Яка відстань від вікна до стелі в приватному будинку?

  1. Чи існують стандарти для стель?
  2. Як розрахувати оптимальну висоту?
  3. Вибір висоти вікна для кухні
  4. Інші приміщення житлового будинку
  5. Як бути, якщо будова двоповерхова?
  6. Нежилі приміщення

При будівництві приватного будинку необхідно заздалегідь подумати, якою буде відстань від стелі до вікна. Занадто високі стелі викличуть подорожчання конструкції, так як стіни доведеться робити вище, на це буде потрібно більше матеріалу, також їх незручно обслуговувати. Занадто низькі стелі ж зроблять приміщення незатишним. до змісту ↑

Чи існують стандарти для стель?

Якщо за радянських часів існували ГОСТи, які регулювали дане питання, то в даний час таких правил немає, і кожен власник має право будувати будинок з влаштовує його висотою стель.

до змісту ↑

Як розрахувати оптимальну висоту?

Відстань від вікна до стелі в приватному будинку залежить в основному від того, під які потреби призначене приміщення.

  • Якщо вікно буде встановлено в житловій кімнаті, площа якої досить велика, вікна краще робити на невеликій висоті. Орієнтуватися можна по стільцях: так, висота стандартного вироби 42 см, вікно повинно бути нижче цього показника. Тоді приміщення стане великим, світлим і комфортним. вікна , Посадка яких не вище 35 см, створять хороший вигляд, приємно порадують гостей.

Якщо ви прийняли рішення ставити вікна низько, заздалегідь подумайте, де буде стояти меблі, інакше вона може перекрити вікна і зіпсувати дизайнерське рішення вашої вітальні.

  • Висота від стелі до вікна в спальні може бути трохи менше, наприклад, якщо відраховувати від статі, вікно повинно знаходитися на висоті 90 см. Це дозволить прибрати зайвий світло з приміщення, зробити його більш затишним.

Вікно можна прикрити щільною шторою, це допоможе не тільки приховати від сторонніх очей різницю в висоті конструкції, але і позбавити вас від яскравого світла вранці.

  • Для дитячої кімнати важливо правильно підібрати вікна. Кімната повинна бути одночасно світлою, зручною, тихою, теплою. Саме тому вікно повинно знаходитися на достатній відстані від підлоги, щоб можна було встановити під підвіконням батарею опалення. Висота підвіконня в цьому випадку може варіюватися від 70 до 90 см в залежності від того, який опалювальний прилад ви збираєтеся вмонтовувати.
  • Плануючи кабінет, слід прислухатися до думки лікарів-окулістів, які рекомендують ставити письмовий стіл біля вікна. Тому то, на якій висоті розмістити вікно, залежить вже від того, який ви використовуєте стіл. Стандартний письмовий стіл має висоту 75 см, це значить, що підвіконня повинен знаходитися на такій же висоті. За рахунок цього ви не тільки отримаєте додатковий простір у вигляді підвіконня, а й пропустіть в кімнату достатню кількість світла, а вікно не буде захаращене предметами інтер'єру. Якщо висота вікна буде більше, приміщення стане здаватися маленьким і не дуже світлим. Нижче розмістити вікно допустимо, це візуально збільшить приміщення.

Нижче розмістити вікно допустимо, це візуально збільшить приміщення

до змісту ↑

Вибір висоти вікна для кухні

кухня , На відміну від вітальні, приміщення менш вимогливе. Прорізи не варто розміщувати занадто низько, оптимальна висота вікон тут - 90 см від підлоги, так як більша кількість кухонних меблів зазвичай має саме таку висоту. Стандартний обідній стіл, як правило, має висоту близько 75 см. Якщо вікна будуть розташовані трохи вище, це дозволить дати приміщенню достатню кількість світла, не буде зайвих відблисків, від яких втомлюються очі.

Якщо на кухні є барна стійка, висота якої трохи більше метра, вам будуть потрібні стільці висотою 80 см. Якщо вікно планується біля цього елемента, то його також доведеться робити врівень зі стійкою. Зверніть увагу на розташування ручки для відкривання стулки: вона повинна знаходитися нижче, ніж на стандартному вікні, інакше відкривати конструкцію буде незручно. Якщо барна стійка не виходить за межі робочих поверхонь кухонного приміщення, то немає ніякого сенсу піднімати вікна вище, ніж на 90 см.

Висота вікна в приватному будинку не регулюється строгими правилами, тому при проектуванні будинку можна закласти в проект панорамні вікна . Це рішення допоможе не тільки візуально розширити простір кухні, але і подарує прекрасний вид, відчуття нескінченності кімнати. Такі вікна стануть цікавим елементом дизайну, дадуть більше кількість світла.

до змісту ↑

Інші приміщення житлового будинку

Багато власників приватних будинків залишають місце для вікна в передпокої. Це хороше рішення, так як воно дозволяє зробити коридор світлим і використовувати якомога менше штучного освітлення. Для цього приміщення не грає ролі висота меблів. Головне - домогтися гарного освітлення, тому може використовуватися стандартна висота підвіконня, рівна 80 см.

Санвузол не вимагає великого вікна, часто його там немає зовсім, однак якщо для вас важлива пожежна безпека, можливість провітрити приміщення і ви не хочете витрачати зайві гроші на електрику, можна встановити в цій кімнаті невелике вікно. Воно може розташовуватися досить високо, за рахунок чого з вулиці не буде видно, що відбувається в санвузлі.

Вибираючи висоту вікна для ванною або туалету, зверніть увагу на те, чи зручно вам дотягуватися до ручки. Не варто ставити вікно занадто високо: це позбавить вас вільного доступу до нього.

Зручною посадкою для невеликого вікна є висота 1,7 м від підлоги. Для того щоб вікна виглядали гармонійно, їх верхній край повинен бути в кожному приміщенні на однаковому від стелі відстані, наприклад, 40 см.

Для того щоб вікна виглядали гармонійно, їх верхній край повинен бути в кожному приміщенні на однаковому від стелі відстані, наприклад, 40 см

до змісту ↑

Як бути, якщо будова двоповерхова?

Другий поверх можна оформляти в будь-якому стилі, все залежить від вашої фантазії і фінансових можливостей. При великій кількості коштів можна повністю засклити другий поверх; щоб з вулиці не було видно вмісту будинку, скління використовують дзеркальне. Ви отримаєте чудову панораму і зможете спостерігати за тим, що відбувається поза домом з будь-якої його сторони, вас же перехожі і сусіди бачити не зможуть.

Якщо таке оригінальне рішення вам не до смаку, ви можете використовувати довгі, низько посаджені вікна, майже впираються в стелю будівлі. Якщо оригінальні рішення - не ваш стиль, цілком підійдуть вікна стандартної висоти.

Якщо оригінальні рішення - не ваш стиль, цілком підійдуть вікна стандартної висоти

до змісту ↑

Нежилі приміщення

Висота підвіконь в приватному будинку може варіюватися в залежності від того, в якому приміщенні буде встановлено вікно. Багато будинків мають гардеробні: це нежитлове приміщення, яке повинно мати хороше освітлення, адже підбір одягу в темряві є заняттям ненайкомфортнішим. для вбиральні добре підходять вікна з високою посадкою, наприклад, 1,7 метра, однак таке вікно повинно мати велику ширину, що в кімнату потрапляло достатню кількість світла. Таке рішення допоможе модниці вибрати одяг, при цьому вбереже гардероб від променів ультрафіолету, які протипоказані хутрі при зберіганні.

Висота вікна в приватному будинку залежить в основному від бажання власника, оптимальна висота для більшості приміщень підбирається по висоті меблів в них.

Чи існують стандарти для стель?
Як розрахувати оптимальну висоту?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить