Лазерні рівні та порядок їх практичного використання

 1. Перш ніж почати
 2. Яка позиція для лазерного рівня вважається правильною?
 3. Налаштовуємо лазерний прилад
 4. Пристосування для модернізації нівеліра і полегшення роботи з ним
 5. Цілимося і потрапляємо в «яблучко»
 6. Ідеально рівні лінії за допомогою нівелірної рейки.
 7. 7 прикладів використання нівеліра на практиці
 8. поправляємо поверхню
 9. Обробляємо кахельні плитки
 10. Як побудувати непряму площину?
 11. Клеїмо ідеально рівні шпалери за допомогою лазерного рівня
 12. Ставимо будь-яку побутову меблі або техніку
 13. Правильно плануємо приміщення і ставимо перегородки
 14. Використання нівеліра для розмітки
 15. Безпека в першу чергу!

Зміст статті  Лазерні рівні часто використовуються професіоналами, оскільки розмітка з їх допомогою є максимально точною

Зміст статті

Лазерні рівні часто використовуються професіоналами, оскільки розмітка з їх допомогою є максимально точною. Вони також гарні для сприйняття людським оком на великих відстанях і на вулицях в спекотний сонячний день. Але у початківців майстрів часто виникають проблеми з використанням цієї техніки. Щоб пролити світло в цю тему, ми написали для вас статтю, яка присвячена правильному налаштуванні і експлуатації лазерних рівнів.
Перш ніж почати

Перед покупкою даного приладу ви напевно знали, який тип лазерного нівеліра ви вибираєте. Ну а якщо ви користуєтеся не своїм інструментом (вам його подарували / продали / позичили), то повинні уточнити, що саме ви тримаєте в руці.

Отже, лазерні рівні діляться всього на три типи. Отже, лазерні рівні діляться всього на три типи

 1. Перший тип - це «Ротаційні побудовники ліній» (інакше - нівелір, багато призменний будівник).
 1. Потім йдуть «Статичні побудовники осей» (інакше їх називають точковим лазером або покажчиком).
 1. І останній різновид - це «Статичні побудовники ліній» (інші назви: кросслайнер, мультіпрізменний будівник).

У коробці з товаром зазвичай додаються інструкції, де докладно написано, як все налаштувати. Тут, як правило, все легко налаштовується, особливих зусиль докладати не потрібно.

Ваш нівелір має акумулятор? Значить його треба перш за все підзарядити. А якщо він бере енергію з батарейок, то потрібно вставити ці батарейки в відповідне місце. Потім включити, щоб перевірити працездатність: на цьому етапі повинен з'явиться лазер. Як тільки він заробив і промені здалися, то нівелір працездатний, і ви його правильно налаштували. Як бачите, все легко і швидко вийшло. Тепер можна почати роботу.Яка позиція для лазерного рівня вважається правильною?

Критично важливо поставити в відповідне положення нівелір! Від цього буде залежати якість його роботи. Зробити це можна в такий спосіб.

 • Найбанальніше, але важливе правило - на шляху відображення лазерних променів не повинно бути ніяких предметів, які будуть робити перешкоди і переламувати лінії. Потрібно мати у своєму розпорядженні нівелір відповідно до максимальним значенням, зазначеним у інструкції. Перевищувати цей максимум небажано, так як це робить розмітку неточною. Зменшення відстані навпаки допоможе збільшити точність розмітки.
 • Якщо вам необхідно розташувати нівелір на далекій відстані від стін, то можна використовувати приймачі променів, які збільшують радіус приладу. Перед проведенням роботи необхідно зафіксувати нівелір на площині або на спеціальному утримувачі (підійде і штатив).
 • Необхідно НЕ доторкатися до нього і НЕ хитати, якщо хочете отримати точні результати. З метою безпеки треба попередити проживають з вами людей про те, щоб не заходили в кімнату, де проводиться відповідна робота, так як лазерні промені можуть серйозно травмувати очі. Домашніх тварин також слід віднести в іншу кімнату або квартиру.
 • І останній пункт: використовуючи бульбашковий рівень (який вбудований в ваш прилад), необхідно вирівняти прилад по горизонту. Поки прилад буде рухатися, бульбашковий рівень буде видавати звуки. Нам треба вирівняти наш прилад до задоволення наших потреб і залишити нерухомим, при цьому звук повинен вщухнути. Якщо звук зник, то можемо приступати до роботи.


Налаштовуємо лазерний прилад

До вашої приладу повинна бути додана інструкція по налаштуванню і експлуатації, але, можливо, вона вам буде незрозуміла, тому ми також допоможемо вам поетапно розібрати цей аспект роботи з лазерними рівнями.

У найпростіших нівелірах є 2-3 бульбашкових рівня. Ці бульбашки для того і призначені, щоб налаштувати нівелір. Як це робиться? Дуже просто: ви підкручуєте гвинти доти, поки ця бульбашка не встане посередині. У найпростіших нівелірах є 2-3 бульбашкових рівня

Деякі такі прилади мають функцію, яка автоматично вирівнює себе. Але ця функція працює лише при відхиленні приладу не більше, ніж на 10-15 градусів. Якщо поверхня не дуже рівна, то, хочете ви того чи ні, вам доведеться вручну підкручувати ці гвинти.

Приземний тип лазерних рівнів дозволяє спроектувати 2 лазерних променя як в горизонтальному, так і у вертикальному напрямках, при цьому ви можете вибрати, скільки лазерів використовувати, один з них (наприклад, вертикальний) або відразу обидва. Також для різних моделей за бажанням можна включити функції лазерної точки і схилу для перенесення точки з підлоги на стелю (надир / зеніт). Приземний тип лазерних рівнів дозволяє спроектувати 2 лазерних променя як в горизонтальному, так і у вертикальному напрямках, при цьому ви можете вибрати, скільки лазерів використовувати, один з них (наприклад, вертикальний) або відразу обидва

Ротаційний вид лазерних рівнів має в своєму арсеналі всі вище перераховані набори функцій + швидкість обертання променя і величину кута сканування. Але проектує прилад промені тільки в одній площині, хоча існують моделі, які можуть проектувати і вертикальну вісь. Така велика кількість можливостей переважно використовується на великих майданчиках і промислових забудовах. В ідеалі ротаційний лазерний рівень використовується зі штативом і приймачами (детекторами) для роботи на вулиці при яскравому сонячному світлі. Ротаційний вид лазерних рівнів має в своєму арсеналі всі вище перераховані набори функцій + швидкість обертання променя і величину кута сканування

Досвідчені професіонали вимикають зайвий функціонал при роботі. По-перше, це зберігає життєздатність батареї, а по-друге, скорочує споживану енергію.

Пристосування для модернізації нівеліра і полегшення роботи з ним

Збільшимо відстані променя за допомогою приймача лазерних променів.

Збільшимо відстані променя за допомогою приймача лазерних променів

При працюєте на вулиці незамінним для вас помічником буде приймач лазерного випромінювання. Це пристосування збільшить відстані променя практично вдвічі і при цьому не завдасть жодної шкоди видимості лазерного променя. Навіть під пекучому сонцем ви чітко зможете побачити спроектовану лінію на об'єкті. Тут є один нюанс: бажано купувати нівеліру і лазерний приймач однієї фірми, інакше може виникнути проблема синхронізації пристроїв різних виробників. У комплекті з ротаційному лазерному рівнем, наприклад, завжди йде таке пристосування.

Що робити, якщо з вашим лазерним рівнем неможливо використовувати ніякі приймачі? В цьому випадку ви можете придбати відбивну пластину, воно допоможе дещо збільшити максимально досяжне відстань лазера, але, на жаль, вона не така ефективна, як просунуті приймачі.

Цілимося і потрапляємо в «яблучко»

У вас в коробці з лазерним рівнем напевно є «м'ячик» - це металеві або пластикові пластини з намальованою мішенню (аналогічні намальовані мішені ставляться при грі в тирі), вони допомагають нам цілитися і стріляти чітко в ціль. Тільки стріляти ми будемо не звичайними кулями, а лазерними променями! У вас в коробці з лазерним рівнем напевно є «м'ячик» - це металеві або пластикові пластини з намальованою мішенню (аналогічні намальовані мішені ставляться при грі в тирі), вони допомагають нам цілитися і стріляти чітко в ціль

Розберемо корисність цього інструменту на прикладі: припустимо, вам треба просвердлить дірку в стіні на парочку сантиметрів вище, ніж в попередній стіні, а відстань між цими протилежними стінами становить півметра. Я б подивився, на те, як ви це зробите :) Для цього треба розглядати залишені сліди маркером, що у вас викличе серйозне утруднення. А при використанні мішені потрапити в ціль променем не складе вам ніяких труднощів, навіть якщо ви не дуже влучний людина.

Отже, пластина у нас є, тепер як нею користуватися? Для отримання рівної поверхні вам треба прикріпити її гіпсом до стіни саме по вертикальному рівню (лазерному рівню), таким чином, щоб всі елементи знаходилися в площині. Розташовувати ці маячки треба на відстані трохи коротше шпателя. Зараз ми з вами розглянули приклад використання «маячків» при вирівнюванні стіни. Ми ще з вами розберемо цей аспект роботи трохи нижче.

У комплекті з деякими нівелірами йдуть також оптичні приціли, які здатні поліпшити точність попадання вашого лазера. Вони знаходяться в корпусі нівеліра і забезпечують додаткову точність. Дану функцію професіонали використовують в ремонті доріг, заливці фундаменту, при установці техніки або обладнання на великій відстані, вона підходить в будівництві практично будь-яких об'єктів.

АЛЕ! Щоб сповна насолодитися можливостями оптичного нівеліра, треба мати з собою штатив (передбачається будівельний штатив) і рейку. До речі, навіть в сучасний вік технологій оптичне вимірювання вважається найкращим способом!

Ідеально рівні лінії за допомогою нівелірної рейки.

Рейка нам знадобиться при кресленні кількох рівних паралельних ліній, відстань між якими однакове. При необхідності також можна змінити висоту закріпленого на штативі рівня, а потім повернути його назад в початкове положення

7 прикладів використання нівеліра на практиці

Професіонали стверджують, що можливості лазерного рівня безмежні! Ви можете використовувати його, як вам завгодно, якщо фантазія вам цього не заборонить.

поправляємо поверхню

Цей приклад як не можна яскраво відображає відсталість бульбашкових рівнів, лінійок і рулеток.

Перевіряємо рівність вашого статі і стіни: уздовж підлоги ставимо лазерний ровнітель і дивимося. У випадку зі стіною проробляємо те ж саме, тільки при цьому ставимо кілька міток. Перевіряємо рівність вашого статі і стіни: уздовж підлоги ставимо лазерний ровнітель і дивимося

Проектувати лінія покаже вам відхилення в стіні в кожної встановленої вами точці. Виходячи від отриманих даних, ви зможете підібрати товщину шару, який повинен вирівняти ці недоліки в кожній мітці.

Обробляємо кахельні плитки

Включаючи нівеліру, треба задіяти і горизонтальний і вертикальний промені так, щоб вони утворили хрест при перетині. Потім вирівнюємо центральні шви плитки з центром перетину лазерних променів, а краю кахлю ми будемо поправляти, використовуючи лінії наших променів. Включаючи нівеліру, треба задіяти і горизонтальний і вертикальний промені так, щоб вони утворили хрест при перетині

Як побудувати непряму площину?

Не завжди роботу можна виконати, використовуючи прямі горизонтальні або вертикальні лінії. Щоб зробити будинок ще привабливіше, дизайнера вдаються до різних експериментів, і для цього нам якраз знадобиться наш лазерний рівень. В інструкції швидше за все вказано, як це зробити, якщо ви уважно прочитаєте її.

Якщо у вашого нівеліра існує система автоматичного вирівнювання, то перш ніж почати, вам необхідно блокувати цю систему. Є нівеліри, які поєднують в собі також функцію, яка автоматично змінює кут нахилу променів. Можна легко поставити лазерний рівень на штативі і нахилити під потрібний кут. Якщо у вашого нівеліра існує система автоматичного вирівнювання, то перш ніж почати, вам необхідно блокувати цю систему

Клеїмо ідеально рівні шпалери за допомогою лазерного рівня

Щоб виконати таке завдання, нам не знадобиться нічого, крім лазерного рівня. Все, що треба зробити, це правильно зафіксувати нівелір під потрібний вам градус і «пальнути» променями в стіни. Все, робота нівеліра закінчилася, тепер вам треба тільки вирівняти краю шпалер або будь-який інший декорації під спроектовані промені. Рівний бордюр навряд чи б у вас вийшов без лазерного помічника. Щоб виконати таке завдання, нам не знадобиться нічого, крім лазерного рівня

Ставимо будь-яку побутову меблі або техніку

Отже, представляємо вам ще одне застосування лазерного рівня. Чесно кажучи, тут можна було б обійтися і без нівеліра, але навіщо ускладнювати всю роботу, користуючись давно застарілими бульбашкового рівня, лінійками і рулетками? Поставили лазерний рівень і за дві секунди повісили полку або пересунули шафу, будь-яку іншу побутову меблі. Отже, представляємо вам ще одне застосування лазерного рівня

Правильно плануємо приміщення і ставимо перегородки

Знову ж таки, навіщо вам ускладнювати роботу, вирівнювати і креслити все вручну, коли цю роботу може зробити лазерний рівень.

Отже, спочатку нам треба зробити розмітку. Наприклад, вам треба розділити кімнату навпіл, встановивши перегородку точно посередині несучої колони. Що ми робимо? Ми спочатку вимірюємо ширину каркаса. Припустимо, ми все виміряли, і ширина каркаса, з якого ми будемо робити перегородку, у нас становить 66 мм. Ми відступаємо від центру колони 33 мм і проектуємо промені до стіни і підлоги (досить одного вертикального променя), ставимо крапку точно над променем (можете обвести, щоб було ясно видно). Тепер, використовуючи наш нівелір, ми переносимо цю точку на підлогу. Проробляємо те ж саме з протилежного колоною. За допомогою маркувальної мотузки ми відбиваємо лінію і в результаті отримуємо рівну смугу, щодо якої буде кріпитися каркас. Отже, спочатку нам треба зробити розмітку

Використання нівеліра для розмітки

Нівеліра може істотно допомогти вам при вимірі чого-небудь. Наприклад, не вертикальній стіні. Так як звичайним способом виміряти висоту такої стіни буде проблематично, в справу вступає лазерний рівень (можна це зробити ще й за допомогою лазерного далекоміра, якщо такий є поруч).

Включаємо нівелір, проектуємо його лазерні промені і отримуємо точки на підлозі і на стелі, які можна виміряти простий лінійкою. При цьому дані виходять точними.

Безпека в першу чергу!

Щоб ви бачили відображення лазера на стіні в яскравому сонячному світлі, промені повинні бути дуже потужним. Це означає, що якщо ви не будете з ними обережні і будете підпускати до них людей і тварин, то це може серйозно відбитися на їх здоров'я. При попаданні променя в очі наслідки можуть бути незворотними! Дуже просимо вас пам'ятати про безпеку перед і під час роботи і акуратно використовувати вашу нівеліру. І ще одна порада: для того щоб добре і чіткіше бачити промені і одночасно захистити очі, одягайте захисні окуляри перед майбутньою роботою.

Ваш нівелір має акумулятор?
Яка позиція для лазерного рівня вважається правильною?
Як це робиться?
Що робити, якщо з вашим лазерним рівнем неможливо використовувати ніякі приймачі?
Отже, пластина у нас є, тепер як нею користуватися?
Як побудувати непряму площину?
Чесно кажучи, тут можна було б обійтися і без нівеліра, але навіщо ускладнювати всю роботу, користуючись давно застарілими бульбашкового рівня, лінійками і рулетками?
Що ми робимо?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить