Стеля з гіпсокартону.

 1. Етапи монтажу стелі з гіпсокартону.
 2. Кріплення матеріалу до каркасу.
 3. Стеля з гіпсокартону своїми руками.

У даній статті ми докладно розглянемо монтаж підвісної стелі з гіпсокартону і його пристрій. Стеля з гіпсокартону представлений такими головними елементами:

1. Безпосередньо сам лист гіпсокартону

Безпосередньо сам лист гіпсокартону

2. Напрямні UD (28-27 мм) і основні CD (60х27 мм) стельові профілі. Напрямні встановлюють по периметру всієї кімнати, трохи нижче рівня самої стелі. А вже в них вставляють основні несучі поздовжні профілі, між ними - поперечні. Далі на підготовлені заздалегідь поздовжні і поперечні профілі кріплять листи з гіпсокартону . Особливістю яких є досить загнуті краї, поздовжня гофра і ребра жорсткості. Розрахунок гіпсокартону, онлайн калькулятор.

Розрахунок гіпсокартону, онлайн калькулятор

3. Універсальні підвіси і підвіси із затиском. Більш популярні прямі або універсальні підвіси, вони мають П-подібну форму і кріпляться безпосередньо до основної стелі з гіпсокартону, а до них вже фіксуються і основні профілі. Отвори в бічній частині підвісу передбачено для прикручування і регулювання висоти профілю.

Отвори в бічній частині підвісу передбачено для прикручування і регулювання висоти профілю

4. З'єднуючі деталі:

 • дюбелі і анкери - кріплять самі підвіси;
 • Кріплення-краби - з'єднують поздовжні і поперечні профілі між собою;
 • дюбелі, які фіксують напрямні профілі.

Каркаси, представлені профілями на підвісах, бувають однорівневими і багаторівневими. Отже, як і стелі з гіпсокартону.

Необхідні інструменти для монтажу підвісної стелі:

 • рулетка;
 • дриль з перфоратором і відповідними насадками до нього;
 • рівень, краще водяний;
 • кутник або простий трикутник для обчислення прямих кутів;
 • шуруповерт;
 • ножівка для будівництва;
 • олівець для відміток або малярний шнур;
 • світильник точковий для стелі;
 • волосінь;
 • рубанок.

Завершальним етапом є вирівнювання стелі з гіпсокартону, для чого будуть потрібні:

 • папір наждачний;
 • шпаклівка;
 • шпатель;
 • тара для розведення шпаклівки;
 • будівельний ніж;
 • армована стрічка.

Етапи монтажу стелі з гіпсокартону.

Підготувавши всі необхідні матеріали і інструменти, можна приступати безпосередньо до самого монтажу підвісної стелі з гіпсокартону:

1. Насамперед необхідно визначити максимальну відстань між базовою стелею і підвісною. Однак варто враховувати, що звичайний вбудований світильник займає близько 9 см у висоту.

2. По всьому периметру приміщення, робляться відмітки, де саме будуть кріпитися напрямні профілі. Для чого вимірюється висота кожного кута. Застосовуючи водяний рівень, потрібно відзначити необхідну відстань, безпосередньо від самої підлоги. Розмітку можна робити, за допомогою малярного шнура, по намічених попередньо точок.

3. За настінним лініях свердлити отвори для дюбелів з кроком в 30-40 мс, потім кріпляться напрямні профілі.

4. Після розмітки паралельних прямих, потрібно закріпити підвіси. Учітвия крок в 60-70 см.

5. В напрямні, підготовлені раніше профілі, вставляємо основні.

6. Після закріплення профілів, необхідно їх загнути. А щоб зробити це якомога рівніше, можна використовувати шнур або волосінь.

7. Тепер до основних профілів, до місць стикування листів гіпсокартону, кріпляться основні другорядні. Таким чином, виходить однорівневий каркас у вигляді металевої решітки.

8. Варто не забути про майбутню проводці. Для цього робляться канавки. Де і буде розміщений кабель. Напрямок канавок - від вимикача до стелі, а не навпаки. Завершує роботу розводка проводів в стелі і випуск решт кабелів в відведених місцях для ламп.

9. Тепер прийшла черга кріплення гіпсокартону на підготовлений каркас.

Кріплення матеріалу до каркасу.

Після того, як металевий каркас готовий, можна приступати безпосередньо до кріплення і листів до нього. Весь процес досить складний і складається з таких етапів:

Весь процес досить складний і складається з таких етапів:

Стеля з гіпсокартону своїми руками.

1. Розкрій спеціальної ножівкою або простим канцелярським ножем. Найбільш придатними розмірами аркуша будуть 120 на 125 см або 120 на 250 см. Необхідно, щоб кінці листа якомога точніше сходилися на опорні каркасні решетіни. Найкраще якщо листи будуть розміщені горизонтально на столі або іншій рівній поверхні. Використовуючи рівень, проводимо ножем з лицьового боку листа гіпсокартону. Зсунувши лист до краю, потрібно його надломити, а потім розрізати картон і з іншого боку.

2. Кромку від розрізу найкраще обробити рубанком, щоб зробити її максимально рівною і без вад. Всі виступи видаляють за допомогою ножа.

3. Також необхідно подбати про отвори для майбутніх світильників, а також, якщо передбачені стельові розетки. Для цього роблять точні виміри і розмітку на аркуші гіпсокартону, після чого ножівкою, або дрилем, і самі отвори. У разі, коли передбачені труби, їх діаметр повинен бути більше на 10, ніж сама труба.

4. Оздоблення гіпсокартоном. Існує два варіанти кріплення останнього до стелі з гіпсокартону:

 • поздовжній - паралельно з основними несучими профілями, при додаткових Решетін їх ведуть від кута в двох перпендикулярних напрямках, в іншому випадку - від центру або торця листа;
 • поперечний - розташовується перпендикулярно основним металевих профілів.

Саморізи встановлюють на відстані 10-15 мм від кромки гіпсокартону. Шурупи вкручують з лицьового боку перпендикулярно, і при цьому акуратно, так щоб головки не пробився картон. Передбачена глибина їх входження в каркас повинна бути не більше 10 мм. Довжину саморізів підбирають, орієнтуючись на загальну товщину гіпсокартонної обшивки. Відстань між саморізами не може бути більше 150 мм. Коли облицьовують плитами багаторазово можна збільшити до 300 мм. У направляючий профіль шурупи необхідно встановлювати ближче до задньої стінки, так шуруп не зможе відгинати полку профілю всередину. У місцях кріплення шурупів картон не повинен бути пошкоджений. У разі деформування шурупів або були помилково вкручені, їх видаляють, при цьому нові ставлять на відстані не менше 50 мм від такого місця.

Важливо! Стики листів повинні обов'язково розташовуватися на профілі!

Гіпсокартон не розміщують дуже близько до стін. При цьому зазор краще не шпаклювати, а використовувати стельовий куточок в якості прикриття. Якщо в один доведеться розширювати плити, стеля не буде деформований. Кріплення гіпсокартону до стелі краще робити удвох або можна скористатися підпорами. Плити розміщують горизонтально, підганяють і пригвинчують шурупами до каркаса.

Важливо! Перед установкою гіпсокартон залишають на пару діб відлежатися в приміщенні, в якому і буде відбувається монтаж. Так він буде відповідати вологості і температури приміщення.

5. Шпаклювання стиків. Краще не шпатлевать відразу всі стики, а почекати дня два, так вийде краще усунути всі видимі вади. Поверхня також очищають від пилу і зайвих частинок. Застосування арматірующей стрічки в стиках, дозволить уникнути тріщин. А при використанні якісної і дорогої шпаклівки можна обробити тільки стики і пофарбувати, використовуючи краскопульт. У разі більш недорогого засобу - слід шпаклювати всю стелю з гіпсокартону, а потім пофарбувати його валиком.

Перелік етапів роботи:

 • очищення і зволоження країв шва, заповнення їх шпаклівкою за допомогою шпателя;
 • нанесення першого шару шпаклівки і вдавлення арматірующей стрічки в стики, після чого також необхідно зашпаклювати (обов'язкові умови - прибрати всі бульбашки повітря і чекати повного висихання);
 • шліфування за допомогою наждачного паперу;
 • повторне нанесення шпаклівки на вже суху поверхню;
 • повторюємо процедуру з нанесення шпаклівки. Максимально вирівнюючи всю поверхню;
 • позбавляємося від дефектів і нерівностей за допомогою наждачного паперу.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить