Як вирівняти підлогу

 1. Вирівнювання підлоги стяжкою
 2. Вирівнювання підлоги керамзитом
 3. Вирівнювання підлоги гіпсоволокнистими листами
 4. Вирівнювання підлоги фанерою
 5. Як вирівняти бетонну підлогу
 6. Як вирівняти бетонну підлогу під лінолеум
 7. Як вирівняти бетонну підлогу під плитку
 8. Як вирівняти дерев'яну підлогу
 9. Вирівнювання дерев'яної підлоги під лінолеум
 10. Вирівнювання дерев'яної підлоги під плитку
 11. Підведемо підсумки
 12. Як вирівняти підлогу на балконі
 13. Як вирівняти дерев'яну підлогу, не зриваючи дошки

Вирівнювання підлоги є одним з основних етапів монтажу ламінату, лінолеуму і плитки. Від якості проведених робіт залежать експлуатаційні характеристики і естетична привабливість підлогового покриття.

Перед тим як вирівняти підлогу своїми руками, рекомендуємо ознайомитися з найбільш поширеними методиками згладжування дерев'яних і бетонних поверхонь.

Вирівнювання підлоги стяжкою

Вирівнювання підлоги стяжкою

Стяжка підлоги являє собою проміжний шар, який знаходиться між підставою і покриттям підлоги. Якщо перепад поверхні становить від 3 до 10 см, використовують цементну стяжку. Для порівняно рівного підстави застосовують спеціальні суміші для вирівнювання підлоги .

Існує два різновиди сумішей для вирівнювання для підлоги. Одні необхідно наносити вручну, інші - розтікаються по підставі статі самостійно (самовирівнюючі).

Вирівнює суміш першого типу розводять водою до потрібної консистенції. Наносять її по маяках за допомогою металевого шпателя . Висота шару стяжки повинна складати від 10 до 30 мм.

Самонівелюються суміші виготовляють на цементній основі з додаванням пластифікуючих і армуючих добавок. Завдяки особливим властивостям матеріал розтікається, формуючи тверде і надійне підстава. У процесі вирівнювання статі самовирівнюється сумішшю маяки і рівні не потрібні, а для видалення бульбашок повітря буде потрібно голчастий валик.

Вирівнювання підлоги керамзитом

Вирівнювання підлоги керамзитом

керамзит володіє прекрасними термоізоляційними характеристиками, а тому його часто використовують для облаштування теплої підлоги. Перш ніж залити стяжку, необхідно розчистити підставу і встановити маяки. Процес здійснюється двома способами:

 1. Заливка піщано-бетонного розчину на керамзит. Спершу підставу засипають керамзитом, а потім заливають сумішшю цементу і води. Після того як вона висохне, починають заливку піщано-бетонним розчином. Висихає стяжка протягом трьох тижнів, при цьому її потрібно щодня збризкувати водою.
 2. Заливка суміші з керамзиту, бетону та піску. Керамзит ретельно змішують з водою в будівельному міксері, потім туди додають пісок і цемент. Отриману суміш викладають на поверхню і розрівнюють. Не чекаючи її висихання, зверху заливають бетонну стяжку.

Вирівнювання підлоги гіпсоволокнистими листами

Вирівнювання підлоги гіпсоволокнистими листами

Гіпсоволокнисті лист (ГВЛ) - недорогий матеріал з хорошими звуко- і теплоізоляційними характеристиками. Для укладання на підлогу бажано вибрати водостійкий гіпсоволокнисті лист (ГВЛВ) - він стійкий до підвищеної вологості.

На підготовлену поверхню потрібно зробити підсипку з сухих сумішей, наприклад, керамзиту, піску або перліту. Всі значні западини слід видалити цементно-піщаним розчином.

Далі, на поверхні розстеляють спеціальну поліетиленову плівку , Поверх якої укладається гіпсокартон. Гіпсоволокнисті плити рекомендується розміщувати в два шари, скріплюючи їх саморізами .

Вирівнювання підлоги фанерою

Вирівнювання підлоги фанерою

Фанера - недорогий натуральний матеріал, який використовують для сухої стяжки в дерев'яних будівлях. Однією з поширених технологій вирівнювання підлоги фанерою під ламінат - укладання на лагах.

Перед тим як вирівняти підлогу фанерою, необхідно встановити дерев'яний каркас на бетонну основу. Потім, лист фанери потрібно розділити на чотири частини, так як невеликі поверхні менш схильні до деформацій. На розкроєні листи можна нанести ґрунтовку або мастику для більшої міцності.

Матеріал викладається за принципом цегляної кладки з зазором в 8-10 мм, при цьому краю фанери не повинні примикати до стіни. Листи слід кріпити саморізами до основи.

Цей метод не підійде для вирівнювання підлоги в квартирі з низькими стелями, так як після установки лагів, висота приміщення зменшується до 10 см.

Як вирівняти бетонну підлогу

Як вирівняти бетонну підлогу під ламінат

Як вирівняти бетонну підлогу під ламінат

Бетонна основа для укладання ламінату має бути ідеально рівним, інакше замки підлогового покриття можуть розхитатися, внаслідок чого з'явиться скрип і тріщини. Рекомендуються наступні методи вирівнювання бетонної поверхні:

 1. Цементна стяжка.
 2. Нанесення самовирівнюються сумішей.
 3. Укладання фанерного покриття.
 4. Вирівнювання керамзитом.

Як вирівняти бетонну підлогу під лінолеум

Як вирівняти бетонну підлогу під лінолеум

Вирівнювання бетонної підлоги під лінолеум виконується тими ж методами, що і під ламінат, але існують деякі особливості.

Якщо планується використовувати натуральний матеріал, його підстава потрібно обробити спеціальним клеєм з гарну адгезію, який не дасть покриттю можливості рухатися. ПВХ-покриття - навпаки, можна укладати без нанесення клею, закріплюючи полотно за допомогою плінтусів.

Як вирівняти бетонну підлогу під плитку

Як вирівняти бетонну підлогу під плитку

Бетонна основа вважається придатним для укладання плитки , Якщо воно є досить рівним і не має суттєвих дефектів. Всі дрібні недоліки можна прибрати за допомогою цементно-піщаного розчину. Для того щоб вирівняти великі тріщини і нерівності застосовані наступні методи:

 1. цементна стяжка
 2. Застосування самовирівнюючі сумішей.
 3. Вирівнювання керамзитом.

Як вирівняти дерев'яну підлогу

Як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат

Як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат

Якщо дерев'яна підлога має істотні деформації, його слід демонтувати або відрегулювати і замінити лаги і дошки. Для вирівнювання порівняно рівної підлоги можна скористатися одним з нижченаведених методів:

 1. Укладання фанери.
 2. Використання самовирівнюються сумішей - попередньо необхідно відшліфувати і загрунтувати поверхню підлоги, а потім покласти армовану сітку.
 3. Укладання гіпсокартону.

Вирівнювання дерев'яної підлоги під лінолеум

Вирівнювання дерев'яної підлоги під лінолеум

Перш ніж почати роботи необхідно очистити дерев'яну основу від зіпсованих дощок і лагів. Якщо цього не зробити, згодом лінолеум може розтягнутися або порватися в місцях прогинів. Для вирівнювання підлоги під лінолеум використовуються ті ж методи, що і для ламінату.

Вирівнювання дерев'яної підлоги під плитку

Вирівнювання дерев'яної підлоги під плитку

Укладати плитку на дерев'яну поверхню не рекомендується, така підстава не володіє достатньою жорсткістю і міцністю. Крім того, дерево може просто згнити під впливом вологи. З цієї причини цементно-піщана стяжка і фанера для вирівнювання не застосовується.

Для вирівнювання підлоги в дерев'яному будинку під плитку можна скористатися такими способами:

 1. Заливка самовирівнюється розчину на підготовлене дерев'яну основу.
 2. Укладання вологостійкого гіпсокартону за допомогою саморізів.

Підведемо підсумки

Як вирівняти підлогу без стяжки

Найбільш ефективний спосіб для бетонних підлог - використання текучих самовирівнюються сумішей, для дерев'яних - укладання фанери або гіпсокартону.

Як вирівняти підлогу на балконі

Залежно від того, які функції виконуватиме ця частина приміщення застосовують вирівнювання керамзитом, цементним стягуванням, сумішами, що самовирівнюються.

Як вирівняти дерев'яну підлогу, не зриваючи дошки

Якщо дерев'яна поверхня має численні дефекти, слід замінити лаги і дошки. Для вирівнювання підлоги застосовують укладання фанерного покриття або гіпсокартону, заливку самовирівнюються сумішей.

Вирівнювання підлоги є одним з основних етапів монтажу ламінату, лінолеуму і плитки. Від якості проведених робіт залежать експлуатаційні характеристики і естетична привабливість підлогового покриття.

Перед тим як вирівняти підлогу своїми руками, рекомендуємо ознайомитися з найбільш поширеними методиками згладжування дерев'яних і бетонних поверхонь.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить