання, що підходить саме вашим вимогам.

- Підготують детальний проект, який відповідає всім вашим вимогам.

- Швидко проведуть монтаж і налагодження вентиляційної системи.

- Чи забезпечать гарантійне та післягарантійне обслуговування вентиляційного обладнання.

Чому це відбувається?
Чому при наявності природної витяжної вентиляції будинку, нам нічим дихати і чому при наявності витяжного накриття над плитою, в кухні відчувається сильний запах приготування їжі?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить