Як встановити витяжку над плитою: газової, електричної

 1. Як повісити витяжку над плитою
 2. етапи монтажу
 3. Кріплення до стіни навісний або купольної моделі
 4. Установка вбудованої витяжки в шафу
 5. Як підключити витяжку до електрики
 6. Повітропровід для кухонної витяжки
 7. Розміри повітропроводів для витяжок
 8. Як кріпити гофру до витяжки і вентиляції
 9. Як кріпити воздуховод до стін
 10. Куди і як виводити повітропровід
 11. Як вивести на вулицю
 12. Щоб витяжка не заважала природної вентиляції в кухні

Щоб в квартирі або будинку був свіжий і чисте повітря, на кухні повинна бути дуже хороша вентиляція. Із завданням своєчасного видалення запахів при приготуванні їжі природна вентиляція не справляється, тому над плитою вішають спеціальний пристрій примусової вентиляції - кухонну витяжку. Як встановити витяжку правильно, як її закріпити і вивести в систему вентиляції - про це далі. Щоб в квартирі або будинку був свіжий і чисте повітря, на кухні повинна бути дуже хороша вентиляція

Встановити на кухні витяжку - мудре рішення

Як повісити витяжку над плитою

Зміст статті

При правильно підібраному розмірі вона по ширині дорівнює або навіть трохи більше ширини плити. Щоб правильно встановити витяжку треба її правильно розмістити і закріпити. Розташовується електровитяжка точно над плитою. Висота установки залежить від типу вручений поверхні:

 • Над газовою плитою мінімально допустима висота навішування витяжки - 75 см.
 • Над електричної значення трохи менше - 65 см мінімум.

Точну висоту визначаєте самостійно - по зростанню господині, яка буде готувати. Нижній край витяжки повинен бути трохи вище її голови. Нижче ніж мінімальна відстань вішати не варто, а вище можна. Але якщо вам необхідно повісити обладнання вище ніж на 90 см від рівня плити, необхідний агрегат з підвищеною потужністю - щоб забруднене повітря віддалявся ефективно.

Але якщо вам необхідно повісити обладнання вище ніж на 90 см від рівня плити, необхідний агрегат з підвищеною потужністю - щоб забруднене повітря віддалявся ефективно

Мінімальна висота для установки витяжок над газовою і електричною плитою

Кріпиться витяжка в залежності від типу. Вбудовані - до спеціально замовленому за розмірами шафі. Навісні (плоскі) і купольні (камінні) - до стіни. Самі камінні витяжки можуть складатися з двох частин - агрегату з мотором і фільтрами і купола. Обидві частини кріпляться незалежно один від одного, але так, щоб виходи їх збігалися.

Окремо варто сказати про острівних витяжках. Їх прикріплюють до стелі. У комплекті йде система підвісу і чіткі рекомендації про те, що і як робити.

етапи монтажу

Весь процес установки і підключення можна розбити на кілька етапів:

 • Спочатку треба встановити витяжку в потрібне місце. Це передбачає фізичне її кріплення до стіни або стелі.
 • Другий етап - підключення до електроживлення. Якщо є неподалік розетка, складнощів бути не повинно. В іншому випадку доведеться тягнути дріт від найближчого джерела, як тимчасовий захід можна використовувати перенесення (подовжувачів).
 • Останній етап актуальний тільки для моделей з висновком відпрацьованого повітря в систему вентиляції. На цьому етапі відбувається підключення воздуховода і його висновок в вентканал.

  Правильно повісити витяжку на кухні своїми руками нескладно

Якщо поблизу є розетка, проблем з підключенням до електрики не передбачається. Інші етапи теж не дуже складні, але розглянемо їх більш детально.

Кріплення до стіни навісний або купольної моделі

Хоч зовні ці дві моделі відрізняються, кріпляться вони до стіни. На задній стінці корпусу у них є чотири отвори - два ліворуч, два - праворуч. Багато виробників постачають свої вироби монтажного шаблону, на якому відзначені місця розташування кріплення. Все що необхідно - притулити шаблон до стіни, перенести позначки. Якщо шаблону немає, вимірюєте відстань між отворами, переносите на стіну. Якщо є помічник, можна попросити потримати на обраної висоті, а самому зробити позначки.

Якщо є помічник, можна попросити потримати на обраної висоті, а самому зробити позначки

Кріпити витяжку до стіни треба через штатні отвори в корпусі

Далі все просто: за допомогою дриля робимо отвори відповідного розміру, вставляємо пластикові заглушки дюбелів, потім навішуємо витяжку на дюбель-цвяхи. Природно, перевіряємо горизонтальність встановленого обладнання.

Цей спосіб хороший, якщо стіна рівна і нічого не заважає. Часто поруч з плитою проходить газова труба, яка не дає можливості навісити витяжку впритул до стіни. В цьому випадку можна на стіну прибити дерев'яні бруски, а до брусків вже кріпити витяжку. Це простий варіант, але не дуже хороший - бруски покриваються кіптявою і мити їх складно.

Другий варіант встановити витяжку за трубами - використовувати шуруп-шпильку (друга назва шпилька сантехнічна). Вони має різьбу для вкручування в стіну, гладку частину, яка дає можливість віднести витяжку на деяку відстань від стіни і більш дрібну різьблення з двома гайками, якими і будемо фіксувати корпус. Є ці шпильки різних розмірів, вибирайте який вам потрібен, але все гайки зроблені під біту або восьмигранний ключ.

Як встановити витяжку на стіну, якщо заважає газова труба або стіна нерівна

Цей варіант кріплення витяжки універсальний, простий у виконанні, надійний. Також він більш зручний у відході - метал зазвичай нержавіючий, мити його від відкладень нескладно.

Установка вбудованої витяжки в шафу

Вбудована витяжка практично повністю ховається в зробленому для неї шафі. Кріпиться вона точно також як описані вище - на шурупи, тільки вкручуються вони в стінки. Тільки попередньо в розташованих вище поличках необхідно виконати отвори під повітропровід. Це роблять вже після того як витяжка куплена, так як розташування виходу для повітря залежить від фірми і моделі.

Це роблять вже після того як витяжка куплена, так як розташування виходу для повітря залежить від фірми і моделі

Приклад установки вбудованої витяжки

Якщо шафка висить, його краще зняти. У знятому шафі встановити витяжку на місце, відзначити на нижній полиці місце розташування виходу повітря, вирізати його. Для цього простіше використовувати електролобзик і пилку з дрібними зубцями. Майже не залишає відколів пилка для ламінату. При бажанні закрити місце зрізу можна пластиковим С-образним меблевим профілем. Вони є жорсткі і гнучкі. Гнучким користуватися просто - він згинається під будь-яким кутом, жорсткі перед монтажем доведеться розігрівати будівельним феном. Ці профілю «садять» на клей, найчастіше використовують «рідкі цвяхи». Після установки на місце, прибирають залишки клею (вологою чистою ганчіркою), фіксують малярським скотчем до полиці. Надлишки профілю обрізаємо пилою з дрібним зубом, зріз зачищаємо наждачним папером з дрібним зерном.

Процес підготовки шафки до установки витяжки

Таким же чином робимо отвори в інших полках. Вони, до речі, вже можуть бути не круглими, а прямокутними - залежить від перетину обраного вами воздуховода.

Після цього всі полки встановлюються на місце, шафа навішується і закріплюється. До нього шурупами через отвори в корпусі кріпиться вбудована витяжка. Далі - процес підключення воздуховода.

Як підключити витяжку до електрики

Так як споживана потужність кухонних витяжок рідко коли перевищує 1 кВт, їх можна підключати в звичайні розетки. Бажано щоб вони були з заземленням. Ця вимога обов'язково має виконуватися якщо ви хочете щоб гарантійні зобов'язання були дійсні.

Якщо проводка в квартирі стара, можна дріт заземлення або занулення кинути самостійно. Тільки не треба кріпити його до труб водопроводу або опалення. Це загрожує можливістю електротравми або навіть летальним результатом для вас, членів ваших січей або сусідів.

Щоб дотягти провід заземлення, на щитку знайдіть шину з прикріпленими до неї проводами або трубу, до якої приварений / прикручений багатожильний провід. До цих пристроїв можна підключати і власний багатожильний провід (Не відкидаючи ті, які вже є). Щоб він нормально працював переріз повинен бути 2,5 мм, провідник - багатожильний мідний, бажана негорюча оболонка.

Щоб він нормально працював переріз повинен бути 2,5 мм, провідник - багатожильний мідний, бажана негорюча оболонка

Підключити витяжку через клемники Ваго

Частина витяжок йде з вилкою на кінці. З підключенням таких моделей ніяких питань - в розетку і все. Але є моделі, у яких шнур закінчується проводами. Це не від жадібності виробника, а для того щоб споживач сам вирішив, як йому краще підключати обладнання. Якщо хочете - можна підключити вилку. Не підходить цей варіант - беріть Клемник і підключайте через неї. Ще один варіант - клеммники Wago. Їх треба взяти три штуки - по числу проводів. В одному клемнику з'єднують однакові дроти від витяжки та від щитка - фаза з фазою (тут кольору можуть бути різні), нуль (блакитний або синій) з нулем, заземлення (жовто-зелене) із заземленням.

Повітропровід для кухонної витяжки

Один з етапів установки витяжки - вибір і монтаж повітроводів. З кухні відводиться повітря кімнатної температури, тому особливих вимог до воздуховодам немає і використовувати можна будь-які. Зазвичай використовують три типи:

 • Алюмінієвий гофрований рукав. Він хороший тим що йому легко надати бажаної форми - він легко згинається під будь-яким кутом. Просто беруть шматок потрібної довжини і надають йому бажану форму. Недолік: робота витяжки буде гучної, так як потік повітря викликає шуми і резонанс. Другий негативний момент - поверхня ребриста, що створює додаткові труднощі для потоку повітря. Ну і ще один недолік - важко доглядати: в борозенки забивається кіптява з пилом, вичищати важко.
 • Пластиковий (ПВХ) круглий воздуховод. Зручні в експлуатації круглі полімерні труби. Повітропровід потрібної конфігурації збирається з фасонних елементів - заокруглень, відводів, перехідників, муфт. З трубою вони з'єднуються за рахунок наявності розширень на фасонних елементах. Щоб в процесі експлуатації елементи не роз'єдналися, стики можна промазати клеєм (рідкими цвяхами або Моментом). Ще один варіант - скріпити саморізами - три-чотири штуки на кожне з'єднання. Гідність ПВХ трубопроводів для витяжки - вони «тихі», гладкі внутрішні стінки не створюють перешкод руху повітря, зовнішні легко мити. Недолік - більш складний процес складання (в порівнянні з алюмінієвої гофрой).

  Види повітропроводів для кухонних витяжок

 • Пластиковий квадратний повітропровід. Також проводиться з полівінілхлориду (ПВХ), але має прямокутний перетин. Всі інші характеристики такі ж. Застосовують прямокутні повітроводи якщо необхідно заощадити місце - вони добре ховаються за гіпсокартонними перегородками, за натяжними або підвісними стелями.

Є ще різниця між пластиковим і гофрованим воздуховодом - ціна. Полімерні коштують дорожче. Незважаючи на це, якщо є у вас можливість встановити витяжку з використанням ПВХ, ставте їх. При рівному перерізі вони забезпечують більш ефективне відведення повітря, а також менше шумлять.

Перетин труб для воздуховода визначається розміром вихідного отвору на витяжці. У випадку з прямокутними трубами використовують перехідник.

Розміри повітропроводів для витяжок

Круглі повітроводи є трьох розмірів: 100 мм, 125 мм і 150 мм. Це діаметр пластикових труб і гофрованих рукавів. Перетинів плоских повітропроводів більше і вони представлені в таблиці.

Перетинів плоских повітропроводів більше і вони представлені в таблиці

Розміри плоских ПВХ трубопроводів для витяжок

Як вибрати розмір? У випадку з круглими трубами їх діаметр повинен збігатися з діаметром вихідного отвору витяжки. Дуже небажано на вихід ставити перехідник, а потім використовувати воздуховод меншого діаметра - це знизить швидкість очищення повітря. І якщо навіть витяжка буде дуже потужною, вона тоді з очищенням повітря не впорається.

З вибором перетину прямокутного повітроводу - площа його перерізу не повинна бути менше площі перетину вихідного патрубка. А підключення відбувається через відповідний перехідник.

Як кріпити гофру до витяжки і вентиляції

Якщо ви вирішили встановити витяжку і використовувати для воздуховода алюмінієву гофру, вам треба буде подумати про те, як її кріпити до корпусу і до вентиляції. Для цього знадобляться хомути відповідного розміру. Вони можуть бути металевими або пластиковими.

Для підключення витяжки до системи вентиляції також буде потрібно спеціальна вентиляційна решітка. Вона у верхній частині має отвір для підключення труби воздуховода. У нижній частині є отвори для видалення з кухні повітря за допомогою природної циркуляції в той час, коли витяжка не працює.

Кріплення гофри до грат на стіні

Для кріплення гофри підходить решітка з виступом - навколо отвору є бортик в кілька сантиметрів, на який надівається гофра, після чого вона кріпиться за допомогою хомута відповідного розміру.

За тим же принципом кріпиться гофрований повітропровід до витяжки. На ній є виступ, на який надівається гофра. Стягується з'єднання за допомогою хомута.

Як кріпити воздуховод до стін

Для пластикових повітроводів є спеціальні кріплення у вигляді засувок. Вони спочатку монтуються на стіну з використанням дюбелів. Крок установки залежить від кривизни траси, але в середньому досить 1 кріплення на 50-60 см. У ці засувки під час монтажу з невеликим зусиллям вставляються труби.

Якщо повітропровід необхідно закріпити на стелі, можна використовувати ті ж кріплення. Але якщо необхідно витримати якийсь певний відстань від стелі, такий вид монтажу не підійде. У таких випадках беруть перфоровані підвіси для гіпсокартону, кріплять їх до стелі, потім до них невеликими шурупами ПВХ повітропровід для витяжки.

Способи кріплення гофри

Гофровані повітроводи до стін кріпляться за допомогою хомутів або пластикових затяжок великого розміру. До стелі при необхідності вони теж монтуються за допомогою перфорованих алюмінієвих підвісів.

Куди і як виводити повітропровід

Найчастіше повітропровід від витяжки на кухні під'єднують в вентиляційний отвір, через яке йде природна вентиляція (за рахунок тяги). Це неправильно, так як при цьому велика частина решітки виявляється закритою воздуховодом, а через залишилися доступними отвори обмін повітря буде явно недостатній.

Це неправильно, так як при цьому велика частина решітки виявляється закритою воздуховодом, а через залишилися доступними отвори обмін повітря буде явно недостатній

Значна частина вентиляційної решітки закрита і вентиляція в квартирі буде недостатньою

Правильно підключати повітропровід в окремий вентканал. У цьому випадку на отвір встановлюється така ж решітка, як на фото вище.

Якщо окремого вентканала немає, але поруч розташована зовнішня стіна, можна вивести трубу на вулицю, поставивши зовні грати. Це два способи мати нормальну вентиляцію і забезпечити нормальну працездатність витяжці.

Як вивести на вулицю

Щоб встановити витяжку і вивести повітропровід в стіну, необхідно виконати в ній отвір. І це єдина складність. Далі в цей отвір вставляється повітропровід, закладається розчином. Зовні отвір закривається гратами - щоб не потрапляв сміття, не селилися птахи і дрібні тварини.

Зовні отвір закривається гратами - щоб не потрапляв сміття, не селилися птахи і дрібні тварини

Один із прикладів установки витяжки НЕ кухні з висновком повітря через стіну

Щоб в приміщення не задував повітря з вулиці, встановлюють зворотний клапан (на малюнку вище він позначений косою лінією). Його, до речі бажано ставити і при підключенні воздуховода до системи вентиляції - щоб запахи з труб не потрапляли в приміщення.

Так виглядає зворотний або антівозвратний клапан для повітроводів

Зворотний або антівозвратний повітряний клапан являє собою легку пластикову або металеву пластину. Вона рухомо кріпиться в двох місцях до труби - вгорі і внизу, пелюстки підпираються несильним пружиною. Поки витяжка не працює, клапан перекриває доступ повітря зовні. Коли витяжка включається, потік повітря відгинає пластину вперед, віджимаючи пружину. Як тільки витяжка вимкнена, пластина за допомогою пружин повертається на місце. Якщо встановити витяжку без цього клапана, взимку в кухні може бути занадто холодно - зовнішнє повітря буде без проблем потрапляти в приміщення.

Щоб витяжка не заважала природної вентиляції в кухні

За допомогою трійника і зворотного клапана можна, до речі, встановити витяжку так, щоб вона не заважала природної вентиляції в кухні. Знадобиться спеціальна вентиляційна решітка для підключення витяжок, зворотний клапан і трійник. До вентрешеткі кріпиться трійник, до його нижнього входу підключається воздухвод від витяжки, а на вільний вихід ставиться зворотний клапан, то тільки так, щоб пелюстки закривалися при проходженні повітря з труби (на фото нижче).

До вентрешеткі кріпиться трійник, до його нижнього входу підключається воздухвод від витяжки, а на вільний вихід ставиться зворотний клапан, то тільки так, щоб пелюстки закривалися при проходженні повітря з труби (на фото нижче)

Зворотний клапан для нормальної природної вентиляції в кухні

Як працює така система? Коли витяжка вимкнена, пелюстки зворотного клапана відігнуті, повітря з кухні в вентканал потрапляє через решітку і відкритий вихід трійника. Коли витяжка включається, потік повітря від неї розгортає пластину клапана, і повітря йде в систему вентиляції. При відключенні витяжки, пружини знову відкривають доступ повітрю через трійник.

Зовні така системи виглядає не дуже привабливо і її доведеться якимось чином маскувати. Але це єдиний спосіб підключити витяжку до єдиного існуючого виходу вентиляції і не знизити повітрообмін.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить