Як розрахувати висоту коника двосхилим даху

 1. Від чого залежить висота коника двосхилим даху
 2. На який кут для двосхилим даху доводиться оптимальна висота коника
 3. Кліматичні і технологічні обмеження на висоту коника двосхилим даху
 4. Оптимальна висота коника двосхилим даху
 5. Альтернативний варіант
 6. висновок

Процес підбору найкращих параметрів двосхилим даху - це завжди пошук компромісу між бажаною формою каркаса, прагненням отримати гарну високу конструкцію і вимогами щодо забезпечення міцності і стійкості покрівлі. Крім того, розміри двосхилим даху доведеться погоджувати з погодними «фокусами» місцевого клімату і власними фінансовими можливостями.

Крім того, розміри двосхилим даху доведеться погоджувати з погодними «фокусами» місцевого клімату і власними фінансовими можливостями

Від чого залежить висота коника двосхилим даху

Щоб отримати довговічну і красиву конструкцію, перш за все, необхідно вибрати оптимальний кут нахилу двосхилим даху. Це базовий параметр, його потрібно підібрати, виходячи з таких критеріїв:

 • Міцності кроквяної системи, чим вище кут, тим менше навантаження на каркас від снігу, швидше і ефективніше видаляються опади;
 • Наявність сильних вітрів, правильно підібраний кут допомагає знизити тиск на скат покрівлі;
 • Висота і розміри горищного простору. Чим більше обсяг повітряної подушки горища, тим тепліше вийде двосхилий дах. Якщо правильно розрахувати і спланувати висоту коньковой балки, горище цілком можна перетворити в додаткову житлову кімнату.

Важливо! Крім перерахованих умов, необхідно враховувати вагу конструкції, чим довше крокви і звиси двосхилим даху, тим більше її вагу, навантажує стіни будинку, і вище вартість споруди.

На який кут для двосхилим даху доводиться оптимальна висота коника

На відміну від процесу проектування, при безпосередньому будівництві досить складно працювати з кутовими величинами. Щоб безпосередньо визначити і точно виставити кут нахилу ската, буде потрібно точна вимірювальна техніка. Замість кута нахилу стропильних балок простіше використовувати лінійні величини, наприклад, довжину крокв, розмір прольоту або висоту коника. Шуканий кут нахилу в такому випадку легко розрахувати по тригонометричним формулами, вимірявши висоту коника і відстань між опорами крокв на мауерлат.

Кліматичні і технологічні обмеження на висоту коника двосхилим даху

Для місцевості, де головним фактором є відкритий простір, відповідно, сильні вітрові навантаження, висоту коника найчастіше розраховують, виходячи з рекомендацій виробника покрівельного матеріалу.

В таких умовах основним фактором, що визначає стійкість двосхилим даху, є вітрове навантаження. Дощова вода і мокрий сніг не становлять особливої ​​загрози через змітає ефекту горизонтальних повітряних потоків, тому в збільшенні кута нахилу покрівельної конструкції немає необхідності. Мало того, при значній висоті коника різко збільшується парусність двосхилим даху і тиск на стіни будівлі.

Зменшувати висоту коньковой балки до мінімуму фахівці не рекомендують. По-перше, це значно знижує теплоізоляційні якості двосхилим даху і зменшує обсяг корисного простору на горищі.

По-друге, дах зі зменшеною висотою коника повітряні потоки вже не притискають до коробки будівлі, а прагнуть перекинути або відірвати від опорної поверхні. Така ситуація значно гірша ситуації з парусністю, так як Двосхилий покрівля не розрахована на надмірне внутрішнє тиск. По-третє, окремі види покрівельного матеріалу можна укладати на схилах покрівлі з гранично малою висотою коника. Якщо виникає така ситуація, то краще звернутися за консультацією до фахівців з конкретного виду покрівельного матеріалу, які допоможуть розрахувати запас міцності і спосіб укладання.

Якщо виникає така ситуація, то краще звернутися за консультацією до фахівців з конкретного виду покрівельного матеріалу, які допоможуть розрахувати запас міцності і спосіб укладання

Якщо на місцевості фіксується велика кількість опадів у вигляді мокрого снігу, висоту підйому коника двосхилим даху і, відповідно, крутизну схилів розраховують за такою схемою:

 1. Визначається максимальна кількість мокрого снігу, випадає в даній місцевості протягом останніх десятків років;
 2. Виходячи з майбутніх розмірів коробки будинку і фінансових можливостей, визначають максимальний розмір крокв і несучу здатність каркаса покрівлі при встановленій товщині снігового покриву. Кількість крокв, висота підйому і крок розраховуються на підставі методики, викладеної в СНиП 2.01.85 «Навантаження і впливи»;
 3. Якщо розмір бруса під крокви виходить непомірно великим, необхідно збільшувати висоту коника, але так, щоб кут нахилу двосхилим даху не перевищив оптимальні значення для обраного покрівельного матеріалу.

При розрахунку навантаження на крокви беруть, що при висоті гребеня, що забезпечує кут нахилу більше 60 градусів, вага сніжної маси на поверхні двосхилим даху можна не враховувати. При співвідношенні висоти коника над горизонтом мауерлата до відстані між нижніми опорами крокв менше, ніж ¼, тиск снігу на покрівлю враховується в повному обсязі. У проміжному положенні при збільшенні кута нахилу двосхилим даху від 20о до 60о поправочний зменшує коефіцієнт змінюється монотонно від 0,7 до 0,1.

Оптимальна висота коника двосхилим даху

Найчастіше рішення про збільшення висоти коника приймається не для зниження навантаження на покрівлю, а для збільшення корисного простору горищного приміщення. Користь від такої модифікації, на перший погляд, очевидна. Можна збільшити обсяг корисного простору і облаштувати, наприклад, мансарду і навіть балкон. Оцінити зміни форми і розмірів дахового простору щодо просто за наведеною на малюнку діаграмі.

Перш ніж приймати рішення, спробуйте розрахувати геометрію наслідків збільшення висоти коника. Розглянемо як приклад зміна характеристик висоти і розмірів двосхилим даху для самого невеликого будівлі розміром 6х4м і висотою стін 2,5 м. Ескіз конструкції даху наведено на малюнку.

При оптимальній висоті коника над плитою перекриття в 2 м довжина кроквяної балки складе 2,9 м. При цьому корисний простір під двосхилим дахом складе всього 4х1,8х0,5 м. Цього достатньо для вентиляції і проведення робіт з утеплення покрівлі. Ширина використовуваного корисного простору при бажанні може бути збільшена до 1,5 м. На цій площі можна організувати спальню або кімнату відпочинку, для чого, власне, і використовується мансарда.

Кут нахилу в 45о при висоті гребеня в 2 м забезпечує оптимальну міцність конструкції, якщо правильно підібрати матеріал і розрахувати витрати балки на будівництво крокв, то можна отримати дуже помірну вартість кроквяної системи, перш за все, за рахунок відсутності підкосів і розпірок.

Можна спробувати збільшити ширину комфортної зони мансарди з 0,5 м до 1,5 м. У цьому випадку висота коника і кут нахилу двосхилим даху збільшиться до 3,6 м і 60 градусів відповідно. Доступне до використання простір збільшилася з 1,5 м до 2,5 м, зона комфорту, або площа, в межах якої можна ходити, не нагинаючись, становить 1,5 м, що цілком відповідає середнім параметрам мансарди для дачного будинку.

Довжина крокв збільшилася з 2,9 м до 4,2 м. Передбачається збільшення вартості бруса для каркаса двосхилим даху на 30% за рахунок необхідності установки додаткових силових елементів - ригелів і підкосів. Якщо правильно розрахувати навантаження і спосіб кріплення, конструкція буде такою ж міцною, як і в попередньому варіанті.

Якщо детально розрахувати загальну вартість двосхилим даху з висотою гребеня в 3,6 м, можна побачити збільшення вартості будівництва на 45-50%. Велика частина збільшення витрат припадає на покрівельні матеріали.

Альтернативний варіант

Більшість фахівців рекомендує для облаштування мансарди ламану конструкцію покрівлі. Умовна схема такої конструкції наведена малюнку. Чим двосхилий дах з високим коником краще або гірше ламаної схеми.

Навіть побіжне порівняння двох варіантів, без спроб розрахувати точні характеристики, дозволяє зробити певні висновки.

Розмір корисної площі мансарди в ламаною варіанті даху більше, ніж у двосхилим схеми зі збільшеною висотою коника на 15%, кількість бруса і покрівельних матеріалів витрачено більше на 19% і 7% відповідно. Вартість робіт у ламаної схеми на 30-33% вище. Двосхилий конструкція покрівлі виходить вище на 0.8 м, але при цьому центр ваги каркаса знаходиться нижче центру тиску, що дозволяє їй бути стійкіше при сильному вітрі, незважаючи на те, що кут нахилу крокв в 60о вище, ніж кут верхнього ряду ламаної покрівлі.

Крім того, великі повітряні «мішки» над стелею і в бічних стінах мансарди двосхилим варіанту добре утеплюють і звукоізоляційні приміщення. Для тривалого перебування в приміщенні мансарди більше підійде ламана схема через збільшеного комфорту. Тоді як для дачного будиночка або лазні цілком реально використовувати конструкцію класичної двосхилим даху зі збільшеною висотою коньковой балки.

Наведене порівняння справедливо тільки для малорозмірних двоскатних і ламаних схем. У міру збільшення розмірів будинку двосхилий варіант даху зі збільшеною висотою коньковой балки стає значно дорожче, ніж вартість аналогічної за розмірами ламаної схеми.

висновок

Треба відзначити, що розрахунок потрібної висоти коника у величезній мірі залежить від типу покрівельного матеріалу. На схилі з кутом нахилу в 60 градусів прекрасно вкладається переважна більшість покрівельних матеріалів, від черепиці до ондулина. Через те, що скат даху являє собою єдину площину, укладена крівля володіє значно більш високою стійкістю до будь-яких форм опадів. Ламані конструкції часто страждають протікання дощової води при сильному дощі з вітром саме на лінії зламу.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить