Як повісити телевізор на стіну з кронштейном: інструкція і варіанти для кухні

 1. Розмір: який діагоналі досить для комфортного перегляду ↑
 2. Вбудовані моделі для кухонь: нестандартні рішення ↑
 3. Способи монтажу: куди вбудувати і на якій висоті повісити панель ↑
 4. Жорсткі рамкові кріплення ↑
 5. Похилі кронштейни для плоских панелей ↑
 6. Поворотні кронштейни для великих приміщень ↑
 7. Інструменти і підготовка: що потрібно купити ↑
 8. Монтаж рамки на стіни з різного матеріалу ↑
 9. Установка телевізора і маскування кабелю ↑

Плоскі панелі, якими замінено громіздкі телевізори з кінескопом, технічно досконалі - об'ємна картинка зображення з натуральними відтінками, відмінний звук і максимум функціональності. Безсумнівний плюс - естетична привабливість. Лаконічні глянцеві панелі прикрасять сучасний інтер'єр будинку або квартири. Як повісити телевізор: на стіну з кронштейном, на стелю, або в нішу? А може, сховати техніку в шафі? Варіантів розміщення, способів замаскувати або виставити технічну новинку на загальний огляд - маса!

Підбираючи телевізор для різних приміщень, необхідно враховувати умови, в яких доведеться працювати техніці, інтенсивність і тривалість щоденного перегляду, і відстань від точки установки до очей глядача.

Підбираючи телевізор для різних приміщень, необхідно враховувати умови, в яких доведеться працювати техніці, інтенсивність і тривалість щоденного перегляду, і відстань від точки установки до очей глядача

Монтаж телевізора на стіну в кухні-їдальні

Монтаж телевізора на стіну в кухні-їдальні

Коректний вибір висоти і відстані

У просторих вітальнях і спальнях можна заощадити, встановлюючи рідкокристалічні панелі. Такі телевізори здатні витримати багатогодинні перегляди без «вигорання» окремих ділянок екрану, споживають менше електроенергії в порівнянні з плазмовими моделями. Недолік - обмежений кут огляду без спотворення якості і кольору. Перевага - демократична ціна. Але при розумному виборі місця для монтажу всі недоліки нівелюються: якщо повісити панель навпроти дивану і вибрати оптимальну висоту, то до якості картинки претензій не буде.

Схема визначення оптимальної відстані від екрану до зони перегляду

Дорогі LED-панелі доцільно встановлювати в приміщеннях, де фіксованого місця для перегляду немає. Кут огляду - від 120о. Якість зображення не страждає від надлишку світла в кімнаті. Споживання енергії - на мінімумі.

Плазмові панелі вважаються еталоном в натуральності кольору. Недоліки - неекономно енергоспоживання, обмежений термін служби, сильне нагрівання задньої поверхні під час роботи, велику вагу.

Недоліки - неекономно енергоспоживання, обмежений термін служби, сильне нагрівання задньої поверхні під час роботи, велику вагу

Висота і відстань від очей до центру панелі

Основні правила вибору місця для розміщення телевізора:

 1. Відстань від екрана до очей не повинно бути менше, ніж 2 діагоналі в сантиметрах. Комфортну відстань - від 2,5 до 4 розмірів діагоналі.
 1. Висота кріплення телевізора на стіну не повинна бути завищена. Ідеально, якщо центр екрану буде перебувати на лінії очей людини, що сидить навпроти панелі.
 1. Якщо не вдається дотриматися правила відстані і висоти, вибирайте регульований монтаж, щоб зробити перегляд комфортним.
 1. Не можна встановлювати техніку поблизу від радіаторів опалення.

Невдалий вибір місця: світло з вікна буде заважати перегляду

 1. Екран не повинен перебувати під прямими сонячними променями, навпроти вікна. Чим темніше в зоні, де знаходиться техніка, тим краще картинка: не доведеться встановлювати максимальну яскравість.

Якщо для вітальні та спальні вибирати доводиться лише технологію і розмір діагоналі, то в кухні до переліку можливих варіантів додається ще один - спеціальні панелі для вбудовування. Варіанти телевізорів на кухню - це стандартні моделі і волого і теплостійкі панелі.

Варіанти телевізорів на кухню - це стандартні моделі і волого і теплостійкі панелі

Стандартна техніка в кухні

Розмір: який діагоналі досить для комфортного перегляду ↑

В кухні не облаштовують зону тривалого перегляду. Прораховувати діагональ, орієнтуючись на віддаленість від дивана не слід. Досить вибрати точку, де панель буде видно всім членам сім'ї, які зібралися за столом.

Досить вибрати точку, де панель буде видно всім членам сім'ї, які зібралися за столом

Невеликий телевізор на стіні в обідній зоні

Практика доводить, що достатній розмір діагоналі для кухонь, не поєднаних з вітальні:

 • У компактних приміщеннях площею 9 - 12 кв. м досить телевізора з діагоналлю до 20 дюймів (50 - 51 см).

Для господині: підвіс над робочою зоною

 • Для кухонь розміром 12 - 16 м кв. підберіть 25 - 27-дюймовий телевізор. Діагоналі в 71 см більше, ніж достатньо.

Телевізор з великою діагоналлю в кухні

 • У просторих кухнях-їдальнях панель з діагоналлю 81 см не буде здаватися занадто громіздкою.

Вбудовані моделі для кухонь: нестандартні рішення ↑

Виробники пропонують особливі моделі, створені спеціально для установки в «складних» кухонних умовах. Корпус телевізорів герметичний, з захисним вологонепроникним покриттям. Особливість панелей - монтаж на будь-яких поверхнях кухні без обмежень: можна повісити техніку над варильною поверхнею, над раковиною або вбудувати в декоративний короб витяжки. Корпус захистить внутрішні деталі від перегріву.

Корпус захистить внутрішні деталі від перегріву

Спеціальна модель для монтажу на кухні

Якщо плануєте заховати техніку в шафі, замість того щоб повісити телевізор на стіну, виберіть спеціальні панелі для вбудовування. Чому не можна монтувати стандартну техніку в нішу? Все просто - для постійного охолодження корпусу необхідний приплив повітря.

У ніші на кронштейні: техніка висувається при включенні

При установці в вузької тісної ніші техніка буде перегріватися при тривалій роботі і вийде з ладу. Випадок - не гарантійний.

Стандартний телевізор в шафі

Моделі для вбудовування дорожче стандартних на 50 - 100%, в залежності від типу і розміру діагоналі. Телевізори для прихованого монтажу не вимагають зовнішнього охолодження. В комплекті - ніша і фіксатори, рамка. Розмір діагоналі обмежений тільки габаритами меблів або гіпсокартонної конструкції, де запланована установка.

Способи монтажу: куди вбудувати і на якій висоті повісити панель ↑

Якщо прийнято рішення про встановлення класичного телевізора в кухні, то доведеться вибрати безпечне місце:

 • На віддалі в 50 см від джерела води - раковини.

Біля мийки: тільки спеціальна кухонна техніка з водостійким корпусом

 • Відступити від газової плити або варильної поверхні в сторону на 60 - 100 мм.
 • Проігнорувати традиційне розташування на холодильнику: вібрація при включеному компресорі не продовжить життя плазмової панелі.

Між верхньою стінкою холодильника і телевізором необхідна жорстка перемичка

Серед доступних для самостійного монтажу точок:

 1. Стіна навпроти обідньої групи або м'якого куточка.

Кутовий шафа з глибокою нішею: ідеальний вибір

 1. Будь вільний кут.

Варіантів розміщення вбудованого телевізора на кухні кілька. Панель може ховатися в одній із шаф верхнього ярусу. При жорсткій фіксації панелі доведеться дивитися телевізор при відкритих дверцятах шафи.

При жорсткій фіксації панелі доведеться дивитися телевізор при відкритих дверцятах шафи

Вбудована в дверцята шафи панель

Є альтернативний варіант для дверки, що відкривається на 180О. При відкриванні шафи панель розгортається.

Техніка на поворотному кронштейні

Новинка на ринку - телевізор, вбудований в заводській витяжний короб. Одночасно вирішується питання з місцем установки і відпадає необхідність замовляти декоративну маскування для витяжної труби.

відкидний телевізор

Є вільні стіни? Сформуйте нішу під телевізор з гіпсокартонних листів.

Неординарні рішення:

 • Висувні і поворотні вбудовані панелі, які виїжджають з-під днища верхнього ярусу.

Висувною телевізор в острові

 • Заховані усередині острова телевізори на кронштейні з електроприводом.

Щоб повісити телевізор на стіну, підберіть відповідний кронштейн. Більшість панелей, які представлені на ринку, оснащені підготовкою під кріплення міжнародного стандарту VESA.

Більшість панелей, які представлені на ринку, оснащені підготовкою під кріплення міжнародного стандарту VESA

Жорстка фіксація на стіновий панелі

Залежно від розміру і ваги панелі, підбирають систему з відповідним відстанню між центрами отворів для кріплення. У моделях з малою діагоналлю може бути передбачено всього 2 отвори під кріплення-планку. У більшості панелей - 4 отвори за формою квадрата. Стандартна відстань між точками кріплення становить 75, 100, 200, 300, 400 мм. Щоб не помилитися з вибором, необхідно знайти інформацію про стандарт в інструкції або просто виміряти відстань між отворами на задній панелі.

Монтаж в ніші

За кількістю площин повороту кронштейни класифікують:

 • Жорсткої фіксації.

Жорсткі рамкові кріплення ↑

Жорстке кріплення переважно вибирати для телевізорів з великою діагоналлю. Вага панелі може досягати 40 кг, і зайвий поворотний важіль кронштейну тільки посилить навантаження в точках кріплення в стіні і задній кришці.

Вага панелі може досягати 40 кг, і зайвий поворотний важіль кронштейну тільки посилить навантаження в точках кріплення в стіні і задній кришці

нерухома фіксація

Також використовують фіксовані НЕ поворотні кронштейни для установки телевізора на стіні, коли є зона тривалого перегляду, і немає необхідності змінювати положення панелі.

переваги:

 • Надійність і простота монтажу.
 • Невисока вартість.

Недолік: помилившись з місцем установки, доведеться знімати закріплену в стіні рамку і проводити новий монтаж. Відрегулювати положення панелі неможливо.

Похилі кронштейни для плоских панелей ↑

Похилий або напівтвердий тип кріплення - кронштейн з механізмом регулювання нахилу. Кріплення відрізняються демократичною ціною і можливістю мінімального регулювання встановленого положення панелі.

Кріплення відрізняються демократичною ціною і можливістю мінімального регулювання встановленого положення панелі

Похиле кріплення з мотором

Рама, встановлена ​​на стіні і частина кронштейна, прикріплена до задньої кришки, з'єднуються за допомогою механізму з вільним ходом у вертикальній площині. Панель, повішену на стіну, можна нахилити донизу. Максимальний кут нахилу не перевищує 20о.

Поворотно-похилий тип кріплення

Переважно використовувати такі кріплення для панелей середнього розміру, які монтуються вище рівня очей глядача. Легкий нахил телевізора збільшує кут огляду.

Поворотні кронштейни для великих приміщень ↑

Поворотні кронштейни застосовуються для рухомий фіксації телевізора на стіні, в ніші, на стелі.

Поворотні кронштейни застосовуються для рухомий фіксації телевізора на стіні, в ніші, на стелі

похилий кронштейн

Існують кріплення з різною кількістю поворотних механізмів:

 1. Поворот в 2 площинах. Телевізор можна повернути в горизонтальній площині і нахилити або підняти в вертикальної.

поворотне кріплення

 1. Зміна положення в 3 площинах. Крім горизонтального і вертикального зміни положення, додається функція зміни відстані від точки фіксації. Такі системи розроблені для кріплення в нішах, коли на час перегляду необхідно збільшити відстань між стінкою панелі і нішею, щоб забезпечити доступ повітря. Також застосовуються кронштейни для фіксації техніки в кутах, під стелею - на значній висоті.

Механічне кріплення з багатоплощинного регулюванням

 1. 4 напрямки повороту. Крім 3 стандартних напрямів повороту, додається поворот навколо власної осі.

Кріплення для установки в ніші або під стелею

Механічні кріплення регулюються вручну. Складні системи з електромотором регулюються з пульта дистанційного керування.

Перед тим, як повісити телевізор на стіну, обов'язково огляньте задню панель і вивчіть інструкцію. Дорогі панелі можуть бути захищені від непрофесійної установки. Гвинти, що закривають отвори для кріплення кронштейна, можуть бути залиті пластиком, а заводські металовироби оснащені особливою формою головки, для якої призначений спеціальний інструмент. Не варто самостійно встановлювати такі панелі: в разі поломки в безкоштовному ремонті за гарантією відмовлять.

Не варто самостійно встановлювати такі панелі: в разі поломки в безкоштовному ремонті за гарантією відмовлять

професійна установка

Важливо! Необхідність сертифікованого монтажу повинна бути чітко прописана в інструкції по установці або в гарантійні умови.

Інструменти і підготовка: що потрібно купити ↑

Кріпильні металовироби для задньої кришки телевізора повинні бути в комплекті. Використовувати потрібно тільки оригінальні заводські деталі. Додатково підберіть силіконові або м'які гумові прокладки для захисту пластика від подряпин. Навіщо? Все просто: при зверненні в сервіс в разі поломки можна отримати відмову в гарантійному ремонті, якщо на корпусі будуть помітні механічні дефекти: подряпини і потертості.

Все просто: при зверненні в сервіс в разі поломки можна отримати відмову в гарантійному ремонті, якщо на корпусі будуть помітні механічні дефекти: подряпини і потертості

Інструменти для робіт

Щоб повісити на стіну телевізор, підготуйте:

 1. Перфоратор або дриль. Перфоратор - для стін з бетону, дриль - для цегельних і блокових перегородок.
 1. Кронштейн.
 1. Металовироби з дюбелями. Дюбелі використовуйте сталеві, якщо стіна пориста. Пластикові вироби можуть не впоратися з навантаженням.
 1. Рівень-лінійку. Крім рівня знадобиться олівець.

Послідовність проведення монтажу

Щоб закріпити панель надійно, вибирайте саморізи та дюбелі коректного розміру: для невеликих телевізорів з діагоналлю до 25 дюймів досить метизів діаметром 4 мм. Поглиблення в стіну:

 • До 4 см в бетонну основу.
 • До 6 см в стіну з цегли.
 • До 10 см в конструкцію з ПГБ.

Для панелей із середнім розміром екрану (діагоналлю до 82 см) доведеться купити саморізи діаметром до 7 мм. Поглиблення в стіну (довжина металовироби) - від 80 мм для бетонних підстав, до 100 - 155 мм для цегляних і блокових перегородок.

Монтаж рамки на стіни з різного матеріалу ↑

Перед тим як починати роботу, варто подбати про те, щоб після монтажу в поле зору не залишалося висять проводів. Вирішити питання можна двома способами. У комплекті з кронштейном доцільно купити короб з декоративним покриттям і навісними полицями. На полицях встановити тюнер, модем. У короб заховати кабелю.

У короб заховати кабелю

Ніша з ГКЛ: дроти заховані під листами

Якщо стіна з листів гіпсокартону, то нішу для кабелів можна зробити за неї. При фіксованій установці майстри встановлюють розетки і роз'єми безпосередньо біля точки кріплення кронштейна. Недолік - доведеться руйнувати в стіні канал для кабелів, а після шпатлевать і фарбувати стіну. До того ж такий спосіб не підходить для фіксованих кріплень через те, що відстань від задньої панелі телевізора до стіни занадто близьке - розетка з виделкою просто не поміститься.

Розмітка стіни і вибір місця під розетки

Щоб не помилитися, слід правильно визначити місце кріплення. Деякі виробники комплектують кронштейни спеціальними шаблонами з картону. Вирізати паперовий шаблон можна і самостійно, накресливши на аркуші контури і зазначивши центри отворів.

Головне - перевірити лінію верхніх кріпильних елементів рівнем. Відхилення по горизонталі неприпустимо, особливо якщо монтується НЕ поворотний кронштейн.

Відхилення по горизонталі неприпустимо, особливо якщо монтується НЕ поворотний кронштейн

Планка на стіні

Висвердлюють отвори по розмітці. Щоб не довелося займатися прибиранням, можна використовувати спеціальну воронку-насадку або пилосос, який збере пил зі стіни.

При монтажі на гіпсокартонну стіну краще не кріпити рамку до листів. Варіанти кріплення:

Варіанти кріплення:

Спеціальний дюбель для ГКЛ: тільки для легкої техніки

 • На обрешітку під обшивкою.
 • У капітальну стіну з застосуванням довгих метизів.

Отвори на задній панелі

Кріпиться рамка до стіни. Частина кронштейна, яка монтується на задню стінку, встановлюється окремо. Під шурупи підкладають м'які прокладки, затягують з'єднання без надмірного зусилля, щоб не пошкодити пластикове гніздо.

Установка телевізора і маскування кабелю ↑

Кріплення частини кронштейна до задньої кришки

Після перевірки кріплення можна повісити панель на рамку. Телевізори з великою діагоналлю краще кріпити до підвісу удвох. Бажано постелити на підлогу під місцем установки м'який плед.

установка панелі

Тільки після завершення монтажу можна підключати кабелі. Спочатку фіксуються роз'єми і мережевий шнур на задній панелі.

Важливо! При установці телевізора відразу після покупки, особливо в холодну пору року, відкладіть підключення на кілька годин. Конденсат може стати причиною замикання.

Зайву довжину шнурів можна згорнути неповним кільцем і зафіксувати хомутом. Укладають кабелю в спеціальний короб.

Як підібрати кронштейн для телевізора:

Правильний монтаж похилого кріплення:

Монтаж телевізора на стіну покроково:

Жорстка рамка і невелика діагональ - умови, при дотриманні яких можна починати самостійний монтаж. При установці важких панелей варто замовити професійну установку. Майстри порадять, який кронштейн вибрати, і допоможуть знайти ідеальне місце для кріплення. Обов'язково перевіряйте, чи витримає кронштейн вага панелі: інформація про допустимому навантаженні повинна бути на упаковці.

Якщо плануєте ремонт в кухні, продумайте вбудовування техніки до замовлення меблів. Телевізор доведеться вибрати до початку робіт, щоб меблевики змогли реалізувати кріплення під конкретну панель в потрібному місці.

Як повісити телевізор: на стіну з кронштейном, на стелю, або в нішу?
А може, сховати техніку в шафі?
Чому не можна монтувати стандартну техніку в нішу?
Навіщо?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить