Вирівнювання підлоги своїми руками

 1. різновиди
 2. Дерев'яне і гипсоволоконних покриття
 3. цементна стяжка
 4. Наливна підлога
 5. Види самовирівнюються сумішей
 6. типологія
 7. Правила розведення
 8. умови заливки
 9. Вирівнювання підлоги з дерева
 10. циклювання
 11. Покриття самовирівнюється розчином
 12. Відео

Немає нічого вічного, тому з часом підлоги втрачають свій споконвічний зовнішній вигляд

Немає нічого вічного, тому з часом підлоги втрачають свій споконвічний зовнішній вигляд. Можливе утворення тріщин і щілин, а нерідко навіть опуклостей. В ході ремонтно-будівельних робіт практично завжди потрібно вдаватися до вирівнювання підлоги . Якщо ви запланували укладання ламінату або настил ковроліну, то, швидше за все, вам доведеться попередньо підготувати підставу. Виконати вирівнювання підлоги своїми руками зможе навіть підмайстер. Пропонуємо вам ознайомитися з декількома методиками вирівнювання статі з бетону і дерева.

різновиди

різновиди

Існує кілька варіантів вирівнювання, кожен з яких має як достоїнствами, так і недоліками. Найчастіше при необхідності рихтування підлог , Виконується стяжка, настил з гипсоволоконних листів / дерева, а також наливні підлоги. Якщо поверхня має великий перепад (від 5 см), то краще за все зробити цементно-піщану стяжку. Якщо мокрий тип вирівнювання вас не влаштовує, то ви завжди можете зробити настил з фанерних листів. В цьому випадку не доведеться чекати поки підлогу застигне, а робота по його вирівнюванню не займе у вас багато часу і сил.

Дерев'яне і гипсоволоконних покриття

Дерев'яне і гипсоволоконних покриття

Для початку потрібно встановити лаги, потім укладають дошки або фанеру. Таке покриття має порівняно легкий вага, створює комфортну атмосферу в домі, має високий ступінь шумоізоляції. Однак сума висоти лаг і дощок дорівнює 11 см, що може бути не дуже доречно при ремонті підлоги в квартирі з низькою стелею.

Однак сума висоти лаг і дощок дорівнює 11 см, що може бути не дуже доречно при ремонті підлоги в квартирі з низькою стелею

Ще один варіант вирівнювання - застосування гипсоволоконних листів. Спочатку на підставу укладається і вирівнюється суха підсипка . Поверхня потрібно закрити в два шари гипсоволоконних листами. Основна перевага такої підстави статі - відсутність необхідності замішувати цементно-піщаний розчин, який призводить до додаткових витрат часу і сил, а також забруднень. Недолік - велика вартість. Крім того, не факт, що підсипка НЕ ​​просяде при частій ходьбі по поверхні підлогового покриття.

цементна стяжка

цементна стяжка

хоча ця методика вирівнювання статі вже не нова, вона як і раніше залишається доступною і надійною альтернативою будь-якого іншого методу, спрямованого на усунення кривизни. За допомогою цементної стяжки можна вирівняти будь перепад. Ще один незаперечний плюс методу - можливість укладати будь-яке фінішне покриття. Недоліки стяжки - для її заливки доведеться витратити багато часу і сил. Якщо перепади незначні, то раціональніше всього скористатися самовирівнюється сумішшю .

Якщо перепади незначні, то раціональніше всього  скористатися самовирівнюється сумішшю

Найдешевший варіант - стяжка на полімерній основі . Для її приготування вам знадобиться клей ПВА, пісок і цемент. Для початку встановлюються маяки, а після проводиться заливка стяжки. Коли підстава висохне, зверху нього буде потрібно нанести тонкий шар клею або самовирівнюється суміші.

Наливна підлога

Наливна підлога

Ця методика має великий попит. Якщо кривизна незначна, то заливка наливної підлоги, мабуть, оптимальний варіант вирівнювання. При цьому важливо врахувати, що якщо ви вирішите зробити фінішну обробку наливної підлоги плиткою, то перед початком процесу слід нанести додатковий шар грунтовки, що збільшує зчеплення клею з поверхнею.

Велику кривизну при мінімальних витратах самовирівнюється сумішшю не усунули. Тому, якщо ваш бюджет обмежений, а основу підлоги вже дуже криве, то краще віддати перевагу традиційній стяжки.

Види самовирівнюються сумішей

Види самовирівнюються сумішей

Утворюють стяжку вирівнюють суміші мають цілий ряд переваг. Перш за все варто відзначити:

 • Екологічність.
 • Простоту укладання.
 • Можливість подальшого монтажу будь-яких фінішних покриттів.
 • Високу міцність.
 • Низьку стирання.
 • Бездоганну адгезію з підкладкою.
 • Невибагливість у догляді. Мається на увазі відсутність необхідності в щоденному поливі.
 • Відсутність усадки.
 • Протягом декількох днів набирає міцність.

типологія

типологія

Суміші такого роду можна поділити на два види: вирівнюють і самовирівнюючі. Перший варіант розрівнюють вручну. Вирівнюючі суміші відрізняються високою в'язкістю, що дозволяє отримувати товсту стяжку, яку також можна зробити при потребі під ухилом. Другий варіант сумішей дозволяє створити горизонтальну ідеально рівну поверхню без активних дій з боку людини. Такий результат досягається за рахунок високої плинності матеріалів. Самовирівнюючі розчини ще називають наливними підлогами.
Угруповання самовирівнюються сумішей виглядає так: для первинного і фінішного нанесення. Головна їхня відмінність полягає в розмірі фракцій. Стартові мають в своєму складі великі частки, внаслідок чого поверхня підлоги виходить нерівною. У складі ж фінішних покриттів є дрібні фракції, завдяки яким підлоги виходять гладкими і рівними.

Правила розведення

Правила розведення

У заздалегідь підготовлену ємність слід налити теплу воду. Використання гарячої води неприпустимо, так як суміш швидко схопиться, внаслідок чого можливість отримання гладкої поверхні буде втрачена. У воду додається суха суміш і ретельно перемішується. Робиться це невеликими порціями. Суміш доводиться до однорідності дрилем з насадкою міксер, при цьому все потрібно робити на низьких оборотах.

Воду додають відповідно до інструкції від виробника. Робити заміс на свій розсуд не варто. Це може привести до вспениванию розчину, поганому його затвердіння і навіть подальшого розшарування стяжки.

Розводити суміш можна тільки після проведення всіх робіт з підготовки підстави. Краще виконувати заливку підлоги з помічником. Так, поки один заливає розчин, інший готує нову порцію.

Більш повну інформацію з цього питання, ви можете отримати, переглянувши відео:

умови заливки

умови заливки

Якість підлоги залежить від дотримання кількох основних правил при роботі з сумішами, що самовирівнюються. Отже, перед початком робіт потрібно закрити двері і вікна. Під час заливки суміші і після її завершення протягом доби не можна допускати протягів в приміщенні, в якому ці заходи проводяться. Припустимо межа відносної вологості - 90%. Температура в приміщенні і температура основи можуть варіюватися від +5 до + 25 ° С.

Температура в приміщенні і температура основи можуть варіюватися від +5 до + 25 ° С

Вирівнювання підлоги з дерева

Вирівнювання підлоги з дерева

З плином часу дерев'яне підлогове покриття втрачає первинну форму внаслідок деформації. Але з будь-якої складної ситуації є вихід. Навіть розсохлий підлогу можна відремонтувати і вирівняти. Далі будуть розглянуті способи усунення дефектів і вирівнювання дерев'яних підлогових покриттів.

циклювання

циклювання

Дощате підставу нерідко піддається циклювання. Це найрезультативніший метод вирівнювання такого покриття. Його можна реалізувати лише за умови, що підлога буде згодом лаковані і немає необхідності проводити додатковий настил. Циклювання проводиться ручним або механічним способом. Більш ефективний саме останній варіант, але для його реалізації вам доведеться придбати / орендувати циклювального установку.

Алгоритм дій наступний:

 • Підготовка приміщення. Штори потрібно зняти, а всі меблі винести.
 • Огляд поверхні підлоги на предмет виявлення цвяхів і інших засобів кріплення. Їх потрібно або видалити, або втопити їх капелюшки в деревині.
 • Перед початком циклювання слід одягнутися в робочий одяг і надіти навушники для захисту від шуму.
 • Починати циклювання слід від кута, переміщаючись по приміщенні змійкою. Після зняття верхнього шару потрібно замазати щілини шпаклівкою і почекати час для її полімеризації.
 • Важкодоступні місця циклюють вручну.
 • Пил і тирсу видаляються будівельним пилососом.
 • Потім підлогу протирати безворсовою матеріалом, попередньо змоченим уайт-спіритом.
 • Лакування.

Покриття самовирівнюється розчином

Покриття самовирівнюється розчином

Якщо підлога покоробився і на нього потрібно укласти нове покриття, то перед проведенням фінішної обробки, слід виконати заливку самовирівнюється суміші.

Алгоритм дій такий:

 • Підготовка поверхні - капелюшки цвяхів потрібно втопити в дереві, пружні дошки закріпити саморізами. Шліфування підлоги. Порожнечі заповнюються шпаклівкою на основі акрилу.
 • Нанесення вологозахисного грунту , Що забезпечує належну адгезію дерева і розчину.
 • Захист стін ізоляційним матеріалом. Також потрібно зробити деформаційний шов з пінополістиролу.
 • Висота наливної підлоги визначається водяним рівнем. В отворі встановлюється дверний брус.
 • До підлоги закріплюється армована сітка з напуском в 6 см.
 • Готується суміш згідно інструкції від виробника з урахуванням особливостей, згаданих в попередньому підрозділі.
 • Розчин виливається на сітку, за допомогою гумового валика видаляються бульбашки. Поверхня розрівнюється.
 • Період сушки залежить від складу суміші, він повинен бути вказаний на упаковці.

Отже, існують різні методи вирівнювання підлог. Вибирайте той, який вам підходить в співвідношенні ціна - якість. Якщо ви бажаєте поділитися особистим досвідом або порадитися з ким-небудь з приводу вибору методики вирівнювання статі, то пишіть коментарі до цієї статті. Ваш досвід може стати в нагоді нашим читачам, а на питання вам завжди готовий відповісти працює на нашому сайті фахівець.

Відео

У цьому відео показано як відбувається вирівнювання статі:

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить