Яка потрібна витяжка для газової плити. Як правильно вибрати витяжку для газової плити: конструкція, особливості установки.

 1. На якій висоті вішати витяжку?
 2. Яка оптимальна висота установки витяжки?
 3. Чому важливо дотримуватися обмежень?
 4. Де встановити розетку для витяжки?
 5. Установка витяжки над плитою
 6. Які витяжки бувають?
 7. Вибираємо повітропровід для витяжки
 8. Роботи по установці витяжки над газовою плитою
 9. процес установки
 10. Кілька порад по установці витяжки над газовою плитою і її експлуатації
 11. Види витяжок для кухні
 12. Допоміжні елементи (повітроводи)
 13. Вимоги до монтажу витяжки
 14. Порядок монтажу корпусу витяжки
 15. Монтаж повітроводів і підключення до мережі електроживлення
 16. Висновок
 17. види пристроїв
 18. особливості установки
 19. Яка оптимальна висота установки витяжки?
 20. Чому важливо дотримуватися обмежень?
 21. Де встановити розетку для витяжки?
 22. Чому важливо дотримуватися висот установки?
 23. Установка розетки для витяжки

Кухня без витяжки - це дуже погано, адже під час приготування їжі запахи йдуть по всій кімнаті і вбираються в шпалери, фіранки і стають дуже неприємними. Тому багато людей купують таку необхідну техніку для кухонь, але після придбання з'являються багато питань. Наприклад, багатьох інтереусет, яка повинна бути висота витяжки над газовою плитою.

Для правильної установки витяжки слід відштовхуватися від таких параметрів:

Над газовою плитою витяжка монтується на висоті від 75 до 85 сантиметрів

Над плитою електричної Висота витяжки буде від 65 до 75 сантиметрів

- ви купили витяжку похилу. Тут висота нижньої частини варіюється над газовою плитою від 55 до 65 см, а над плитою електричної - від 35 до 45 см.

Ви можете вищевказані відстані змінювати в межах цих десяти сантиметрів в залежності від потужності витяжки. І якщо ваш пристрій для очищення повітря невеликої потужності і ви його закріпіть на максимальній відстані в 85 см, то немає ніякої гарантії, що ваша витяжка буде ідеально справлятися зі своєю роботою.

При влаштуванні витяжки над плитою потрібно знати наступне:

- висота установки витяжки конкретно вказується в паспорті до моделі. Але відмітка ця не надто чітка, швидше за все, вона вважається деяким певним діапазоном. А ви можете варіювати зазначену в інструкції висоту і відштовхуватися від дизайну кухні або від зростання господині

- не нехтуйте рекомендованої висотою установки для витяжки - не нехтуйте рекомендованої висотою установки для витяжки. Від цього залежить якість роботи техніки і ваша безпека. І якщо ви вийдете за верхню межу показника відстані, то витяжка буде працювати неефективно і під час роботи вона буде не захоплювати весь пар з плити. У випадку з газовою плитою жирова пил сідає на фільтри витяжки та це може бюить джерелом загоряння від відкритого вогню на плиті. А зайдете за межу нижній, виникає ймовірність пожежі. До того ж, якщо витяжку повісите дуже низько, то вона просто буде заважати при приготуванні їжі

- установка розетки для витяжки - теж дуже важливе питання. Висота розетки для воздухоочіщающего пристрої зазвичай становить від двох до двох з половиною метрів. І завжди її встановлюють вище кухонних меблів - пеналів і шаф і зовсім не важливо, як буде проходити воздухоотвод - розетку він перекрити не повинен. Тому розетку змістите сантиметрів на двадцять вправо або ж вліво від центру приладу.

На якій висоті вішати витяжку?

На якій висоті вішати витяжку

Мало приємного є кухня без витяжки - під час готування запахи поширюються по всій квартирі, вбираються в шпалери, в фіранки і зовсім перестають здаватися ароматними. Саме тому питання про доцільність придбання витяжки стояти не може, очевидно, що без неї не обійтися. Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?

Яка оптимальна висота установки витяжки?

Почнемо з того, що висота установки витяжки над плитою завжди вказана в описі конкретної моделі. Звичайно, це не чітка відмітка, а певний діапазон, в якому можна варіювати, відштовхуючись, наприклад, від дизайну кухні або від зростання господині. Втім, якщо інструкція загубилася або ви їй не довіряєте, існують стандарти, що визначають відстань від витяжки до плити. В першу чергу для правильної установки важливо враховувати тип вручений поверхні:

 • Висота витяжки над газовою плитою коливається в районі 75-85 см
 • висота установки витяжки над електроплитою становить 65-75 см.

У разі якщо мова йде про похилу витяжці, то висота нижньої частини:

 • над газовою плитою повинна бути приблизно 55-65 см
 • над електричної - 35-45 см.

Також відстань між плитою і витяжкою може змінювати в межах цих 10 см в залежності від потужності пристрою для очищення повітря. Наприклад, якщо кухонну витяжку низької потужності закріпити на максимально допустимому нормами відстані, немає гарантій, що вона буде повноцінно справлятися зі своїм завданням.

Чому важливо дотримуватися обмежень?

Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку. Якщо вийти за верхню межу зазначеного відстані, ефективність витяжки значно знизиться, вона буде захоплювати не весь пар. Якщо ж зайти за нижню межу, то збільшується Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку ймовірність пожежі. У випадку з газовою плитою жирова пил, що осідає на фільтрах витяжки, може стати джерелом загоряння від відкритого вогню. В кінці кінців, низька витяжка просто буде заважати процесу приготування їжі.

Де встановити розетку для витяжки?

Висота розетки для витяжки зазвичай 2-2,5 метра. Вона встановлюється вище кухонних шаф (10-30 см від верхньої межі). При цьому важливо враховувати, як буде проходити повітропровід, він не повинен перекривати розетку. Тобто розетка повинна бути зміщена на 20 см вліво або вправо від центру витяжки.

Установка витяжки над плитою

Кілька корисних по установці витяжки над плитою

сучасна кухня обладнана досить цікаво. Які тільки прилади там не зустрінеш. Є чайники, тостери, комбайни. А ще мультиварки, пароварки, звичайні і вбудовані газові плити. Але у всій цій техніки є риса, яку можна назвати негативною. У процесі приготування їжі утворюються випаровування і різні запахи, які не хочеться відчувати по всій кухні і в квартирі.

Для вирішення цього завдання була придумана витяжка, яка встановлюється над плитою. При цьому зі звичайного приладу побутового призначення по усуненню запахів і випарів сьогодні вона перетворилася в цікавий елемент інтер'єру. Але щоб була збережена функціональність, установка витяжки над газовою плитою повинна проводитися за певними нормами.

Які витяжки бувають?

Перш ніж вникати в процес установки, слід визначитися з видом витяжки, який підійде в конкретному випадку.

Найпоширеніший і нескладний варіант - навісна. Вона практична і справляється зі своїми безпосередніми завданнями. Але така витяжка не стане прикрасою кухні, це скоріше економ-варіант з невеликим радіусом дії.

Вбудовувані також дуже практичні і добре видаляють непотрібні запахи і випаровування. Плюсом такої прилад охоплює більшу площу.

Менш поширені і користуються попитом вже на великих кухнях, де доклав руку майстер дизайну, витяжки настільні, камінні і острівні. Камінна охоплює широку площу - не тільки газову плиту, а й частина робочої поверхні. Виглядає вона зазвичай у вигляді купола. Острівна - в більшій мірі виконує функцію циркуляції повітря і кріпиться по центру кухні.

Але вибрати вид і модель такого електроприладу - це ще не все. Відповідально потрібно підійти і до питання підбору воздуховода.

Вибираємо повітропровід для витяжки

Є кілька видів повітропроводів:

 • труба гофрована
 • жорстка металева конструкція
 • гладка труба з ПВХ.

Гофрована труба гнучка, що вважається її перевагою. Це найдешевший варіант, але трохи шумний. Ще він вимагає додаткового обслуговування в процесі експлуатації. При монтажі гофри допускається використання тільки спеціальних кріпильних елементів, які вимагають заміни через деякий час.

Металева конструкція найдорожча. Середню позицію займає ПВХ труба. Такий повітропровід не шумить, його простіше помити. Але встановити його можна, тільки якщо отвір вентиляції розташовується строго над витяжкою. Інакше вентиляційна система буде непридатна до роботи.

Роботи по установці витяжки над газовою плитою

Підготовка до встановлення

Отже, з видом витяжки та воздуховода визначилися, але переходити до монтажу ще рано. Перед тим як встановити витяжку над газовою плитою, потрібно вивчити кілька моментів, враховуючи які прилад буде працювати зі 100% ефективністю.

Потрібно заздалегідь продумати, як майбутня витяжка буде забезпечуватися електроживленням. Простіше кажучи, для цього електроприладу необхідна окрема розетка, яка обов'язково повинна бути заземлена, щоб виключити удари струмом. Для установки її потрібно, щоб вже був змонтований повітропровід.

Монтаж повинен проходити за правилами і стандартам, встановленим для надійної та безпечної роботи. Ще на стадії вибору цього електроприладу треба врахувати, що він не може бути ширше конфорка. Монтаж повинен бути здійснений строго симетрично робочої поверхні газової плити , Інакше не всі випаровування і запахи потраплять в вентиляцію. Висота установки витяжки над газовою плитою не повинна бути менше 80 см.

процес установки

Для того щоб не була втрачена функціональність витяжки, потрібно забезпечити правильний режим відведення повітря. Для хорошого витягування запахів і випарів потрібно мінімізувати кількість колін в трубі, що веде до вентиляційного отвору.

Сам електроприлад кріпиться до стіни. для сучасних систем зазвичай досить пари шурупів. Але спочатку споруджується міцний вузол. Для цього планують отвори на стіні з дотриманням правил симетрії. Потім за допомогою дриля свердлять отвори під дюбелі і встановлюють потрібні опори. Після виконаних маніпуляцій витяжку фіксують на стіні.

Дуже важливо, щоб витяжка була встановлена ​​в суворо горизонтальній площині. Тому «на око» краще нічого не робити. Слід скористатися таким інструментом, як рівень. З ним майстер доб'ється максимального рівноваги в процесі підвіски і налагодження. Щоб уникнути помилок особливо педантичні покупці іноді виготовляють макети з картону. Після закріплення витяжки на стіні можна перевіряти робочий стан обладнання.

Кілька порад по установці витяжки над газовою плитою і її експлуатації

Для того щоб витяжка працювала ефективно і на кухонному просторі не було сторонніх запахів або зайвого випаровування, існують деякі правила. Якщо для воздуховода обрана гофрована труба, не варто згинати її під кутом більше 90 градусів.

Також не варто завужувати вихідну частину в трубі. Такі дії призведуть до збільшення рівня шуму. Щоб забруднене запах не зміг повернутися в приміщення, необхідно забезпечити повітропровід зворотним клапаном. Все це враховується в процесі установки.

А для того щоб витяжка прослужила досить довго, потрібно не так вже й багато: чистити і змінювати фільтри. При цьому варто бути обачним при виборі засобів для чищення. Надто агресивні хімікати можуть істотно скоротити термін служби цього електроприладу.

Вийти з ладу витяжка може і через те, що господиня була неуважна. З зневагою поставилася до індикаторів забрудненості окремих елементів даного електроприладу. Наприклад, не поміняла вчасно фільтри. Їх потрібно промивати регулярно і досить часто. Це допоможе уникнути короткого замикання і інших неприємностей. Адже якщо в системі виникне велике накопичення жиру, це може стати причиною пожежі в найнесподіваніший момент.

Витяжка, встановлена ​​над плитою за всіма правилами, - це красивий і функціональний елемент сучасного інтер'єру будь-якої кухні.

Автор статті: Маркова Є.

Джерела: http://master-tehniki.ru/%D0%B2%D1%8B%D1%81%D0%BE%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%8B%D1%82% D1% 8F% D0% B6% D0% BA% D0% B8-% D0% BD% D0% B0% D0% B4-% D0% B3% D0% B0% D0% B7% D0% BE% D0% B2% D0% BE% D0% B9-% D0% BF% D0% BB% D0% B8% D1% 82% D0% BE% D0% B9 /, http://womanadvice.ru/na-kakoy-vysote-veshat- vytyazhku, http://duhovoj-shkaf.ru/ustanovka-vytjazhki-nad-plitoj/

Необхідність в установці спеціальної витяжки над плитою пояснюється бажанням користувачів позбутися від сторонніх запахів і інших випарів, що утворюються на кухні в процесі приготування їжі. При цьому забезпечити необхідну ефективність очищення повітря в приміщенні вдається лише за умови виконання деяких правил і рекомендацій, які визначаються відповідними нормативами і стандартами. У цій статті ми ознайомимо вас з існуючими видами витяжних конструкцій і розглянемо порядок їх монтажу на прикладі однієї з найпоширеніших моделей.

Види витяжок для кухні

В даний час на вітчизняному ринку побутової техніки представлений широкий асортимент кухонних витяжок, які за своїм виконанням діляться на наступні типи:

 • підвісна конструкція, що відноситься до найбільш зручним в монтажі і практичним витяжним пристроїв, відповідним для більшості пересічних користувачів. При всіх перерахованих достоїнствах така витяжка, однак, відрізняється недостатньою продуктивністю;
 • вбудовується в стіни або стелю витяжний пристосування, що забезпечує необхідну ефективність видалення запахів і випарів з приміщень значній площі;
 • витяжний пристрій, оформлене у вигляді купола, дія якого поширюється не тільки на плиту, а й на розташовані поблизу від неї робочі поверхні стільниці;
 • так звана «острівна» витяжка, вмонтовується по центру кухонного приміщення і забезпечує повітрообмін по всьому його об'єму (в тому числі і над газовою плитою).

Допоміжні елементи (повітроводи)


Допоміжні елементи (повітроводи)

Як повітряних каналів, за якими неприємні запахи і випаровування відводяться до люка вентиляційної шахти, використовуються спеціальні повітроводи, що виконуються у вигляді:

 • гофрованої труби;
 • жорсткого металевого короба;
 • полівінілхлоридних труб з гладкими стінками.

До переваг гофрованих труб слід віднести їх гнучкість і відносно низьку вартість. Недоліком цього бюджетного варіанту воздуховода є необхідність постійного догляду за ним в процесі експлуатації. Використовуваний в якості воздуховода металевий короб більш зручний в експлуатації, але потребують від виконавця значних витрат. Найоптимальнішим вважається варіант застосування труби ПВХ , Яка не тільки легко монтується, але і не вимагає особливого догляду. На відміну від вентиляційних отворів така труба встановлюється строго над витяжкою.

Вимоги до монтажу витяжки


Вимоги до монтажу витяжки

Порядок установки кухонної витяжки буде розглянуто нами на прикладі простої навісної системи, монтаж якої передбачає виконання таких вимог:

 • габарити забірного отвору повинні відповідати розміру газової плити, що забезпечує максимально ефективне видалення забрудненого повітря;
 • висота розташування витяжки над поверхнею плити не повинна бути менше 50-60 см (оптимальним вважається видалення від нагрівальних елементів близько 75-80 см), що забезпечує комфортні умови для роботи. При занадто низькому її розміщенні простір для роботи з плитою буде обмежено, а корпус самого пристрою може перегріватися;
 • продуктивність витяжного пристосування повинна відповідати обсягу обслуговуваного приміщення і забезпечувати оновлення повітря в ньому не менше 10 разів на добу. Для розрахунку точного значення цього показника необхідно визначитися з основними розмірами кухонної кімнати, а після цього скористатися наступною формулою: V = SxHx10x1.3, де S і H - площа і висота приміщення, що обслуговується відповідно, а 10 - це мінімальний показник інтенсивності повітрообміну (1.3 - поправочний коефіцієнт);
 • в тому випадку, коли у вашому будинку не передбачена окрема вентиляційна шахта з виходом на кухню - рекомендується використовувати витяжний пристрій проточного типу зі змінною продуктивністю, що працює за принципом рециркуляції повітряних мас.

Зверніть увагу! Підключення таких витяжок до існуючої вентиляційної шахти може порушити режим роботи всієї витяжної системи в цілому. Крім того, проточні пристрою не рекомендується включати на повну потужність (в режимі максимальної продуктивності) на тривалий час.

Порядок монтажу корпусу витяжки


Порядок монтажу корпусу витяжки

Установка витяжки над газовою плитою передбачає поетапне виконання цілого комплексу робочих операцій наступного характеру:

 • вішати корпус витяжного пристрою безпосередньо над плитою;
 • монтаж відвідних повітропроводів, що забезпечує надійне їх з'єднання з витяжкою і люком вентиляційної шахти;
 • підводка електричного живлення, необхідного для роботи витяжного пристрою.

Важливо! При підготовці місця для установки витяжки навісного типу головне - це стежити за тим, щоб вона розташовувалася над газовою плитою строго симетрично, оскільки навіть найменше відхилення корпусу в сторону знижує ефективність роботи пристрою на 10 - 20%.

Безпосередній монтаж витяжки за місцем її експлуатації здійснюється в наступній послідовності:

 • спочатку проводитися ретельна розмітка точок кріплення з урахуванням Розташування опорних елементів на задній стінці корпусу (для ціх цілей найзручніше скористати заздалегідь підготовленім шаблоном);
 • после цього відповідно до розміткі в стіні акуратно просверліваются отвори, в Які забіваються дюбеля;
 • потім в дюбелях с помощью болтів фіксуються опори, вікорістовувані для навішення корпусу;
 • на завершальній стадії монтажу залішається повісіті на підготовленіх опорах саму витяжку (Дивіться відео).

Зверніть увагу! Під час пробного навішування необхідно перевірити правильність її орієнтації в різних площинах, яка вивіряється за допомогою будівельного рівня і може бути скоригована зміною положення опор (їх конструкція допускає регулювання в невеликих межах і дозволяє вішати витяжку досить комфортно).

Монтаж повітроводів і підключення до мережі електроживлення


Монтаж повітроводів і підключення до мережі електроживлення

 • відводять канали для кухонної витяжки навісного типу набираються з відносно коротких і прямих відрізків з мінімальною кількістю вигинів, радіус яких повинен вибиратися якомога більше;
 • при використанні в якості відвідного каналу гофрованих рукавів кут їх вигину не повинен бути менше 90 градусів;
 • також не рекомендується завужувати вихідний ділянку воздуховода, що може привести до підвищення гучності його роботи;
 • люк вентиляційної шахти, до якої підводиться повітропровід, повинен бути повністю очищений від всіх проблем, що накопичилися за час його експлуатації забруднень.

Для роботи витяжного механізму потрібно електромережу, підведення якої необхідно передбачити заздалегідь. Як правило, вироби цього класу оснащуються шнуром з вилкою, для підключення якої повинна використовуватися спеціально обладнана розетка із заземлюючим контактом.

Важліво! Щоб уникнути нагріву така розетка не повинна знаходитися вище зони розміщення витяжки.

Висновок

З нашого опису випливає, що повісити витяжку над газовою плитою зовсім не складно, в чому можна переконатися, подивившись будь-яке відео відповідної тематики, викладене в мережі. З цих відео ви дізнаєтеся про те, як монтується кухонна витяжка над плитою, а також про існуючі способи її підключення до діючих комунікацій.

Якщо на кухні встановлена ​​газова плита, то такий прилад як витяжка, є обов'язковим компонентом. Крім усунення випарів і запахів після приготування їжі, необхідно очищати повітря від шкідливих речовин, які утворюються в результаті горіння. Щоб забезпечити безпечне і комфортне функціонування, монтаж витяжки для газової плити повинен відбуватися з урахуванням певних умов.

види пристроїв

щоб підібрати хорошу витяжку для газової плити, потрібно розібратися в їх видах і принципах роботи. Прилад призначений лише для очищення повітря в кухонному приміщенні від різних домішок і випарів, які з'являються в процесі приготування їжі. Також він усуває запахи і освіжає повітря.

За способом очищення повітряних мас витяжки діляться на два основних види - відвідний і рециркуляционний. Перший ще називають проточним, так як принцип його дії заснований на протоці повітря через воздуховод. Для монтажу відвідного витяжного пристрою необхідна наявність вентиляційної системи. Апарат втягує брудне повітря через вхідний отвір і відводить його назовні, замінюючи його свіжим.

У циркуляційних приладах повітряні маси проходять через фільтраційну систему і, після очищення, повертаються в приміщення. Ці пристрої не потрібно підключати до комунікацій, що забезпечує простоту монтажу. Однак, такий спосіб роботи вимагають підвищеної потужності приладу і збільшує час очищення.

Багато витяжки працюють відразу в двох режимах, що підвищує ефективність очищення повітря. Такі прилади є більш продуктивними і, як наслідок, більш гучними.

Витяжка над газовою плитою може бути:

 • вбудовується,
 • підвісний (плоскої),
 • купольного типу.

Вбудовувані витяжки зазвичай монтуються в шафки кухонних меблів. Вони підходять до будь-якого інтер'єру, так як зовні видно тільки вузьку панель. Зручним варіантом є телескопічні витяжки, які висуваються на час експлуатації, а потім прибираються назад. Їх перевага полягає в тому, що у висунутому положенні значно збільшується робоча площа приладу. Це дозволяє більш результативно очищати приміщення.

Вбудовані прилади мають наступні переваги:

 • компактність,
 • простота конструкції,
 • легкість догляду.

Підвісні моделі, як правило, мають пласку форму. Вони також досить компактні і займають мало місця на кухні. Це хороший варіант для невеликих приміщень. В основному такі апарати працюють в режимі рециркуляції. Це практичні і прості пристрої, які мають невисоку вартість.

Купольні (камінні) витяжні апарати мають великі розміри і потужність, ніж два попередні види. У класичному оформленні вони виглядають як широка труба, що закінчується куполом. В основному вони оснащуються двома системами фільтрації повітря. Ці апарати займають досить багато місця тому доцільно встановлювати їх у великих приміщеннях. Камінні витяжки бувають:

 • настінними - кріпляться на стіну над плитою;
 • кутовими - використовуються, коли панель розташована в кутку;
 • острівними - застосовуються на великих кухнях, де плита винесена на острівної комплекс.

Камінні варіанти витяжок є найпопулярнішими, так як мають багато переваг перед іншими моделями. До основних плюсів можна віднести:

 • висока продуктивність;
 • гарний Зовнішній вигляд;
 • великий модельний ряд;
 • багато додаткових функцій;
 • можливість підібрати модель в стилі інтер'єру кухні.

Виробники постачають такі моделі хорошою функціональною частиною. Подібні витяжні системи мають кілька програм, різні корисні функції, датчики забрудненості атмосфери і фільтрів. Вони дозволяють якісно очищати повітря в кухонному приміщенні і суміжних кімнатах. Єдиним недоліком таких апаратів можна вважати високу ціну.

особливості установки

Використання витяжки на кухні з газовою плитою має свої особливості. Перед установкою пристрою потрібно розрахувати оптимальну відстань, на якому можна монтувати витяжний прилад. Висота монтажу витяжки для газових плит відрізняється від цього параметра для електричних варильних панелей.


Висота монтажу витяжки для газових плит відрізняється від цього параметра для електричних варильних панелей

У першому випадку віддаленість повітрозабірника від вручений поверхні повинна бути більше. Це пояснюється тим, що в газовій плиті використовується відкритий вогонь. Щоб виключити можливість загоряння частин витяжки, розрахований допустиму межу відстані між цими приладами.

В інструкції до витяжних пристроїв прописані встановлені норми відстані над газовими та електричними плитами. Нехтувати ними не можна, щоб уникнути виникнення небезпечної ситуації.

Мінімально допустимі межі складають:

 • 75 сантиметрів від робочої поверхні прямої витяжки до газової плити;
 • 55 сантиметрів від нижнього краю похилої витяжки;
 • 65 см від повітрозабірника прямого пристрої до електроплити;
 • 45 см до електроплити від нижньої частини похилої витяжки.

Максимальна відстань витяжного приладу над газовою плитою може становити 85-90 сантиметрів. При більш високому розташуванні пари і домішки будуть гірше вловлювати повітрозабірником і очищення повітря стане менш ефективною. Також при розрахунку оптимального положення витяжки потрібно врахувати такі фактори, як зростання користувачів і габарити витяжки.

Прилад потрібно встановити так, щоб господиня могла легко дотягуватися до його панелі управління. З іншого боку, треба простежити, щоб виступаючі частини апарату не заважали їй готувати. В цьому плані витяжки з похилими панелями є дуже зручними. Їх можна розмістити таким чином, що вони будуть ефективно поглинати забруднення та не завадять при приготуванні їжі.

Ще одним важливим фактором можна назвати ширину повітрозабірника. Вона повинна бути рівною або трохи більше, ніж для варки поверхня. Якщо ширина витяжки буде менше ніж плита, прилад не зможе вловлювати всі шкідливі випаровування.

Витяжки випускають стандартних Розмірів , Відповідно до ширини плит: 50, 60, 90 і 120 сантиметрів. Сучасні моделі можуть мати круглу форму повітрозабірника, тоді в паспорті буде вказано діаметр робочої частини.

У тому випадку, коли розмір витяжки збігається з шириною варильної панелі, не рекомендується монтувати прилад занадто високо, щоб випаровування добре втягувалися. Якщо ширина (або діаметр) витяжного пристрою більше, ніж ширина плити, можна встановлювати апарат трохи вище. Рекомендовано для газових плит з шириною 60 см підбирати витяжки з розміром робочої поверхні 90 см. Це забезпечить якісне очищення повітря на кухні.

Для того щоб правильно користуватися витяжкою, завжди читайте інструкцію. Не нехтуйте правилами безпечної установки, рекомендованими виробником. Перед покупкою апарату прорахуйте, на якій висоті ви будете його монтувати.

Мало приємного є кухня без витяжки - під час готування запахи поширюються по всій квартирі, вбираються в шпалери, в фіранки і зовсім перестають здаватися ароматними. Саме тому питання про доцільність придбання стояти не може, очевидно, що без неї не обійтися. Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?

Яка оптимальна висота установки витяжки?

Почнемо з того, що висота установки витяжки над плитою завжди вказана в описі конкретної моделі. Звичайно, це не чітка відмітка, а певний діапазон, в якому можна варіювати, відштовхуючись, наприклад, від дизайну кухні або від зростання господині. Втім, якщо інструкція загубилася або ви їй не довіряєте, існують стандарти, що визначають відстань від витяжки до плити. В першу чергу для правильної установки важливо враховувати тип вручений поверхні:

 • Висота витяжки над газовою плитою коливається в районі 75-85 см;
 • висота установки витяжки над електроплитою становить 65-75 см.

У разі якщо мова йде про похилу витяжці, то висота нижньої частини:

 • над газовою плитою повинна бути приблизно 55-65 см;
 • над електричної - 35-45 см.

Також відстань між плитою і витяжкою може змінювати в межах цих 10 см в залежності від потужності пристрою для очищення повітря. Наприклад, якщо кухонну витяжку низької потужності закріпити на максимально допустимому нормами відстані, немає гарантій, що вона буде повноцінно справлятися зі своїм завданням.

Чому важливо дотримуватися обмежень?

Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку. Якщо вийти за верхню межу зазначеного відстані, ефективність витяжки значно знизиться, вона буде захоплювати не весь пар. Якщо ж зайти за нижню межу, то збільшується Рекомендована висота установки витяжки - це показник, яким не можна нехтувати, адже від нього залежить якість роботи техніки та безпеку ймовірність пожежі. У випадку з газовою плитою жирова пил, що осідає на фільтрах витяжки, може стати джерелом загоряння від відкритого вогню. Зрештою, низька витяжка просто буде заважати процесу приготування їжі.

Де встановити розетку для витяжки?

Висота розетки для витяжки зазвичай 2-2,5 метра. Вона встановлюється вище кухонних шаф (10-30 см від верхньої межі). При цьому важливо враховувати, як буде проходити повітропровід, він не повинен перекривати розетку. Тобто розетка повинна бути зміщена на 20 см вліво або вправо від центру витяжки.

Для того, щоб витяжка справлялася зі своїми обов'язками, вона повинна не тільки відповідати кубатурі приміщення по потужності, дуже важлива також висота установки витяжки над плитою.

Головне питання - на якій висоті встановлювати витяжку, щоб забезпечити її максимальну ефективність? Адже, якщо вона буде тягнути "упівсили", на предметах обстановки, декору, на шторах і інших текстильних елементах буде як і раніше накопичуватися жировий наліт. Осідає він також на стелях і стінах, і на підлогах.

Рекомендації по висоті установки даються виробником і відображені в інструкції, тому дуже важливо пророкувати її перед тим, як приступати до монтажу. Зазвичай вказується певний діапазон значень, який підходить до конкретної моделі. Тільки при дотриманні цих значень витяжка дійсно впорається з очищенням повітря.

На жаль, далеко не завжди вдається отримати інструкцію - ці корисні брошури часто губляться, або рвуться при упаковці, і прочитати необхідне не виходить. Тому корисно знати, на якій висоті встановлювати витяжку рекомендують фахівці. Ця висота залежить, перш за все, від того, яка плита встановлена ​​у вашій кухні.

 • Для газових плит висота розташування витяжки над робочою поверхнею повинна знаходитися в діапазоні від 75 до 85 см.
 • Для електричних або індукційних плит висота установки може бути менше - від 65 до 75 см.

Останнім часом широкого поширення набули похилі витяжки. Вони більш естетичні, і краще вписуються в сучасні стилі інтер'єру. Для них висота установки дещо менше:

 • для газових плит - 55-65 см,
 • для електричних і індукційних плит - 35-45 см.


для газових плит - 55-65 см,  для електричних і індукційних плит - 35-45 см

Чому важливо дотримуватися висот установки?

Установка на меншій висоті може призвести до пожежі, буде заважати приготування їжі і не естетично виглядає. Занадто велика висота не дозволить уловлювати всі забруднення, що надходять в повітря, і коефіцієнт корисної дії витяжки знизиться.

Установка розетки для витяжки

Від висоти установки витяжки над плитою залежить розташування розетки, куди вона буде підключатися. Зазвичай розетку монтують безпосередньо над витяжкою. Непоганий варіант - закріпити розетку вище лінії навісних шаф приблизно на 10-30 см. При цьому не забудьте змістити отвір під розетку на 20 см в сторону від осі симетрії витяжки, оскільки по центру проходить витяжний канал.

На якій висоті вішати витяжку?
Яка оптимальна висота установки витяжки?
Чому важливо дотримуватися обмежень?
Де встановити розетку для витяжки?
Чому важливо дотримуватися обмежень?
Де встановити розетку для витяжки?
Чому важливо дотримуватися висот установки?
На якій висоті вішати витяжку?
Зате після покупки з'являються інші важливі питання, один з яких - на якій висоті вішати витяжку?
Яка оптимальна висота установки витяжки?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить