Заливка підлоги стяжкою.

  1. Підготовка підлоги до заливання стяжки.
  2. Установка маяків при заливці підлоги стяжкою.
  3. Заливка підлоги стяжкою.

Заливка підлоги стяжкою використовується для вирівнювання підлоги. І зараз це найпоширеніший спосіб з огляду на можливості застосування в абсолютно різних приміщеннях для використання настилу всіх видів підлогового покриття не залежно від погодних умов. Ще одним великим плюсом стяжки є те, що разом з нею можна ставити теплі водяні підлоги. І навіть трудомісткість робіт по заливці стягування не зменшує її популярності, адже з нею може впоратися кожен.

Заливка підлоги стяжкою

Стяжкою називається - рівне міцне чорнове покриття підлоги. Стяжка товщиною 50 мм може витримати будь-яке навантаження, навіть від важких меблів.

Для розрахунку цементної стяжки статі ви можете скористатися калькулятором розрахунку цементної стяжки підлоги .

Стяжку як засіб вирівнювання статі можна застосовувати на кожному кроці, без винятків і обмежень. Але важливо розуміти, що через меншу несучої здатності балконів і лоджій, на них стяжку необхідно використовувати з обережністю, щоб не завдати шкоди їхньому здоров'ю. А ось у ванній кімнаті та інших приміщеннях з високою вологістю стяжка повинна бути обов'язково!

А ось у ванній кімнаті та інших приміщеннях з високою вологістю стяжка повинна бути обов'язково

Стяжка є найкращим вибором при укладанні кабельних теплих підлог і плитки.

Заливка підлоги стяжкою є сирим методом вирівнювання підлоги, а, значить, можливі протікання до сусідів знизу. Тому перед початком робіт потрібно підготувати підлогу. Підготовкою статі в даному випадку є закладення стиків плит перекриття та інших дефектів плит цементом. Якщо вам здасться, що цього мало, то можна ще зробити гідроізоляцію підлоги.

Гідроізоляцію можна зробити бітумною мастикою, яка є найпоширенішим і доступним способом гідроізоляції ванній.

Якщо у вашому приміщенні вологість повітря невисока, то захиститися від протікання можна просто уклавши на підлогу товстий поліетилен. Але тоді при заливці підлоги стяжкою необхідно буде постаратися не пошкодити поліетилен.

Товщина стяжки після заливки підлоги повинна становити мінімум 50 мм, що дозволить їй витримувати великі навантаження. А якщо ви хочете ще більше збільшити міцність і витривалість стяжки, ви можете її армувати, наприклад, металевою сіткою. І ви повинні розуміти, що сітка для армування стяжки повинна укладатися в місці найсильнішого згинального напруги - тобто ближче до низу.

І ви повинні розуміти, що сітка для   армування стяжки   повинна укладатися в місці найсильнішого згинального напруги - тобто  ближче до низу

Для армування стяжки застосовують зварену металеву сітку з розміром осередку 10х10 або 20х20 см. І тим розмір чарунки менше, ніж більше передбачувана навантаження на підлогу.

І тим розмір чарунки менше, ніж більше передбачувана навантаження на підлогу

Для того, щоб сітка армування стяжки могла виконувати своє завдання, вона повинна бути розташована на відстані 1-2 сантиметри вище статі. Зробити це можна за допомогою спеціальних проставок або застосовуючи підручні матеріали, наприклад, обрізки гіпсокартону.

Для невеликої економії і зменшення ваги стяжки (якщо її товщина буде немаленька) можна вдатися до такого методу заливки підлоги стяжкою: в нижній підстильний шар стяжки додається наповнювач, наприклад, керамзит. Зверху шару з наповнювачем укладається основний шар стяжки без наповнювачів.

Керамзит ще можна використовувати як тепло- і звукоізоляційний шар. Крім того керамзит використовується, якщо потрібно сильно підняти рівень підлоги. В такому разі не буде необхідності заливати підлогу стяжкою великої товщини.

Керамзит як наповнювач для полегшення і здешевлення стяжки можна використовувати тільки в тих приміщеннях, де не передбачаються великі навантаження на підлогу, так як стяжка з наповнювачем трохи втрачає в міцності. Наприклад, можна використовувати для заливки підлоги стяжкою в лоджії.

Підготовка підлоги до заливання стяжки.

Перед початком робіт по заливці стяжки підлогу необхідно підготувати. Підготовкою статі до заливання стяжкою буде служити очищення його від забруднень і добре буде ще зробити грунтування. І, як говорилося вище, для попередження протікання необхідно проблемні місця замазати цементом і можна зробити гідроізоляцію.

По завершенні підготовки підлоги потрібно зробити обмір рівня підлоги і відзначити найвище місце, яке далі буде головним орієнтиром для установки маяків і товщини стяжки. Для цього можете використовувати звичайний або лазерний рівень. Рекомендуємо користуватися лазерним, так як він полегшить вашу роботу через свою простоту.

Установка маяків при заливці підлоги стяжкою.

При заливці підлоги стяжкою дуже важливо зробити поверхню шарів рівної, а без маяків цього домогтися майже неможливо. Конструктивно вони є напрямними, по яких буде пересуватися правило при розрівнюванні цементного розчину. Встановлювати маяки можна довільним чином, але з урахуванням вимоги в відстані від них до стіни мінімум 20 см. Відстань між маяками має бути на 20 - 30 см менше ніж довжина правила, яким буде виконуватися розрівнювання розчину.

При заливці підлоги стяжкою маяками можуть служити маячкові профілі висотою 10 мм. Їх можна встановлювати на розчин без додаткового кріплення.

Також маячками може служити направляючий профіль для гіпсокартону.

Зараз є 2 методи установки маяків при стягуванні підлоги: розчинні маяки і металеві. Розчинні маяки робляться з того ж розчину, що і сама стяжка, а металеві потрібно буде купити заздалегідь.

Розчинні маячки робляться досить просто. У наміченому для маячка місці накидають розчин, після чого, використовуючи правило або довгий рівень формують майданчик на розчині, яка буде відповідати рівню підлоги. Зайвий розчин видаляється.

Розчинні маяки актуальні при заливці підлоги стяжкою дуже маленькою товщини. Крім того, маячки з бетону добре підійдуть в разі використання спеціальної суміші для наливних підлог.

Щоб установка була простіше і точність розчинних маяків була вище, можна працювати за такою схемою. По лінії установки маяка в підставі статі на відстані трохи меншим, ніж довжина правила вворачиваются 2 самореза. Саморізи необхідно встановлювати таким чином, щоб поверхня капелюшки виявилася на рівні майбутньої стяжки. Після цього роблять самі розчинні маяки. Саморізи тут будуть служити обмежувачами для запобігання установки занадто низького маяка. Після затвердіння розчину можна приступати до заливання стяжки.

Хоч розчинні маячки встановлюють досить просто, частіше використовують металеві зважаючи на їх більшої технологічності і більш якісних результатів. Металеві маяки бувають 2 видів товщиною 6 мм і 10 мм. При заливці стяжки використовуються маяки 10 мм, які можна встановити 2-ма методами.

Перший крок такий же, як і при установці розчинних маячків - вкручуються саморізи і накидається розчин. Зверху розчину кладуть металевий маяк і за допомогою рівня або правила вдавлюють в розчин до контакту з саморізами. Після цього зайвий розчин прибирають, а металевий маяк вмазують в розчин, стежачи за тим, щоб на поверхні маяка розчину не було. На цьому етапі необхідно бути дуже обережним адже в момент вмазиванія маяка його досить просто викривити, що негативно позначиться на результаті роботи.

На цьому етапі необхідно бути дуже обережним адже в момент вмазиванія маяка його досить просто викривити, що негативно позначиться на результаті роботи

Маячковий профіль володіє деякою гнучкістю, тому перед заливкою стяжки його замазують розчином.

Другий спосіб вирішує цю проблему. Для цього разом з металевим маяком необхідно використовувати спеціальне кріплення для маяка. За допомогою кріплення металевий маячок виставляють по рівню. Після цього для збільшення жорсткості маяка, а також для зонування заливки стяжки, можна під його основу нанести розчин, тобто вмазати маяк. Після того, як цемент затвердіє, маяк готовий до використання.

Цей метод буде найкращим рішенням для людей, які встановлюють маячки вперше.

Кріплення для маяків буває різний. Але незалежно від виду кріплення метод його установки однаковий. Насамперед в підлогу вкручуються саморізи з кроком 50 см і вирівнюються по рівню. На них встановлюють кріплення і після маячковий профіль.

Заливка підлоги стяжкою.

Перед початком заливки підлоги стяжкою змішайте розчин. Кращим варіантом буде застосування готового розчину для стяжки. Переваги готового розчину для стяжки в тому, що він містить в собі присадки, які полегшують його укладання, які зменшують швидкість затвердіння, які збільшують міцність стяжки. Крім того, важливо стежити за точним необхідною кількістю води для розчину, щоб уникнути розтріскування або усадки стяжки. При використанні саморобного розчину такі наслідки більш вірогідні. І що вас повинно приємно здивувати - вартість готового і саморобного розчину виявиться приблизно однаковою.

Для розрівнювання залитого розчину за встановленими маячками необхідно пересувати правило. Одночасно правило похитують, таким чином розчин легше укладається і краще ущільнюється.

Якщо місцями утворилися ямки, в них необхідно підкинути розчину і знову розрівняти. Важливо не допустити утворення повітряних кишень.

Якщо після закінчення робіт на поверхні розчину з'явиться цементне молочко, значить, ви зробили все правильно і стяжка вийде якісної і міцної.

Після завершення розрівнювання розчину, приблизно через 2-3 години, його можна додатково відшліфувати теркою. Це зробить поверхню стяжки рівномірної і гладкою.

Для того що б стяжка набрала міцність і випарувалися залишки вологи необхідно приблизно 25 днів. Причому перші 7 днів потрібно виключити утворення протягів в приміщенні. Ходити по стяжці можна вже через пару днів, якщо ви використовували готовий розчин, всі тимчасові параметри, зазвичай, вказуються на упаковці.

Тільки після повного висихання стяжки можна переходити до укладання фінішного підлогового покриття. Незважаючи на те, що укладання стяжки вимагає багато сил, зробити її своїми руками під силу кожному, а з огляду на її довговічність і практичність, більшість людей вибирають саме стяжку в якості підстави підлоги або способу вирівнювання підлоги.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить