Як правильно розрахувати висоту даху?

 1. Що потрібно врахувати при розрахунку висоти даху?
 2. Як розрахувати розмір коника?
 3. Розрахунок односкатной і двосхилим конструкції
 4. Розрахунок четирехскатной конструкції
 5. Розрахунок мансардної покрівлі

Зведення даху будинку є завершальним етапом будівництва і вимагає знань про те, як розрахувати її правильно. Зведення даху будинку є завершальним етапом будівництва і вимагає знань про те, як розрахувати її правильно

Завершальний етап будівництва будинку - зведення даху.

Що потрібно врахувати при розрахунку висоти даху?

Дах вважається одним з найважливіших елементів будинку. За умови правильного виконання вона доповнює зовнішній вигляд будинку, зберігає тепло і комфорт усередині приміщень. Як розрахувати висоту даху? Для цього слід враховувати кілька факторів:

Для цього слід враховувати кілька факторів:

Для визначення висоти даху необхідно враховувати наступні фактори: кількість скатів і кут нахилу, форму даху, висоту всього будинку, вид матеріалу.

 • кількість скатів і кут їх нахилу;
 • форму;
 • висоту всього будинку;
 • природні фактори (силу вітру, середня кількість опадів на рік і ін.);
 • вид матеріалу;
 • побажання господаря будинку.

Крім того, збільшити розмір конструкції може коник даху, від якого залежить будова кроквяної системи. Без знання цього параметра складно розрахувати загальну площу покрівлі і кількість матеріалів, необхідних для подальшої роботи. Параметри конструкції будуть залежати і від інших елементів: шару утеплювача, снегозадержателей і ін.

Якщо розрахунки виконані правильно, це дозволить не тільки підвищити міцність конструкції, а й заощадити на

покупці будівельних матеріалів, не переплачуючи за надлишок.

Способи розрахунку залежать від виду даху будинку.

Це важливо враховувати, щоб отримати точні результати.

Існує кілька основних видів дахів:

 • двосхила;
 • односхилий;
 • чотирьохскатний;
 • мансардні;
 • шатрова.

Як розрахувати розмір коника?

Таблиця розрахунку мінімального кута нахилу для різних видів дахів.

Для правильного розрахунку конструкції даху необхідно обчислити висоту коника. Він впливає на те, яким буде кут нахилу ската і скільки потрібно коштів для будівництва.

Кут нахилу залежить від матеріалу, з якого планується робити покрівлю. Деякі покриття можна укладати на покрівлю з нахилом від 15 до 60 °, інші - від 11 до 90 °.

Важливо враховувати функціональність і зовнішній вигляд майбутньої даху. Плоска покрівля відчуває значне навантаження в міру накопичення снігу. Занадто гостра покрівля виглядає неестетично, до того ж збільшується вітрове навантаження. Оптимальним для європейської частини континенту вважається кут нахилу ската від 35 до 40 °.

Коньковий прогін (коник) являє собою горизонтально розташований брус, який є стиком двох скатів покрівлі, саме на цей елемент спираються кроквяні ноги. Зазвичай коньковий прогін застосовується для двосхилим покрівлі. Він може бути зроблений з різних матеріалів в залежності від матеріалу основної частини покрівлі. Найчастіше використовується оцинкований покрівельний прогін.

Для розрахунку висоти коника потрібно озброїтися знаннями, отриманими на уроках геометрії. Прийміть коньковий прогін за катет прямокутного трикутника, довжину будинку - за другий катет / 2 і довжину ската - за гіпотенузу. Потім дотримуйтесь правилом: довжина одного катета прямокутного трикутника дорівнює довжині другого катета, помноженого на тангенс кута при підставі.

Розрахунок односкатной і двосхилим конструкції

Висота конструкції обчислюється за формулою: ширину будівлі треба розділити на 2 і помножити на тангенс кута нахилу.

Односхилий дах - найлегший варіант, тому її розрахунок і зведення не вимагають великого досвіду будівельних робіт. Для того, щоб отримати висоту односкатной покрівлі, потрібно виміряти ширину будівлі в сантиметрах. Потім отримане число розділити на другу цифру показника оптимального ухилу покрівлі. Так, якщо рекомендується співвідношення 1: 5, то ширину будівлі потрібно ділити на 5. У результаті вийде число, яке показує висоту односхилого даху.

Щоб розрахувати висоту даху з двома скатами, спочатку потрібно визначити кут нахилу. Найчастіше він становить 30-50 °. Менший кут призведе до того, що на поверхні буде накопичуватися сніг, що збільшить навантаження на кроквяну систему. Якщо ухил буде більше 50 °, то посилиться вітрове навантаження.

Обчислити висоту конструкції можна за формулою: ширину будівлі розділити на 2 і помножити на тангенс кута нахилу. Наприклад, потрібно визначити висоту покрівлі будинку шириною 8 м. Дах двосхилий, її кут нахилу - 35 °. Коефіцієнт висоти (тангенс 35) дорівнює 0,7. За формулою, ширину будинку потрібно розділити на 2 і помножити на коефіцієнт 0,7. В результаті висота буде дорівнює 2,8 м.

Розрахунок четирехскатной конструкції

Чотирьохскатна покрівля на сьогоднішній момент вважається найбільш міцною, а крім того, вона відрізняється привабливим зовнішнім виглядом. Така конструкція дозволяє з легкістю монтувати окремі елементи, наприклад, вікна.

Існують 2 основні різновиди дахів:

 • шатрові;
 • вальмовиє.

Види скатних дахів: а - полога двосхилий; б - крута двухскатная; в - вальмовая чотирьохскатний; г - односхилий (у формі парти); д - ламана (мансардний) двухскатная; е - шатрова чотирьохскатний.

Відмінною рисою шатрових дахів є однакова форма і площа всіх скатів. Шатрові дахи зводять на будівлях з однаковою довжиною сторін, вони добре витримують вітрове навантаження, що робить їх ідеальним варіантом для місцевості без певного напрямку вітру.

Вальмові даху складаються з двох трапецієподібних скатів і двох трикутних - вальми. Конструкція такої покрівлі досить складна, вимагає покупки великої кількості дорогих матеріалів, але вона відрізняється прекрасним зовнішнім виглядом, ідеально підходить для створення мансард. У вальмових дахах часто зустрічаються вбудовані елементи, наприклад, вікна.

Кути нахилу вальмових покрівель чималі, що робить їх не кращим варіантом для місцевості з сильним вітром. Це обмеження можна обійти за допомогою установки додаткового захисту, що потребують грошових вкладень.

Для того, щоб розрахувати висоту четирехскатной даху, можна скористатися тією ж формулою, яка використовувалася для розрахунку двосхилим. Крім цього, потрібно обчислити висоту коника і системи крокв. Ретельні розрахунки пояснюються більш складною будовою, необхідністю правильно підібрати несучі конструкції.

Оптимальна висота вальмовой покрівлі залежить від висоти мансарди. Найчастіше відстань від підлоги до коника становить 2 м плюс 50 см на утеплення і обшивку.

Розрахунок мансардної покрівлі

За рахунок «ламаною» конструкції покрівлі збільшується функціональна площа мансарди.

Мансардний покрівля має два ската зі зламом. Через особливості конструкції, дах має незвичайний «ламаний» вид. Такий прийом використовується для збільшення функціональної площі мансарди.

Розрахунок висоти виконується за тим же принципом, що і для двосхилим даху, але з деякими відмінностями. Основна складність для розрахунків полягає в тому, що така покрівля буде мати не один кут нахилу. Перед тим, як переходити до розрахунків, потрібно обчислити кути нахилу.

Професійні будівельники рекомендують скористатися правилом «золотого перетину», для чого контур даху вписати в коло. Цей захід дозволить уникнути поширеного недоліку: якщо розрахунок проведено неправильно, дах може виглядати не дуже красиво.

Розрахунок параметрів вважається найважливішим етапом монтажу, правильне виконання якого гарантує надійність конструкції, естетичний вигляд і довгий термін служби. Всі розрахунки параметрів даху необхідно зробити перед початком будівельних робіт, в іншому випадку можна витратити багато грошей, часу і сил, щоб усунути різні недоліки під час зведення та експлуатації будинку.

Розрахувати висоту даху можна самостійно, але краще довірити це фахівцеві-проектувальнику, якщо власних знань і досвіду недостатньо.

Що потрібно врахувати при розрахунку висоти даху?
Як розрахувати розмір коника?
Що потрібно врахувати при розрахунку висоти даху?
Як розрахувати висоту даху?
Як розрахувати розмір коника?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить