Чи можна кріпити гіпсокартон прямо до стіни: підготовка, особливості правильного монтажу

 1. поширені помилки
 2. правильний метод
 3. Готуємося до роботи
 4. Підготовчі роботи
 5. Монтаж гіпсокартонних плит

Найефективнішим методом, який дозволяє приховати нерівності на стінах, є обшивка їх гіпсокартонними листами, так званий, «сухий» метод вирівнювання стін. Як кріплення під гіпсокартон використовуються шурупи. Перевага цього методу полягає в скороченні часу і зменшенні вартості матеріалів у порівнянні з альтернативними методами. Але і у нього є певні недоліки, пов'язані із застосуванням профілів. Найефективнішим методом, який дозволяє приховати нерівності на стінах, є обшивка їх гіпсокартонними листами, так званий, «сухий» метод вирівнювання стін

Обшивка стін гіпсокартоном є найпростішим способом вирівнювання нерівностей.

Монтаж складної системи, що складається з металевого профілю або ж дерев'яних рейок, не так сильно скорочує час робіт, він теж вимагає досить високої кваліфікації майстра-установника профілів. Ця технологія дуже вимоглива до точності всіх вимірювань. Невелика помилка, допущена в розрахунках конструкції, складно піддається виправленню на пізніх етапах монтажу. Вартість всієї системи настільки висока, що різниця між нею і «мокрим» методом виходить невеликий. Дерев'яні рейки, за допомогою яких можна відмовитися від металевого профілю, дозволяють зменшити загальну вартість матеріалів, але їх не завжди легко знайти в продажу в готовому для застосування вигляді, часом ще потрібна додаткова обробка.

Багато людей задаються питанням, чи не можна обійтися без монтажу складного кріплення під гіпсокартон, особливо коли на стіні немає великих нерівностей, наприклад, в новобудові. Адже тоді можна відмовитися від придбання дорогих елементів і ще більше скоротити час робіт. При такому монтажі менше шансів зробити помилку.

поширені помилки

Схема структури гіпсокартонного листа.

Скажемо відразу, що просто прикріпити гіпсокартонні листи до стіни за допомогою звичайних кріпильних елементів замість профілю не вийде. Використовуючи такий кріплення, складно зробити стіну рівною, а при натисканні на неї, навіть випадковому, гіпсокартон буде пошкоджуватися в тих місцях, де встановлено кріплення. Між стіною і плитою утворюється зазор, в ньому буде накопичуватися волога, через яку гіпсокартон прослужить значно менше. Ні в якому разі не можна так кріпити гіпсокартонні плити до стелі. Такий спосіб допустимо тільки в тих ситуаціях, коли ви зміцнюєте гіпсокартон до дерев'яної стіни, які в нашій країні зустрічаються досить рідко. Є й інші способи кріплення гіпсокартону до дерева.

Деякі фахівці рекомендують використовувати для кріплення гіпсокартону до стіни монтажну піну, але така конструкція буде недовговічною і непрактичною. Плити погано кріпляться піною до будь-якої поверхні. Щоб змонтувати таку конструкцію, необхідно використовувати дорогу піну, тому собівартість цієї технології вийде занадто високою.

правильний метод

Але все-таки є один метод, за допомогою якого можна виробляти кріплення гіпсокартону прямо до стіни без використання металевого або ж дерев'яного профілю.

Але все-таки є один метод, за допомогою якого можна виробляти кріплення гіпсокартону прямо до стіни без використання металевого або ж дерев'яного профілю

Типи профілів для монтажу гіпсокартону.

Тільки він не підходить для кріплення гіпсокартону до дерева. Адже в ньому використовується спеціальний клей на основі гіпсу і полімерних добавок в якості кріплення під гіпсокартон.

Метод отримав назву «суха штукатурка без профілів». Більш того, коли стіна складена з газоблоку, монтаж гіпсокартону прямо до стіни є єдино допустимим. Адже свердління по газобетону вкрай не рекомендується: в нього складно вмонтувати анкер, який буде потім служити кріпленням для системи з дерев'яних рейок або ж профілю.

Що слід знати перед початком робіт

Листи гіпсокартону після завершення монтажу будуть представляти із себе повністю рівну площину. Для того щоб ця площину була перпендикулярна підлозі, необхідно проводити монтаж листів, відштовхуючись від найбільшої нерівності на стіні. Саме від того, наскільки ця ділянка виступає за площину стіни, залежить те, наскільки великим буде зазор між стіною і гіпсокартонної системою. Тому, якщо нерівність виступає більш ніж на 5 см, дешевше все-таки збирати систему з використанням профілю. Якщо така нерівність всього лише одна, то її можна прибрати за допомогою молотка і зубила або перфоратора.

Не можна застосовувати метод «сухої штукатурки» в тих приміщеннях, де постійно буде висока вологість, наприклад, у ванній кімнаті. Також цей метод не підходить для кімнат, в яких стіни часто покриваються вологою. Це трапляється, якщо зовнішня стіна має погану теплоізоляцію, таке часто зустрічається в старих будинках.

Облицювання стін гіпсокартоном за допомогою клею.

Є два варіанти методу «сухої штукатурки»: з використанням маяків як кріплення під гіпсокартон і без них. Виставлення маяків займає час на початку монтажу, але прискорює роботу з листами. Монтуючи без маяків, ви швидше за почнете основні роботи, але витратите більше часу на кожен лист. Доцільним бачиться компроміс між використанням маяків на великих площах і відмовою від них при роботі з невеликими окремими поверхнями. Монтаж без маяків вимагає виставлення кожного листа до стелі й підлоги окремо. Він складніший, так як в ньому вище ймовірність зробити помилку. Якщо ви не є професійним будівельником, який може робити багато роботи «на око» і отримувати при цьому хороші результати, він вам не підійде.

Готуємося до роботи

Ось список інструментів і матеріалів, які вам знадобляться. Ми наводимо перелік професійного інструменту, якого може не виявитися у домашнього майстра. Після опису інструменту зазначено, ніж його можна замінити.

Інструменти:

Очищення стіни від старої штукатурки: а - очищення скребком; б - згладжування лещадью або шарнірної теркою; в - схема переміщення робочого інструмента.

 1. Ніж для різання ГКЛ.
 2. Електролобзик зі спеціальною пилкою, щоб швидко і точно розрізати листи гіпсокартону.
 3. Нитка для розмітки. Щоб кріпити нитку, потрібні гвоздики невеликого розміру. Якщо працюєте з газобетону, пам'ятайте, що цвяхи в нього необхідно забивати під кутом в 450.
 4. Рівень і висок. Використання рівня з лазерною указкою спростить вам роботу. Як схилу можна взяти невеликий вантаж на нитці.
 5. Ємність, в якій ми будемо розводити гіпсовий розчин. Підійде і звичайне відро.
 6. Електродриль і насадка-міксер до неї.
 7. Набір шпателів, в якому повинен бути зубчастий шпатель.
 8. Гумовий молоток потрібен для акуратного вирівнювання плит.
 9. Рулетка, лінійка, олівець, папір, щоб робити розмітку і малювати схеми.
 10. Правило довжиною від 1 метра до двох - у залежності від розмірів ваших поверхонь.
 11. Велика широка кисть і маленька пензлик для нанесення грунтовки.

матеріали:

 1. Листи гіпсокартону товщиною 12,5 мм. При дуже кривих стінах потрібно брати з запасом, як мінімум, 10%. Працюємо тільки з листами, призначеними для стін.
 2. Клей, який буде служити кріпленням під гіпсокартон. У разі його відсутності можна використовувати гіпсову шпаклівку, в яку бажано додати клей ПВА в співвідношенні між 1:10 і 1:12.
 3. Вода. Зазвичай клей розбавляється в пропорції л води на 1 кг клею.
 4. Грунтовка загального призначення. Витрата дивіться на упаковці, він може сильно відрізнятися в залежності від виробника.
 5. Клини з дерева товщиною 7-10 мм.

Підготовчі роботи

Етапи поклейки гіпсокартону на стіну.

Якщо ви вирішили приміряти метод «сухої штукатурки», необхідно підготувати стіну. Для цього потрібно очистити її від залишків старої штукатурки. Добре прочистив стіну, покриваємо її в один-два шари грунтовки, даючи їй висохнути відповідно до рекомендацій виробника. На деяких упаковках є навіть схема застосування грунтовки.

Зазор між листом гіпсокартону і стелею, якщо ми працюємо без профілю, повинен становити від 3 до 5 мм, а відстань від листа до статі - 7-10 мм. Тому перший цвях забиваємо в верхній кут, дотримуючись відстань до стелі, а другий - в нижній кут, теж з дотриманням необхідної відстані. Натягуємо між ними нитку, виставляючи її перпендикулярно стелі за допомогою схилу. Повторюємо операцію з протилежного боку, перевіряючи рівнем правильність наших дій. Після цього з'єднуємо цвяхи ниткою, намагаючись створити ідеальні лінії.

Отримавши таким чином квадрат з нитки, за допомогою схилу визначаємо ступінь нерівності стіни, тільки тепер вже не «на око», а точно. Нас цікавить, чи є на ній нерівності більше 20 мм. Якщо такі нерівності є, то потрібно буде використовувати підкладку з гіпсокартонних смуг, шириною близько 10 см, які кріпимо вертикально від стелі до підлоги в місцях з великими нерівностями.

Наносимо на стіну детальну розмітку, визначаючи, де і як потрібно буде різати гіпсокартонні листи. Якщо відстань від підлоги до стелі більше довжини листа, то вставляти обрізаний шматок необхідно в шаховому порядку: перший - до стелі, наступний - до підлоги. Не забуваємо про тих місцях, які нам потрібно буде залишити відкритими, наприклад, про вихід труб зі стіни.

Не забуваємо про тих місцях, які нам потрібно буде залишити відкритими, наприклад, про вихід труб зі стіни

Необхідно нанести на стіну детальну розмітку, визначаючи, де і як потрібно буде різати гіпсокартонні листи.

Щоб виставити маяки, нам необхідно натягнути кілька горизонтальних ниток на відстані приблизно 40-50 см одна від одної. Для цього спочатку на одній стіні вбиваємо один цвях на вказаній відстані від стелі і за рівнем кріпимо до нього нитку. «Зазвичай я міцніла нитку кнопкою», - скажете ви і виявитеся праві, так як цей варіант теж має право на життя. Потім повторюємо операцію з протилежного боку і натягуємо нитку таким чином, щоб вона була паралельна верхній і строго перпендикулярна бічний. Для вимірювань використовуємо рівень і висок. Зміцнюючи нитку, перевіряємо кожен зазор.

Потім по кожній нитці, через проміжки в ті ж 40-50 см, наносимо шпателем клей, виставляючи таким чином коржики з клею - наші маяки, діаметром близько 7 см. Кожен маяк притираємо шпателем точно по нитці, час від часу перевіряємо за допомогою рівня, щоб нитка не поміняла свого становища. Після виставлення маяків чекаємо повного висихання клею. Тільки після цього можна почати монтаж гіпсокартону.

Якщо на стіні є великі нерівності, про які говорилося раніше, то в якості маяків використовуються шматки гіпсокартону. Вони гратимуть роль профілю. Для цього нарізаємо смуги, довжина яких максимально наближається до висоти нашої стіни. Наносимо на них шар клею за допомогою зубчастого шпателя таким чином, щоб клей йшов по периметру шматка. Потім клеїмо їх до стіни, зазор між ними - 50 см, починаючи від одного краю стін до іншого. Кожен шматок вирівнюємо по верхній і нижній нитці, натискаючи на нього правилом, постійно перевіряючи точність за допомогою рівня. Бажано також прикріпити маяки з гіпсокартону по верхньому і нижньому краю, точно підігнавши їх по ниткам.

Якщо нерівності на нашій стіні великі, то наносимо клей на смуги гіпсокартону НЕ зубчастим, а простим шпателем, викладаючи клей великими порціями прямо на центр смуги через проміжки, приблизно рівні 30 см.

Монтаж гіпсокартонних плит

Після того, як висохнуть маяки, можна приступати до монтажу основної маси гіпсокартону. Якщо вирішили обійтися без маяків, у вас досить рівна стіна, то відразу ж можете переходити до цього етапу.

Попередньо нарізаємо листи гіпсокартону по тим розмірам, які ми отримали. Необхідно пам'ятати, що монтуються вони тією стороною до сіні, на якій знаходяться написи; перед нами повинна залишитися та сторона, на якій деякі виробники малюють лінійку по краях листа. Якщо змонтувати їх навпаки, потім буде складно проводити їх обробку. Нарізати листи необхідно таким чином, щоб їх вертикальні шви відповідали краях листа з виїмкою. Намагаємося, щоб вертикальні лінії стику були довші, а горизонтальні - якомога коротше.

Починаємо монтаж плит з нижнього кута, піднімаючись до стелі, потім рухаючись в сторону, при цьому використовуємо наші схеми. Перший лист ставимо на клини, щоб зберегти зазор між підлогою і листом. Клей наносимо на гіпсокартон за допомогою зубчастого шпателя, накладаючи його по периметру, з відступом 5 см від краю, і в центрі листа, щоб відстань між смужками клею не перевищували 40 см. Так як ми не використовуємо профілю, намагаємося, щоб клей був нанесений рівномірно , адже він буде виконувати роль несучого елемента, з його допомогою плита кріпиться до стіни.

Якщо нерівності стіни більше, ніж зуби шпателя, то наносимо клей «коржами» приблизно через кожні 35-40 см, не забуваючи робити відступ від краю плити в 5 см. Робимо це уважно, щоб отримати гарне кріплення під гіпсокартон. Між плитами залишаємо зазори від 3 до 5 мм.

Після висихання клею можна переходити до обробки швів звичайним способом.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить