Напівсуха стяжка для вирівнювання підлоги

  1. Переваги фінішного підлогового покриття напівсухий стяжкою
  2. Технологія створення напівсухий стяжки
  3. Порядок роботи при створенні напівсухий стяжки - майстер клас і фото

Раніше вирівнювання статі було найбруднішим і мокрим етапом ремонту, та й чекати повного висихання доводилося більше місяця. Тепер є метод напівсухий стяжки, і підготувати підлогу під фінішне покриття можна всього за один день

Переваги фінішного підлогового покриття напівсухий стяжкою

Напівсуха стяжка підходить для підлоги з перепадом рівня 30-100 мм відносно горизонту. Метод дозволяє не тільки усунути перепади висот підстави, але і приховати локальні нерівності, надати підлозі певний ухил, наприклад в ванних кімнатах, або приховати в підлозі інженерні комунікації.

Складом для напівсухий стяжки вирівнюють будь-які види основ, як бетонні, так і небетонние (дерев'яна підлога, підлоги, покриті старою плиткою і т.д).

Технологія створення напівсухий стяжки

На все небетонние підстави або пухкі старі стяжки влаштовується так званий плаваюча підлога . При цьому способі вирівнювання статі між стяжкою і підставою робиться розділяє шар, наприклад, з поліетилену.

Пряме зчеплення стяжки і підстави можливо в разі, якщо підстава бетонне або це якісна піщано-цементна стяжка, вік якої не менше 3 місяців. В цьому випадку ровнітель укладається безпосередньо на основу, без влаштування додаткових прошарків в структурі стяжки.

Напівсуху стяжку можна зробити своїми руками, не вдаючись до допомоги найманих робітників. Але слід врахувати, що вам доведеться працювати з швидкотвердіючу складом.

Суміш вступає в реакцію з водою і твердне (спрацьовується) за 30 хвилин. Тому ефективніше буде працювати з помічниками. Один робочий замішує суміш, інший розподіляє на підставі. Для площі понад 30 кв.м ручний спосіб замішування складу стає дуже трудомістким. У цьому випадку використовується професійне обладнання.

Виробники сумішей гарантують, що нове покриття не дасть усадки, що не потріскається і прослужить довго. Щоб ваші зусилля і гроші не пропали даром, а покриття відповідало заявленій якості, заміс суміші повинно відбуватися строго за інструкцією, а висихання стяжки при певних умовах:

  • "Вікна і двері в приміщенні повинні бути закриті;
  • "В процесі роботи і ще тиждень після на поверхні нового статі не повинно бути повітряної тяги, протягів;
  • "В процесі роботи і в наступні три дні після її завершення температура повітря і поверхні підстави повинна залишатися в межах +10 ... + 20 ° С.

Порядок роботи при створенні напівсухий стяжки - майстер клас і фото

Очистіть основу пилососом, щоб прибрати з поверхні відшарувалися частинки і пил. Жирні плями, залишки клею потрібно добре відшліфувати і прибрати з поверхні. Етап підготовки дуже важливий: найдрібніші крупинки пилу і піску перешкоджають зчепленню складу з основою.

Перед роботою перевірте якість підстави: потріть вістрям цвяха. Якісна стягування не буде кришитися. Якщо стяжка кришиться, доведеться двічі обробити її грунтовкою. Розподіліть ґрунтовку рівномірно по поверхні основи валиком або розпилювачем. Грунтовка проникає в пори, пов'язує найдрібніші частинки пилу. Надалі вона стоятиме на перешкоді утворенню тріщин і відшарувань.

Пухка основа обробляється ґрунтовкою двічі (1).
Пухка основа обробляється ґрунтовкою двічі (1) Оцініть горизонтальність підлоги. Використовуйте для цього водяний або лазерний рівень. Маячковим профілем відкоригуйте перепади рівня підлоги відносно горизонтальної поверхні. Вийде подобу рейок на підлозі з інтервалом від 1 до 1,5 м (2).
Приготуйте склад у відрі. Наступні дії, зазначеної на упаковці. Надлишок води може призвести до того, що нова стяжка потріскається. Почніть укладати нову стяжку з найдальшого кута приміщення. Насипте приготований склад в простір між маячками (3).
Покладіть правило поперек рейок з маячків і потягніть його на себе, зрізуючи зайве і вирівнюючи висоту суміші по маяках. Утрамбуйте суміш ногами. Взуття має бути будівельна, а не домашня (4).
Оцініть, наскільки зменшився шар суміші між маяками, додайте розчин в утворилися поглиблення і знову вирівняйте правилом. Коли частина стяжки буде готова, зніміть маячковий рівень, а порожнечі заповніть складом і утрамбуйте. Затирка (шліфування) повинна проводитися не раніше 20 хвилин і не пізніше 6 годин після початку укладання стяжки (5).

Круговими рухами розтирайте гладилкою поверхня складу. Це необхідно для того, щоб великі частинки піску пішли в глиб складу, а більш дрібні утворили рівну і гладку поверхню. Якщо ви готуєте підлогу під плитку, то абсолютно гладкій поверхні домагатися не потрібно - шорсткість можна компенсувати плитковим клеєм. Найбільш гладко вона затирається під фінішне покриття у вигляді ламінату або паркету . На такій поверхні не повинно бути видно великих часток.

Через 3 години після укладання підлоги можна по ньому ходити, а після 15 годин вже можна стелити фінішне покриття: ламінат, паркет або плитку. А для лінолеуму або ковроліну підлога повинна бути ідеально гладким. Тому після просушування статі його слід прогрунтувати і залити фінішним тонким підлогою.

Готову стяжку можна залишати без підлогового покриття. Пам'ятайте, що для кожного підлогового покриття є рекомендації по рівню вологості підстави. Його вказує виробник підлогового покриття.

Відразу після закінчення робіт вимийте інструменти, залишки матеріалу ні в якому разі не можна зливати в каналізацію. Утилізуйте їх як звичайне сміття.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить