Вирівнювання стін своїми руками

 1. Природа кривизни стін
 2. Відхилення по вертикалі
 3. підготовка поверхні
 4. штукатурка
 5. Розміщення маяків
 6. Технологія нанесення штукатурного складу
 7. гіпсокартон
 8. Підготовка стін. розмітка
 9. монтаж
 10. обшивка
 11. Безкаркасне вирівнювання
 12. Відео

Під час проведення ремонтних робіт в першу чергу проводиться підготовка, тобто вирівнювання і очищення поверхонь

Під час проведення ремонтних робіт в першу чергу проводиться підготовка, тобто вирівнювання і очищення поверхонь. У сучасних будівлях використовуються нові технології, тому стіни, стелю та підлогу мають рівну і гладку основу. Але в старих будинках присутні дефекти, які необхідно усунути, перш ніж приступити до обробки.

У цій статті ми розповімо як виконати вирівнювання стін своїми руками за допомогою гіпсокартону і штукатурки, розглянемо як правильно вирівняти стіни під шпалери, а також покажемо фото і відео інструкцію.

Природа кривизни стін

Природа кривизни стін

Поява дефектів і кривизни на стінах кімнати, можуть бути спровоковані різними причинами. Наприклад, при будівництві панельних будинків можна припуститися помилки, що призведе до косим кутах і нерівномірним поверхонь. Також при неправильних розрахунках навантаження висотної будівлі буде нерівномірно розподілятися, а, значить, стіни деформуються.

Крім цього, листові матеріали під час монтажу можуть спотворюватися, що також вплине на рівність стін. У старих будинках на вирівнювання поверхонь зверталося зовсім мало уваги, так як основним завданням будівництва було одержання вільних квартир для заселення. В цьому випадку проводити вирівнювання буде складно, так як процес включає в себе не один етап.

Щоб виконати правильне і якісне вирівнювання стін необхідно в першу чергу визначитися з дефектами. Це дозволить скласти план щодо їх усунення та придбання необхідних матеріалів.

Відхилення по вертикалі

Відхилення по вертикалі

Процес вирівнювання стін можна виконати самостійно, без залучення сторонньої допомоги. Але для початку, необхідно точно обчислити, де є дефекти. Фахівці рекомендують звернути увагу на кути, так як по ним можна швидко дізнатися, яка зі стін має нерівності. Щоб це визначити знадобиться всього дві речі:

 • мотузка;
 • грузик.

Так, на вільний кінець прив'язують якийсь важкий предмет, а протилежний кінець мотузки прикладають до верхнього кута стикування стелі і стін. Якщо лінія мотузки і стіни паралельні, то це означає, що поверхня рівна і не має дефектів. При наявності відхилень можна зробити висновок, що на стінах є якісь дефекти.

Є і більш складний варіант перевірки стану стін. Для нього, крім мотузки і грузика, знадобляться ще й цвяхи. Вони повинні забитися в найвищій і найнижчій точці, тобто вгорі і внизу, щодо положення грузика. Далі необхідно всі крапки з'єднати мотузкою і визначити відхилення або різницю між точками. Якщо показник дорівнює або менше 1 см, то стіна порівняно рівна, якщо він більше 1 см - розробляється технологія по усуненню дефектів.

Проводити перевірку на наявність або відсутність нерівностей найкраще удвох: один буде тримати шнур в верхньому кутку, а другий оцінить ступінь паралельності ліній.

підготовка поверхні

підготовка поверхні

Щоб виконати вирівнювання стін спочатку потрібно виконати попередні роботи, тобто підготувати поверхні. Задайтесь метою отримати в результаті міцну основу без наявності сипучих місць. Для цього можна слідувати простому алгоритму дій:

 • видалення старої обробки (шпалер або плитки);
 • очищення старої штукатурки;
 • при присутності глиняного шару його необхідно повністю прибрати до стіни з цегли або іншого матеріалу;
 • грунтування стін з метою видалення пилу і для надійного скріплення штукатурки зі стіною.

Так як грунтовка сохне більше 12 годин, краще виконати цю процедуру ввечері, щоб до ранку стіни висохли. Після цього можна приступати до самого вирівнюю. Для цього використовують найрізноманітніші матеріали:

 • гіпсокартон;
 • штукатурку;
 • шпаклівку;
 • маяки.

Для проведення грунтування можна використовувати найрізноманітніші інструменти: кисть, валик, пульверизатор (розпилювач). При цьому не варто забувати про заходи безпеки: одягати респіратор і захисні окуляри.

штукатурка

штукатурка

Найдоступнішим і простим в роботі матеріалом у вирівнюванні поверхонь є штукатурка . У будівельних магазинах можна знайти великий асортимент складів, які призначені для виконання тих чи інших робіт. Запорукою успішного вирівнювання стін штукатуркою вважається дотримання трьох простих правил:

 1. Грунтовна підготовка поверхні.
 2. Правильний підбір будівельної суміші.
 3. Використання точних маяків.

Наносити розчин штукатурки можна тільки на підготовлену стіну, яка не розшаровується і не обсипається. Якщо в ході підготовчих робіт довелося дійти до цегляної кладки, то слід наносити суміш на основі цементу, вартість якої невисока. Крім цього, на відміну від спеціальних, фінішних, штукатурок цю можна наносити товстим шаром, що прискорить процес вирівнювання. Якщо шар буде перевищувати більш 2 см, фахівці рекомендують закріплювати на стіну штукатурну сітку, яка виступить в ролі арматури.

При вирівнюванні бетонної стіни цементний розчин не підійде. Краще віддати перевагу суміші, приготовленої на гіпсі. Через присутність в розчині кварцу після висихання поверхня отримає шорстку структуру. Для армування використовується полімерна сітка.

Дуже часто після нанесення і висихання першого шару розчину можуть виявитися дефекти, які раніше не були видні.

Розміщення маяків

Розміщення маяків

Завдяки спеціальним направляють, які будівельники називають маяками, всі процеси роботи можна контролювати на рівність і відповідність. Також вони підійдуть і для робіт з вирівнювання стін. Професіонали, для економії використовують в цьому випадку перфорований профіль, ширина якого повинна відповідати товщині шару, що наноситься. Новачкам же рекомендується придбати маяки в магазині. Встановлюють їх на попередньо нанесені вертикальні смуги з швидкотвердіючої суміші.

Будівельні маяки, які використовують під час вирівнювання поверхонь, мають ще одна вагома перевага: немає необхідності їх виймати після проведення робіт.

Технологія нанесення штукатурного складу

Технологія нанесення штукатурного складу

При проведенні цього етапу роботи необхідно постійно слідувати розмітці по маяках, щоб уникнути отримання кривої стіни в результаті. Між лініями з маяками накидають підготовлений і ретельно перемішаний розчин штукатурки. Для цього найкраще скористатися:

 • шпателем;
 • кельмою;
 • соколом.

Такий метод дозволить відразу проводити вирівнювання великої ділянки стіни. А це, в свою чергу, означає скорочення часових витрат на виконання етапу. Вирівнювання накидати розчину виробляють правилом - спеціальний інструмент, призначений для рівномірного розподілу розчину на поверхні. Аналогічні дії проводять з усіма стінами.

Рекомендується виконувати вирівнювання поверхонь в 2 етапи: чорновий і чистовий шар штукатурки.

гіпсокартон

гіпсокартон

Як показує практика, попередній метод занадто трудомісткий і дорогий. Тому багато хто віддає переваги монтажу каркасу з металопрофілю з подальшою обшивкою гіпсокартонними листами . Також це відмінний спосіб швидко приховати занадто великі дефекти і нерівні стіни, а також приховати в конструкції різні види комунікацій.

Після монтажу гіпсокартону можна відразу приступати до обробки.

Підготовка стін. розмітка

розмітка

Для виконання роботи будуть потрібні такі матеріали:

 • листи гіпсокартону;
 • направляючий профіль;
 • стієчний профіль;
 • підвіси;
 • Кріплення для меблів (саморізи і дюбеля).

Також необхідно підібрати всі інструменти:

 • перфоратор;
 • ніж для різання гіпсокартону;
 • ножиці по металу (для профілю);
 • молоток;
 • рівень і рулетка;
 • маркер.

Дуже важливим етапом в процесі вирівнювання стін гіпсокартоном є нанесення розмітки. Її проводять для монтажу конструкції, на яку потім буде прикручувати сам гіпсокартон. Між стійками відстань має становити не більше 60 см, при ширині листів 120 см - це є оптимальним кроком для його фіксації. Розмітку проводять для зручності на стінах, стелі та підлозі.

монтаж

монтаж

Проводити збірку каркаса необхідно в такій послідовності:

 • просвердлення отворів для дюбелів;
 • фіксування направляючого профілю;
 • установка стійкового профілю: вставляють в направляючий, підганяють згідно з розміткою і закріплюють саморізами;
 • монтаж підвісів з кроком 80 см;
 • закріплення будівництв до підвісів на саморізи.

В результаті повинні вийти вертикальні стійки без прогинів і відхилень. Між ними необхідно зафіксувати і горизонтальні напрямні. Це дозволить надійно закріпити гіпсокартон.

обшивка

обшивка

Листи гіпсокартону фіксують на встановлений металевий профіль за допомогою шурупів. Крок між кріпленнями повинен становити не більше 25 см. Монтувати листи або шматки листів необхідно вразбежку, тобто в шаховому порядку. Між листами необхідно залишати невеликі зазори в 3-5 мм. Їх потім необхідно буде обробити в такій послідовності:

 • грунтування;
 • забивання будівельною сіткою (виключить розтріскування шару шпаклівки);
 • шпаклювання і зашкуріванія.

Закладення необхідно проводити не тільки для швів, а й для капелюшків саморізів. Згодом вони не проступлять на обробні матеріали, наприклад, шпалери.

Безкаркасне вирівнювання

Безкаркасне вирівнювання

Вирівнювати стіни можна також гіпсокартоном без каркаса. Це значно спрощує процес, а також робить його більш дешевим, так як відпадає необхідність купувати профілі і кріплення. Процес включає в себе кілька етапів:

 1. Підготовка поверхні: видалення старої штукатурки та оздоблення, зачистка відшарувалися місць.
 2. Обробка стін грунтовкою глибокого проникнення. За допомогою цього етапу підвищиться якість зчіплюються властивостей матеріалу.
 3. Нарізка листів гіпсокартону на шматки певного розміру (відповідно до розмірів стін).
 4. Свердління отворів для дюбелів.
 5. Фіксування листів до стіни дюбелями.
 6. Обробка швів і капелюшків від кріплень.

Для більш надійного і міцного фіксування листів до стіни професіонали рекомендують перед фіксуванням наносити на задню сторону спеціальний клей з кроком в 30 см. У цьому процесі можна використовувати гумовий молоток, за допомогою якого можна створити рівну поверхню.

Ще однією позитивною стороною використання технології приклеювання гіпсокартону на стіну є економія простору. Це дуже важливо в невеликих кімнатах.

Як бачите, навіть при наявності сильно кривих стін або з яскраво вираженими нерівностями завжди можна підібрати оптимальний варіант для вирішення проблеми. В цьому випадку краще всього провести монтаж конструкції з металопрофілю, яку потім зашити листами гіпсокартону. Цей спосіб дозволить змінити форму кімнати, наприклад, зробити ніші або виступи. Якщо ж дефекти невеликі, то буде досить нанести пару шарів штукатурки. Таким чином, провести вирівнювання стін можна самостійно з мінімальними тимчасовими і фінансовими витратами.

Відео

У наданому відеоматеріалі докладніше розповідається про методи вирівнювання стін:

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить