Як правильно встановити витяжку на кухні: етапи проведення робіт і дотримання безпеки

 1. Особливості монтажу кухонних витяжок
 2. Як безпечно встановити витяжку на кухні
 3. Інструменти і матеріали, необхідні для роботи
 4. Як правильно встановити похилу або купольну витяжку над газовою плитою: основні етапи
 5. Установка рециркуляционной витяжки
 6. Установка зворотного клапана
 7. монтаж витяжки
 8. установка воздуховода
 9. Як самостійно під'єднати витяжку на кухні до електрики
 10. Особливості монтажу вбудованої витяжки
 11. Висота установки витяжки
 12. Як вибрати повітропровід для витяжки на кухні
 13. висновок

Багато при покупці нової витяжки не впевнені, чи зможуть встановити її самостійно, вважаючи за краще звертатися до фахівців. Ця робота складнощів не викликає, досить мати початкові навички щодо поводження з дрилем і розбиратися в електриці. Ще один важливий момент - правильний вибір моделі відповідно до приміщенням. Продуктивність обладнання повинна в 10 разів перевищувати обсяг кухні. Дизайн вироби може бути різним, але принцип монтажу практично однаковий. Розглянемо покроковий процес монтажу витяжки над плитою і основні особливості, які можуть виникнути під час роботи. Багато при покупці нової витяжки не впевнені, чи зможуть встановити її самостійно, вважаючи за краще звертатися до фахівців

Витяжку підбирають виходячи з площі кухні і загального дизайну

Особливості монтажу кухонних витяжок

Виробники випускають різні витяжки, які розрізняються за способом кріплення:

 • вбудовуються - встановлюються в шафку в вигляді слайдера;
 • плоскі - це самостійний прилад, йому не потрібен доступ до вентшахта. Забруднене повітря проходить через систему фільтрів і випускається назад в приміщення;
 • кутові - таку модель вибирають, якщо робоча поверхня розміщується в кутку. Витяжна система може бути припливна через повітропровід або рециркуляційна;
 • куполоподібні, похилі, камінні - займають весь простір над плитою, кріпляться до стіновий поверхні;
 • острівні - встановлюється на стелі над варильною поверхнею, займають досить багато місця.

При виборі важливо дотримуватися норм розміщення над газовою плитою або варильною поверхнею.

При виборі важливо дотримуватися норм розміщення над газовою плитою або варильною поверхнею

Кутова витяжка дуже органічно впишеться в дизайн кухні

Як безпечно встановити витяжку на кухні

Витяжка - це електричний прилад, тому важливо подбати про безпеку під час її експлуатації.

 1. У будь-якої моделі відбувається накопичення жиру і вологи і може виникнути пробій, в результаті якого струм буде проходити через корпус. В такому випадку висока ймовірність ураження електрострумом. Тому в першу чергу необхідно заземлити прилад. Сучасні квартири обладнані заземлювальним контуром, додатково нічого робити не потрібно, достатньо просто включити витяжку.

Якщо заземлення немає, необхідно самостійно провести контур. Для цього підійде 3-х жильний провід, перетин якого 2,5 мм ². Його не потрібно проводити на вулицю або кріпити до радіаторів, досить просто протягнути до електрощитку, в якому підключити до глухої нейтрали. Якщо до неї вже підведена проводка, необхідно просто зверху закріпити свій провід.

 1. Під час установки витяжки слід дотримуватися ще одного правила - відстань від вручений поверхні до нижньої межі приладу повинно бути в межах норм, визначених виробником в паспорті на виріб.
 2. Ще один важливий параметр безпеки - пропускна здатність вентшахти повинна бути вище, ніж у витяжного приладу. В іншому випадку забруднені повітряні маси повернуться в кухню або до сусідів через інші отвори у вентиляційному каналі.
 3. Установка витяжки повинна бути надійною, кріплення досить міцним, щоб під час приготування їжі вона не впала на розпечену плиту. Особливо потрібно бути уважним, якщо монтаж виробляється на гіпсокартон. В такому випадку необхідно додатково виконати посилення місця за допомогою дерев'яних брусків.

Установка розетки з заземленням з метою безпеки

Інструменти і матеріали, необхідні для роботи

Перед початком роботи потрібно підготувати наступні інструменти і матеріали:

 • повітропровід, при необхідності додаткові елементи;
 • перфоратор. Підійде і дриль з ударною функцією, це трохи ускладнить роботу в разі, якщо стіни бетонні;
 • шруповерт;
 • вимірювальна стрічка або рулетка;
 • рівень;
 • молоток;
 • елементи кріплення;
 • при необхідності лист гіпсокартону, металеві напрямні;
 • грунтовка, фарба, кисть, шпаклівка і інструмент для її нанесення.

Якщо дорогого інструменту немає в наявності, купувати його для монтажу однієї витяжки недоцільно. Багато магазинів пропонують прокат обладнання на короткий час. Установка займе не більше 2-3 годин, оренда дорого коштувати не буде.

Як правильно встановити похилу або купольну витяжку над газовою плитою: основні етапи

монтаж похилій і купольної витяжки практично не відрізняється, складнощів він викликати не повинен і цілком під силу виконати його своїми руками, заощадивши при цьому деяку суму сімейного бюджету. Розглянемо поетапно весь процес установки.

Установка рециркуляционной витяжки

Така очисна система не вимагає підключення в вентшахта, тому її потрібно просто закріпити на стіні. Це непогане рішення для приватних будинків або квартир, в яких плита встановлена ​​далеко від вентиляційної системи.

Це непогане рішення для приватних будинків або квартир, в яких плита встановлена ​​далеко від вентиляційної системи

Рециркуляційну витяжку можна встановити під верхньої меблями, якщо дозволяє висота

Установка зворотного клапана

В першу чергу встановлюють хлопавку у вентиляційній системі або зворотний клапан. Він необхідний, щоб перешкоджати поворотного проникненню повітря в приміщення. Його нескладно виготовити самостійно, для цього можна взяти шматок бляхи і зробити короб, діаметр якого повинен становити на 3/4 від перетину воздуховода.

Далі потрібно взяти невеликий лист алюмінію товщиною 5 мм, вирізати заслінку і закріпити на пружину до короба таким чином, щоб повітряні потоки при виході з приміщення виштовхували її. При зворотному русі повітря заслінка повинна бути закрита.

Пружинку можна виготовити з дроту довжиною 120 мм, шириною 5 мм і товщиною 0,3 мм. Натяг її повинен закривати примусово відкриту заслінку і повертати в початкове положення.

Натяг її повинен закривати примусово відкриту заслінку і повертати в початкове положення

Принцип дії зворотного клапана

монтаж витяжки

Після установки хлопавки слід закріпити витяжку на стіні. Виробники одночасно з обладнанням забезпечують наявність кріпильних елементів. Необхідно ретельно виміряти відстань, норми розміщення вказані в паспорті на виріб, перевірити горизонтальність за допомогою рівня і дрилем або перфоратором висвердлити отвір. Потім вбити дюбель і вкрутити саморізи.

Потім вбити дюбель і вкрутити саморізи

Кріплення витяжки на стіну за допомогою саморізів

установка воздуховода

Найпростіше встановити гофровану трубу. Її можна розтягнути до необхідних параметрів або обрізати ножицями. Під час роботи витяжки вона не виробляє додаткового шуму і має відмінну аеродинаміку. Повітропровід потрібно під'єднати однією стороною до патрубку, інша повинна увійти в вентшахта.

Попередньо в канал слід поставити зворотний клапан, корпус якого має бути прикріплений до стіни. Закріпити з'єднання воздуховода можна за допомогою хомутів. Після чого всю конструкцію потрібно закрити перегородкою з гіпсокартону або пластиковим коробом.

Якщо вентшахта знаходиться на видаленні від витяжки, можна протягнути повітропровід і на велику відстань. При цьому потрібно пам'ятати, що з кожним поворотом гофри втрачається 10% пропускної здатності труби. Крім того, це виглядає не дуже естетично. Тому в даному випадку варто подумати про перенесення вручений поверхні ближче до отвору вентиляції.

При установці воздуховода повинен залишатися зазор між стелею і трубою. Це необхідно виконати в зв'язку з тим, що під час роботи витяжки відбувається невелика вібрація всіх елементів, яка може пошкодити стелю.

Монтаж і підключення пластикового воздуховода

Як самостійно під'єднати витяжку на кухні до електрики

Перед установкою витяжки слід в першу чергу перевірити довжину шнура і відстань до розетки. Перенесенням в даному випадку користуватися не бажано, краще відразу перенести розетку, при цьому не можна розміщувати її поблизу від нагрівального обладнання або води. Найоптимальніше місце - прокласти приховану проводку над шафками.

Виконати перенесення розетки можна самостійно або запросити фахівця. Потім місце необхідно заштукатурити і задекорувати місця після ремонту

Особливості монтажу вбудованої витяжки

Вбудована витяжка за своїми технічними параметрами не відрізняється від похилій або купольної моделі. Основна відмінність - в дизайні, наприклад, кожух в високому виробі виконує декоративну функцію. При правильній установці витяжка практично непомітна на кухні, в зоні видимості залишається тільки панель управління. Вона підійде для маленьких приміщень або кухонь, оформлених в стилі кантрі, класичному або сільському дизайні.

Для монтажу такої конструкції в будинку необхідні певні професійні навички. Для її розміщення потрібна шафа, яка встановлюють на необхідному відстані над плитою. Можна відвести під витяжний обладнання вже наявні меблі або виготовити шафка індивідуально.

Розглянемо покроковий процес установки витяжки в уже змонтовану меблі.

 1. У шафці слід вийняти дно і полки. Можна для жорсткості встановити додаткове кріплення.
 2. У верхній панелі потрібно вирізати отвір для подальшої установки воздуховода. Його можна випиляти лобзиком.
 3. Встановити витяжку в шафу і закріпити за допомогою саморізів.
 4. Далі слід повісити на місце шафка з витяжкою.
 5. Встановити і закріпити воздуховод.
 6. Підключити і перевірити роботу системи.

Гофрований повітропровід в зоні видимості може зіпсувати дизайн будь-якої кухні. Рекомендується заховати його всередині меблів або використовувати декоративну модель. Як варіант - встановити пластикову конструкцію, яка візуально виглядає набагато краще.

Як варіант - встановити пластикову конструкцію, яка візуально виглядає набагато краще

Послідовність установки витяжки в шафку

Висота установки витяжки

Виробники вказують розміри в технічній анотації на виріб, так як вони безпосередньо залежать від потужності обладнання. Оптимальна висота установки витяжки над варильною поверхнею або плитою повинна бути в межах від 65 до 95 см від нижнього краю моделі до конфорок:

 • для газової - від 75 см до 90 см;
 • для електричної - від 65 см до 70 см.

Якщо встановити витяжку нижче, можуть постраждати окремі елементи під дією високої температури, пара і бризок.

Встановлювати витяжку на висоті більше 90 см можна, тільки якщо дозволяє потужність обладнання.

Як вибрати повітропровід для витяжки на кухні

Очищення повітря на кухні залежить не тільки від потужності і продуктивності обладнання, а й від правильно підібраного воздуховода. Торгова мережа пропонує наступні елементи:

 • гофровану трубу з алюмінієвої фольги круглого перетину, основна перевага якої - низька вартість. Повітропровід добре гнеться, завдяки цьому монтаж складнощів не викликає. Додаткові елементи для організації очищення повітря не потрібні, можуть знадобитися тільки хомути, за допомогою яких слід закріпити гофру на витяжці і вентрешеткі.

До недоліків можна віднести нецікавий зовнішній вигляд і вібрацію під час роботи приладу на підвищеної потужності;

 • жорсткі труби з пластика - для монтажу вентканала необхідно придбавати перехідні деталі: повороти, під'єднання. Елементи випускають круглого і прямокутного перерізу. Готова конструкція має презентабельний зовнішній вигляд і непогану звукоізоляцію. Основна перевага жорстких труб - невелика висота, завдяки чому її можна заховати навіть в натяжна стеля.

При виборі повітряного каналу слід орієнтуватися на діаметр вихідного отвору - розтруба, крім того важливо правильно виміряти відстань до вентшахти. Для гофрованої труби різниця при неправильних вимірах не вплине на установку, для жорсткого воздуховода це загрожує придбанням зайвих деталей.

Для гофрованої труби різниця при неправильних вимірах не вплине на установку, для жорсткого воздуховода це загрожує придбанням зайвих деталей

Різноманітність елементів пластикового воздуховода дозволяє виконати складні обв'язки

висновок

Для установки витяжки над газовою або електричною плитою знадобиться 1-2 години, роботи якої складності не викликають. Тому перед тим як звертатися до професіоналів, варто спробувати встановити її самостійно. Важливо при цьому дотримуватися техніки безпеки і враховувати всі особливості, про які ми розповіли. І тоді її експлуатація надійно захистить приміщення від неприємних запахів.

І тоді її експлуатація надійно захистить приміщення від неприємних запахів

Витяжка-слайдер, встановлена ​​в шафку, не захаращує простір кухні

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить