Викладач екстремального вокалу Ірина Платонова: «Метал ніколи не буде музикою для широкої аудиторії» «БНК

Екстремальні вокальні техніки в арсеналі метал-груп з'явилися у вісімдесятих роках минулого століття і з тих пір міцно закріпилися в брутальних музичних стилях, ставши невід'ємною їх частиною. Досвід західних колег з успіхом переймають російські музиканти: грального, скрімінг і їх похідні з успіхом використовують вокалісти відомих, і не дуже, вітчизняних команд. У Комі екзотичне спів все більше і більше набирає обертів, наочним підтвердженням чого стають всілякі музичні фестивалі, де переважна більшість металевих колективів з «ревом» доносить до публіки свій творчий посил. Кореспондент БНК вирішив не залишати без уваги модне субкультурное явище і в рамках проекту «Сувора спеціальність» поговорив з Сиктивкарський викладачкою екстремального вокалу Іриною Платоновой.

Кореспондент БНК вирішив не залишати без уваги модне субкультурное явище і в рамках проекту «Сувора спеціальність» поговорив з Сиктивкарський викладачкою екстремального вокалу Іриною Платоновой

Фото Миколи Антонівського

- Чому саме екстремальний вокал, як прийшла до цього?

- Так особливого нічого і не було. Мені якось сестра дала диск Amatory послухати. Музика мені сподобалася, перша думка була: «Нічого собі, як люди співають, а чому б і мені так не спробувати?» І я спробувала. Почала потихеньку вокальні партії знімати, ну ось з тих пір і співаю. На ділі все виявилося набагато простіше, ніж спочатку здавалося.

- Скільки років тобі було, коли ти «загарчав» в перший раз?

- Освоювати екстремальний вокал я почала в 13 років.

- А голос зашкодити не боялася?

- Я про це і не думала. На той момент у мене вже був певний співочий стаж - з першого класу шість років займалася народним вокалом, потім на «естраду» трохи схожа. Базові навички я мала, тому перекваліфікуватися для мене особливих труднощів не склало.

- Як рідні сприймали? Все-таки дівчину-Гроулер зустрінеш не щодня.

- Ти знаєш, цілком адекватно. Музикантам подобалося, тому з реалізацією своїх творчих задумів проблем не було. Ну а ті, хто не в темі, - їм, безумовно, все це здавалося трохи дивним, але, тим не менш, ніякого негативу або неадекватної реакції на мою адресу ніколи не було.

- З групи Amatory почався твій творчий шлях, а ніж продовжився, є команди, на які ти орієнтуєшся?

- Само собою, адже, по суті, симпатії і кумири є у кожного. Інше питання, що я намагаюся не замикатися на конкретному стилі і слухаю різну музику, тому що скрізь є свої якісь цікаві моменти, фішки, це розширює кругозір, а для музиканта це дуже важливо.

- А що ще важливо для музиканта?

- А що ще важливо для музиканта

- Важливо все, але в першу чергу потрібно грамотно і якісно робити те, що ти робиш, в нашому випадку - музику. Багато у нас женуться за модою, абсолютно бездумно копіюють музичні стилі, манеру виконання, не вкладаючи в це зовсім нічого. Біда тих же вокалістів, що тренуватися не хочуть, намагаються якомога швидше вийти на сцену, і, повір мені, нічого доброго з цього не виходить.

- Ти не тільки співачка, а й педагог, як навчаєш своїх учнів, вищевикладене до початківців донести намагаєшся?

- Без цього ніяк. Якість має стояти на першому місці, а якість - це правильне, технічне виконання. Технічно виконання - це робота, постійні тренування. Нічого позамежного немає, сам бачиш, все гранично просто.

- Тренуватися під твоїм початком можуть все або мистецтво доступно тільки обраним?

- Не повіриш, всім без винятку. Будь-яких обмежень немає. До мене приходять як молоді люди, так і дівчата.

- А як же вік? Існує думка, що екстремальним вокалом можна займатися тільки коли голосовий апарат повністю сформувався.

- Щодо екстремального співу чого тільки не існує. Вже настав час якоїсь збірник казок видавати. Вік не є якимось обмежуючим фактором. Якщо людина все робить правильно, на диханні, а я нагадаю, що звук у нас йде на диханні, працює низ живота, діафрагма - то ніякої загрози для організму немає. Саме гарчання відбувається за рахунок коливання помилкових зв'язок, голосові складки при правильному грального НЕ задіюються. Якщо звук специфічний, це не означає, що і в горлі відбувається щось неймовірне. Само собою, що надто рано не варто освоювати цю техніку, оскільки процес це не простий і вимагає повного розуміння того, що ти робиш. До мене займатися приходять з 14 років, і я думаю, що цей вік підходить цілком.

- Багато в тебе учнів?

- На даний момент п'ять. Викладати я стала недавно, менше року, тому поки клас не великий.

- До тебе люди приходять з поставленими голосами або повні новачки, які ніколи раніше не співали?

- Так все приходять. Звичайно, з поставленими голосами все набагато простіше, але і новачки теж досить швидко розвиваються. Все від людини залежить, від його бажання і цілеспрямованості.

- У Сиктивкарі екстремальне спів користується популярністю?

- Я б не сказала. Люди у нас все-таки дуже консервативні, дотримуються якихось стереотипів незрозумілих, тим самим заганяючи себе в рамки. Багато у нас грального, скрімінг і за спів-то не вважають, а адже це своя культура, нехай оригінальна і своєрідна, але культура, і заперечувати цього не варто.

- Тих, хто зумів вирватися з рамок консерватизму і вирішив долучитися до металевої культурі, яким чином навчаєш, є спеціальна програма?

- Все індивідуально, я так сама навчилася, мені ніхто нічого не показував. Я адже, за великим рахунком, даю тільки ази, а далі людина вже самостійно розвивається. Кому-то виходить пояснити все відразу, деяким я даю подивитися відеоуроки, їм так простіше зрозуміти, що і як робити.

- На той випадок, якщо хтось із наших зрілих читачів надумає зайнятися екстремальним вокалом, чи є шанс опанувати гроулінгом, перебуваючи не в самих юних літах?

- Що називається, «і знову про міфи». Звичайно, є, хоч в 60 років оволодіти можна. Помилкові зв'язки використовують всі люди - покашляла при застуді, ось тобі і робота помилкових складок. Підключити до роботи їх можна в будь-якому віці.

- Який у тебе був найстарший учень?

- 29 років, почав займатися, і прогрес пішов.

- А як у тебе самої вокальна кар'єра складається?

- Складається, на даний момент співаю в Сиктивкарський команді DEFINER, зараз зводимо альбом, в планах відзняти кліп.

Кліпп команди DEFINER:

- Як публіка сприймає вашу групу, паралелей з Arch Enemy не проводять?

- Народ нас дуже тепло приймає, молоді люди після концертів підходять, знайомляться, ті, що молодші, і автографи просять. Доводилося і на грудях чоловічий розписуватися. З Arch Enemy не порівнювати, музика у нас різна, та й, зізнаюся, не подобається мені ця група. Ангела Госс, на мій погляд, не найсильніша екстремальна вокалістка, є набагато цікавіше співачки, що працюють в цьому стилі.

- Виходить, якщо дівчина відчуває нестачу чоловічої уваги, їй потрібно почати співати Гролом?

- Ну я ж з хлопцями так не розмовляю (сміється). Це знову ж таки стереотипи, я в житті спокійно розмовляю. Грального - це різновид співу, навіщо їм у житті розмовляти?

- Повернемося до творчості. Про гастрольному турі з групою ще не думали?

- Думали, звичайно, але поки це не просто - робота не дозволяє. Музикою у нас всі хочуть займатися серйозно, щоб весь час улюбленій справі приділяти, але з нашої стилістикою цього складно домогтися, оскільки, як не крути, переважна більшість метал як музичний напрям не сприймає.

- Так, може бути, варто орієнтуватися на смаки більшості і грати більш зрозумілу музику?

- Так ми і орієнтуємося на більшість, ми їх освічуємо (сміється). Ну а якщо серйозно, метал ніколи не буде музикою для широкої аудиторії, ставлення до нього не зміниться, розбіжності будуть завжди. Немає сенсу щось комусь нав'язувати, оскільки це справа смаку. А грати на догоду комусь не дуже хочеться, це ж все-таки творчість, а не партзаказ.

- На твій погляд, що необхідно провінційної рок / метал групі для успішного старту?

- Спонсорська допомога, інших альтернатив не бачу. Щоб розкрутитися, треба з чогось почати, а це вимагає певних витрат. Але на сьогоднішній день меценатів, які працюють в цьому напрямку, у нас, на жаль, дуже і дуже небагато. Тому поки виключно своїми силами.

Музика мені сподобалася, перша думка була: «Нічого собі, як люди співають, а чому б і мені так не спробувати?
Скільки років тобі було, коли ти «загарчав» в перший раз?
А голос зашкодити не боялася?
Як рідні сприймали?
З групи Amatory почався твій творчий шлях, а ніж продовжився, є команди, на які ти орієнтуєшся?
А що ще важливо для музиканта?
Ти не тільки співачка, а й педагог, як навчаєш своїх учнів, вищевикладене до початківців донести намагаєшся?
Тренуватися під твоїм початком можуть все або мистецтво доступно тільки обраним?
А як же вік?
Багато в тебе учнів?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить