Вирівнюємо стіни в стандартній квартирі

Починаючи обробку квартир, необхідно приділити увагу на вирівнювання стін, особливо коли мова йде про т Починаючи обробку квартир, необхідно приділити увагу на вирівнювання стін, особливо коли мова йде про т.зв. «Євроремонт». Навіть в сучасних панельних будинках стіни бувають нерівними. Нерідко бетонні плити і панелі мають добре помітну хвилясту поверхню.

Шпаклівкою можна «вивести» тільки незначні нерівності (до 5 мм), якщо ж вони перевищують цю межу, доведеться використовувати розчин і робити невеликі штукатурні роботи. Для зменшення витрат на ремонт квартири необов'язково штукатурити всі стіни, що мають нерівності. Можна обмежитися тими стінами, нерівності на яких добре помітні, або їх невеликими шматками.

До них відносяться:
-стіни, на які падає косе світло, розташовані під прямим кутом до площини вікна. Якщо вони не будуть заставлені меблями, то їх краще вирівняти;
-місця, де будуть кріпитися плінтуса, особливо ті, які повинні бути на виду.

Прикладіть до нижньої частини стін, де будуть кріпитися плінтуса, рівний брусок або рівень, і якщо щілини між бруском або рівнем будуть досить великі (більше 5 мм), то, роблячи ремонт квартири їх найкраще вирівняти штукатуркою. Пам'ятайте, що штукатурити розчином можна тільки невелику смугу висотою 10-15 см, а інші нерівності згодом досить «звести» шпаклівкою нанівець. Щоб цей невеликий шар розчину надійно тримався і при косметичному ремонті не відвалився від стіни, потрібно добре підготувати її поверхню, очистивши від шарів старої шпаклівки і прогрунтовав розведеним з водою клеєм ПВА. Решта не впадають в очі дефекти буває досить загладити шпаклівкою, щоб зробити їх непомітними.

Іноді штукатурні роботи виконують не розчином, а гіпсом. При цьому необхідно мати на увазі, що розчин при штукатурці кріпиться на стіні (бетонною або цегляною) не тільки механічним способом, але і завдяки хімічній реакції.

Гіпс же має з поверхнею стіни тільки механічне з'єднання. Тому, якщо стіни піддаються вібраціям, штукатурка з гіпсу може відшаруватися від стіни і відвалитися. Приклад: якщо переносяться двері і частина дверного отвору закладається цеглиною. Ця цегляна стіна, особливо якщо вона викладена в чверть цегли (на ребро), через ударів двері піддається вібрації, і якщо вона обштукатурена гіпсом, то з часом цей він відшаровується. Штукатурний гіпс краще використовувати тільки на гіпсових стінах і перегородках.

Технічні вимоги

Допустима товщина одношарової штукатурки, мм: при застосуванні всіх видів розчинів, крім гіпсового - до 20, з гіпсових розчинів - до 15 Вимірювальний, не менш 5 вимірів на 70-100 м2 поверхні покриття або в одному приміщенні меншої площі в місцях, виявлених суцільним візуальним оглядом, журнал робіт

Допустима товщина кожного шару при пристрої багатошарових штукатурок без полімерних добавок, мм: обризга по кам'яних, цегельних, бетонних поверхнях - до 5 обризга по дерев'яних поверхнях (включаючи товщину драні) - до 9 грунту з цементних розчинів - до 5 грунту з вапняних, вапняно- гіпсових розчинів - до 7 накривочного шару штукатурного покриття - до 2 накривочного шару декоративної обробки - до 7 Вимірювальний, не менш 5 вимірів на 70-100 м2 поверхні покриття або в одному приміщенні меншої площі в місцях, виявлених суцільним візуальним оглядом, журнал робіт

шпаклівка

Шпаклівкою можна «вивести» тільки незначні нерівності (до 5 мм). Товщина шару штукатурки може бути і 5см. А деякі великі перепади, напевно, доведеться ховати під декоративні конструкції або гіпсокартон.

Доведеться попрацювати і ретельно провести всі виміри і зважити, чи потрібні вам всі кути під 90 або, щоб не зменшувати площу і не збільшувати вартість ремонту, цим можна і поступитися? Необхідно врахувати, що залишені нерівності не впадають в очі тільки на початку ремонту. Всі ухили, вся кривизна згодом буде підкреслена не стикуються шпалерами, щілинами між стіною і плінтусом, геометрично нерівним паркетом, ухилом над шафою, криво стоять меблями і т.п.

Тріщини великі і дрібні при штукатурних роботах
Тріщини великі і дрібні з'являються на поверхнях штукатурки тому, що застосовують або жирні (з великим вмістом в'яжучих речовин), або погано перемішані розчини, в яких накопичується місцями багато в'язких матеріалів або заповнювачів. Тріщини можуть з'являтися і в результаті швидкого висихання нанесеної штукатурки під впливом сильних протягів або високої температури.

Тріщини утворюються також від нанесення за один прийом товстого шару повільно схоплюється розчину або тому, що розчин наносять, хоча і тонкими шарами, але на ще не схопився попередній шар розчину. Щоб уникнути появи тріщин, необхідно строго дозувати в'язкі речовини і заповнювачі при приготуванні розчину і ретельно його перемішувати. Нанесену штукатурку треба оберігати від надзвичайно швидкого висихання, протягів, закриваючи в оштукатурених приміщеннях вікна і двері.

Безумовно спрямовані тріщини утворюються на цегельних поверхнях по швах кладки. На цегляних стінах тріщини з'являються в результаті нанесення дуже тонких шарів штукатурного розчину без попереднього змочування поверхонь водою. Причиною утворення тріщин можуть бути і луги, що виділяються з швів кладки.

Відлупину і сполученню при штукатурних роботах

Відлупину і сполученню штукатурки відбуваються при оштукатурюванні сирих поверхонь або при постійному зволоженні оштукатурених поверхонь. Найчастіше це буває на вапняних і вапняно-гіпсових штукатурках. Щоб уникнути отлупов і сполученню штукатурки сирі місця необхідно просушити і лише після цього оштукатуривать.

Відшаровування штукатурки викликається тим, що розчин був нанесений на надмірно суху поверхню або на пересохлі шари раніше нанесеного розчину. Відшаровування може також статися в результаті того, що наступні шари розчину були нанесені на більш слабкі попередні, наприклад, на вапняний розчин нанесений міцніший - цементний. Штукатурка відшаровується також, якщо на бетонну основу або цементну штукатурку нанесений вапняний або вапняно-гіпсовий розчин без перехідних шарів.

Кольорові і декоративні накривочні шари відшаровуються в тих випадках, коли їх наносять на дуже міцні або, навпаки, дуже слабкі грунти, коли накривочний шар значно міцніше і щільніше самого грунту або вони накривають грунти з недостатньо шорсткою поверхнею.

Тріщини в лушпинні при штукатурних роботах

Тріщини в лушпинні з'являються в результаті того, що кути стін або місця стиків різнорідних поверхонь, виготовлених з різних матеріалів, не були достатньо підготовлені або тому, що розчин був нанесений на пересушені дерев'яні поверхні. Тріщини з'являються і в тому випадку, якщо обштукатурювані конструкції були закріплені неміцно. Кути і стики різнорідних поверхонь перед оштукатурюванням слід закривати смужками сітки, а дерев'яні пересушені стіни, перегородки, стелі необхідно добре змочувати водою.

Такий дефект, як недостатня міцність, в основному виникає, якщо в розчині була недостатня кількість в'язкої речовини або пісок сильно забруднений. Недостатньо міцну штукатурку виявляють постукуванням. Виявивши цей дефект, слід відбити неміцну штукатурку від поверхні і заново обштукатурити її міцнішим розчином.

Сподіваємося, що знання вимог будівельних норм і правил та причин можливих дефектів штукатурки, дозволить уникнути очевидних, але дуже прикрих дефектів при штукатурці своїх стін і стель.

Читайте також: «Штукатурні роботи» і «Чотири способи обновити стіни - вибираємо бюджетний варіант» .
За матеріалами порталу remont21.ru

Доведеться попрацювати і ретельно провести всі виміри і зважити, чи потрібні вам всі кути під 90 або, щоб не зменшувати площу і не збільшувати вартість ремонту, цим можна і поступитися?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить