Системи висічних пресів *

Функція висічного преса вкрай проста: він продавлює висічний штамп через певний матеріал, даючи висічену заготовку.

Звучить просто, але чому тоді на ринку стільки різновидів висічного обладнання?

Світ висікання охоплює безліч різнопланових сегментів. Не всі висічні преси мають рівні можливості, і далеко не кожен прес є висічних. Наприклад, механічний штампувальний прес створювався для обробки металевих заготовок за допомогою пуансона і матриці. Деякі машини після модифікації перетворювалися в пристрої для висікання.

Бажання створювати висічні преси може пояснюватися як економічними факторами, так і вузькою спеціалізацією. Оптимальною для плоских висічних пресів з рухомим ножем вважається конструкція з чотирма колонами і механічної балансуванням. Дві колони на кожному з торців закріплені на поперечному елементі, між ними монтується циліндр. Поперечні елементи з'єднані з торцем торсійними валами. Така система рівномірно розподіляє зусилля висікання по всій оброблюваної площі. Переваги пресів цього типу: нерухому плиту можна розташовувати нижче і гнучко підходити до її розміру, збільшуються регульована довжина ходу і доступний просвіт.

Навіть знайомі зі світом висікання рідко інформовані про всі типи систем і інструментарію. Поліграфіст, що обробляє плоским висічних штампом обкладинки річних звітів з тонкого картону на тигельному пресі з рухомим ножем, має туманне уявлення про тонкощі висікання етикеток на ротаційному пристрої з магнітним циліндром, на який монтується хімічно витравлений штамп машинної заточки. Виробник нижньої білизни, висікали на гідравлічному плоскому пресі заготовки бюстгальтерів з складеної в кілька шарів тканини, має справу з поліпропіленової ріжучої кромкою і штампом-кліше розміром 32'6,35 мм. Навряд чи він знає, як отримати з паперової стопи в 500 аркушів висічені конверти. При випуску рекламних конструкцій з гофрокартону використовується тигельна або ротаційне обладнання з функцією биговки і плоскими висічних штампами. Під час випробувань на розтягнення і розрив при висіканні зразки в тестовій лабораторії викрешуються штампами, які пройшли високоточну електроерозійної обробки з жорсткими допусками. Тіссью для гігієнічної продукції викарбовується в умовах «чистої кімнати». Всі перераховані сценарії - важливі складові висічного процесу в цілому.

Щоб зрозуміти базові принципи висікання, не потрібно розбиратися в ядерній фізиці. Ми вже зупинялися на компонентах процесу і знаємо, що є безліч способів отримання оптимально висіченого вироби. Складність в тому, щоб підібрати систему, яка видає ідентичні заготовки з потрібною якістю при мінімальній собівартості продукції.

У цьому розділі розглянемо різні типи висічних пресів - з рухомим і нерухомим ножем, ротаційних. Сотні виробників по всьому світу випускають висічних обладнання для локальних і експортних ринків. Ручні моделі, як правило, вкрай прості і розраховані на обробку малих і середніх тиражів. Приклад - гідравлічний висічний прес з поворотним ударником для обробки широкого спектру матеріалів. Встановлюються на взуттєвих фабриках багатьох країн пристрою видають заготовки верхньої частини взуття. З протилежного боку асортиментного ряду повністю автоматизовані плоскі і ротаційні системи вартістю в кілька мільйонів доларів, з високою точністю висікали і бігующіе великі обсяги продукції. Фактично, перед нами ціле сімейство технологій з рухомим і нерухомим ножем, а також ротаційних систем, які в сукупності впораються з будь-якими матеріалами.

Книга «Світ висікання» покликана дати вичерпне поняття про висікальної технології. У цьому розділі я представлю огляд різноманіття висічного обладнання, що використовується в самих різних галузях, де задіюється висікання. Джерелом даних був інтернет (рекомендую його і вам). Нескінченні години я провів за вивченням безлічі сайтів і ще раз підкреслю, що мати в своєму розпорядженні інтернет-ресурси - велика удача для нас. А головне, всю інформацію мені вдалося звести воєдино на сторінках видання «Світ висікання».

Детальний опис всіх типів висічних систем зі специфікаціями до 400 сторінок цієї книги додало б ще стільки ж, якщо не більше. В результаті з'явився окремий довідник International Manufacturers and Distributors of Flatbed, Multi-Contour and Rotary Die Cutting Systems (Міжнародні виробники і дистриб'ютори висічних пресів з рухомим і нерухомим ножем, ротаційних) обсягом 135 стор. У ньому представлено майже 500 виробників і дистриб'юторів обладнання для висікання з більш ніж 100 країн в 50-ти
категоріях. Замовити довідник можна на сайті http://www.dieco.com/ або по електронній пошті [email protected] .

Безліч виробників і дистриб'юторів висічних пресів з різних куточків земної кулі готові надати оптимальне рішення для обробки цікавлять замовника матеріалів. Безумовно, вони будуть рекомендувати обладнання, яке продають самі або з яким знайомі. Шукайте інформацію в інтернеті, відвідуйте виставки. Задавайте питання і знайомтеся з машинами в дії. Дізнавшись більше про представлені на ринку пресах, зможете самі визначити, який ближче специфіці вашого виробництва. У гл. 12 ми обговоримо переваги та недоліки плоскою і ротаційної висічки. Сподіваюся, після прочитання книги у вас буде достатньо інформації, щоб, як мінімум, при виборі обладнання для висікання ставити правильні питання.

На початку знайомства з процесом висікання і різновидами пресів багато хто задається питанням про оптимальний варіант для виготовлення заготовок, що випускається на підприємстві продукції. Рішення не з простих, адже вибір дуже великий. Після відбору підходящих моделей від різних виробників залишиться найскладніше - визначити систему з найбільш низькою собівартістю готового виробу.

Однозначної відповіді тут немає. Частина висічних пресів розрахована на обробку конкретної продукції - кредитних і ідентифікаційних карт, конвертів, етикеток, друкованих плат. Інші машини успішно справляються з широким колом завдань по висіканні і обрізку різних матеріалів.

Конструкції висічних систем передбачають 1, 2 або 4 колони. 4-колонні гідравлічні преси доступні з різними форматами плит. Базові конструкції висічного обладнання відрізняються варіантами подачі матеріалу і допоміжними системами - для видалення заготовок, стапеліровання, ламінування, перемотування й поздовжнього різання. Висічні системи з такими опціями покликані економити час, скорочувати виробничі витрати, збільшувати обсяг продукції, що випускається. Вони обробляють матеріали в листах і рулонах, сумісні з широким асортиментом висічних штампів - зі сталевих лінійок, штампами-кліше, системами пуансон-матриця, комбінованим інструментарієм для повної або часткової висікання заготовок. Для точної обробки контурів передбачені системи приведення.

Нижче наведено базові характеристики, на які потрібно орієнтуватися при виборі оптимального преса.

робоче зусилля

У специфікаціях кожного висічного преса вказується його робоче зусилля в тоннах - сила тиску при ударі головки машини. Наприклад, для плоского висічного преса з поворотним ударником, поширеного в взуттєвої і шкіргалантерейної галузях, стандартний показник становить 15 т. Автоматичний плоский висічний прес з нерухомим ножем і функцією биговки, розрахований на обробку картонної упаковки і гофрокартонної тари, забезпечує тиск до 300 т. Зараз найпотужнішим в світі пресом, по всій видимості, є 3000-тонна гідравлічна машина Big Bertha, випущена американської Bruno Machinery для висікання пазлів на 3000 деталей. Та ж компанія виготовила прес потужністю 2500 т для General Motors. Робоче зусилля більшості гідравлічних висічних пресів 20-300 т.

Один зі стандартних запитань - необхідне зусилля висікання для виробництва типовий заготовки. «Наскільки великий маленький слон?» - приблизно таке формулювання. За словами президента американської RFB Associates Роберта Бруно, базове правило тут таке: тиск близько 55 кг на кожен сантиметр ріжучої кромки при обробці простих для висікання матеріалів і 90 кг / см при висіканні щільною продукції. Параметри необхідного тиску істотно варіюються в залежності від щільності матеріалу, що висікається і того, який матеріал використовується для виштовхування з штампу готового виробу. Для висікання губчастої гуми товщиною 2,5 см досить тиску 45 кг / см, а щоб обробити 1,5-см фанеру, воно в окремих випадках має зрости до 350 кг. Для визначення точного робочого зусилля при висіканні конкретних матеріалів багато виробників користуються спеціальними тестовими пристроями.

Хід і просвіт

Під ходом висічного обладнання мається на увазі один цикл переміщення вгору-вниз. Чим менше хід, тим більше заготовок машина видає за хвилину. Визначальним для ходу є просвіт - зазор між верхньою і нижньою плитами висічного преса без урахування товщини марзану або іншого матеріалу прокладки.

Для наочності розглянемо гідравлічний плоский висічний прес. Просвіт між верхньою і нижньою плитами в ньому досягає 25 см. Додаємо марзан товщиною 25,4 мм, штамп-кліше висотою 31,75 мм і висікається матеріал, скажімо, товщиною 25,4 мм - зазор, тобто просвіт, скорочується на 82, 55 мм. А ось поміщений в висічний прес для обробки матеріал при збереженні початкової точки не впливає на хід або час прорізання. Практично на всіх гідравлічних висічних пресах хід регулюється. Чим менше просвіт, тим швидше машина виконує кожен цикл порізки. Чим більше циклів прес встигає виконати за хвилину, тим більше заготовок викарбовується за 8-годинну зміну, - у наявності прямий зв'язок з продуктивністю і прибутками.

Ще один приклад - автоматічес-
кий тигельний прес для висікання і бігування тонкого і гофрованого картону. Прес розрахований на установку мінімального ходу в залежності від товщини оброблюваного матеріалу - паперу, картону, гофрованого картону. За рахунок мінімізації ходу викарбовується 7000, 9000 і навіть 12 000 лист. / Год.

деформація

Проблема деформації характерна для всіх без винятку висічних машин: під впливом зусилля висікання верхня плита деформується (прогинається) і не паралельна нижньої, як раніше. Деформацію також визначають як разрегуліровка компонентів під впливом різних сил. Як правило, деформація найбільш яскраво проявляється до центру головки висічного преса. Причиною можуть бути помилки в монтажі штампів. Ще один варіант - розбалансованість висічних штампів: ріжучакромка не в змозі забезпечити рівномірний розподіл робочого тиску по верхній плиті. Виробники висічних пресів намагаються по максимуму прорахувати можливі деформації. За оптимальних умов висікання вони виключені в принципі, що скорочує витрати часу на приладження і підгонку штампа щодо марзану.

При роботі з тигельними кошельковими пресами намагаються купувати обладнання, конструкція якого розрахована на максимальні навантаження. І причина далеко не завжди тільки в необхідному для обробки щільних матеріалів робочому зусиллі - в таких пресах деформація виявляється менше. За словами президента Weidhass Group ( www.weidhassgroup.com ) Роба Вайдхасса, його модель Crest Clamshell позиціонується як «беспріладочное» пристрій (No Make Ready): тигельний прес з великим робочим зусиллям абсолютно без ризику деформації справляється з такими проблематичними матеріалами, як полікарбонат і полістирол.

Додаткове посилення конструкції в пресі Crest Clamshell досягається за рахунок наступних стандартних опцій:

  • Зварна сталева станина замість литий з перероблених матеріалів.

  • Посилені основні шестерні, що зупиняють тільки натиск, але не весь прес.

  • Комбінована сталева рама, розрахована на високі навантаження.

Хоча численні високотехнологічні опції коштують недешево, машину Crest Clamshell вигідно відрізняє найнижча вартість володіння - за рахунок виключення простоїв, втрат матеріалу і розрахованої на 25-30 років експлуатації конструкції (в порівнянні зі стандартними 5-7 роками для «орієнтованих на додаткову вартість» машин ). Об'єктивності заради зауважимо, що преси тигельної конструкції пропонують і інші постачальники: це теж обладнання промислового класу з істотно скороченим часом настройки і набагато менш вираженою деформацією.

Висічні преси гідравлічного типу, де штамп «входить» в оброблювану поверхню, не настільки схильні до деформації в порівнянні з моделями, де штамп на матеріал «тисне». Це пояснюється тим, що в першому випадку незначне проникнення в висікається матеріал знімає проблеми з потенційною деформацією.

Розмір плити або робочої поверхні

Розмір нижньої плити, т. Е. Робочої поверхні плоского висічного преса, повинен бути достатній для обробки виробів потрібного формату. У плоскому ручному пресі з поворотним ударником, на якому викарбовується безліч дрібних виробів, це плита 457'914 або 508'1016 мм. У ротаційних системах максимальний розмір висікається вироби або кількість оброблюваних за один оборот циліндра заготовок визначається діаметром циліндра.

* Початок гл. 11 з книги Роберта Ларсона «Мир висікання» (The World of DieCutting). Публікується з дозволу та за сприяння учасника. Замовлення на російське видання (планується на 2011 р) - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

Світ висікання Роберт Ларсон

«Світ висікання» (The World of DieCutting) - перша в світі книга, покликана дати повне уявлення про технології висікання «Світ висікання» (The World of DieCutting) - перша в світі книга, покликана дати повне уявлення про технології висікання. Автор постарався простежити всі еволюційні віхи технологій з рухомим і нерухомим ножем, а також ротаційної висічки.

Об'єднуючи віхи ... Мало хто знає, наскільки важливе місце висікання займає у виробництві багатьох товарів повсякденного попиту. Висічні технології задіюються практично в кожному місті планети.

У багатьох випадках цей процес перебуває за кадром, залишаючись частиною конвертінгового товарного виробництва. Висічка - це взуття, упаковка в супермаркетах і магазинах, картонна і гофрокартонна тара, сальники автомобільного двигуна, приладова панель автомобіля, етикетки на винних пляшках, білизна і бюстгальтери, пазли, вироби зі шкіри, деталі одягу, іграшки та настільні ігри, гофрокартонні елементи рекламних стійок з продукцією, гнучкі друковані схеми, рибні бургери і тисячі інших виробів.

24 глави книги - це 560 сторінок безцінної інформації. Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?».

Щоб підігріти інтерес до світу висікання, ми публікуємо переклад глави 11. Якщо, прочитавши її, вирішите дізнатися про цю захоплюючої технології більше, ласкаво просимо на сайт http://www.worldofdiecutting.com/ , Де книгу можна замовити через інтернет.

У 2011 р Publish планує випустити переклад. Замовлення на російське видання книги - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

Звучить просто, але чому тоді на ринку стільки різновидів висічного обладнання?
«Наскільки великий маленький слон?
Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить