Як вирівняти стіни своїми руками

 1. Чим вирівнювати стіни під шпалери
 2. Чим вирівнювати стіни у ванній під плитку
 3. Вирівнювання стін під фарбування
 4. Способи вирівнювання стін
 5. Вирівнювання стін гіпсокартоном (сухий метод)
 6. Вирівнювання стін штукатуркою (мокрий метод)
 7. Вирівнювання стін штукатуркою Кнауф Ротбанд
 8. Вирівнювання стін шпаклівками Кнауф
 9. Методика вирівнювання стін штукатуркою
 10. Яка штукатурка краще для вирівнювання стін

Через грубі порушення технології будівництва стіни можуть бути нерівними. Щоб якісно виконати оздоблювальні роботи, необхідно обов'язково зробити вирівнювання, інакше інтер'єр приміщення буде виглядати неприродно. Виявляється, вирівнювання стін своїми руками не вимагає особливих навичок - дотримуючись технології, ви зможете зробити якісний ремонт і заощадити гроші.

Чим вирівнювати стіни під шпалери

Чим вирівнювати стіни під шпалери

 1. Бетонні стіни. При незначній кривизні необов'язково використовувати спеціальні суміші для вирівнювання стін - підійде і звичайна шпаклівка . Стіну очищають від сміття, гарантують і наносять кілька шарів стартовою шпаклівки. Після повного висихання поверхня ще раз гарантують і покривають фінішним шаром. При значній кривизні стін для вирівнювання має сенс використовувати гіпсокартон .
 2. Дерев'яні стіни. Поверхня обов'язково зачищається від старої фарби і лаку, горбків. Виїмки закладаються спеціальним розчином. деревина обробляється антисептиком . Далі стіну оббивають дранкою (дерев'яними смужками товщиною до 5 мм). Після цього можна наносити штукатурку . На цьому етапі усуваються нерівності стіни. Після висихання фінішного шару приступають до наклеювання шпалер .
 3. Цегляні стіни. Така поверхня має більше вад у порівнянні з бетонною, тому для вирівнювання потрібно набагато більше шпаклівки. Для зручності розчин готують в тазу, розмішуючи її дрилем зі спеціальною насадкою. Якщо передбачуваний шар буде товстим, цегляну кладку додатково обробляють стартовою шпаклівкою. Нанесення виробляють в кілька шарів: кожний наступний наноситься тільки тоді, коли висохне попередній. Оптимальний варіант - тришарова структура з останнім фінішним шаром. Коли матеріал остаточно висохне, його шліфують наждачним папером.

Чим вирівнювати стіни у ванній під плитку

Чим вирівнювати стіни у ванній під плитку

 1. Бетонні стіни. Найбільш ефективний метод вирівнювання стін у ванній під плитку за допомогою маяків. За цією методикою стіни виходять дуже міцними, так як маяки не вилучаються зі стіни, а підтримують штукатурку. Спеціальні косинці дозволять створити ідеальні кути. Сама ж штукатурка наноситься методом «закидання». За таким принципом за допомогою кельми наноситься невелика ділянка стіни. Ділянки, які виходять за маяки, зрізаються і можуть повторно використовуватися для приготування розчину. Після того як штукатурка висохне, її ґрунтують і приступають до нанесення плитки .
 2. Дерев'яні стіни. Стіни обробляють антисептиком, після чого укладають руберойд і монтують каркас, врахувавши при цьому кривизну стіни. На каркас встановлюється металева сітка, на яку наносять шар цементу і штукатурки. Далі виконують кладку плитки класичним способом. Альтернативний варіант - кладка плитки на вирівняні стіни за допомогою ГКЛ .
 3. Цегляні стіни. Вирівнювання здійснюється за такою ж технологією, як і для бетонних стін за винятком того, що для вирівнювання кладки потрібно більшу кількість стартовою шпаклівки.

Вирівнювання стін під фарбування

Вирівнювання стін під фарбування

 1. Бетонні стіни. Поверхню очищають від старої шпаклівки і сміття. Перший шар стартового розчину товщиною 2 мм наноситься смугою. Під фарбування краще використовувати армуючої сітки з осередком 2 мм, яка притискають до розчину шпателем. Після повного висихання матеріалу наносять шар фінішного розчину товщиною 1-2 мм. Для досягнення максимального ефекту поверхню шліфують і обробляють ґрунтовкою, після чого приступають до фарбування.
 2. Як вирівняти стіни в дерев'яному будинку? Для цього їх зачищають від старої фарби або лаку . Нерівність шліфують, а невеликі поглиблення і місця сучків заповнюють спеціальним затирочні розчином. Деревину обробляють антисептиком і при необхідності покривають морилкою. Далі приступають до фарбування або лакування.
 3. Цегляні стіни. Залежно від ступеня нерівності кладки, їх вирівнюють за допомогою ГКЛ або штукатурки. В обох випадках поверхня ретельно загрунтовивают фінішним розчином - він ідеально підходить під фарбування, так як має низьку поглинання.

Способи вирівнювання стін

Вирівнювання стін гіпсокартоном (сухий метод)

Ефективний і недорогий спосіб для стін з великою кривизною.

 • Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом з профілю Для цієї мети виготовляють остов. Він може бути виготовлений з бруса або металевого профілю (направляючого і стійкового). Спочатку до стелі й підлоги пригвинчуються напрямні. Вони повинні розташовуватися паралельно один до одного. Далі через кожні 40-60 см встановлюються напрямні з урахуванням ширини листа гіпсокартону. Якщо необхідно, на цьому етапі стіни утеплюють пінопластом або мінеральною ватою. Як тільки каркас готовий, приступають до привинчивания гіпсокартону саморізами. Їх капелюшок повинна трохи утапливаться вглиб аркуша.
 • Вирівнювання стін гіпсокартоном без каркаса. Передбачає безпосереднє наклеювання листів на стіни за допомогою клею для гіпсокартону, при цьому стіни попередньо повинні бути оштукатурені. Недолік цього методу в тому, що неможливо якісно вирівняти стіни з серйозними дефектами.

Вирівнювання стін штукатуркою (мокрий метод)

Доцільно застосовувати, якщо кривизна стін становить 30-50 мм. Якщо стіни мають велику кривизну, використовувати штукатурку для їх вирівнювання економічно невигідно. Цей метод дозволяє економити корисну площу приміщення, але є дуже трудомістким.

Вирівнювання стін штукатуркою Кнауф Ротбанд

Вирівнювання стін шпаклівками Кнауф

Методика вирівнювання стін штукатуркою

Щоб штукатурка добре закріпилася, стіни очищають і грунтують - це поліпшить вологостійкість і запобіжить розшарування матеріалу. Лазерний рівень для вирівнювання стін дозволяє добитися ідеально рівній поверхні, але не менш якісний результат дає вирівнювання стін по маяках. Спеціальні алюмінієві маячки для вирівнювання стін монтуються в стіну - по ним і орієнтуються в подальшому. Так, якщо завалений верх стіни, маячок встановлюють внизу. По ньому міряють зазор вгорі стіни, який в подальшому буде заповнений Ротбанда або іншим наповнювачем.

Для установки маяків монтують рейки на стелі та підлозі, а самі маячки прикріплюють до рейок будівельним гіпсом або саморізами. Між маяками натягується нитка, вертикальність якої контролюють за допомогою рівня. Крок установки маячків складає 50 см, але допускається його варіювати в залежності від розміру інструменту, яким буде наноситися штукатурка. Далі приступають до нанесення розчину між маяками.

Окреме питання - як вирівняти кути стін. У цьому допоможе кутова кельма і рівень . Це кропіткий процес, який вимагає певного досвіду і вправності.

Яка штукатурка краще для вирівнювання стін

Більш швидкий спосіб - використання так званої механізованої штукатурки , При якій розчин наноситься на стіну спеціальним обладнанням. Але не завжди така техніка під рукою. Довше, але не менш якісно можна вирівняти стіну вручну цементним або гіпсовим розчином. Перший варіант підходить для приміщень з підвищеною вологістю, наприклад, ванної кімнати або кухні. Другий варіант використовують в умовах нормального мікроклімату, наприклад спальні. Важливо, щоб приготований розчин мав нормальну консистенцію - занадто густий буде погано наноситися, а надто рідкий - сповзати. Після того як матеріал завдано на стіну, його притискають правилом до маяків і розрівнюють до потрібного рівня.

Як видно, вирівнювання стін можна виконати самостійно - головне дотримуватися технології. Хоча це процес трудомісткий і кропіткий, результат буде в наявності - ви отримаєте ідеально рівні стіни, які можна покрити будь-яким оздоблювальним матеріалом.

Як вирівняти стіни в дерев'яному будинку?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить