Ротбанд штукатурка: опис, застосування, недоліки, відео

 1. вступ Всі, хто хоч раз стикався з ремонтом, чув про сухої будівельної суміші під назвою Ротбанда....
 2. Де застосовується Ротбанд
 3. Два головних переваг Rotband
 4. Як працювати з сумішшю
 5. нанесення суміші
 6. вийняти маяки
 7. Затирка (перетирання) Ротбанд
 8. Ротбанд штукатурка - недолік
 9. висновок
 10. Відео робота з гіпсовою штукатуркою

вступ

Всі, хто хоч раз стикався з ремонтом, чув про сухої будівельної суміші під назвою Ротбанда. Це зручна штукатурна суміш, що заслужила окремої статті. Інформація в цій статті заснована тільки на технічній документації і практиці використання.

Про штукатурних роботах і типах штукатурних сумішей

оштукатурювання поверхні це технологічний процес в будівництві і ремонті, спрямований на вирівнювання поверхні, створення правильної геометрії приміщення і створення проміжного захисного шару між обробкою і чорновим підставою. Також шар штукатурки може служити технічним шаром, для пристрою прихованої проводки в будинках, де заборонено штробление.

За типами штукатурні суміші діляться на:

 • цементні;
 • вапняні;
 • гіпсові;
 • глиняні;
 • Вапняно-глинисті;
 • Вапняно-гіпсові;
 • Вапняно-цементні.

Ротбанд штукатурка відноситься до класу гіпсових штукатурок для ручного нанесення.

Де застосовується Ротбанд

Відповідно до технічної документації компанії КНАУФ, а саме вона є виробником Rotband в Росії, дану штукатурну суміш можна використовувати:

 • Без захисного шару, тільки для внутрішніх робіт, в приміщеннях з нормальною вологістю;
 • При захисті штукатурного шару плиткою або іншим водовідштовхувальним матеріалом, в ванних кімнатах і кухнях.

Простіше кажучи, якщо ви вирішили стіну вирівняти і пофарбувати, то використовувати Ротбанд можна тільки в сухих приміщеннях квартири. Якщо вирішили стіну вирівняти і закрити керамічною плиткою або пластиком, використовувати Ротбанд можна всюди.

Завдяки полімерів входять до складу цієї суміші, її можна наносити на наступні поверхні стін і стелі квартири:

 • бетонні;
 • цегляні;
 • Попередньо оштукатурені, цементним розчином;
 • Плити ЦСП;
 • Пінополістирол (!).

За практиці Ротбанд штукатурка лягає на будь-яку міцну поверхню покриту ґрунтовкою типу бетоноконтакт, в тому числі:

 • На гіпсокартон для локального вирівнювання перепадів гіпсокартонних поверхонь;
 • На керамічну плитку;
 • На плити ОСБ, ДСПВ.

Для вирівнювання підлог Ротбанд НЕ застосовується. Можна використовувати для закладення тріщин і отворів в підлозі для подальшого влаштування стяжки або наливної підлоги.

Два головних переваг Rotband

Перша перевага, товстий шар за один раз. Ротбанд штукатурка може наноситися на поверхню товстим шаром до 50 мм без етапу обризга. Тобто якщо вам потрібно вирівняти стіну на 4-5 см, ставите на стіну маяки і за один прохід штукатур її сумішшю Ротбанд.

Друга перевага, не потрібно шпаклювання. При якісному замісі і багаторазовому стягуванні правилом отримаєте рівну стіну, яку після накривки і простий перетирання, годі й шпаклювати.

Примітка: Гіпсову суміш можна наносити в кілька шарів з очікуванням повного висихання попереднього шару. Це дозволяє вирівнювати стіни (стелі) з нерівностями більше 50 мм.

Як працювати з сумішшю

У межах невеликого ремонту квартири, я працюю в Ротбанда 5 кг так:

 • В чисте відро 20 літрів наливаю 3 літри холодної водопровідної води;
 • У воду висипаю дві жмені суміші;
 • Заважаю суміш міксером на малих обертах;
 • Досипаю, залишки суміші з мішка 5 кг;
 • Заважаю суміш обов'язково на малих обертах, щоб не збивати бульбашки повітря, до освіти густотертой однорідної маси;
 • Даю відстоятися розчину 3-4 хвилини;
 • Ще раз перемішую готовий розчин міксером;
 • Вставляю в суміш вузький шпатель (10 см). Шпатель повинен стояти в суміші, що не завалюючись в сторони;
 • Суміш готова можна працювати.

нанесення суміші

Суміш наноситься на заздалегідь грунтовану, суху поверхню, між штукатурними маяками виставленим за єдиним рівнем.

Я наношу суміш сухим (зайвої води не потрібно), чистим шпателем шириною 100-150 мм або кельмою (сміття виключений). Методом накидання суміші - від низу до верху. При начерку, суміш врізається в стіну, збільшуючи щільність розчину. Якщо накидати не виходить, просто вдавлюють суміш в стіну.

На стіну потрібно накидати стільки суміші, щоб вона виступала за маяки по всіх поверхні на 5-15 мм.

Далі беру правило із захопленням 1,5 метра. Маяки повинні потрапляти під захоплення правила. Рухаючи правилом по маяках, від низу до верху з натиском, знімаю їм надлишки суміші. Зайву суміш скидаю назад у відро.

Повторюю наброс і витягування суміші кілька разів, до повного вирівнювання поверхні.

Якщо при витягуванні, суміш починає «текти», значить, розчин занадто рідкий. Якщо суміш починає тягнутися за праві'лом, злегка змочіть пріві'ло (не стіни) водою.

Таким чином, по смугах, від низу до верху, від кута до кута, штукатуриться вся стіна. Зверну увагу: перший і останній маяк ставиться на відстані 20-30 см від кута. Ці смуги «залишки» штукатуряться після основних площ.

Витрата суміші, за документами, при шарі в 1 см - 8,5 кг / м2.

вийняти маяки

Після застигання суміші, через 2-3 години, маяки потрібно обов'язково вийняти. На наступний день, борозни від маяків потрібно очистити, при необхідності зволожити закрити (забити) тієї ж сумішшю.

Затирка (перетирання) Ротбанд

Останній етап роботи з гіпсовою штукатуркою, це етап затірки, аналогічний накривки і перетирання при роботі з цементно-піщаною сумішшю.

Шар гіпсової штукатурки можна затерти металевим шпателем або металевим полутерком попередньо змочуючи поверхню водою. Якщо на поверхні багато ямок і технологічних дефектів, використовується рідкий розчин Ротбанд для вирівнювання і згладжування. Щоб уникнути усадкових тріщин, накривку і Перетирання будь штукатурки потрібно проводити на наступний день.

Ротбанд штукатурка - недолік

Є у цій штукатурці недолік, це її ціна. Вартість мішка 30 кг 400 рублів. Аналог «старателі», варто 250-260 рублів.

Наприклад, для квартири в новобудові, моноліт, площа 42 кв.м. шар до 15 мм, стеля 2,6 м пішло 68 мішків Ротбанд. Вартість мішків суміші 27200 рублів. «Старателі» коштуватимуть 17 000 руб.

висновок

Думка, що Ротбанд штукатурка не вимагає подальшої шпаклівки , Мені здається спірною. На практиці поверхню виходить рівною, місцями глянсовою і може здаватися ідеальною. Однак для якісної обробки квартири потрібна шпаклівка поверхні, як мінімум в два шари.

Відео робота з гіпсовою штукатуркою

На відео (39 хвилин) майстер (Володимир Хвостов) розповідає, як вийняти маяки і як глянцевать штукатурку.

© www.otdelochnik24.ru

ще статті

схожі статті:

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить