Укладання плитки у ванній - інструкція, технологія і поради професіоналів

 1. Як вибрати плитковий клей для ванної кімнати?
 2. Розбираємося в типах клею і призначення
 3. технологічні нюанси
 4. Як вибрати плитку?
 5. готуємо приміщення
 6. Видалення старої плитки
 7. вирівнюємо стіни
 8. Як вирівняти підлогу?
 9. Укладання плитки у ванній
 10. Затирка - фінальний акорд
 11. підсумок

29.12.2017

Якщо трапилося так, що ви плануєте зробити ремонт у ванній самостійно, вам буде корисно наше докладний посібник. Зі статті ви дізнаєтеся, як відбувається укладання плитки у ванній від підготовки, до остаточної прибирання поверхонь.

Кахельна плитка - найпоширеніший матеріал для приміщень, де спостерігається постійна висока вологість. Плити діляться на підлогові і настінні. До того як покласти плитку у ванній, необхідно підібрати підходящу і знайти якісний клей для плитки у ванній .

До того як покласти плитку у ванній, необхідно підібрати підходящу і знайти якісний  клей для плитки у ванній

Ми розповімо про всі стадії процесу. Почнемо з основ.

Як вибрати плитковий клей для ванної кімнати?

Вибрати клей для ванної не так вже й складно. Головне тут - знати, які різновиди існують, і чим відрізняється кожна з них. Ми допоможемо вам зробити правильний вибір клею для плитки. На щастя, видів клейового складу не так вже й багато.

Розбираємося в типах клею і призначення

 • Еластичний клейовий склад - підійде для плиток з низькою всмоктуючою здатністю, звичайних плиток, на невсмоктуючих поверхні. Також застосовуються на підлогах з підігрівом. Відмітна особливість клею в тому, що він зберігає невелику рухливість навіть після висихання.
 • Тонкошаровий клей - підходить для рівних поверхонь, перепади на яких не більше 10 мм. Після засихання такі клеї від Litokol і інших виробників роблять підставу стійким до морозу і перепадів температури.
 • Товстошарові клей - підійде, якщо перепади поверхні складають більше 10 мм.
 • Епоксидний - абсолютно водонепроникний. Підходить для басейнів, лабораторії, ванни, пральні. Часто замість такого клею використовують затірку для швів. В лінійці Litokol є кілька таких продуктів.
 • Фунгіцидні клеї запобігають появі грибків на швах і в інших ділянках. Для ванній це дуже важлива якість.

Важливий, звичайно, і колір складу. Але тут зорієнтуватися просто, і ми не будемо зупинятися на поєднаннях. Єдине застереження - для скляної мозаїки краще купити білий клей.

технологічні нюанси

 • Не забувайте про розміри плити. Якщо вони більше, ніж 300х600, краще використовувати склади з підвищеною адгезією і застосовувати метод подвійного нанесення клею. Вага таких деталей більше, а значить вони можуть сповзати при укладанні на стіну. Цей запобіжить правильно підібраний клей.
 • Оцініть умови, в які будуть в приміщенні. Якщо в кімнаті планується тепла підлога, обов'язково використовувати еластичний клей. Також важливо щоб склад був водостійким і рекомендованим до використання у ванній.
 • Властивості підстави вкрай важливі при виборі клею. У інструкція виробників як правило зазначено, для яких матеріалів і умов підходь продукт.
 • Ми рекомендуємо використовувати спеціалізовані засоби для укладання плит на стіни і підлогу. Універсальний клей не завжди буде хорошим рішенням.

Універсальний клей не завжди буде хорошим рішенням

Якщо ви вже вирішили, на що клеїти плитку у ванній, переходьте до наступного кроку.

Як вибрати плитку?

Вибір і прорахунок плитки ставить в тупик багатьох покупців. При покупці більшості потрібна допомога менеджера. А якщо додати до цього підбір плитки різних кольорів, завдання може стати справжньою мукою.

Як купувати, щоб потім не довелося здавати в магазин надлишки або шукати буквально по кілька плиток відповідного забарвлення? Відразу скажемо, що це один з найбільш ризикованих моментів і самостійна заміна деталей. Але є і алгоритми, які спрощують задачу.

 • Спочатку заміряйте кімнату, враховуйте місце розташування «Мойдодира» і площа, яку він займе. Після цього уточніть в магазині, чи є потрібна кількість плитки, яку ви вибрали.
 • Обов'язково записуйте напрямок і розташування малюнка на декорах, розміри плитки для фризів.
 • На наступному етапі важливо пам'ятати, висота і ширина стін дуже рідко кратні розмірам плитки. Це означає, що її доведеться різати. Зробіть розгорнутий план кімнати на площині. Нанесіть на нього контури плиток, дотримуючись масштабу. Це допоможе знайти місця, де розрізані плитки будуть непомітні.
 • Кількість плитки краще вважати не в квадратних метрах, а в одиницях. Завдяки плану ви зможете більш точно прорахувати кількість різаних плит і розташувати їх більш вдало.

готуємо приміщення

До того як класти плитку важливо підготувати приміщення. Обов'язково винесіть всі меблі їх кухні і перекрийте вентелі подачі води. Після цього зніміть всю сантехніку. Якщо не плануєте змінювати унітаз і ванну, працюйте максимально акуратно.

Видалення старої плитки

Всю стару плитку обов'язково видалити. Для цього використовують потужний перфоратор. Його потрібно переключити на ударний режим і направити під нижній край плитки.

Будьте уважні! Цей етап робіт виконувати тільки в рукавичках, окулярах і щільною одязі. Так ви захистите себе від непередбачуваного попадання гострих осколків.

Покриття може відпадати великими шматками разом з розчином. Це нормально. Стіни в будь-якому випадку потрібно буде вирівнювати. Після видалення плитки і прибирання можна перейти до наступного етапу.

вирівнюємо стіни

Після того як стіна зачищена, візьміть кутник і рівень. Заміряйте кути, переконайтеся, що кожен з них дорівнює 90 градусам. Після цього визначте можливі відхилення стін від вертикалі.

При великому везінні стіни можуть виявитися залишитися рівними. Але на це краще не розраховувати. Для вирівнювання стін знадобляться:

 • маяки для штукатурки;
 • склад, на якому їх можна кріпити;
 • тару, в якій можна замішувати розчин;
 • дриль або перфоратор з насадкою-міксером;
 • профіль з металу або дошка (правило);
 • кельму або шпатель.

При великих нерівностях промені попередньо прогрунтувати стіну. Після висихання закріпіть маяки. Для цього нанесіть склеювальний склад в декількох точках і прямо на нього «посадіть» маяки. До висихання виставляємо мітку за рівнем. За допомогою правила переконайтеся, що маяки на одній вертикалі.

Після установки маяків заповніть всі зазори розчином. Працюйте акуратно, щоб не зрушити мітки. Починайте накладати розчин тільки коли клей висох остаточно. Працюйте максимально короткими різкими рухами. Після кожних 1 - 1,5 метра правилом прибирайте зайве з поверхні. Знятий розчин скиньте назад в ємність.

Продовжуйте до заповнення всіх зазорів, після чого акуратно приберіть маяки.

Як вирівняти підлогу?

Перед укладанням плиток потрібно вирівняти і підлогу в кімнаті. Це можна зробити за допомогою самовирівнюється суміші від Litokol або використовуючи маяки.

Перед вирівнюванням потрібно оцінити кривизну статі. Для цього знадобиться найпростіший лазерний рівень. Встановіть його в одному по черзі в кожному з кутів і заміряйте відстань між мітками і підлогою. Якщо воно однаково, чи відхилення менше 5 мм, додаткового вирівнювання не потрібно.

Без лазерного рівня все буде складніше. Знайдіть найвищий кут в кімнаті. Проведіть від нього горизонтальну лінію спочатку по одній стіні, потім і на інші. Для цього використовуйте монтажний рівень.

Для цього використовуйте монтажний рівень

Між протилежними стінами по центру натягніть мотузки так, щоб вони перетиналися в центрі. Якщо вони ніде не стикаються з підлогою, вітаємо. Ви знайшли рівень. Якщо мотузка стосується статі, підійміть її на пару сантиметрів і відзначте рівень на цій висоті.

Після цього можна встановлювати маяки. Робиться це так само, як на стінах, але обов'язково стежте, щоб мітки були на висоті майбутньої підлоги. Після висихання накладайте розчин за тим же принципом, що і на стіни.

Укладання плитки у ванній

Коли розчин висохне, можна приступати до укладання. Починати краще зі стін. Ще раз заміряйте висоту і поділіть на розмір плитки. Якщо вийшло ціле число, вам знову пощастило. А що, якщо немає? Плитку доведеться різати. Для цього застосовується спеціальний інструмент.

Важливо прорахувати розміри обрізаної плитки і розташовувати її знизу. Так вона менш помітна.

Важливо! Не забувайте, що при укладанні плити потрібно враховувати і шви! Вони складають 3-5 мм.

Як укладати плитку, якщо потрібно розташувати обрізки знизу, а рухатися зверху вниз не можна? Вихід простий: ви можете використовувати «стартову рейку», яка по висоті буде дорівнює обрізку плитки. Простежте, щоб планка була строго горизонтальної.

У процесі приготування розчину дотримуйтеся інструкції. У більшості випадків схема однакова - змішати задану кількість води і сухого клейового порошку. При цьому потрібно використовувати міксер і домогтися однорідності. Потім рекомендується витримати суміш кілька хвилин, знову перемішати і накладати.

Починаємо з ряду, який стоїть на рейці. На гребінчастий шар клейового розчину укладаємо плитку з легким натисканням. Щоб зазори між сусідніми плитками були однакові, використовуємо спеціальні хрестики, вставляючи їх по кутах. Ширина стіни теж може бути не кратна розміру плитки. В такому випадку ближче до кута потрібно розташувати обрізки.

Слідкуйте за дотриманням рівня! Найменший перекіс зіпсує вигляд найкрасивішою плитки.

В кінці роботи зі стінами приберіть рейки і покладіть ряд з обрізків.

Після цього приступайте до підлоги. Тут теж використовуйте хрестики і рухайтеся від дальньої стіни до дверей. Слідкуйте щоб плитка не «тонула» в розчині. Якщо це сталося, зніміть і покладіть знову.

Затирка - фінальний акорд

Коли все плити укладені, очистіть їх від надлишків клею, приберіть хрестики і дайте час на висихання. Після цього можна приступати до обробки швів.

Ми вже розповідали в блозі, яку затірку краще вибрати . Головний порада - не шукати економії «тут і зараз», щоб потім не переплачувати за новий ремонт.

Головний порада - не шукати економії «тут і зараз», щоб потім не переплачувати за новий ремонт

Наносите затірку спеціальним шпателем. Надлишки намагайтеся відразу ж видаляти з поверхні. Засохлі розлучення можна прибрати за допомогою спеціальних засобів Litokol.

Засохлі розлучення можна прибрати за допомогою спеціальних засобів Litokol

підсумок

Як бачите, укладання плитки - процес досить довгий і непростий. Якщо ви не впевнені в собі, краще доручити його професіоналам з салону «Будинок кераміки».

Якщо ви все-таки хочете робити все самі, купуйте якісні матеріали та спробуйте свої сили в ролі помічника плиточника. Це буде корисним досвідом.

Ми бажаємо вам удачі в будь-якому випадку. Читайте наш блог і діліться статтями.

Як вибрати плитковий клей для ванної кімнати?
Як вибрати плитковий клей для ванної кімнати?
Як вибрати плитку?
Як купувати, щоб потім не довелося здавати в магазин надлишки або шукати буквально по кілька плиток відповідного забарвлення?
Як вирівняти підлогу?
А що, якщо немає?
Як укладати плитку, якщо потрібно розташувати обрізки знизу, а рухатися зверху вниз не можна?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить