вентиляція

Вентиляція, як і кондиціювання - це комплекс обладнання для підтримки складу повітря в відповідність санітарно-гігієнічним нормам і вимогам до технологічних процесів. Залежно від поставленого завдання, вентиляція може підводити / відводити повітряний потік на / від робочих місць (робоче місце монтажника радіоапаратури), створювати зони підвищеного тиску для утруднення проникнення пилу в приміщення (серверні, операційні) або зниженого тиску для обмеження поширення шкідливих парів, газоподібних складових (місця куріння в кафе-ресторанах), здійснювати зволоження, фільтрацію, підігрів або охолодження подається повітряного потоку.

Вентиляція,

Перевага вентиляції над звичайним кондиціонуванням в можливості забезпечити відведення від місць виділення забрудненого повітря і подачу свіжого чистого повітря до місць безпосереднього перебування персоналу через дефлектори.

Сучасні системи вентиляції комплектуються фільтрами, нагрівальними елементами, системами автоматики, шумопоглинаючими екранами.

Аварійна вентиляція забезпечує швидке очищення повітря від шкідливих компонентів і здатна за короткий час вивести великий обсяг забрудненого повітря.

Основне застосування систем вентиляції - це офіси, технологічні та виробничі приміщення, склади.

У побутових приміщеннях найчастіше застосовується витяжна вентиляція (витяжка на кухні).

При необхідності, можливе застосування комбінованого типу вентиляції, коли в системі використовуються різні по функціонуванню компоненти.

Вибір системи вентиляції відповідальний момент вже на етапі проектування і для отримання в результаті оптимальної системи при помірних витратах необхідно залучення фахівця.

На нашому сайті Ви зможете підібрати систему вентиляції під різні інженерні рішення:

Вентиляція квартир і котеджів

При створенні комфорту в міській квартирі або заміському котеджі варто подбати не тільки про дизайн і стилі, але і про системі вентиляції При створенні комфорту в міській квартирі або заміському котеджі варто подбати не тільки про дизайн і стилі, але і про системі вентиляції. Сучасні тенденції, а саме, пластикові вікна, ущільнювачі захищають від протягів і зайвого шуму з вулиці, зберігають тепло, але при цьому в квартирі зовсім нічим дихати. Нестабільний рівень кисню і вологості матиме тільки негативний вплив на організм людини.
Природної системи вентиляції не завжди достатньо, так як при відкритті кватирок, дверей і вікон для провітрювання якість вентиляції залежить від таких факторів, як напрям і швидкість потоку вітру, температура повітря і не тільки.

Підійти до вирішення даного питання потрібно грамотно і комплексно. Для початку, слід звернути увагу на кількість необхідного повітря для хорошої вентиляції квартири.

Існують такі будівельні норми норми повітрообміну в житлових приміщеннях:

 • Кухня - 90 м3 / год
 • Туалет - 50 м3 / год
 • Ванна - 25 м3 / год
 • Суміщений санвузол - 50 м3 / год
 • Приплив повітря в жіліе кімнати - 3 м3 / год на 1 м2
 • Одно- двокімнатна квартира - 200 - 350 м3 / год (при площі 30-60 м2)
 • Трьох чотирикімнатна квартира - 350 - 500 м3 / год (при площі 70-130 м2)

Таким чином, вже можна зрозуміти, як можна досягти бажаного мікроклімату в квартирі.

У житлових приміщеннях використовують витяжні, припливні, припливно-витяжні системи вентиляції.

Витяжні системи вентиляції є вентилятор, який встановлюється в повітропровід і забезпечує забір брудного повітря. Наприклад, таку систему встановлюють в гардеробну, що запобіжить застій повітря, освіту неприємних запахів і підвищення вологості, що може привести до пошкодження одягу.

Витяжна вентиляція на кухні запобігти поширенню запахів по квартирі з приміщення кухні.

Припливні системи працюють за рахунок нагнітання чистого повітря в квартиру, при цьому несвіже повітря витісняється. Такий вид вентиляції ще називають приточкой. Вони встановлюються в гардеробних, на балконах, в лоджіях, коридорі, в нішах статі та інших порожнинах квартири. Індивідуальні припливні установки мають продуктивність близько 100 м3 / год. Для вентиляції заміських котеджів і квартир використовують побутові припливні системи вентиляції, які мають низький рівень шуму і продуктивність від 300 - 500 м3 / год для квартир і до 2000 - 3000 м3 / год - для котеджів.

Припливно-витяжні системи відповідають за приплив свіжого повітря і викид брудної. Такі системи формують найдосконалішу рециркуляцію повітря, забезпечуючи високу продуктивність і низькі витрати при використанні. При створенні вентиляції такого типу слід звернути увагу на наявність підстельового простору або ж наявність одного з приміщень (утеплений балкон) з можливістю прокладки системи повітропроводів. Витяжка для санвузлів розраховується окремо і індивідуально, з огляду на висоту стель і площа приміщення. Системою керує автоматика. Вона повідомляє про несправності і необхідності сервісного обслуговування. Також, при виявленні неправильної роботи компонентів системи, автоматика сигналізує про це.

Вентиляція Вашої квартири або котеджу - не легкий, але важливий елемент комфорту.

вентиляція офісу

Важливою проблемою офісних приміщень є зниження рівня кисню і одночасно збільшення вуглекислого газу. Надалі у працівників офісу виникає втома, погане самопочуття, що виливається до втрати робочого часу і меншій кількості виконаної роботи.

Тому хороша система вентиляції необхідна для комфортних умов роботи без зниження рівня ефективності праці працівників.

Плануючи систему вентиляції варто звернути увагу, що і офіс і адміністративні будівлі - це приміщення з великою кількістю людей і оргтехніки. Тому вибирати вентиляційну систему потрібно з огляду на:

 • Розмір приміщення
 • планування приміщення
 • кількість оргтехніки
 • Кількість працівників в приміщенні.

При цьому на одного працівника потрібно 30-40 м3 / год свіжого повітря.

Кожне робоче приміщення має свій мікроклімат і його відхилення від норми може негативно впливати на персонал. Будь то куріння, підвищення вологи або переповненість приміщення. Для невеликих офісів з бюджетом, який не дозволяє дорогі установки, оптимальний варіант - віконний припливне клапан, який монтується в кватирку або встановлюється в спеціальні отвір в стіні. Такі установки вентиляції можуть обслуговувати приміщення площею до 500 м2.

Вентиляція офісних приміщень - важливий момент для результативної роботи, особливо, якщо Ви знаходитеся в ньому не один, а з персоналом в 10 чоловік. В цьому випадку система вентиляції необхідна.

вентиляція басейну

вентиляція басейну

Вентиляція басейну відрізняється від вентиляції в квартирах або житлових будинках, адже вона виконує такі завдання: організовує повітрообмін для створення комфортних умов і знижує рівень вологості для запобігання появи конденсату. Тому система вентиляції для басейнів повинна мати функцію Осушення і провітрювання.

Повітря в приміщенні басейну насичується вуглекислим газом, виділеннями хлору з поверхні води і іншими речовинами. Цю проблему вирішить повітрообмін, приплив свіжого повітря. Для уникнення запотівання вікон в холодну погоду потрібна постійна циркуляція і правильна подача повітря. Система вентиляції влаштована так, що сухе тепле повітря перешкоджає появі конденсату на поверхнях. Роздачу підігрітого повітря краще проводити під вікнами знизу, адже вікна - найслабша ланка будівельних конструкцій і контактують безпосередньо з зовнішнім повітрям. Установка витяжки повинна проводиться зверху, де збирається самий вологе повітря.

При проектуванні вентиляції слід враховувати швидкість випаровування вологи в басейні. Даний процес випаровування можна уповільнити охолодивши воду і підтримуючи оптимальну відносну вологість в басейні.

Обмін повітря для такого приміщення - тривалий процес, тому для вентиляції басейну потрібна приточно-витяжна установка. Але така система буде підтримувати вологість не цілий рік. Взимку, е сухе повітря з вулиці подається в приміщення і одночасно відбувається висновок вологого повітря з приміщення. Для цілорічного контролю вологості в приміщенні з басейном необхідний осушувач повітря .

Для підготовки проекту вентиляційної установки для басейну слід враховувати наступні моменти:

 • Структура стін басейну
 • Товщина зовнішніх стін басейну
 • Розмір приміщення басейну
 • Розмір дзеркала басейну
 • Оптимальна температура води в басейні
 • Оптимальна температура повітря в приміщенні басейну
 • План розміщення басейну і бажаними місцями установки систем вентиляції

Рекомендований рівень вологості: 50 - 65%.

вентиляція ресторану

Вентиляція в ресторанах, барах, кафе та інших закладів громадського харчування - обов'язкова і необхідна міра. Ресторан повинен відрізнятися не тільки хорошим персоналом і смачною кухнею, а й свіжим повітрям. Такі заклади вимагають комплексного підходу і спеціальне устаткування. Фахівці рекомендують встановлювати в приміщення різного призначення не пов'язані один з одним канальні приточно-витяжні вентиляційні системи для забезпечення оптимального рівня комфорту.

Система вентиляції для кухні ресторану

У процесі приготуванні їжі, як відомо, в приміщенні підвищується рівень температури, по кухні поширюються запахи, пар, кіптява і крапельки масла. Для локалізації таких наслідків встановлюються витяжки, а для заміни вже брудного повітря свіжим підбирають систему вентиляції. Запахи на кухні не повинні проникати в зал з відвідувачами. Для цього тиск на кухні підтримують більш низьке, ніж в залі з відвідувачами і навпаки цього залу створюють аеродинамічний підпір припливною вентиляцією.

Для цього тиск на кухні підтримують більш низьке, ніж в залі з відвідувачами і навпаки цього залу створюють аеродинамічний підпір припливною вентиляцією

Система вентиляції в залі для відвідувачів

Зазвичай обладнується припливно-витяжною системою вентиляції. Якщо у Вашому закладі є відведене місце для куріння, то система вентиляції повинна бути потужною і якісною. Підпір повітря в залах для некурящих повинен бути більше. Також, можна встановити повітряну завісу, що захищає від небажаних запахів.

Завдання вентиляційної установки в залі для відвідувачів складається в створенні комфорту. В цей зал подається найбільша кількість припливного повітря. При цьому, швидкість потоку повинна бути рівномірна в усіх напрямках для виключення вірогідності протягу. У залі завжди повинен бути свіже повітря і ні в якому разі не повинен потрапляти повітря з кухні або туалету закладу.

При виборі системи вентиляції для Вашого закладу слід враховувати норми повітрообміну на одну людину для ресторанів, барів, кафе:

 • Вестибюль - 20 м3 / год
 • Кафе - 30 м3 / год
 • Кафе для дітей - 20 м3 / год
 • Ігрова кімната - 30 м3 / год
 • Їдальня - 20 м3 / год

Також, не варто забувати про архітектурні особливості приміщення, наявності виробничих приміщень.

Для вентиляції виробничих приміщень найчастіше встановлюють менш дороге обладнання. Але і воно повинно забезпечувати якісну вентиляцію повітря.

Вентиляція готелі / міні-готелю

Від правильно спланованої вентиляції готелю залежить комфорт її гостей. Цей об'єкт досить складний, адже він складається з різних приміщень за призначенням: номерного фонду, кухні, ресторану, пральні, конференц-зали та інших. Кожне з цих приміщень повинно бути обладнане відповідною системою вентиляції.

Незалежно від класу готелю, робота вентиляції повинна бути безшумною (більшість приміщень - спальні номери), якісної, індивідуальної для створення потрібного мікроклімату, надійної (вентиляційна система повинна працювати безперебійно і бути доступною для її обслуговування).

Для вентиляції невеликих готелів, найчастіше, використовують припливно-витяжні установки з мультіспліт системою (на один зовнішній блок має два внутрішніх).

Дотримуючись норм, на одну людину має припадати від 20 м3 / год припливного повітря. Більш точні дані можна побачити нижче:

Вентиляція номера повинна складатися з двох частин: для житлового приміщення і вбиральні Вентиляція номера повинна складатися з двох частин: для житлового приміщення і вбиральні. Вони не повинні об'єднуватися. У житловому приміщенні використовують припливно-витяжну установку, а в санвузлі - витяжку. Припливні розподільники і витяжки повинні бути розташовані якомога далі один від одного. Це створить найбільший повітрообмін в приміщенні.

Правильний клімат необхідний і в загальних приміщеннях готелю Правильний клімат необхідний і в загальних приміщеннях готелю. Вентиляція холу, ресторану, технічних приміщень здійснюється за принципом приплив-витяжка по 60 м3 / год на людину. Пральні та сушарки необхідно обладнати потужною витяжкою для максимально-швидкого видалення вологи для запобігання появи цвілі.

Проектуючи вентяліціонную систему готелю / готелю, можна закласти систему автоматики, яка безсумнівно окупиться. При відсутності постояльців в номері, вентиляція взимку - не дешева процедура і не завжди необхідна. Тому при плануванні закладається запірний клапан в кожній кімнаті з електричним приводом. При заїзді гостей, вентиляція в номері включається, при виїзді - вимикається. Це значна економія при слабкій завантаженні готелю.

Вентиляція магазину / торгового комплексу

Вентиляція залів супермаркету і торгових центрів обов'язкова і важлива інженерна система для об'єкта торгівлі Вентиляція залів супермаркету і торгових центрів обов'язкова і важлива інженерна система для об'єкта торгівлі. Необхідний повітрообмін в таких приміщеннях передбачений будівельними нормами. Від правильно підібраною вентиляції залежить комфорт відвідувачів і відвідуваність торгового закладу, а в результаті і прибуток. Система вентиляції торгового центру (єдиний магазин) найчастіше здійснюється приточно-витяжною системами. Забір свіжого повітря проходить через зовнішні припливні решітки з грубої і тонкої очищенням. Відпрацьоване повітря видаляється витяжною системою. Така вентиляція являє собою набір систем вентиляції або збірних установок. За площею магазину можна розрахувати кількість відвідувачів. На одного відвідувача доводиться продовольчих і непродовольчих товарів припадає 2,5 м2, на відвідувача спортивних, музичних, книжкових, електро-, радіо-, ювелірних товарів, а також, ринків - 3,5 м2.

Для багатофункціональних торгових центрів необхідні інші рішення вентиляції, так як вимоги до кратності повітрообміну відрізняються і системи вентиляції встановлюються окремо для кожного залу. У підсобних приміщеннях, складах встановлюють природну вентиляцію з роздільними каналами, а в простінках / перегородках можлива установка вогнезатримуючих клапанів. Так природна і примусова система вентиляції можуть бути об'єднані.

У магазинах, р

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить