Вирівнювання підлоги: види стяжок

 1. Навіщо потрібна стяжка?
 2. Основні елементи стяжки
 3. види стяжок

Облаштування підлогового покриття - це в буквальному сенсі основа будь-якого ремонту. Всім хочеться мати в будинку або в квартирі рівну підлогу, на жаль, чорнове підставу з цієї точки зору зазвичай залишає бажати кращого. З цієї причини перед укладанням фінішного покриття поверхню вирівнюють. Один з найпоширеніших способів вирівнювання під майбутній підлогу - це стяжка. Стяжки бувають різних видів: мокрі, сухі і напівсухі.

У цій статті ми спробуємо розібратися з основними моментами, які необхідно розуміти при виборі способу вирівнювання статі методом стяжки.

Навіщо потрібна стяжка?

Стяжка являє собою чорновий шар, який укладається на поверхню нижнього шару підлоги і в більшості випадків служить основою для подальшого укладання чистового покриття. При цьому стяжка може виконувати цілий комплекс функцій.

 • Вирівнювання попереднього шару - перед укладанням стяжки зазвичай з'ясовують загальний рівень приміщення, від нього знаходять найвищу точку статі. Вона вважається нульовим значенням, до якого додається товщина самої стяжки. В інших точках до товщини стяжки додається відстань від підстави до нуля.

У деяких випадках стяжку роблять не для вирівнювання, а, навпаки, для створення ухилу. Такий метод стяжок може застосовуватися у ванній кімнаті або душових. Він забезпечує стікання води в потрібну сторону.

Варіант статі з ухилом для стікання води в зливну грати Варіант статі з ухилом для стікання води в зливну грати

 • Тепло- і звукоізоляція - для утеплення приміщення під стяжку укладають шар утеплюють і звукоізолюючих матеріалів.
 • Захист комунікацій - електрична проводка, труби, різні мережеві кабелі і елементи теплої підлоги укладаються всередину стяжки для захисту їх від механічних пошкоджень.
 • Фінішна обробка - в деяких випадках стяжка є одночасно фінішною обробкою. Такі рішення часто зустрічаються в технічних приміщеннях (гаражах, підвалах і ін.)

Основні елементи стяжки

Всі різновиди стяжок включають різні компоненти, які виконують різні функції.

Приблизне розташування шарів в підлогове покриття Приблизне розташування шарів в підлогове покриття

 • Розчин присутній тільки у мокрих і напівсухих стяжок. Цементно-піщаний розчин виступає в ролі основного елемента стяжки. Міцність суміші залежить від марки цементу . Чим більше марка, тим вище міцність покриття виходить. При створенні стяжки необхідно враховувати, що при додаванні піску міцність розчину знижується, тому дуже важливо дотримати потрібну пропорцію. При використанні ровнітелей , готових цементно-піщаних і пескобетона сумішей помилитися в співвідношенні піску і цементу неможливо.

Марка цементу позначається буквою М, цифрове значення зазвичай відповідає параметру міцності на стиск, яке вимірюється в кг на см.кв. Для визначення міцності цементу експериментальний зразок піддають тиску на пресу.

Якщо цемент М500 змішати з піском в пропорції 1 до 3, то марка цементно-піщаної суміші буде відповідати марці М200. Піскобетонні суміші зазвичай мають більшу міцність. Для стежок рекомендується використовувати розчини міцністю не менш М200, М300.

У сухий стяжки розчин відсутня, там роль сполучного елемента виконують листи ГСП , ДСП або ГВЛ . Про створення сухої стяжки підлоги читайте в статті «Суха стяжка своїми руками: технологія і етапи»

 • Утеплення і звукоізоляція - цей шар не для всіх стяжок є обов'язковим. Його закладають, якщо приміщення необхідно додатково утеплити. Також утеплювачі використовуються в тих випадках, коли потрібно підняти рівень підлоги. Найпоширенішими утеплювачами для стяжок є засипки ( керамзит , Перліт, вермикуліт, піско-гравійна суміш) і матеріали у вигляді плит ( екструдований пінополістирол ).

Утеплення підлоги за допомогою екструдованого пінополістиролу Утеплення підлоги за допомогою екструдованого пінополістиролу

Збільшення товщини стяжки за рахунок збільшення товщини цементного шару не завжди можливо, так як це призведе до зростання навантаження на перекриття. У цьому випадку вдаються до укладання додаткових шарів утеплювача. Ці матеріали мають невелику питому вагу, тобто при великому обсязі важать мало. Найкращими показниками в цьому плані має екструдований пінополістирол: квадратний метр завтовшки 20 см важить всього 7,5 кг.

 • демпферна стрічка - обов'язковий елемент будь-стяжки, вона проклеюється по периметру кімнати, служить для захисту від ударного шуму і для створення достатнього простору для температурного розширення стяжки. Стрічка буває з самоклеючі підставою, в цьому випадку досить відірвати захисну плівку і докласти липкою стороною до стіни. Стрічки без липкою основи можуть кріпитися на клей.

Демпферна стрічка з етикеткою основою Демпферна стрічка з етикеткою основою

 • Гідроізоляція - укладається нижнім шаром на несе підставу. В якості гідроізоляції використовується поліетиленова плівка . У деяких випадках використовуються інші види гідроізоляції.
 • Армування - це метод посилення цементно-піщаного або бетонного підстави. Армування проводиться для мокрої або напівсухий стяжки. розрізняють каркасне і локальне армування. Локальне передбачає додавання до складу розчинів фіброволокна. часто використовується поліпропіленове волокно . Фібра утворює зв'язки всередині стяжки, що підвищує міцність покриття і запобігає розтріскування. Більш надійним вважається каркасне армування за допомогою сталевої або пластикової сітки. Сітку закладають в тіло бетону, так що вона знаходиться на рівні 1/3 товщини.

Армування стяжки за допомогою сітки Армування стяжки за допомогою сітки

Якщо стяжка товщі 4 см, то армування вважається обов'язковою процедурою. Часто до арматури додають фібру.

Поліпропіленова фібра Поліпропіленова фібра

види стяжок

Залежно від методу все стяжки прийнято поділяти на три різновиди: на мокрі, сухі і напівсухі.

 • Мокра стяжка - найбільш поширений вид чорнового покриття для підлоги. Основними компонентами є цемент і пісок . У ровнітелей і цементно-піщаної суміші пісок з цементом вже змішаний в потрібній пропорції, в ровнітель входять різні пластифікатори, мінеральні добавки, які підвищують міцність і еластичність, прискорюють затвердіння, зменшують усадку. Також розчин для мокрої стяжки можна виготовити своїми силами, для цього буде потрібно річковий або морський пісок, цемент, пластифікатори і вода. Вода потрібна, щоб розчин придбав густу, трохи текучу консистенцію. Міцність і еластичність надають особи добавки - пластифікатори. При укладанні мокрій стяжки використовується як локальне армування за допомогою фібри, так і укладання армуючої сітки.

Використання правила для розрівнювання мокрій стяжки Використання правила для розрівнювання мокрій стяжки

Як елементи звукоізоляції та утеплення використовуються різні засипки або екструдований пінополістирол . Залежно від цього технологічно процес укладання стяжки може відрізнятися.

Використання бетонів з високою марочної міцності дозволяє за допомогою мокрої стяжки створювати витривалі поверхні, стійкі до серйозних механічних впливів. З цієї причини мокрі стяжки використовуються не тільки для житлових кімнат, але і для технічних приміщень в підвалах і гаражах.

Набір марочної міцності - це процес досягнення стяжкою необхідних показників міцності на вигин і стиск. Отверждение розчину йде нерівномірно, спочатку міцність набуває верхній шар, в середині марка стяжки виходить нижче. Правильний догляд за стяжкою передбачає певний контроль за температурою і вологістю в приміщенні. Детальніше про монтаж мокрій стяжки читайте в статті: "Мокра стяжка своїми руками: технологія і етапи" .

Основний недолік мокрій стяжки - це тривалий час висихання. При оптимальних температурних умовах і комфортною вологості процес займає 30 днів. У цей період необхідно підтримувати комфортні умови в приміщенні, щоб набір марочної міцності йшов рівномірно. Також дотримання технології укладання дозволяє звести до мінімуму усадку, яка відбувається після випаровування вологи.

Переваги: Висока марочна міцність покриття при дотриманні правильної технології приготування розчину. Можливість використання в технічних приміщеннях. Мокра стяжка оптимальна для приміщень з підвищеним рівнем вологості (ванні кімнати, душові, вбиральні). Процедура не вимагає робіт зі складним обладнанням, тому цей вид стяжки добре підходить для проведення робіт своїми силами без залучення професійних бригад.

Недолік: Довгий термін застигання. Після застигання мокрій стяжки можуть знадобитися роботи по фінішному вирівнюванню. Потрібно догляд в процесі застигання.

 • Суха стяжка - назва цього виду стяжки говорить сама за себе - в ньому використовується сухий наповнювач, роль якого може грати керамзит, вермикуліт або перліт. У більшості випадків використовується саме керамзит. Всі ці матеріали мають пористу структуру, тобто містять осередки з повітрям, завдяки цьому засипка дозволяє створити утеплюючий шар з низькою теплопровідністю і хорошою звукоізоляцією.

Теплопровідність - це властивість речовини передавати теплову енергію. Елементи, які містять багато дрібних осередків з повітрям (пор) відрізняються низькою здатністю проводити тепло, тому приміщення виходить більш теплим.

Монтаж не відрізняється складністю і в процесі не виникає великого кількість бруду і пилу. При цьому дотримання технології відіграє значну роль, гранули засипки повинні мати однакову фракцію і бути рівномірно розподілені по підставі приміщення.

Поверх засипки укладаються листові елементи, які формують чорнове покриття для підлоги. В якості покриття можуть використовуватися листи фанери , ДСП , ОСП , ГСП і ГВЛ . Перші три представляють собою деревні плитні матеріали, які склеюються за допомогою фенолформальдегідних смол, що не відповідає вимогам використання всередині житлових приміщень. Більш екологічно чистими матеріалами є плити на основі гіпсу (ГСП і ГВЛ). До їх складу входять деревні компоненти, гіпс і вода.

Розрівнювання керамзиту під укладку сухої стяжки Розрівнювання керамзиту під укладку сухої стяжки

Переваги: Суха стяжка виробляється без трудомістких підготовчих робіт, розподіл насипання і укладання чорнової підлогового покриття здійснюється без застосування складного будівельного обладнання. Укладання сухої стяжки просто здійснювати своїми силами. Матеріал забезпечує високу тепло- і звукоізоляцію. керамзит і гіпсові матеріали є екологічно чистими видами покриттів.

Недоліки: Суха стяжка не підходить для приміщення з підвищеною вологістю. Скупчення вологи в просторі під підлогою може сприяти розмноженню цвілі.

 • Напівсуха стяжка поєднує переваги сухого і мокрого методу. Основна відмінність полягає в кількості води, що міститься в пескобетона суміші. Якщо для мокрої стяжки розчин повинен володіти плинністю, то напівсухий склад повинен бути еластичним і лепіться, як пластилін. При цьому при стисненні з нього не повинно випливати води. Через менший вміст вологи напівсуха стяжка може використовуватися з різними видами утеплюють , такими як мінеральна вата , пінополістирол та інші.

Використання спеціального обладнання для напівсухий стяжки Використання спеціального обладнання для напівсухий стяжки

Напівсуха стяжка володіє хорошими теплоізоляційними властивостями і забезпечує якісне утеплення. В якості армуючого компонента застосовується сітка і фиброволокно , Яке разом з водою додається в розчин. Волокно забезпечує локальне армування і захист від розтріскування. При цьому сам процес укладання досить складний, потрібно дотримуватися правильну пропорцію сухої суміші і води, ручна затирка також вимагає значного досвіду при проведенні робіт.

Для остаточного ущільнення напівсухий стяжки застосовується спеціальної Затирочне обладнання. Професійні ремонтні бригади, що виконують роботи з укладання напівсухий стяжки, використовують пневмонагнетатели і гасителі тиску для доставки готового матеріалу в приміщення. Все це обладнання береться в оренду на час проведення укладання стяжки, що теж включається у вартість кінцевих робіт.

Переваги: З охне швидше, ніж мокра стяжка. При використанні допоміжного обладнання виходить покриття, яке не потребує фінішного вирівнювання. Невелика кількість води в складі дає можливість використовувати цей різновид стяжок в приміщеннях чутливих до рівня вологості.

Недоліки: Напівсуха стяжка вимагає досить високого рівня підготовки для правильного проведення всіх операцій, тому для роботи буде потрібно бригада професіоналів. Для укладання стяжки потрібна велика кількість різноманітного будівельного обладнання, яке в більшості випадків береться в оренду і включається в загальну вартість робіт. Такий вид стяжок не рекомендується для приміщень з високим рівнем вологості.

Стяжки - це універсальний спосіб вирівняти підлогову поверхню під чистове покриття, поліпшити тепло- і звукоізоляцію, а також захистити комунікації від механічних пошкоджень. Найбільш надійним і довговічним видом стяжки залишається мокра стяжка, вона однаково добре підходить для вологих і сухих приміщень. Більш простим варіантом буде суха стяжка.

Навіщо потрібна стяжка?
Навіщо потрібна стяжка?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить