Інструментарій для висікання *

Багатьох займаються висічкою цікавить один виключно меркантильний питання: як вибрати найекономічніший інструментарій для обробки цікавлять їх виробів? Виробництвам потрібно найдешевша висічні оснащення, яка буде охоплювати більшу частину замовлень, забезпечуючи мінімальну собівартість готової продукції. Рішення залежить від матеріалу, який планується висікати, і висічного преса.

Інструментарій для висікання дуже різноманітний. У цьому розділі ми розглянемо сучасні типи висічний оснащення (детальний аналіз кожного різновиду зажадав би окремої книги).

Бажано, щоб висічний інструментарій відповідав продукції. «Добре, шановний Мудрець. А що конкретно порадите? »- запитаєте ви. Рішення залежить тільки від вас! Багато визначали найкращий для себе варіант тривалим шляхом проб і помилок, а деякі до цих пір в пошуку відповідного інструментарію ...

Матеріал або продукт для висікання виробів

Який висікається матеріал - м'який, як пінопласт, або жорсткий, як взуттєва шкіра? Різні матеріали вимагають різної оснащення. Для спіненого та інших м'яких підійде плоский висічний штамп. Але при роботі з пластиками середньої жорсткості готовий виріб в плоскому штампі просто застрягне через відсутність в ньому зазорів. Якісне виштовхування забезпечать цільні штампи-кліше зі спеціальними стінками. Тканини часто висікають в кілька шарів, стопою в 2,5 см і більше, а папір і тонкий картон - виключно в один. Деякі матеріали перед висічкою нагрівають. А Kevlar викарбовується пилкоподібним штампом.

Висікали за тираж кількість виробів

При тиражах менше 1000 виробів іноді доцільніше відмовитися від штампів і висікти їх лазером або вирізати ножем. При довгих тиражах звертайте увагу на тиражестойкость висічного штампа - велике замовлення амортизує його вартість.

Точність готових виробів

Для шкіряних взуттєвих заготовок більш ніж достатньо цілісного штампа-кліше з допуском ± 0,38 мм. Пластикові вставки в автомобільні панелі вимагають високої точності ± 0,13 мм. Для тестових лабораторних зразків точність може досягати ± 0,03-0,00 мм: це необхідно для відповідності стандартам ASTM (Американське товариство тестування і матеріалів).

Висічні обладнання

За довгі роки мені неодноразово доводилося стикатися з тим, що в спробах висікати вироби компанії невірно підбирають оснащення для обладнання. Варіантів інструментарію та обладнання для висікання і підрізування виробів безліч. Проконсультуватися з фахівцем по висіканні, він порекомендує найефективнішу для конкретного виробництва комбінацію з техніки і інструментарію.

Основні типи висічного інструментарію

А. Плоский.
Б. Багатоконтурні.
В. Ротаційний.

А А. Плоский висічний інструментарій

Цілісні штампи-кліше (висотою до 32 мм)
Високі штампи (більше 32 мм)

Цілісний штамп-кліше для плоского висічного преса з'явився ще в кінці XIX ст. на взуттєвих фабриках, де з м'якої шкіри з його допомогою отримували заготовки для верхньої частини взуття. Зустрічалися варіанти з однією і двома ріжучими крайками - для висікання ідентичних правої і лівої половинок взуттєвої пари. Англійська назва штампів цього типу clicker die походить від характерного клацання, який видавав ручний прес з поворотним ударником, коли маховик відпускали і висічні головка починала рухатися вниз. Штамп-кліше поміщають на шматок шкіри, поверх штампа розташовується поворотний ударник. При опусканні закріпленої на верхній плиті рукоятки штамп йде вниз, прорізаючи шкіру і частково марзан. Згодом такі преси стали гідравлічними.

Високі штампи є гнуті або ковані вироби висотою 3,2-15 см. Свого часу високі штампи типу Walker застосовувалися в взуттєвої галузі - для виготовлення підошов зі спеціальної шкіри на механічних пресах під назвою Dinker. Це було вкрай небезпечне обладнання: утримуючи штамп обома руками, оператор запускав машину за допомогою ножного важеля. В процесі висікання йому доводилося самому переміщати штамп.

Конструкція стінок в цільних і високих штампах

При куванні штампи «нагинають» одним з трьох способів, з огляду на характерні для певних матеріалів проблеми.

Звичайний згин. Вся увага приділяється розмірам ріжучої кромки, а зворотному боці штампа значення не надається. Тому іноді внутрішня частина штампа може виявитися «тісному». За цією методикою згинається основна частина висічних штампів, які з успіхом застосовують для обробки будь-яких м'яких і багатошарових матеріалів.

Прямі стінки. Стінці штампа надають невеликий напуск, щоб при висіканні до неї не приставав матеріал. Назва штамп отримав від практично перпендикулярних внутрішніх стінок. До такої конструкції часто вдаються, щоб запобігти неповну висікання матеріалу в стопі і забезпечити безпроблемне відділення заготовок від штампа.

З проміжком. Напуск для стінки штампа досить великий, тому оброблена заготовка вільно виходить із зворотного боку. Конструкція оптимальна при обробці жорстких, незламний матеріалів, оскільки дозволяє уникнути пошкодження ріжучої кромки. Крім того, заготівля без проблем відділяється від штампа, проходячи крізь нього або виходячи спереду.

Висота і товщина сталевого штампа

Стандартні варіанти висоти сталевих штампів - 14, 19, 32, 51, 57, 89, 140 і 152 мм, хоча при необхідності шляхом виливки і шліфування можна отримати штамп будь-якої висоти.

Стандартні варіанти товщини - 3,17; 4,76; 6,35 мм. Для висікання паперу і конвертів, підрізування пластикової упаковки застосовуються штампи товщиною до 12,7 мм.

Термообробка або попередня грунтовка з заточкою

Для випуску цільних і високих штампів використовуються різні марки стали і способи обробки. Варіанти - смуги відпаленого сталі (annealed unheated treated bars) або попередньо загрунтована і заточена сталь для штампів.

Термооброблені цільні і високі штампи

Випускаються з будь-якими з описаних різновидів стінок. Спеціаліст надає бажану форму смугах незагартованої відпаленого стали, орієнтуючись на наданий дизайн. Кінці гнутого штампа приварюються один до одного. Після цього штамп проходить термообробку для досягнення потрібної міцності (зазвичай 52 Rockwell C). Наступний етап - шліфування поверхні до потрібної висоти, а плоскою ріжучої кромці надається потрібна форма. Зовні і всередині штамп грунтується до гострої кромки, потім вона полірується. Основна перевага термооброблених штампів - багаторазова повторна заточка.

Попередньо заґрунтовані і заточені штампи

У таблиці представлені варіанти різальних крайок, товщини і висоти штампів з розмірами. Гідність штампів цього типу перед термооброблену - низька собівартість і відпускна ціна. Виробникові не доводиться витрачатися на термообробку, шліфування і фінальну обробку штампів. Але прямі стінки і зазори в цьому випадку неможливі. У штампів даного типу загартування проходить лише безпосередньо ріжучакромка, тому при спробі повторно його ув'язнити є ризик, знявши тверду кромку, дістатися до більш м'якої основи штампа.

Стандартні допуски для цільних і високих штампів складають ± 0,38 мм. Для штампів, отриманих методом фрезерування / електроерозійної обробки, допуски до ± 0,025 мм.

Для штампів, отриманих методом фрезерування / електроерозійної обробки, допуски до ± 0,025 мм

комбіновані штампи комбіновані штампи

Вони об'єднують дві конструкції: зовнішню ріжучу кромку з сталевої лінійки і зону матриці / пуансона. При збереженні переваг стандартного інструментарію зі штампом / контрштамп це дозволяє заощадити за рахунок часткової заміни конструкції на плоский висічний штамп. За точністю висікання оснащення цього типу поза конкуренцією: всі компоненти відповідають жорстким допуском, а внутрішні елементи можуть розташовуватися на малій відстані один від одного. Сам інструмент складається з плоского висічного штампа по периметру і комплекту з матриці / пуансона. Оригінальна розробка підвищує точність розмірів і положення внутрішніх висікаються елементів без витрат на інструментарій класу А.

Магнітні травлені штампи і плоскі фрезеровані

Виготовлені методом травлення магнітні штампи випускаються як для плоского, так і для ротаційного висічного обладнання. При травленні хімікати виїдають зайві зони штампа, залишаючи лише ріжучу кромку. Потім сучасні магнітні штампи фрезеруються на верстатах, що гарантує гостру робочу кромку і тривалий термін служби. Готовий магнітний штамп обертається навколо магнітного циліндра, якщо мова йде про ротаційної висіканні, або кріпиться на плоску магнітну основу для використання в плоскому висічних пресі. Недорогі штампи цього типу справляються з найскладнішими формами, непрактичними для цілісного і плоского інструментарію.

Плоскі висічні штампи

Висічка плоскими штампами - стандартний процес при обробці листових матеріалів, включаючи папір, картон, гуму і пластик Висічка плоскими штампами - стандартний процес при обробці листових матеріалів, включаючи папір, картон, гуму і пластик. Основна частина картонних коробок і упаковки проводиться саме цим нехитрим способом. Плоскі штампи не тільки висікають контури, а й виконують биговку, перфорацію, прорізи.

Сам штамп розташовується на плоскому підставі, як правило, з високоякісної щільної фанери (береза, клен) без пустот і інших дефектів. Іноді спеціалізовані штампи виготовляють з алюмінію або прозорої основи L exan. За допомогою спеціального механічного лобзика або лазерної системи фахівець виконує в підставі точні прорізи. Ріжуча частина такого штампа являє собою тонкий довге лезо із загартованої сталі, товщина якого вимірюється в пунктах (1 пункт = 0,014 дюйма = 0,35 мм). Товщина леза в 2 пункти - 0,7 мм, 3 пункту - 1,05 мм. Цього дуже мало, щоб ріжуча кромка утримувала пряме положення самостійно, тому сталеву лінійку, попередньо розрізавши і зігнувши, поміщають в прорізи на підставі штампа. На сучасних виробництвах ці операції беруть на себе автоматичні процесори з ЧПУ.

Останній етап виготовлення штампа - додавання виштовхує матеріалу. На підставі закріплюються виштовхують каучукові підкладки, що допомагають після висікання відокремити матеріал від штампа. Без виштовхує матеріалу є ризик, що заготовка застрягне між ріжучими крайками. Комбінація з підстави, сталевої лінійки і виштовхує матеріалу утворює готовий плоский штамп.

Плоскі штампи різноманітні: варіюється товщина сталевої лінійки, яку вибирають з урахуванням оброблюваної продукції, і форма ріжучої кромки.

Є у плоских штампів і серйозний недолік: вони не підлягають повторній заточенню. Коли ріжучакромка втрачає гостроту, в основу доводиться вставляти нові ножі. На сьогоднішній день найчастіше це невигідно: простіше замовити нову основу з гострим штампом, що пояснюється чималою часом на відділення від основи виштовхує матеріалу і старих ножів.

а) Плоский штамп по металу
Для висікання металевих заготовок.

б) Плоский штамп блочного типу
Раніше такими штампами висікалася картонна упаковка. Сталеві ножі кріпилися на рамі за допомогою блоків. Пізніше їх змінила лазерна висічка.

в) Штамп-кліше на болтах
Плоский штамп з лезом товщиною 0,7-1,4 мм, без додаткової підстави. Ріжуча кромка закріплюється по центральній осі штампа за допомогою болтів і гайок. Застосовується при виготовленні жіночих сумок і валізок в розрахованих на цільні штампи-кліше пресах.

г) Штамп зі сполучною
Плоский штамп з ідентичними верхньої і нижньої металевими пластинами. Дизайн висікання за допомогою лазера або фрези нарізається на пластинах, що відділяються розпірками. Центральна частина готового штампа заповнюється матеріалом.

д) Високий штамп
Плоский штамп з висотою більше 32 мм.

е) Плоский штамп, виготовлений із застосуванням лобзика
Плоский штамп з лініями або прорізами в підставі, виконаними зворотно-поступальним механічним лобзиком. Домінував до широкого поширення лазерних систем.

ж) Плоский лазерний штамп
При його виробництві прорізи в підставі виконуються на лазерному верстаті з ЧПУ. Сталева лінійка вставляється традиційним способом. Лазерні верстати змінили застарілі механічні лобзики, що раніше застосовувалися для виконання прорізів в основі штампа.

з) «Вічний» штамп

Торгова марка Never Die Die, запатентована компанією Atlas Die, відрізняється необмеженими можливостями по заміні ножів і системою шарикопідшипників для їх миттєвого кріплення. Є кілька версій - з нержавіючої сталі, скловолокна, з верхньої та нижньої пластинами з алюмінію.

і) Плоский штамп з поступальної (инкрементной) подачею
Сталевий штамп на довгій основі (іноді до 9 м), застосовуваний для висікання численних компонентів вироби (оббивка автомобільного салону, килимки для сходових сходинок і ін.). Штамп поступово подається під головкою преса з кроком, рівним глибині висічний головки, забезпечуючи якісну висікання усіма порожнинами штампа.

к) Ротаційний плоский штамп
Штамп зігнутої форми, що застосовується з ротаційним висічних інструментарієм. Параметри: (1) Пилкоподібний, без зубців, фестончастий. (2) З бічної або центральної скошеною кромкою. (3) Вигнутий або прямий. Для вигнутого задається початкова коло і її довжина. (4) З пазами або без. (5) Товщина в пунктах. (6) Висота сталевої лінійки. Плоскі ротаційні штампи часто застосовують для обробки гофрованого картону на ротаційних висічних пресах з м'яким валом протитиску.

термальні штампи

Магнієвий штамп для обробки вінілових матеріалів з ріжучої кромкою, отриманої методом хімічного травлення.

Спеціалізовані плоскі висічні штампи

Нижче перераховані деякі різновиди спеціалізованої оснастки, що утворюють свої самостійні класи.

а) Штампи для конвертів

Будь-які сталеві штампи, призначені для висікання конвертів. Як правило, з важкими стінками, ковані або виготовлені на електроерозійному верстаті (wire EDM cut). Товщина стінок досягає 1,27 мм. За один цикл штамп висікає до 500 конвертів.

б) Тестові лабораторні штампи
Відповідають жорстким допуском відповідно до стандартів ASTM і призначені для тестування зусилля на розрив, подовження, еластичність і ін.

в) для етикеток штампи PMC

Першу машину з порожніми штампами для висікання етикеток корпорація PMC (Printing Machinery Corp.) Розробила в 1940 р, щоб запропонувати обладнання, точно і швидко обробляє різні матеріали - запечатані і немає. Її висічний інструментарій діяв за принципом високошвидкісного пробійника. Машина проштовхує через штамп велику стопу матеріалу. На висновок-ної лоток з тильного боку послідовно потрапляють готові вироби, штамп і штамподержатель.

Б. Багатоконтурні (3D) штампи для обрізки

Штампи з ріжучим лезом, що повторює тривимірний контур висікається або підрізати деталі. Застосовуються для підрізування виробів, отриманих методом вакуумної або термоформовки, якщо лінії підрізування проходять через нерівні ділянки.

В. Ротаційні штампи

Вигнуті штампи для ротаційних висічних пресів. Виготовляються декількома методами: наприклад, з гнутих сталевих лінійок, оброблюваних на верстатах з ЧПУ, або з цілісних циліндричних заготовок методом електро-ерозійної обробки.

а) Ротаційні штампи ножового типу
Комплект з верхнього і нижнього ротаційних штампів, які працюють за принципом тиску або ножового різу. Комбінування такого висічного інструментарію з пластинами із загартованої сталі дає оснащення з винятковою якістю висікання і тривалим терміном служби. Для картону товщиною до 0,75 мм.

б) Ротаційні штампи підйомник
Штампи «метал до металу", не прорізають папір або картон за рахунок гостроти леза, а діють за принципом ножиць. Застосовуються для матеріалів, що розриваються під впливом ножнічного зусилля.

Застосовуються для матеріалів, що розриваються під впливом ножнічного зусилля

в) Ротаційні штампи для пресів з жорстким валом протитиску
Виготовляються з цілісних сталевих циліндрів методом електроерозійної обробки або фрезерування на верстатах з ЧПУ. Відрізняються тривалим терміном служби і підлягають багаторазової перезаточки. Залежно від розмірів циліндра можуть бути досить важкими. Часто застосовуються при висіканні великими тиражами.

Часто застосовуються при висіканні великими тиражами

г) Магнітні травлені штампи і плоскі фрезеровані штампи
Тонкі, гнучкі висічні пластини зі сталі, які кріпляться до основної циліндру за допомогою магніту. Часто застосовуються з етикеточний обладнанням EDP для виготовлення виробів з повторюваним кроком відбитка. Зараз практично всі магнітні штампи заточуються на спеціальному обладнанні. Як показує світова практика, перехід на гнучкі штампи за перший рік наполовину скорочує витрати виробника етикетки на висічний інструментарій (навіть з урахуванням придбання магнітних циліндрів), а для кожного наступного року економія збільшується.

Як показує світова практика, перехід на гнучкі штампи за перший рік наполовину скорочує витрати виробника етикетки на висічний інструментарій (навіть з урахуванням придбання магнітних циліндрів), а для кожного наступного року економія збільшується

д) Сегментовані ротаційні штампи
Легко монтуються і знімаються з ротаційного вала противодавления. Застосовуються при виготовленні різноманітність виробів - наприклад, для висікання віконець в конвертах.

Застосовуються при виготовленні різноманітність виробів - наприклад, для висікання віконець в конвертах

е) вакуумні ротаційні штампи
Повітряний ежектор - економічний способ відділення облоя и заготовок при невеликих партіях и розмірах виробів. Підключається до ротаційної муфти і ефективно видаляє заготовки при роботі за принципом «метал до металу». Відносна дешевизна робить метод придатним для видалення облоя практично від будь-яких матеріалів.

Ротаційні штампи - литі або гнучкі?

Коли мова заходить про сучасний сегменті ротаційної висічки, оптимальним вибором часто виявляються гнучкі штампи. Всупереч вкоріненою точці зору і завдяки серйозним технологічним досягненням, що вважалися варіантом виключно для коротких тиражів гнучкі штампи тепер широко застосовуються при випуску упаковки. У перший року після переходу на них компанія може заощадити на оснащенні до 75% від витрат. Нові виробничі процеси і покриття роблять гнучкі штампи вибором майбутнього. У гнучкого інструментарію маса переваг перед литим:

Терміни поставки - 1-2 дня для типових гнучких штампів простої форми.
Установка - легкі і прості в роботі.
Зберігання - займають значно менше місця в порівнянні з литими штампами.
Робота на високих швидкостях - магнітні штампи без проблем підтримують швидкість до 300 м / хв.
Транспортування - відвантаження за добу при вартості, несумісної з ротаційними штампами для валів противодавления.
Загальні витрати - як правило, не більше 1/3 від вартості литого ротаційного штампа, в залежності від розміру, форми висікаються виробів і складності замовлення.

Який тип висічного штампа підійде для конкретної продукції?

Ми коротко розглянули типові варіанти висічного інструментарію. Отримати більш детальну інформацію про переваги і недоліки кожного можна в Міжнародній асоціації вирубний оснащення і вирубних штампів (International Association of Diecutting and Diemaking, IADD): [email protected] або +1 815 455-7519. Співробітники асоціації нададуть контактні дані входять до неї організацій, які займаються потрібними рішеннями. Ще варіант - поставщики висічних пресів. Їм доводиться мати справу з різними сферами застосування обладнання, цілком можливо, там у своєму розпорядженні дані і на вашу нагоди.

* Гл. 20 з книги Роберта Ларсона «Мир висікання» (The World of DieCutting). Публікується з дозволу та за сприяння учасника. Замовлення на російське видання (планується на 2011 р) - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

світ висікання світ висікання

Роберт Ларсон

«Світ висікання» (The World of DieCutting) - перша в світі книга, покликана дати повне уявлення про технології висікання. Автор постарався простежити всі еволюційні віхи технологій з рухомим і нерухомим ножем, а також ротаційної висічки.

Об'єднуючи віхи ... Мало хто знає, наскільки важливе місце висікання займає у виробництві багатьох товарів повсякденного попиту. Висічні технології задіюються практично в кожному місті планети.

У багатьох випадках цей процес перебуває за кадром, залишаючись частиною конвертінгового товарного виробництва. Висічка - це взуття, упаковка в супермаркетах і магазинах, картонна і гофрокартонна тара, сальники автомобільного двигуна, приладова панель автомобіля, етикетки на винних пляшках, білизна і бюстгальтери, пазли, вироби зі шкіри, деталі одягу, іграшки та настільні ігри, гофрокартонні елементи рекламних стійок з продукцією, гнучкі друковані схеми, рибні бургери і тисячі інших виробів.

24 глави книги - це 560 сторінок безцінної інформації. Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?».

Щоб підігріти інтерес до світу висікання, ми публікуємо переклад глави 20. Якщо, прочитавши її, вирішите дізнатися про цю захоплюючої технології більше, ласкаво просимо на сайт www.worldofdiecutting.com , Де книгу можна замовити через інтернет.

У 2011 р Publish планує випустити переклад. Замовлення на російське видання книги - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

Багатьох займаються висічкою цікавить один виключно меркантильний питання: як вибрати найекономічніший інструментарій для обробки цікавлять їх виробів?
А що конкретно порадите?
Ротаційні штампи - литі або гнучкі?
Який тип висічного штампа підійде для конкретної продукції?
Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить