Суміші для вирівнювання підлоги

  1. Склад саморобної суміші для стяжки підлоги
  2. Сухі суміші для вирівнювання підлоги
  3. Наливна поліуретановий підлогу
  4. Додаткові матеріали для вирівнювання підлоги
  5. Чому суміші для вирівнювання підлоги мають різну якість

У цій статті: саморобна суміш для стяжки підлоги, її склад, характеристики, вартість компонентів; загальні характеристики сухих сумішей для вирівнювання підлоги, їх види, норми витрати, вартість; наливні підлоги на основі поліуретану - характеристики і склад, норми витрати, вартість; як вибирати суміші для наливної підлоги; які додаткові матеріали / інструмент необхідні при вирівнюванні підлоги; причини різної якості сумішей.

У цій статті: саморобна суміш для стяжки підлоги, її склад, характеристики, вартість компонентів;  загальні характеристики сухих сумішей для вирівнювання підлоги, їх види, норми витрати, вартість;  наливні підлоги на основі поліуретану - характеристики і склад, норми витрати, вартість;  як вибирати суміші для наливної підлоги;  які додаткові матеріали / інструмент необхідні при вирівнюванні підлоги;  причини різної якості сумішей

Бажання привести свою квартиру в ідеальний стан або в щось близьке до нього, неодмінно поставить домовласника перед питанням - що робити з підлогою? Якщо вади стін і стелі видно відразу, тому що вони завжди на виду, то з підлогою масштабність проблеми відразу не помітна - товстий лінолеум або паркет згладжують нерівності. І якщо ви хочете, що цілком природно, дійсно рівне і строго горизонтальне покриття підлоги, існуючі дефекти - як видимі, так і невидимі - потрібно виправляти. знадобляться будівельні суміші для вирівнювання підлоги - розглянемо їх характеристики уважніше ...

Склад саморобної суміші для стяжки підлоги

Її склад на 85-90% ідентичний сухих сумішей у фабричній упаковці, в ній цемент М500 і чистий (промитий) пісок фракції (розміру зерна) до 5 мм, змішані за співвідношенням цемент / пісок як 1/3 (на одну частину цементу доводиться три частини піску). Суміш перемішується спочатку в сухому вигляді, потім поступово додається вода і перемішування триває. Консистенція готової суміші для стяжки підлоги повинна бути схожа на хорошу сметану, тобто бути густим і в'язким.

При складанні саморобної суміші складнощів більше, ніж це виглядає на перший погляд: пісок повинен бути ідеально чистим і просіяний, потрібна обережність з введенням води - перезволоження серйозно знизить якість стяжки. По завершенні укладання таку стяжку потрібно витримувати рівно місяць, кілька разів за день рясно сприсківая поверхню водою - інакше вона не буде достатньо міцна. Після повного затвердіння, буде потрібно додаткове вирівнювання - місцями будуть просадки. Як виконати таку стяжку самостійно - дивіться тут .

Для самостійного складання такої суміші буде потрібно: пісок не нижче I класу - чистий і промитий, в чому переконаєтеся самі, захопивши жменю піску рукою і розтерши пальцями; упаковка цементу повинна містити повну маркування (ПЦ 500 Д0, ПЦ 500 Д20 або М 500 Д0 (або Д20)), найменування виробника, повний юридична адреса та контактні телефони - якщо така інформація повністю або частково відсутня, перед вами неякісний товар.

Самостійно складена суміш для стяжки обійдеться порівняно недорого: середня ціна 50 кілограмового мішка цементу М 500 дорівнює 220 руб., Мішок сухого піску першого класу (50 кг) - 35 руб. Однак і ризик отримання неякісної стяжки досить високий.

Сухі суміші для вирівнювання підлоги

Склад більшості з них (в залежності від виробника) точно вивірений і випробуваний в лабораторіях виробників, в ньому певні і незмінні пропорції в'яжучого / піску, крім того, введені присадки-модифікатори, поліпшуючі характеристики сумішей. Робота з сухими сумішами для вирівнювання підлоги зажадає крайней точності при введенні води - її необхідну кількість вказано на упаковці, відступати від нього в бік збільшення або зменшення не можна, тому що серйозно порушиться якість стяжки.

Стяжка, заснована на таких сумішах, повністю затвердіє через 24-120 годин (в залежності від її товщини), тобто по закінченні цього терміну можна приступати до нанесення основного декоративного покриття підлоги (лінолеум, плитка і т.д.). Імовірність просадок - мінімальна.

За в'язкому такі суміші поділяються на цементні і гіпсові: перші можна використовувати в будь-яких приміщеннях, другі - тільки в приміщеннях з низькою вологістю, тобто для санвузла вони непридатні. Однак сумішшю на основі гіпсу можна формувати більш товсту стяжку підлоги - якщо найбільший цементно-піщаний шар не повинен перевищити 50 мм, то гіпсопесчаний може бути товщиною до 100 мм.

Врахуйте, що кожен вид сухих сумішей призначений виключно для своїх завдань, іншими словами використовувати, скажімо, суміш для фінішного покриття наливної підлоги в ролі основи (товстого шару) не рекомендується - утворюються тріщини. Технологія самостійного вирівнювання підлоги сухими сумішами - тут .

При виборі фасованої суміші для вирівнювання підлоги уважно прочитайте інформацію на упаковці, переконайтеся, що це дійсно великий виробник (широка лінійка продукції, що випускається). Сама упаковка повинна бути акуратною і цілої (не мати ніяких пошкоджень).

Зверніть увагу на витрату суміші в готовому вигляді, на необхідну кількість води для її розчину: середня витрата суміші 1,6 кг / м2 (на кожен шар міліметрової товщини); чим менше заявлена ​​потреба в воді, тим міцніше буде саме покриття, швидше затвердіє - значить, в такій суміші міститься досить модифікують пластифікаторів, що знижують потреби у воді. Потрібно відзначити, що кожен виробник сумішей розробляє власні рецептури з різними пропорціями модифікаторів - звідси і різний «поведінку» сумішей при їх укладанні.

Середня вартість суміші для вирівнювання підлоги (крафт-мішок, 25 кг): для формування підстави - 310 руб .; для фінішної стяжки - 480 руб.

Наливна поліуретановий підлогу

Для вирівнювання підлоги в житлових приміщеннях підійде тільки такий наливна підлога - на основі поліуретанової смоли. Наливна поліуретановий підлогу одне або двокомпонентний, знаходиться в щільно закритих жерстяних відрах. Роботи з таким наливним підлогою вимагають повної відсутності вологи, інакше хімічна реакція піде не так, як потрібно. Оптимальна товщина такого покриття - від 1,5 до 2,5 мм, менша товщина шару буде недостатня, велика - обійдеться занадто дорого. Крім наливної поліуретанової підлоги є інші склади: на епоксидних смолах - вони призначені для нежитлових приміщень (торгових залів, різних виробництв); на менш популярних метилметакрилових смолах і ін.

Термін повного затвердіння після нанесення на поверхню підлоги - 24 години. Отримана поверхня не має швів, не вимагає додаткової декоративної обробки - вона остаточна. Оскільки наливна поліуретанова підлога - фінішне покриття, то його формування зажадає якісно підготовленого підстави (виконується з готових сумішей на основі цементу), максимальне (у ідеалі - повне) видалення будь-якого сміття і пилу. Важливо: протягом всього часу затвердіння наливної підлоги, необхідно повністю виключити протяги і можливість падіння сонячних променів - ці чинники порушать цілісність неотвержденного повністю покриття!

Важливо: протягом всього часу затвердіння наливної підлоги, необхідно повністю виключити протяги і можливість падіння сонячних променів - ці чинники порушать цілісність неотвержденного повністю покриття

Наливні підлоги з поліуретану дозволяють знайти особливі декоративні рішення - під шар прозорого покриття можна помістити малюнок або об'ємну композицію. Єдиний момент - чим більше об'ємна така композиція, тим товщі буде шар поліуретанової підлоги і тим дорожче він обійдеться. Якісно нанесене поліуретанове покриття підлоги прослужить без будь-яких зовнішніх змін до півстоліття, його вкрай важко видалити навіть при виникненні такої необхідності. Як правило, наливна поліуретанова підлога формують в приміщеннях санвузла, ванної та кухні.

Якщо порівняти характеристики однокомпонентного і двокомпонентного наливної підлоги з поліуретану, то склад з двох компонентів більш міцний. Перший основний його компонент - водна дисперсія полімеру (наприклад, поліол поліефіру), другий - первинний спирт (як правило, ціклогенсандіметанол), при з'єднанні надає полімеру жорсткість і міцність.

Середня вартість двокомпонентного поліуретанового наливної підлоги - 400 руб. / Кг російського виробництва, 1100 руб. / Кг європейського виробництва. Витрата 1,5 кг на м2 (при товщині шару в 1 мм).

При виборі наливної підлоги на основі смол зверніть увагу: на марку - вона повинна бути відомою; наявність докладної інструкції по нанесенню - варіант «змішайте два компоненти будівельним міксером і наносите» недостатній, докладна інструкція повинна бути, як мінімум, на веб-сайті виробника (переконайтеся в її наявності до покупки!); вимагайте сертифікат якості, інакше відмовтеся від придбання.

Додаткові матеріали для вирівнювання підлоги

Незалежно від вартості суміші для стяжки підлоги, тільки її однієї буде недостатньо - враховуйте це відразу. Перш за все, думка про самостійну плинності сумішей дещо перебільшено. Вони не зможуть повністю і повноцінно покрити підлогу, їм потрібно допомогти, використовуючи правило (дерев'яний брус необхідної довжини), шпатель і голчастий валик, поширюючи сметанообразную масу в різні боки.

Не обійтися і без грунт-просочення - вона збільшить адгезію, тобто зчеплення наливної підлоги з основною поверхнею. Виробники настійно радять використовувати певну грунт-просочення, найчастіше вироблену ними ж - у цій рекомендації дві причини. Звичайно, виробнику вигідно, щоб споживач купував все компоненти, зроблені ним, але справа ще й у тому, що лабораторні випробування своїх сумішей для вирівнювання підлоги він проводить саме на цих ґрунтовках, тобто поєднання саме цих продуктів дозволяє досягти необхідного результату.

Чому суміші для вирівнювання підлоги мають різну якість

Ви задавалися цим питанням, чи не так? Звичайно імпортний продукт дорожче хоча б тому, що він пройшов через митницю, та й доставка обійшлася в деяку суму. З іншого боку, вітчизняні виробники не можуть так сильно знизити ціну, адже компоненти, використані при виробництві суміші, повністю ідентичні закордонним - у них ті ж добавки, що купуються в Європі за високою вартістю і ввозяться через ту ж митницю.

Причина в рецептурі, вірніше в кількості модифікаторів, що містяться в сумішах - найчастіше в продукті вітчизняного виробництва їх дещо менше. Це пов'язано з бажанням виробника здешевити собівартість продукції, запропонувати більш «демократичну» ціну споживачеві. Така продукція має базові властивостями, які влаштують середнього споживача, але потребують неухильного дотримання технології ремонтних робіт, описаної виробником на кожній упаковці суміші. Найбільш дешеві сухі суміші створені на аналогових модифікують компонентах виробництва країн Східної Азії, тому їх якість досить низько - за своїми характеристиками вони подібні звичайної рукотворної суміші для стяжки підлоги, описаної вище.

© Абдюжанов Рустам, спеціально для рмнт.ру

27.04.11

Бажання привести свою квартиру в ідеальний стан або в щось близьке до нього, неодмінно поставить домовласника перед питанням - що робити з підлогою?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить