Три основних типи систем висічних пресів *

Коли висікання тільки зароджувалася, висічні преси наводилися в дію не електромоторами, а водяними колесами. З тих пір ми пройшли довгий шлях, отримавши в розпорядження складне висічних обладнання з автоматизованими сенсорними пультами управління і численними опціями безпеки типу захищають оператора світлових бар'єрів. Багато висічні системи підключені до інтернету: перебуваючи за тисячі кілометрів від виробництва, де експлуатується прес, фахівець-технік отримує доступ до внутрішньої діагностичної системі висічного обладнання, щоб розібратися в проблемі, запропонувати оперативне рішення або попередити клієнта, що для відновлення роботи потрібно замовити запчастину. Виробники висічних систем намагаються стабільно нарощувати швидкість обробки - для підвищення продуктивності і збільшення прибутків замовників.

Виробники висічних систем намагаються стабільно нарощувати швидкість обробки - для підвищення продуктивності і збільшення прибутків замовників

Плоскі висічні преси наводяться в дію гідравлікою, механікою, електромеханік або колінчатим важелем. У цьому розділі ви знайдете базове опис багатьох типів висічних систем. Щоб детально зупинитися на особливостях застосування і можливості всіх існуючих у світі пристроїв висікання, знадобилася б ще одна об'ємна книга.

1. Плоскі висічні преси

Ручні плоскі оправні преси

Найпростіші ручні преси для нескладної висікання. Пропонуються в різних моделях: з одного важеля передачею, з важеля передачею храпового типу, зі складною системою важеля передачею. Одна пластина прикріплюється до верхнього важеля преса, друга - до нижньої нерухомої частини. Вся конструкція надійно фіксується на поверхні столу. При опусканні рукоятки оправочного преса (вручну) штамп стикається з верхньою частиною контрштампа, прорізаючи знаходиться в зоні обробки матеріал.

Плоский висічний прес з поворотним ударником і цільним штампом-кліше

Плоский висічний прес з поворотним ударником і цільним штампом-кліше

Одне з найпростіших пристроїв ручного типу (фото вгорі). Опрацьований матеріал оператор поміщає в робочу зону. Зверху - на місце передбачуваної висікання матеріалу - накладається штамп-кліше. Преси з поворотним ударником застосовують і для зворотного висікання, коли штамп закріплений на нерухомій плиті ріжучої кромкою вгору. Матеріал, відповідно, поміщається на штамп зверху. Марзан закріплюється на поворотному ударнику або просто прикладається вручну, потім активується цикл висікання. Верхня плита поворотного ударника опускається на штамп. Після цього, відповідно до вимог Агентства США з охорони праці, прес приводиться в дію за допомогою дворічного механізму. Працюючі зі штампами-кліше преси поставляються з форматами робочих поверхонь 457'914 або 508'1016 мм. Є розраховані на тестові лабораторії зменшені версії (304,8'609,6 мм).

Преси з гідроциліндром для висікання етикеток з стопи

Висічний інструмент діє за принципом високошвидкісного пробійника (фото вище). Машина продавлює через отвір в нерухомому штампі стопу попередньо обрізаних заготовок. На вивідний лоток з тильного боку послідовно потрапляють готові вироби, штамп і штамподержатель. Чотири основні постачальники систем даного типу - PMC, Busch, Blumer і Vijuk.

Гідравлічні висічні преси

Гідравлічні висічні преси

Переміщення вгору / вниз забезпечує гідравлічний циліндр (один або кілька). У категорію входять такі види пресів:

  • плоскі висічні;

  • висічні з автоматичним відведенням головки на зворотному ходу;

  • поворотні висічні з цільними штампами-кліше;

  • висічні з рухомою головкою.

До варіантів перерахованих систем відносяться преси з одним і двома підводними столами, инкрементной (поступової) подачею, системи з притискними валиками, так звані системи camping beam feed та обладнання з ріжучою стрічкою.

У більшості висічних пресів є нагромаджує зусилля махове колесо, в гідравлічних - гідронасос. Головка преса опускається до тих пір, поки сенсор НЕ подає сигнал клапану про зворотному русі, ініціюючи підйом. Всі ручні моделі оснащуються дворучним механізмом розблокування, антіопускателем (перед нанесенням чергового удару необхідно відпустити обидві рукоятки), тимчасовим блокуванням (обидві рукоятки необхідно штовхнути за 5 с) і запобігає повторний цикл системою.

Відповідно до директиви Управління по техніці безпеки і санітарії США ручні висічні преси наводяться в дію дворучними механізмами. Тим самим виключається потрапляння руки оператора між верхньою і нижньою плитами преса. У комплектацію гідравлічних пресів зазвичай включається марзан, з яким стикається частина прорізає оброблювану поверхню інструменту, або ущільнена пластина-основа, яка бере на себе дію ріжучої кромки. Детальніше про робочих поверхнях - у розділах 17 і 18.

Пневматичні висічні преси

Пневматичні висічні преси

Існує кілька типів плоских висічних пресів. На ілюстрації - висічний прес з пневмоцилиндром і висувним столом, оптимальний для роботи в «чистій кімнаті», оскільки відсутній ризик забруднення середовища маслом гідравлічної системи. Ще один варіант застосування - тестування висікання у відповідності зі специфікаціями Американського товариства по випробуванню матеріалів (ASTM). Для висікання застосовуються також відкриті пневматичні преси з С-образної станиною.

Сервопривідні висічні преси

В інноваційної висічний системі висікали головка приводиться в рух серводвигуном. Традиційна ударна механіка або гідравліка замінена розробкою зі зниженим рівнем шуму і вібрації, яка може працювати як в стандартних виробничих цехах, так і в умовах «чистої кімнати» (стандарт FS 209D). Швидкість преса - до 300 цикл. / Хв.

Колінно-важільні висічні преси

Колінно-важільні висічні преси

Пам'ятайте, я згадував «Велику Берту» - 2000-тонний прес для висікання пазлів на 200 деталей? Його ударний гідравлічний механізм діє по колінно-важеля принципом, забезпечуючи потужний, але збалансоване зусилля висікання. Багато напівавтоматичні та автоматичні плоскі тигельні преси для висікання і бігування обробляють картонну упаковку і гофрокартонну тару за допомогою колінно-важільних механізмів. Система цього типу добре підходить і для висікання тонких матеріалів.

Ручні, напівавтоматичні та автоматичні плоскі висічні преси

На ілюстрації зліва - ручний висічний прес з висувним столом. Інші типи можуть працювати в напів-і повністю автоматичному режимах. Більш складні моделі включають подають столи, механізми подачі матеріалу, системи автоматичного видалення і стапеліровання облоя і оброблених заготовок. Багато висічні преси пропонуються як автономні пристрої, що виконують виключно висікання матеріалу без переміщення. Часто оператор вручну подає матеріал в зону висікання, самостійно прибирає відходи, дістає готові вироби. Іноді на виробництві для оптимізації процесу висікання власними силами додають механізми подачі і видалення матеріалу. Ефективну його транспортування - найважливішу складову продуктивності висічного преса - ми обговоримо в главі 21.

На ілюстрації зверху - автоматична плоска система висікання і бігування Bobst, широко застосовується для обробки упаковки з тонкого картону. Вона складається з наступних елементів:

Вона складається з наступних елементів:

  • Секція самонаклада - подає стіл: верхня частина стопи телескопически подається на пріладочних стіл.

  • Секція подачі - механізм подачі: приводка виконується по передній і бічних крайках листа або по відбитку з системою Power Register.

  • Секція плоскої висічки - відповідає за биговку і тиснення аркушів.

  • Секція видалення облоя: для видалення внутрішніх фрагментів облоя, відходів з боків і задньої кромки.

  • Секція поділу заготовок: для відділення виробів один від одного і від передньої обрізаної кромки з одночасним стапеліровання.

  • Приймання стопи - висічені вироби перераховуються і діляться на партії.

Плоскі тигельні преси - ручні, напів-і повністю автоматичні

У поліграфії зустрічаються повсюдно. Тигельний прес здатний взяти на себе висікання, конгревне тиснення (в т. Ч. Зворотне), тиснення фольгою по паперу і картону. Преси з рухомим ножем працюють з плоскими висічних штампами висотою 23,8-28,5 мм. Формати оброблюваних листів 558,8'812,8-1270'2438 мм, в залежності від розміру робочої поверхні. Приводяться в дію вручну або оснащуються для напів- і повністю автоматичним експлуатації.

Плоскі висічні преси для кредитних і ідентифікаційних карт

Плоскі висічні преси для кредитних і ідентифікаційних карт

Відносяться до категорії вузькоспеціалізованих і працюють з комплектами з штампа і контрштампа. Оброблятися можуть попередньо запечатані і порожні аркуші. Вирівнюються вони автоматично. Можливо виготовлення кредитних або ідентифікаційних карт з пластикових заготовок.

Плоскі стоп-циліндрові висічні преси

Плоский стоп-циліндровий висічний прес Heidelberg - адаптований варіант друкарської машини того ж виробника. На нижній плиті розташовується плоский висічний штамп. Подається в машину для обробки лист простягається через циліндр. Преси такого типу застосовуються переважно в поліграфії.

Плоскі висічні преси для конвертів

Плоскі висічні преси для конвертів

На фото вище представлений гідравлічний прес для висікання паперу і конвертів CNC 3 Axis Automatic від FreemanSchwabe.com. Це ще один варіант вузькоспеціалізованого преса, висікали конверти з повноцінною стопи в 500 аркушів. Щоб з високою точністю обробити всі 500 шарів, застосовують дуже міцний і гострий суцільнометалевий штамп.

Плоский прес для висікання етикеток з стопи

Система не притискає стопу до робочої поверхні, а проштовхує попередньо нарізані заготовки через штампи прецизійної обробки. Готові вироби відводяться через спеціальну трубу. Штамп прецизійної обробки (PMC) відрізняється зовнішньої заточеною кромкою, яка відокремлює висічене виріб, «розвантажуючи» від напруги висічену стопу. Перед висічкою папір з надрукованими етикетками попередньо нарізають на заготовки, які і подаються в машину.

Плоскі висічні преси з валиками

Плоскі висічні преси з валиками

Плоский висічний штамп встановлюється на робочий стіл, поверх штампа поміщається опрацьований матеріал. Разом з ним штамп переміщається під робочий циліндр, передає на інструмент достатню для висікання матеріалу тиск. Готові вироби потрапляють на протилежну сторону столу для підбірки і видалення облоя.

Термальні плоскі висічні преси

На ілюстрації зліва - термальна висічні система Contech. Прес розрахований переважно на обробку матеріалів з вінілу і використовує хімічно витравлений плоский висічний штамп з магнію. Він закріплюється на верхній нагрівається пластині преса і, на відміну від стандартної обробки матеріалу тиском, буквально розплавляє вініл. На термальних висічних пресах часто виготовляють комплекти букв і цифр, самоклеящуюся рекламу великого формату для вантажних автомобілів.

Плоскі висічні преси вертолітного типу

Плоскі висічні преси вертолітного типу

Апарат від Heidelberg - конвертінговое обладнання виключно для поліграфії. Готові вироби викрешуються з поданих в машину листів.

2. Багатоконтурні (3D) ПРЕСИ для висікання і підрізування

Відокремлюють облой від оброблених термічним способом пластикових заготовок. Діляться на два типи: з рухомим ножем (на ілюстрації вище) і плоскі тигельні. Просвіт в плоских багатоконтурних пресах повинен бути досить великий, щоб вмістити по висоті заготовку термоформи разом з багатоконтурною оснащенням. Приклад об'ємної заготовки після обробки - приладова панель автомобіля. Складне обладнання відокремлює від неї облой і висікає внутрішні відділення: панель інструментів, відсік для радіо, кнопки, відеомонітор.

3. РОТАЦІЙНІ висічних СИСТЕМИ

Ротаційні висічні системи з жорстким валом протитиску

Застосовуються в багатьох галузях промисловості, приклад - висічний прес Bernal. Ротаційний інструментарій дуже дорогий в порівнянні з висічених системами на базі магнітних циліндрів. Циліндри противодавления (особливо великого діаметра) відрізняються солідною вагою і забирають багато часу при установці в ротаційний висічний прес. Зате після установки оснащення можна виконувати висікання самих об'ємних тиражів продукції. Верхній ротаційний штамп при висіканні контактує з нижнім валом протитиску. Два різновиди технології: ножовий рез - ріжучакромка верхнього штампа стосується нижнього ріжучого циліндра; бур рез - верхній ніж вдаряє об нижній.

Ротаційні висічні преси з магнітним циліндром

Ротаційні висічні преси з магнітним циліндром

Працюють з гнучкими штампами хімічного травлення і машинної заточки, які кріпляться до циліндра за рахунок магніту (на ілюстрації вище). Часто він з успіхом замінює жорсткий вал противодавления - варіант з магнітним циліндром і гнучкими магнітними штампами істотно економічніше. Установка штампа на циліндр займає лічені хвилини, тоді як заміна вала противодавления може тривати годинами.

Ротаційні висічні системи з м'яким валом протитиску

Базуються на двох ротаційних циліндрах. На верхній кріпиться ротаційний штамп для висікання, нижній покривається змінною робочою поверхнею з уретану. Між ними пропускається рулон матеріалу: верхній штамп прорізає його, злегка торкаючись уретановой підкладки. У багатьох ротаційних висічних системах цього типу нижній циліндр обертається справа наліво: ріжучі кромки штампів кожен раз контактують з новою ділянкою робочої поверхні. Зношену підкладку повертають, щоб контактує з лезом поверхня була однорідніше.

* Гл. 12 з книги Роберта Ларсона «Мир висікання» (The World of DieCutting). Публікується з дозволу та за сприяння учасника. Замовлення на російське видання (планується на 2011 р) - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

світ висікання

Роберт Ларсон

«Світ висікання» (The World of DieCutting) - перша в світі книга, покликана дати повне уявлення про технології висікання «Світ висікання» (The World of DieCutting) - перша в світі книга, покликана дати повне уявлення про технології висікання. Автор постарався простежити всі еволюційні віхи технологій з рухомим і нерухомим ножем, а також ротаційної висічки.

Об'єднуючи віхи ... Мало хто знає, наскільки важливе місце висікання займає у виробництві багатьох товарів повсякденного попиту. Висічні технології задіюються практично в кожному місті планети.

У багатьох випадках цей процес перебуває за кадром, залишаючись частиною конвертінгового товарного виробництва. Висічка - це взуття, упаковка в супермаркетах і магазинах, картонна і гофрокартонна тара, сальники автомобільного двигуна, приладова панель автомобіля, етикетки на винних пляшках, білизна і бюстгальтери, пазли, вироби зі шкіри, деталі одягу, іграшки та настільні ігри, гофрокартонні елементи рекламних стійок з продукцією, гнучкі друковані схеми, рибні бургери і тисячі інших виробів.

24 глави книги - це 560 сторінок безцінної інформації. Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?».

Щоб підігріти інтерес до світу висікання, ми публікуємо переклад глави 12. Якщо, прочитавши її, вирішите дізнатися про цю захоплюючої технології більше, ласкаво просимо на сайт http://www.worldofdiecutting.com/ , Де книгу можна замовити через інтернет.

У 2011 р Publish планує випустити переклад. Замовлення на російське видання книги - [email protected] з темою «Книга про висіканні».

Розрахована вона на дві аудиторії: мають уявлення про висіканні і бажаючих дізнатися про неї більше; нічого про неї не знають і готових запитати «А що це таке?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить