Як штукатурити кути стін

 1. вибір матеріалів
 2. необхідний інструмент
 3. Поради
 4. зовнішні кути
 5. Відео

Причиною виникнення кривих кутів є неякісно виконана штукатурка

Причиною виникнення кривих кутів є неякісно виконана штукатурка. Якщо у вашій квартирі нерівні стіни і криві кути, то ви будете змушені виконати капітальний ремонт кімнат з вирівнюванням стін і кутів.

Звичайно, найкращий варіант - це вирівнювання не тільки стін, але і кутів. Криві кути можна вирівнювати по площині (по виступах) або за рівнем. Залежно від подальшої обробки стін застосовують один або інший спосіб. Якщо стіни будуть обклеєні шпалерами (особливо з вертикальними смугами або підбором малюнка), то кути варто вирівнювати по рівню. Якщо ж планується фарбування стін або обробка штукатуркою , То можна вирівнювання кутів здійснювати по площині. Розглянемо докладніше, як штукатурити кути стін.

вибір матеріалів

Для виконання штукатурних робіт бажано використовувати тільки якісні суміші перевірених виробників. Найбільш зручно працювати з гіпсовою штукатуркою (стартовою шпаклівкою). Вона дозволяє проводити вирівнювання досить тонкими шарами, без просажіванія.

Для попередньої обробки стін вам також буде потрібно грунтовка глибокого проникнення. При виборі грунтовки варто віддати перевагу фірмі-виробнику гіпсової штукатурки.

необхідний інструмент

необхідний інструмент

Для проведення штукатурних робіт потрібно наступний інструмент:

 • відро;
 • дриль з віночком;
 • правило;
 • шпателі;
 • бризкалка;
 • терка;
 • наждачний папір.

Поради

Вирівнювання внутрішнього кута виконують шляхом виготовлення маяка безпосередньо в кутку, з подальшим затягуванням кута на ширину правила. Слід враховувати, що чим довше використовується правило, тим більш плавним і менш помітним буде перехід від внутрішнього кута до стіни.

Перед виконанням вирівнювання кутів слід за допомогою правила оцінити загальну їх кривизну. Прикладаючи правило до кутів виявляються горбинки, виїмки і їх обводять олівцем, щоб в подальшому можна було зорієнтуватися в які місця і скільки наносити розчину.

Великі горби і виступи варто збити, щоб зменшити товщину наноситься шпаклівки.

Далі слід обробити поверхню кутів ґрунтовкою глибокого проникнення. Це дозволить зміцнити поверхню стін і забезпечить хорошу адгезію шпаклівки. Грунтування слід проводити на ширину більшу, ніж довжина використовуваного правила. Після повного висихання грунту можна приступати до виготовлення маяка в кутку.

Маяк являє собою доріжку з підготовленою гіпсової штукатурки шириною 5 см. Для його виготовлення розлучається гіпсова суміш, перемішується два рази (щоб домогтися повного зникнення грудочок). Далі суміш наноситься в кутку на стіну і вирівнюється правилом по вертикалі, формуючи рівну поверхню (в тому числі і по вертикалі).

Досягнення рівній поверхні можна забезпечити за допомогою рівня і додаткових опорних точок для маяка (в якості опорних точок можна використовувати наявні виступи і вкручуються в стіну саморізи). У кутку сходяться дві стіни, тому буде потрібно виготовлення другого маяка на іншій стіні (після висихання першого маяка).

У кутку сходяться дві стіни, тому буде потрібно виготовлення другого маяка на іншій стіні (після висихання першого маяка)

Після висихання маяків можна виконати затягування стін за допомогою правила. В результаті важливо звести кут і стіну «нанівець». Після нанесення шпаклівки на стіну (на довжину правила), слід опереть його одним кінцем на маяк, іншим - на стіну і потім виконати стягування надлишків. Щоб тонкі шари шпаклівки не рвалися, потрібно скористатися бризкалкою перед повторним стяганням.

Будьте уважні при знятті шпаклівки з правила назад у відро. З боку маяка вона буде брудна і пересохла, тому її потрібно викинути, інакше вона зіпсує нормальний розчин (засохлі шматки малюватимуть борозни).

Для забивання подряпин і борозен можна нанести ще один тонкий шар (протягнути правилом після повного затвердіння штукатурки). Після чого потрібно почекати висихання нанесених шарів штукатурки і зашкурить поверхню.

Процес штукатурки внутрішніх кутів продемонструє відеоролик.

зовнішні кути

Перед штукатуркою зовнішніх кутів слід збити великі виступи і заґрунтувати поверхню. Для забезпечення якісної штукатурки (щоб в процесі експлуатації зовнішній кут не обсипався і не руйнувався при випадкових ударах), як правило, використовують спеціальні кутові профілі - довгі перфоровані металеві рейки в формі куточків. Дані профілі легко ріжуться, тому вам не важко буде відрізати куточки необхідних розмірів.

Установка куточків, службовців маяками, проводиться на нанесений розчин, шляхом прідавліванія. Слід видалити надлишки штукатурки і забезпечити за допомогою рівня вертикальність куточка в двох площинах. Після висихання штукатурки слід по черзі (з кожного боку куточка) нанести і розрівняти основний шар. Далі потрібно витримати паузу, щоб штукатурка висохла, і виконати затірку кута шкіркою або будівельною сіткою. Даний спосіб дозволить вам виконати досить складну роботу швидко і якісно.

Правильно виконана штукатурка кутів додасть приміщенню правильну геометрію і створить передумови для його подальшої якісної обробки .

Відео

Цей сюжет присвячений штукатурці зовнішніх кутів.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить