Вирощування тютюну як бізнес. Посадка, ферментація, Реалізація

  1. Сорти курильного тютюну і махорки
  2. Пророщування насіння тютюну
  3. Культивування тютюну у відкритому грунті
  4. Прибирання та сушка тютюнового листя
  5. Ферментація тютюну в домашніх умовах
  6. Відео по темі: вирощування тютюну в домашніх умовах від А до Я

У зв'язку з географічним положенням нашої держави, тютюн для сигар і сигарет у відкритому грунті можна вирощувати тільки в південних регіонах. В інших областях для цієї мети обов'язково знадобляться тепличні споруди. Однак махорка демонструє прекрасний приріст і врожай у всіх регіонах Росії, України і СНД, за винятком областей Крайньої Півночі.

Однак махорка демонструє прекрасний приріст і врожай у всіх регіонах Росії, України і СНД, за винятком областей Крайньої Півночі

Не так давно для багатьох родин вирощування тютюну на присадибних ділянках і подальша його продаж представляла непоганий бізнес . У самосад привішували запашний буркун, як ароматичну добавку і досить звично поміщали на ринкових торгових точках.

Цей варіант збагачення придбав величезну популярність в лихі дев'яності. Махорка обзавелася натовпами фанатів на тлі дефіциту і величезної вартості виробів з тютюну. Але з часом тютюн для куріння був ліквідований з ринку жорсткою конкуренцією з виробниками сигарет.

Хоч на сьогоднішній день ринок просто завалений різноманітними тютюновими виробами, але зважаючи на низький їх якості і неухильно зростаючої ціни все більше людей звертають увагу на бізнес ідею вирощування тютюну як джерела стабільного доходу.

І відповідно перед початком будь-якої справи варто більше дізнатися про його специфіку та підводні камені, якщо такі є. У цій статті будуть розкриті питання, що стосуються рентабельності цього підприємства і обумовлені організаційні моменти.
Насамперед поговоримо про спосіб вирощування тютюну для куріння і деяких істотних моментах цієї справи направлено на наші кліматичні умови.

Сорти курильного тютюну і махорки

У питанні вирощування курильного тютюну першу скрипку грає клімат того регіону, в якому ви плануєте розгорнути свій бізнес. Зверніть увагу, кліматом нашої широти було протестовано дуже мала кількість сортів, тому до покупки сортів треба підійти дуже практично.

Отже, хороші показники врожайності і стійкості до кліматичних змін показали наступні сорти тютюну для куріння:

• Трапезонд 219.

• Ювілейний.

• Гостролист 215.

• Трапезонд 15.

І добре акліматизовані сорти махорки:

• Пехлец місцевий.

• Пехлец 4.

• Дурман 4.

Помічено, що все більшим і більшим попитом користуються сорти «Кентуккі Берлі» і «Тернопільський 14». Відносно сорту «Тернопільський 14», він був цілеспрямовано Секціонірованние для культивації в кліматичній смузі Східної Європи. Він володіє насиченим ароматом. Сорт «Кентуккі Берлі» також пристосований до кліматичних умов наших широт. Цей сорт містить дуже малу кількість цукру тому листя не піддаються ферментації. Після висихання сировину можна піддавати паровій обробці і насікти для використання.

Пророщування насіння тютюну

Виробництво тютюну вимагає найсуворішого передержіванія технологічного процесу. В іншому випадку ви ризикуєте втратити дорогоцінний аромат продукції і потерпіти фінансові витрати.
Тютюн для куріння і махорка вирощуються по дуже схожою технологією. Ключовим розбіжністю є швидкість визрівання розсади. Махорка проростає швидше ніж тютюн практично в два рази. Термін дозрівання саджанця махорки становить 70-80 діб, а саджанець тютюну дозріває за 100-120 трохи. Насіння обраних сорт не висаджуються у відкритий грунт, їх посадка здійснюється в спеціально приготовлені ящики або квіткові вазони. Які розташовуються на південних вікнах житлового приміщення. Цей варіант прийнятний якщо обсяги посаджених рослин не перевищують можливості добре освітленій поверхні приміщення. Найчастіше пророщуючи насіння тютюну або, махорки використовують теплиці. На те, щоб насіння дали сходи і їх пікірували в грунт, потрібно 40-45 діб.

Насіння вимагають попередньої підготовки. За день-другий до посіву насіння занурюють в розведену винну кислоту на 24 години. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 25 градусів. Розчин повинен складати співвідношення 3 мілілітра на 1 грам насіння. Цей процес прискорює розвиток насіння приблизно на сім днів та підвищує продуктивність схожості на 20 відсотків.

Після закінчення 24 годин насіння дістають із розчину і трохи просушити, поміщають в емальований або керамічний тару. Насіння повинні покрити дно тари на 30 міліметрів. У цій тарі насіння залишаються кілька діб. У день насіння обов'язково треба перемішати не менш п'яти разів і не давати пересихати. Оптимальна температура в приміщенні з насінням повинна становити не менше 27 градусів.

Грунт в парнику повинен складатися на три четвертих з перегною і на одну четверту з піску. Ця суміш повинна досягати 10 сантиметрів в глибину. Насіння тютюну слід висівати виходячи з розрахунку 4 грам на 10 метрів квадратних. Махорка засівається щільніше приблизно 20 грам на ту ж площу. Насіннячко курильного тютюну поглиблюють на три міліметри в грунт, а насіннячко махорки на 7 міліметрів.

Висів підготовлених насіння здійснюється приблизно в останніх числах лютого або в початкових березня. Відповідно, щоб майбутній урожай попросту не замерз парники, потребують підігріву. В середньому парник займає до п'яти квадратних метрів. Це суттєва площа для городу.

культивування розсади

До і після висадки насіння в грунт теплиці потрібно обов'язковий полив. Витрата води розраховується: 1 метр квадратний дорівнює 1 літр води. Надалі, після більшого зростання паростків полив розраховується 4 літри на 1 метр квадратний. Паралельно зі збільшенням поливу знижується температура в теплиці з 27 градусів до 20. Підсипати розсаду за весь час зростання слід не менше трьох разів. Добриво грунту теплиці здійснюють розчином: 30 г селітри, 50 г суперфосфату, 20 г калійної солі на 10 л води. один метр грунту вимагає обробки 2 літрів отриманої суміші. Також вживається розчин з курячого посліду попередньо обробленого і розведеного водою до консистенції 1: 7. За сім днів до висадки паростків у відкритий грунт полив скорочують. За 3 дня до пікіровки саджанці, взагалі, не зрошуються. Загартоване рослина не переломлюється при згинанні, його стебло зберігає пружність. Що б було легше діставати розсаду з грунту теплиці роблять рясний полив безпосередньо перед пересадкою. Рослина готове до висадки у відкритий грунт якщо досягло 15 см, а його стебло в розрізі дорівнює або перевищує 5 міліметрів. Також на стеблі повинні існувати пару розвинених листків.

Читайте також: Бізнес на вертикальному озелененні

Культивування тютюну у відкритому грунті

1. Висаджувати розсаду проводиться в районі середини квітня і до середини травня або, коли земля досягне 10 градусів на глибині 10 сантиметрів від поверхні.
2. Паростки розсідаються рядами на відстані 70 см і відстані Ростока від паростка - 30 см. У грунті проробляється поглиблення, в яке заливається півлітра води. Коренева система паростка занурюється в розчин коров'ячого гною і глини.
3. Простір між рядами вимагає розпушування. Бур'яни повинні бути видалені, а сам паросток підживлено спеціальним розчином.
4. Висаджені паростки за весь період росту поливають не більш трьох разів. Кількість витраченої рідини дорівнює восьми літрам на кожну рослину.
5. Пасинкування рослини начитається зі стартом цвітіння.

Боротьба із захворюваннями рослин

Тютюн схильний наступних захворювань:
• Пероноспороз. Боротьба з цим захворювання проводитися обробкою рослин розчином 0,4 процентного цинебу приблизно п'ять літрів на 10 соток або 0,3 процентної сумішшю Полікарбацин.
• Тля. Це захворювання вимагає обробки рослин рогором або Ателіка.

Прибирання та сушка тютюнового листя

Збір листя тютюну починають з найбільш наближених до грунту. Відповідними для збору є жовті, сухі і цілісні листя. Зібране листя розкладаються під навісом. Шаром в тридцять сантиметрів тривалістю на 12 годин. Це роблять з метою домогтися в'янення листа. Надалі листя нанизуються на шнури і розвішуються для сушки. Місце для просушування вибирають виходячи з таких параметрів: відсутність впливу вітру і дощу, але наявність великої кількості сонячного світла. При наявності прямих сонячних променів тютюнове листя швидше випаровують вологу. Цей процес може зайняти до 14 днів. Гірлянду з висушеного листя складають вчетверо і вішають на спеціально обладнаний гачок. Така конструкція носити назву «гаванка». Після цього гаванкі розташовуються на перекладині для подальшого процесу висихання, який протікає в приміщенні. Приблизно восени висушені тютюнове листя складають у стопки. Попередньо розгладивши все складки.

Ферментація тютюну в домашніх умовах

Для надання особливого аромату тютюн для сигарет піддається ферментації. Висушені листя тютюну поміщають в ємність особливої ​​конструкції і нагнітають температуру до 50 градусів при відносній вологості повітря в 65 відсотків. У такій ємності листя знаходяться до трьох діб. Потім протягом семи днів вологість в ємності піднімають до 75 відсотків, а температуру залишають без змін. Далі, за два дні температуру знижують, а вологість доводять до позначки 80 відсотків. І заключним етапом є охолодження тютюнового листя до температури навколишнього середовища, при цьому їх вологість повинна становити 11-16 відсотків.
Після всіх вищеописаних маніпуляцій тютюнові листи потребують так званої отлежки протягом 1 місяця. Після закінчення цього терміну листя шинкують на смужки в 0,5 мм. Сигарета в 8 см з діаметром 8 мм вимагає для наповнення один грам тютюну.
Прийнято вважати тютюн якісним якщо він складається не тільки з одного сорту тютюну, а як мінімум з двох. Відносно махорки, її аромат поліпшують за допомогою запашного буркуну. Про це йшлося вище.

Рентабельність бізнесу з вирощування тютюну

Зробимо попередній підрахунок рентабельності для культивації тютюну. Земельна ділянка визначимо в 10 соток. Для засіву метра в квадраті потрібно приблизно 0,4 грама насіння. Виходячи з цього для засіву 1000 м квадратних необхідно 400 грам. Сорт Вірджинія при роздрібній торгівлі оцінюється в 1900 рублів за один грам, а махорка 1500 рублів за той же грам. Виходячи їх цього щоб засіяти 10 соток простору, слід закупити насіння тютюну на 760 000 рублів, а махорки на 600 000 рублей. Урожайність тютюну з одного гектара дорівнює приблизно 2-3 тоннам, значить, з 10 соток 200-300 кілограм, а махорки 300-400 кілограм.

Оптовий продаж махорки становить 400-500 рублів за кілограм. Таким чином, валовий дохід від реалізації буде дорівнювати 200 000 рублів. Віднімемо витрати на насіння і в чистому доході отримаємо 140 000 рублей.

Тютюн для сигарет вимагає підвищеної догляду і відповідно при реалізації до нього вимоги вище, але і вартість так само.

Оптова ціна на НЕ фасованої тютюн, хорошої якості може дорівнювати 2000 рублів за один кілограм. У цій ситуації валовий дохід буде дорівнює 60о 000 рублям, ну а чистий прибуток буде дорівнює 524 000 рублів.

збут продукції

Цей вид підприємництва вимагає добре налагодженої схеми збуту товару. Роздрібна торгівля серйозно збільшить рентабельність навіть при малих обсягах виробництва. Необов'язково реалізовувати тютюн безпосередньо в магазині, можна здійснювати продаж через всесвітню павутину.

Продаж тютюнових виробів жорстко контролюється з боку законодавства. І тому буде незайвим отримати консультацію у юриста, за сприяння якого ви зможете зібрати необхідні документи.

підсумок

Зверніть увагу, що при розрахунках доходів не були враховані витрати на просушування і теплицю. На обігрівається горищі можна проводити маніпуляції з насінням. Даний процес буде не стільки витратний в фінансовому плані, скільки трудомістким. Обігрівається горище прекрасно впорається з роллю сушарки для листя.

Відносно витрат на суміші схвалень. У розрахунках використовується найнижчий урожай, таким чином, кількість застосованих добрив не становить великої кількості.

Відео по темі: вирощування тютюну в домашніх умовах від А до Я

При успішній реалізації першого врожаю тютюнового листя, вирученої прибутку повинно бути достатньо для розширення виробництва за допомогою закупівлі обладнання та придбання більшої кількості підгодівлі. І відповідно вищеперелічені маніпуляції позитивно позначаться на врожайності наступного року.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить