Правило штукатурне: вибір інструменту та вирівнювання штукатурки на стінах без маяків і з ними

 1. зміст:
 2. На що звернути увагу при виборі вироби
 3. форма профілю
 4. Наявність ребер жорсткості
 5. правильність геометрії
 6. Матеріал виготовлення
 7. розміри вироби
 8. Робота правилом по маяках
 9. Робота правилом без маяків

для вирівнювання стін дуже часто використовують такий інструмент, як правило для штукатурки. Він являє собою металевий виріб з гострим краєм, за допомогою якого видаляють надлишки розчину і вирівнюють поверхню. Найчастіше правило використовують саме для штукатурення, насправді цей інструмент універсальний, з ним можна провести безліч операцій.

зміст:

Сфера застосування інструменту

Правило застосовується для виконання таких завдань:

 • Монтаж кахельної і інших видів плитки . За допомогою правила видаляють надлишки клейового розчину і дотримуються рівень укладання матеріалу.
 • Оздоблення поверхонь еластичними шпатльовкамі. В даному випадку інструмент використовують, як великий шпатель.
 • Облаштування бетонних стяжок і наливних підлог. За допомогою правила дуже зручно розрівнювати розчин на підлозі.
 • Облаштування стель за допомогою шпаклівок.

Ну і, звичайно ж, даний інструмент застосовується для вирівнювання стін за допомогою штукатурних сумішей без маяків і з ними.

На що звернути увагу при виборі вироби

При виборі правила штукатурного слід знати деякі нюанси, які допоможуть придбати той виріб, який необхідно в конкретній ситуації.

форма профілю

Цей критерій найважливіший, тому не варто обходити його стороною. Від форми виробу залежить не тільки його призначення, але також міцність і надійність.

Сучасний будівельний ринок пропонує наступні варіанти інструменту:

 1. Трапецієвидне виріб. Це найпопулярніший варіант даного інструменту, який використовують для виконання великої кількості різних процесів. Він відмінно підійде для робіт з важкими штукатурними розчинами на основі цементу, оскільки здатний витримати навіть найсерйозніші навантаження. Таке правило вважається незамінним під час обробки фасадів, оскільки і використовувані матеріали, і товщина шарів забезпечують великий тиск на виріб. При цьому, трапецієподібний тип універсальний, він точно також підходить для робіт на внутрішніх поверхнях.
 2. H-образне правило використовується набагато рідше. Справа в тому, що воно не має достатню твердість для нанесення важких складів, тому може в процесі роботи деформуватися і прийти в непридатність. Єдине, що можна робити таким інструментом - це рівняти стіни без маяків за допомогою гіпсових сумішей. Вони легші і не зроблять сильного впливу на інструмент.

Наявність ребер жорсткості

Щоб якісно вирівняти стіни, правило повинно володіти достатнім рівнем жорсткості. У дешевих виробах немає ніякої підсилює конструкції всередині, тому вони схильні до деформації. Дорожчі моделі оснащуються ребрами жорсткості, що підвищують показники міцності вироби.

На замітку! Більшість правил оснащуються знімними бічними заглушками, тому перед покупкою можна своїми очима переконатися в наявності ребер жорсткості.

правильність геометрії

Перед придбанням дуже важливо перевірити рівність вироби. Для цього достатньо звичайного візуального огляду, але можна також прикласти до лезу правила металеву лінійку. На його вістря не повинно бути відколів, щербин або нерівностей.

Матеріал виготовлення

Деякі недобросовісні виробники намагаються знизити вартість виготовлення правила, використовуючи для цього сировину низької якості. В результаті виріб може навіть не пережити одного ремонту. Отже, нормальний інструмент виглядає наступним чином:

 1. На його поверхні немає фарби або будь-яких інших складів.
 2. Колір повинен бути яскравим металевим.
 3. На поверхні не може бути ніяких розлучень або плям.
 4. Жовтизна в кольорі неприпустима.

розміри вироби

Залежно від особливостей приміщення можуть бути використані різні варіанти інструменту:

 • Довжина 1 м і 1.5 м відмінно підійде в тісних умовах, у випадку з короткими стінами і складними архітектурними формами. Вироби компактні, тому з ними зручно працювати, наприклад, в коридорах.
 • Довжина 2 м, 2.5 м і 3 м підходить для більш просторих кімнат. Для самостійної роботи підійде інструмент на 2 м, інші краще використовувати з напарником.

Слід знати! Край правила може бути заокругленим або гострим. Перший варіант більше підходить для зовнішніх робіт, а другий - для точних внутрішніх.

Робота правилом по маяках

Вирівнювання стін правилом починається після того, як на поверхню завдадуть розчин. Це може бути звичайний наброс, перенесення матеріалу з шпателя на стіну або використання машинки для штукатурки.

 1. Після нанесення шару матеріалу між двома маяками, необхідно взяти правило і притиснути його до профілів в нижній частині так, щоб лезо «дивилося» на стіну, після чого поступово просуватися вгору, здійснюючи при цьому зигзагоподібні рухи.
 2. З леза потрібно періодично видаляти надлишки матеріалу шпателем і накидати його вгору, а коли правило дійде до стелі, то залишився розчин можна потім використовувати на наступному фрагменті стіни.
 3. Якщо під час вирівнювання з'явилися порожнини або бульбашки, то розчин в цих місцях потрібно прибирати, потім наносити його і знову проводити вирівнювання стін під правило.
 4. Потім слід ще раз пройтися правилом по обробленої поверхні, але тепер без рухів в сторони, а просто від низу до верху. Дану процедуру потрібно повторювати до тих пір, поки матеріалу на правилі не залишиться.
 5. Після цього виготовляється нова порція розчину і так само наноситься на стіни, поки всі вони не будуть оброблені.
 6. Обробка кутів, а також зон біля стелі та підлоги проводиться після висихання матеріалу. На ці фрагменти стіни просто наносять штукатурку і вирівнюють правилом без маяків, але з урахуванням вже готової основної поверхні.

На цьому етапі штукатурка стін під правило закінчена. Залишається тільки почекати, поки поверхня висохне і перевірити рівність стін. Для цього беруть правило і прикладають до різних частин стіни під різними кутами: якщо зазорів між стіною і інструментом немає, значить, штукатурка під правило пройшла успішно. Якщо є великі горби, то їх потрібно зачистити, якщо з'явилися западини або тріщини, то необхідно замазати їх розчином і знову пропрасувати правилом.

Робота правилом без маяків

У більшості випадків оштукатурювання без маяків проводиться тоді, коли потрібно просто трохи вирівняти поверхню без серйозних дефектів.

Отже, приготований розчин наносять на стіну і розтягують його шпателем, після чого проходять по стіні знизу вгору без рухів з боку в бік. Інструмент видаляє зайвий матеріал, який, як і в минулому методі, накидають на стіну вгорі.

Важливо! Правило після кожного проходу необхідно очищати від налиплого розчину, щоб підсохлий матеріал не потрапив в свіжий.

Після висихання першого шару матеріалу правило прикладають до різних частин стіни під різними кутами. Якщо між інструментом і стіною немає щілин, значить, все пройшло успішно. Якщо є - потрібно ще один шар штукатурки.

В кінці займаються обробкою кутів і важкодоступних місць. Процедура виглядає точно так само, як у випадку з роботою по маяках. Після всіх маніпуляцій рівність конструкції знову перевіряють даним інструментом.

Правило - дійсно незамінний виріб, коли мова йде про вирівнювання розчинів на поверхнях. Щоб оздоблювальні роботи пройшли успішно, слід пам'ятати про правила вибору вироби і рекомендаціях по роботі з ним.

Схожі статті

 • Штукатурка стін по маяках, технологія штукатурних робіт, високоякісні матеріали, фото і відео

  Що таке штукатурка стін по маяках Що таке штукатурка стін по маяках? Давайте з'ясуємо, наскільки це складний процес, і чи потрібно наймати професіоналів для такої роботи. Ділюся своїм ...

 • Сухе і мокре вирівнювання стін у ванній кімнаті своїми руками: штукатурка або гіпсокартон?

  Якщо ви затіяли ремонт і дісталися до санвузла, то напевно задумаєтеся про вирівнювання стін у ванній Якщо ви затіяли ремонт і дісталися до санвузла, то напевно задумаєтеся про вирівнювання стін у ванній. Практично в будь-якій квартирі є нерівності, ...

 • Для чого потрібна грунтовка стін перед штукатуркою? Поради, як підготувати стіни до штукатурки, ніж гарантувати бетон, газобетон, цегла, пінопласт і як наносити просочення

  Правильна підготовка стін до штукатурки забезпечить тривалу і безпроблемну експлуатацію як чорнового, так і декоративного покриття Правильна підготовка стін до штукатурки забезпечить тривалу і безпроблемну експлуатацію як чорнового, так і декоративного покриття. В цій статті...

Сухе і мокре вирівнювання стін у ванній кімнаті своїми руками: штукатурка або гіпсокартон?
Для чого потрібна грунтовка стін перед штукатуркою?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить