Вирівнювання стелі гіпсокартоном: майстер-клас з покроковими фото

  1. Як вирівняти стелю в квартирі гіпсокартоном: збираємо каркас
  2. Як вирівняти стелю гіпсокартоном: обшивка каркаса

Вирівнювання стелі гіпсокартоном: весь процес від монтажу каркасу до його обшивки

вересень 07/13

Напевно, всі знають, наскільки кривими можуть бути стелі в наших квартирах. Якщо перепади між плитами перекриття незначні, то їх з успіхом можна вирівняти за допомогою тонкого шару штукатурки або шпаклівки. А ось у випадку з великими викривленнями, коли мова йде про перепадах плит, що перевищують 3 см, штукатурка буде не кращим способом вирішення проблеми - такі шари розчину в один прекрасний день можуть просто впасти вам на голову. Єдиним виходом з цієї ситуації буде вирівнювання стелі гіпсокартоном. Саме це питання ми і розглянемо сьогодні на сайті «Будинок Мрії». Вивчивши всі тонкощі цієї роботи за допомогою даного майстер-класу, ми навчимося монтувати рівна стеля з гіпсокартону своїми руками.

Вирівнювання стелі гіпсокартоном: весь процес від монтажу каркасу до його обшивки   вересень 07/13   Напевно, всі знають, наскільки кривими можуть бути стелі в наших квартирах

Рівна стеля з гіпсокартону своїми руками фото

Вирівнювання стелі за допомогою гіпсокартону є не таким вже складним процесом, і це цілком можна спробувати зробити самому. Для зручності і більш правильного розуміння всієї технології розіб'ємо її на два основних етапи - спорудження металевого каркаса і подальша обшивка гіпсокартоном .

Як вирівняти стелю в квартирі гіпсокартоном: збираємо каркас

Підходячи до питання, як самостійно вирівняти стелю, слід розуміти важливість правильності складання металевого каркаса для гіпсокартону - саме від нього залежить надійність, довговічність і рівність конструкції в цілому. Зібраний з профілів каркас - це 80% виконаної роботи.

На першому етапі спорудження каркаса необхідно розмітити рівень положення майбутньої стелі. Площина задається за допомогою гідравлічного або лазерного рівня. По-іншому ніяк не вийде - якщо будете прив'язуватися до існуючих стін або плит перекриття, то отримаєте кривої стеля з гіпсокартону .

Щоб довго не возитися з розміткою стелі, за допомогою рівня відзначаємо площину каркаса у всіх кутках приміщення. Після цього озброюємось відфутболювальні ниткою і з'єднуємо всі ці точки горизонтальними лініями.

Після цього озброюємось відфутболювальні ниткою і з'єднуємо всі ці точки горизонтальними лініями

Вирівнювання стелі своїми руками фото

Площина стелі задана, тепер можна переходити до подальших робіт. На наступному етапі вирівнювання стелі своїми руками передбачає установку напрямних профілів uv. Кріпляться вони за допомогою дюбелів або саморезов щодо розмічених ліній по всьому периметру приміщення. Для зручності в роботі напрямні профілі потрібно розмістити над зазначеної лінією.

Як можна вирівняти стелю

Рухаємося далі, і на наступному етапі вирішення питання як правильно вирівняти стелю гіпсокартоном передбачає установку несучих профілів cd. Принцип їх установки досить простий - вони вставляються в направляючі профілі з кроком 400мм. Напрямок їх монтажу повинно відповідати положенням листів гіпсокартону. Скажімо так, вони повинні розташовуватися по довжині аркуша. Якщо не вистачає довжини несучих профілів, то при необхідності їх можна наростити за допомогою cd-з'єднувачів.

Вирівнювання стелі гіпсокартоном фото

Переймаючись питанням, як вирівняти стелю своїми руками, слід розуміти, що встановлених несучих профілів буде недостатньо. А щоб надати каркасу жорсткість і запобігти розтріскування швів в майбутньому, додатково необхідно встановити перемички. Їх монтаж виконується з кроком 500мм по всій площині майбутньої стелі.

Кріплення перемичок здійснюється за допомогою крабових або хрестоподібних cd-з'єднувачів. Їх краще встановити заздалегідь і закріпити за допомогою шурупів у всіх передбачених місцях (а це 8 точок кріплення).

Їх краще встановити заздалегідь і закріпити за допомогою шурупів у всіх передбачених місцях (а це 8 точок кріплення)

Як самостійно вирівняти стелю майстер-клас

Коли краби будуть встановлені, можна нарізати і монтувати перемички. В результаті всіх старань повинен вийти металевий каркас з кроком обрешітки 400 на 500мм по центрам профілів.

Як вирівняти нерівний стелю гіпсокартоном

Рухаємося далі і фіксуємо стелю до плит перекриття. Кріпильних виробів, які використовуються для вирівнювання стелі гіпсокартоном своїми руками, досить багато - каркас можна підвісити на П-подібних кронштейнах, чобітках, виготовлених з направляючих профілів ud, або, як у нашому майстер-класі, Бистроподвес. Останні використовуються при великій відстані між перекриттями і каркасом. До речі, Бистроподвес дуже зручні - з їх допомогою вирівняти каркас в площині не складає ніяких труднощів.

Майстер-клас з вирівнювання стелі гіпсокартоном

Отже, встановлюємо Бистроподвес з кроком 600мм по всій довжині кожного профілю. До перекриттях підвіси кріпляться дюбелями через спеціальне вушко, наявне на спиці цього виробу, а в профілі вони просто розклинюються з поворотом.

Як правильно вирівняти стелю

Наступним етапом вирішення питання, як вирівняти нерівний стелю, буде його нівелювання - каркас необхідно встановити відповідно до розміченій на початковій стадії робіт площині. Для цієї мети використовується або довгий рівень, або нитки, натягнуті поперек несучих профілів. Регулювання підвісів здійснюється дуже просто - пружина, якою оснащені Бистроподвес, стискається руками, після чого профіль встановлюється в необхідне положення. Тут потрібно дуже постаратися і домогтися практично ідеального положення профілів cd в площині - жоден з них не повинен бути вище або нижче напрямних, закріплених на стінах.

Вирівнювання стелі своїми руками

Як вирівняти стелю гіпсокартоном: обшивка каркаса

Обшити каркас листами гіпсокартону - це найлегша із завдань на шляху вирішення питання вирівнювання стелі. Єдина складність, яка виникає при обшивці каркаса, це габарити гіпсокартонних листів - тут вам знадобиться помічник. В принципі, удвох з цим завданням впоратися цілком реально. Піднімаємо лист гіпсу до стелі і кріпимо його саморезами по металу ø3,5мм і довжиною 25мм за всіма встановленими профілями без винятку. Гіпс повинен бути закріплений як по несучих профілів, так і по напрямних з кроком 150мм.

Гіпс повинен бути закріплений як по несучих профілів, так і по напрямних з кроком 150мм

Як вирівняти стелю гіпсокартоном своїми руками

Якщо ви звернете увагу на лист гіпсокартону, то побачите, що заводські краю зроблені трохи тонше, ніж всі його тіло. Це робиться для подальшої якісної закладення швів. Майте на увазі, що всі різані вручну краю гіпсокартону необхідно розшити, тобто зрізати фаску. Тільки в цьому випадку при закладенні стиків вони не будуть тріскатися в процесі експлуатації стелі.

Вирівнювання стелі гіпсокартоном

Ось так самостійно можна здійснити вирівнювання стелі гіпсокартоном. Складно? Судіть самі. У будь-якому випадку, викладена вище інформація виявиться корисною. Навіть якщо ви самі не збираєтеся вирівнювати стелю своїми руками, а вважаєте за потрібне найняти для цих робіт фахівців, то завжди зможете проконтролювати їх роботу.

Автор майстер-класу Володимир Бєлов


Складно?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить