Вирівнювання стелі своїми руками

 1. використовуємо гіпсокартон
 2. використовуємо штукатурку
 3. використовуємо шпаклівку
 4. Відео

Якщо стіни квартири можна вирівняти порівняно швидко, то з стелями робота ведеться більш ретельно і копітко

Якщо стіни квартири можна вирівняти порівняно швидко, то з стелями робота ведеться більш ретельно і копітко. З цієї статті можна дізнатися, як самостійно вирівняти стелі і які існують сьогодні варіанти для його вирівнювання при всій різноманітності сучасних оздоблювальних матеріалів.

Технологія вирівнювання стелі складається з декількох ключових моментів:

 • Демонтаж старого покриття при проведенні капітального або косметичного ремонту . Якщо на стелі була облаштована конструкція з гіпсокартону або підвісна система, необхідно визначити стан каркаса і вирівнюючого шару.
 • За допомогою рівня визначається фактичний перепад стелі або готової конструкції.
 • Залежно від обраного способу вирівнювання готуємо підставу стелі, ретельно зачищаємо стелю, шліфуємо його, грунтуємо.
 • Якщо перепад в рівні стелі більше 5 см його необхідно штукатурити, а тільки потім шпаклювати .
 • Шпаклюється стелю в кілька шарів. Кожному шару необхідно дати просохнути.

Визначивши рівень перепаду стелі в одному приміщенні, слід вибрати, яким саме чином буде відбуватися підготовка підстави під фінішну обробку.

Способи вирівнювання стель знаходяться в прямій залежності від його перепаду:

 1. Якщо максимальний перепад стелі становить більше 5 см технологічно варто застосувати сухий спосіб вирівнювання, тобто конструкцію з застосуванням гіпсокартону або гипсоволокна. Можна також застосувати стелі системи Амстронг, але вони скоріше підходять для громадських будівель і офісів, ніж для житлових приміщень. Останні роки великою популярністю користуються системи фінішної обробки стелі із застосуванням натяжних стель.
 2. Якщо максимальний перепад рівня стелі становить менше 5 см, можна застосувати так званий сирої спосіб. Тобто спочатку проводитися штукатурка стелі, а потім його шпаклюють спеціальними сумішами кілька разів, готуючи його під фінішну фарбування.
 3. При перепаді в рівні стелі його просто шпаклюють двома видами спеціальних сумішей.
 4. При перепаді в рівні стелі більше 2 см шпаклівку слід доповнити армуючої сіткою.

Відповідно до обраного способу закуповуються і матеріали для вирівнювання стель. Головне - придбайте оздоблювальні матеріали у перевіреного постачальника, бажано у фірм або супермаркетів, які мають хороші складські приміщення сезонного типу. Це пов'язано з тим, що всі оздоблювальні матеріали для вирівнювання стелі не витримують мінусових температур. Також слід звернути увагу при покупці сумішей для шпаклівки і штукатурки стелі на термін придатності матеріалів.

Якщо термін прострочений, застосовувати суміш не можна ні в якому разі.

використовуємо гіпсокартон

використовуємо гіпсокартон

Визначається рівень підстави стелі. Для більшої точності можна використовувати лазерний або водний рівень. На стіни наносяться мітки олівцем або спеціальним маркером.

За мітках на стінах монтується каркасна система з профілів. Конструкція каркасної системи залежить від обраного дизайну стелі і його складності. Стелі з гіпсокартону або гипсоволокна можуть простими, багаторівневими або комбінованими (з натяжними, дзеркальними або скляними системами).

Особливу увагу слід приділити технічними характеристиками системи.

Каркас необхідно встановити так, щоб він був надійно зафіксований. Інакше, на стелі можуть з'явитися тріщини.

Каркас обшивають листами з гипсоволокна або гіпсокартону. Утворилися технологічні шви між листами замазують спеціальною шпаклівкою для герметичності. На ці шви приклеюють бинт-серпянку, потім знову шпаклюють. Дочекавшись поки шпаклівка висохне, її добре зашліфовивают.

використовуємо штукатурку

використовуємо штукатурку

для підготовки підстави під фінішну фарбування можна провести вирівнювання стелі Ротбанда. Це надійна штукатурка від німецької фірми Кнауф, яка має гіпсову основу і універсальне застосування.

Перед нанесенням штукатурки Ротбанд відповідно до технологічної карти виробника, краще отримати консультації у менеджерів.

Спочатку слід ретельно очистити поверхню стелі і заґрунтувати її.

При застосуванні для вирівнювання поверхні стелі штукатурки для оптимізації процесу слід використовувати армуючої сітки, яка буває двох видів: малярська і металева.

Малярську сітку, яку ще називають серпянкой, так як вона схожа дуже на марлю, кріплять за допомогою спеціального клею або клею ПВА. Головне в цій технології, щоб сітка надійно трималася на стелі. Останнім часом з'явилася у продажу самоклеящаяся серпянка.

Металева сітка кріпиться спеціальними скобами, "гвоздиками" з капелюшками або скобами. Вона потрібна тільки в тому випадку, коли для штукатурки потрібен товстий шар, до 5 см. Сітку також рекомендується класти на всі шви і стики.

На стелю одноразово наносять суміш товщиною не більше 15мм. Якщо потрібно нанести шар вирівнювання великим шаром, то слід спеціальним штукатурним гребенем «начесать» поверхню, дати їй підсохнути і після нанесення грунтовки продовжити роботи.

Коли штукатурка висихає, наносять шар шпаклівки.

Для проведення якісного ремонту краще використовувати ґрунтовку, шпаклівку і фарбу одного виробника.

використовуємо шпаклівку

використовуємо шпаклівку

Необхідні інструменти:

 • перфоратор або дриль;
 • шпатель;
 • полутер металевий;
 • кисть широка.

Вирівнювання стелі своїми руками починають з зачистки підстави. Всі виступаючі нерівності бетонної поверхні, які перевищують 2 мм, потрібно зрубати, бажано використовуючи перфоратор зі спеціальною насадкою.

Грунтуем стелю. Після зачистки, як водиться, слід зміцнити поверхню ґрунтовкою, обов'язково глибокого проникнення. Гарантувати валиком або пензлем.

Шпаклівка стартова. Приблизно через годину висохне грунтовка, можна приступати до першого шару шпаклівки, у вигляді вирівнюючого шару. Для цього застосовують стартова шпаклівку, завдаючи шар до 1 см. Шпаклівка по густоті повинна бути схожа домашню сметану, що забезпечити її мінімальне просідання при висиханні. Шпаклівка наноситься металевим полутер, завдяки чому поверхня стелі добре вирівнюється.

Шпаклівка фінішна проводиться в два шари. Якщо температура в кімнаті більше 15 градусів і є хороша вентиляція, то приступати до фінішної шпатлевке можна вже через три або чотири години, в іншому випадку продовжити роботу можна тільки на наступний день. Для фінішу використовується середній шпатель. Якщо площа поверхні понад двадцять квадратних метрів, то можна використовувати полутёр. Наше завдання - зробити нанесення за один день двох шарів, що дозволить поліпшити результат і швидкість роботи.

Ошкурювання. При дотриманні в приміщенні необхідних атмосферних умов можна шліфувати поверхню на наступний день. Для прискорення цієї роботи бажано застосувати віброшліфувальна машинку. Також бажано застосовувати окуляри з вентиляційним отвором і респіратор.

Шпаклівка на цементній основі при тривалому знаходженні в сирому стані стають міцнішими. Це означає, що через тиждень стелю дуже важко буде ошкурить.

Результат наведених тут способів - ідеально рівна стеля.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений вирівнювання стелі по маяках.

А цей сюжет розповість про вирівнюванні стелі гіпсокартоном.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить