Монтаж гіпсокартону на клей: недоліки та переваги, докладна інструкція

  1. Варіанти бескаркасного монтажу
  2. Плюси і мінуси монтажу на клей
  3. Загальна технологія монтажу на клей
  4. Клей наносимо на підставу або листи ГКЛ?

Гіпсокартон - це будівельний матеріал, який найчастіше застосовується для вирівнювання поверхонь стін і стелі, яка після нього залишається рівною і гладкою, що підходить для будь-якого типу оздоблювальних матеріалів. Гіпсокартон - це будівельний матеріал, який найчастіше застосовується для вирівнювання поверхонь стін і стелі, яка після нього залишається рівною і гладкою, що підходить для будь-якого типу оздоблювальних матеріалів

Будова листа гіпсокартону: 1 - гіпсова основа, 2 - пластини гіпсокартону.

Сьогодні застосовується два методи монтажу цього унікального матеріалу: за допомогою металевого або дерев'яного каркаса і безкаркасний спосіб з використанням клею.

Перший спосіб вважається більш надійним і якісним, але у нього є і деякі недоліки, серед яких збільшення вартості за рахунок використання профілів, складність, зменшення корисного простору, що особливо важливо для квартир з низькими стелями. Монтаж гіпсокартону на клей такими мінусами не володіє, в даному випадку листи укладаються безпосередньо на поверхню. Але тут також є свої нюанси, наприклад, така поверхня повинна бути попередньо підготовлена ​​до укладання.

Гіпсокартон, або листи ГКЛ, можна монтувати в санвузлах, де вологість досить велика. Монтаж простий і швидкий, досить прикласти свою руку і озброїтися простими інструментами. Для більшої зручності можна запросити пару помічників. Так і веселіше буде, і робота швидше піде.

Варіанти бескаркасного монтажу

Способи монтажу гіпсокартону на клей

Безкаркасні установка ГКЛ може здійснюватися двома методами, в першому випадку це монтаж на поверхню стіни при невеликих перепадах, хто вагається в промежутке1-3 см, і другий спосіб - це укладання на спеціальні маяки. Розглянемо ці два методи більш докладно.

Поклейка своїми руками гіпсокартону безпосередньо на поверхню стіни. Метод цей складніший, він вимагає певної вправності і навичок, але особливими труднощами не відрізняється. Порядок роботи простий: для початку необхідно очистити поверхню від слідів старого покриття, нанести розмітку, де будуть розташовуватися листи ГКЛ. Після цього готуються всі необхідні для роботи інструменти, листи нарізаються і замішується клейовий розчин.

Наносять клей невеликими ділянками з кроком в 15-20 см (допустимо до 30 см), знаходитися вони повинні по периметру плити і по центру.

Якщо стеля або стіна рівні, тобто плита буде прилягати щільно, то кількість ділянок, оброблених клеєм, знадобиться не таке велике.

Далі лист ГКЛ приставляється до поверхні і акуратно вкладається на місце. За допомогою будівельного рівня необхідно визначити рівність його укладання. При монтажі на стелю зручніше користуватися драбиною, без помічника тут точно не обійтися.

Другий метод щодо простіше, застосовується він в тому випадку, коли стіна або стеля мають великі нерівності, складові більше 3-4 см. Тут найкраще застосовувати каркасний метод, але якщо він неможливий по ряду причин, то буде здійснюватися установка по маяках. Для цього з кроком в 60 см на стелю або стіну встановлюють маяки з смужок гіпсокартонного листа, які дозволять визначити рівень укладання. Кріплять їх на клейовий розчин, який повинен трохи застигнути, після чого можна приступати до монтажу плит.

Така установка ГКЛ по маяках нагадує каркасний метод тим, під листами в результаті залишається вільний простір. Мінус методу - велика витрата клею, частина з якого йде на маяки, необхідність постійного контролю рівності поверхні. Якщо доводиться таким чином монтувати стелю, то краще за все відразу використовувати каркас, так як вартість в даному випадку обох методів буде однаковою, а каркас монтувати простіше і швидше.

Плюси і мінуси монтажу на клей

Нанесення клею на гіпсокартон проводиться точково по всі поверхні листів гіпсокартону

При укладанні своїми руками таким способом можна досягти економії, так як не доведеться витрачатися на металеві або дерев'яні профілі, кріпильні елементи. Також немає необхідності в попередній збірці каркаса, виставленні вертикальності. Досить розмітити стіну, нарізати листи і змушують клей. Є і ще один, вирішальний плюс: така стіна виходить більш надійною за рахунок того, що в ній немає порожнин, розтріскування на стиках досить рідкісне.

Використання клейового методу укладання гіпсокартону має не тільки переваги, а й недоліки. Безкаркасний метод добре використовувати, якщо поверхня відносно рівна, а що робити, коли стеля зовсім кривої, що не рідкість в багатоквартирних будинках?

В такому випадку залишається тільки використання маяків або попереднє вирівнювання, а це велика витрата матеріалів і досить трудомістка робота, не кожному під силу своїми руками її виконати. Безкаркасний клейовий метод хороший для відносно рівній стіни і стелі. З мінусів варто відзначити те, що проведення комунікацій під поверхнею і додаткове утеплення набагато складніше. Для кабелів доведеться руйнувати стіни, а утеплювач буде займати певне місце, та й використовувати найкраще пінопласт, що не всі вважають за краще.

Загальна технологія монтажу на клей

Технологія укладання гіпсокартону без каркаса, а тільки за допомогою клею, відрізняється деякими особливостями. В даному випадку потрібно не тільки розмітка поверхні стіни або стелі, а й попереднє вирівнювання. Сама розмітка показує, де і як будуть розташовані листи, зазвичай це сітка з лініями, які йдуть кроком в 60 см. Сама технологія поклейки ГКЛ передбачає, що монтуватися будуть великі, цільні плити, без попередньої їх нарізки. Але на практиці зазвичай виходить, що використовуються не цілі листи (довжина яких сягає 3 м), а нарізані на зручні шматки частини.

Але на практиці зазвичай виходить, що використовуються не цілі листи (довжина яких сягає 3 м), а нарізані на зручні шматки частини

Схема вирівнювання стіни гіпсокартоном.

Установка ГКЛ здійснюється в шаховому порядку, щоб не було перетину швів. Плити приклеюються до поверхні за допомогою клею, який наноситься по периметру і в центрі кожного аркуша. Але є тут і одна особливість, яку необхідно враховувати. Це швидкість, з якою схоплюється клей. Часто для новачка, який робить подібний монтаж своїми руками вперше, це доставляє багато незручностей, але все відносно легко вирішити. Час роботи з масою клею становить приблизно півгодини, тобто не замішуйте відразу багато розчину, краще робити це поступово.

Перед початком роботи відразу розмітьте поверхню, всі листи наріжте, підготуйте інструменти (два шпателя, будівельний рівень та інше). Після цього вже можна починати замішувати клей, щоб відразу приступати до роботи. Найоптимальніше кількість клею - це приблизно піввідра. В такому випадку можна спокійно і без поспіху наклеїти великий лист. Якщо складу трохи не вистачить, то його завжди можна домісити, що краще, ніж викинути відро вже непридатного, застиглого клею.

Технологія замішування складу зазвичай однакова, але у деяких виробників вона може трохи відрізнятися. Тому найкраще ознайомитися з інструкцією. Консистенція повинна нагадувати дуже густу сметану, якщо вийшло дуже рідко або густо, завжди можна додати води або сухої суміші.

Клей наносимо на підставу або листи ГКЛ?

Питання, як правильно клеїти гіпсокартон, теж важливий. Багато фахівців стверджують, що клей найкраще наносити не на листи ГКЛ, а на підставу, але питання це досить спірне. Клейова суміш повинна однаково добре зчіплюватися як з матеріалом, так і з повним правом. Тому тут можна дати такий простий рада: наносите її і на плиту по периметру і в центрі і на поверхню стіни або стелі. При монтажі стельових покриттів найкраще наносити клей на саму стелю, так як в противному випадку вага листа стане дуже великим і його буде важко піднімати нагору. Вага плити близько 29 кг, а з клеєм - все 40 кг, тому підняти її буде складно навіть удвох.

Ще одним моментом, про який необхідно пам'ятати при монтажі своїми руками, є грунтовка. Поверхня стіни або стелі перед приклеюванням слід ретельно прогрунтувати, щоб збільшити зчіплюваність. Грунтовка дозволить заповнити всі можливі нерівності, мікротріщини, які на перший погляд можуть бути не помітні, але дуже впливають на якість монтажу.

Сьогодні гіпсокартон - це будівельний матеріал, який застосовується для самих різних робіт. Але найчастіше його використовують для вирівнювання стін, він дозволяє створити ідеально гладку й рівну поверхню, яку можна відразу фарбувати, наклеювати на неї шпалери, укладати керамічну плитку. Гіпсокартон легко монтувати своїми руками, для цього немає необхідності мати спеціальні знання або купувати дорогий інструмент.

Безкаркасний метод добре використовувати, якщо поверхня відносно рівна, а що робити, коли стеля зовсім кривої, що не рідкість в багатоквартирних будинках?
Клей наносимо на підставу або листи ГКЛ?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить