Який висоти повинна бути труба димоходу: важливі параметри і правила

 1. Основні правила для будь-якого типу труб
 2. Параметри для найбільшої ефективності димоходу
 3. Особливості труби в залежності від виду палива і матеріалу виготовлення
 4. Модульний димар з нержавіючої сталі і інші варіанти труб

Перша і головна вимога до димоходу - безпека. У великій мірі цей фактор залежить від висоти труби димоходу і його розташування щодо інших комунікацій. Щоб убезпечити себе і своїх домочадців від проникнення продуктів горіння в житлові приміщення, потрібно суворо дотримуватися правил вибору, установки і використання димових труб. Перша і головна вимога до димоходу - безпека

Висота димоходу - важливий параметр для нормального функціонування всієї системи опалення

Основні правила для будь-якого типу труб

Існують параметри вибору і монтажу димовідводів як загальні для всіх систем, так і специфічні - для того чи іншого типу труб, печей і казанів. В першу чергу потрібно вивчити аксіоми, актуальні для кожного димаря.

Серед них головними є наступні:

 1. Димохід не повинен бути вище розташованого поруч вентиляційного каналу. Інакше продукти горіння будуть проникати в будинок.
 2. Висота димової труби котельні повинна бути мінімум 5 метрів. Ідеальні ж параметри - 6 і більше метрів від решітки до гирла топки (висота флюгарки не рахується).
 3. Висота димової труби над покрівлею будівлі повинна становити не менше 500 мм. В іншому випадку можливе погіршення тяги.
 4. Внутрішній простір димоходу повинно відповідати нормам пожежної безпеки: перетин труби повинен розраховувати фахівець, згідно з технічною документацією опалювальних приладів і норм СНИП. Параметри перетину димоходу квадратної форми повинні бути пропорційними розмірами топки в співвідношенні 1: 1,5. (Для каміна 1:10 від розміру топки). Діаметр труби для димаря котельної повинен бути не менше, ніж діаметр піддувала.
 5. Якщо висота димоходу над рівнем коника перевищує 1.2 м, його потрібно зміцнити розтяжками.

Корисна порада! Ключовим параметром є не тільки висота димової труби котельні для приватного будинку, а й вид опалювального приладу. Для кожного з них існує оптимальний тип труби. Кращі аеродинамічний властивості має димохід циліндричний. Якщо потрібно з'єднати в один димохідний канал кілька приладів, краще скористатися промисловим варіантом труби.

Якщо потрібно з'єднати в один димохідний канал кілька приладів, краще скористатися промисловим варіантом труби

Димохід повинен бути надійно закріплений і при необхідності для цього використовують розтяжки

Для внутрішнього оздоблення труби котельні краще не використовувати глину, оскільки це тягне за собою утворення конденсату і зменшення тяги.

Параметри для найбільшої ефективності димоходу

Якої висоти повинні бути труби димоходів, щоб опалювальні прилади функціонували з максимальною ефективністю? Головне правило - чим вище труба, тим краще буде тяга і ККД печі або котла.

Якщо конструкція має прямокутну форму, то співвідношення сторін перетину має витримуватися 1: 1,5. Але кути перетину всередині повинні бути округлими. Якщо димохідна труба має форму прямокутника, площа її перетину не повинна бути менше 10 Кв см. Труба круглої форми не може бути в діаметрі менше, ніж 15 см, а у випадку з камінної трубою -18 см.

Важливо! Потрібно пам'ятати, що висота димової труби над дахом повинна бути чітко розрахована із суворим урахуванням норм пожежної безпеки. Неприпустимо розташовувати димохідну трубу котельні в безпосередній близькості від вікон, дверей, занадто низько над дахом, оскільки іскри, що вилітають можуть стати причиною загоряння.

З одного боку, проектувальник димовідведення повинен думати про те, щоб опалювальна система віддавала якомога більше тепла приміщенню, але з іншого боку - потрібно «залишити» диму достатню температуру, щоб він максимально »чисто» виніс всі продукти горіння в атмосферу, не залишаючи слідів на стінках димоходу. У цьому випадку розмір труби має величезне значення, він повинен бути правильно підібраний. Занадто висока і вузька труба може привести до посилення аеродинамічного опору і порушення тяги. Занадто низька і широка - до швидкого охолодження диму і накопичення конденсату на стінках димоходу. Це призведе до швидкого забруднення сажею і, знову-таки, порушення тяги.

Встановлювати димову трубу слід на відстані від вікон, дверей і вентиляційних каналів

Мінімальна висота димаря допускається в разі, якщо її край розташований поблизу коника. Такий варіант монтажу дає деяку перевагу: основний стовбур конструкції проходить по горищному просторі і буде менше піддаватися охолодженню, що знижує ймовірність осідання конденсату і погіршення тяги.

Особливості труби в залежності від виду палива і матеріалу виготовлення

Який вид сировини ви б не використовували (газ, дрова, вугілля, мазут), будь-який з них для максимального вилучення «теплих» гігакалорій вимагає індивідуального підходу, точніше - забезпечення оптимального виходу продуктів горіння. Димохід для приватного будинку повинен забезпечувати стовідсоткове згорання палива без його перевитрати. Він повинен бути міцним і довговічним, легко ремонтуватися і прочищати.

Залежно від того, який вид паливного матеріалу використовується, підбирається і тип димоходу. Наприклад, якщо ви збираєтеся топити дровами, кращим варіантом для вас буде цегляна труба. Головне - правильно вибрати вогнетривкий матеріал для кладки і ізоляції. Влаштований за всіма правилами, такий димар прекрасно акумулює тепло.

Однак існують і певні недоліки:

 • димарі з цегли великі за вагою і громіздкі. При їх установці до фундаменту будівлі для приватних будинків пред'являються додаткові вимоги;
 • шорстка внутрішня поверхня схильна до забруднень, часто забивається сажею, вимагає ремонту і прочищення;
 • застосування інших видів паливного матеріалу або використання сучасних опалювальних приладів для котельні призводить до осідання конденсату, що руйнує димохід;
 • недовгий термін експлуатації. Як показує практика, деструктивні процеси в димоході починають відбуватися вже через 2-5 років експлуатації.

Сталеві труби - один з кращих варіантів димоходу для сучасних печей і казанів

Модульний димар з нержавіючої сталі і інші варіанти труб

Сталеві димоходи для котельні виробляються зі сталі високої якості шляхом зварювання в інертному середовищі. Такі димоходи мають структуру під назвою « сендвіч ». Усередині димохід виконаний зі сталі особливого складу, далі розташовується шар теплоізоляційного матеріалу, і зверху встановлена ​​захисна прошарок з менш якісного металу (в основному застосовують оцинковану або нержавіючу сталь).

Важливо знати! При виготовленні таких димоходів для будинку використовується сталь Aisi. Це аустенітний сплав трьохсот серії, він має високий рівень кислотоустойчивости. На відміну від цього типу стали, матеріал чотирьохсотий серії менш стійкий до негативного впливу агресивних хімікатів.

Однак, монтаж подібної конструкції складний. Самостійна установка його будинку може привести до неприємних і навіть трагічних наслідків.

Керамічний димохід для приватного котеджу складається з трьох вогнетривких шарів. Має гарантію на 30 років, але за ціною і складності облаштування дасть фору навіть модульному. Він так само вимагає суворого дотримання всіх правил монтажу та вся робота повинна проводитися руками фахівця.

З метою економії деякі власники приватних будинків влаштовують димарі з підручних засобів на кшталт оцинкованих або азбестових труб . Ефективність та безпечність будь-якого опалювального приладу в такій ситуації вкрай сумнівна. У підсумку економія при використанні такого димоходу для будинку в будь-якому випадку обернеться зайвими фінансовими витратами в процесі експлуатації, а також при ремонті.

Пристрій димоходу - складна робота, до якої потрібно підходити з усією відповідальністю. Перш, ніж починати монтаж, слід ознайомитися з правилами, які регламентують вибір і установку димових труб . Тільки при такому підході опалювальна система буде функціональною і безпечною.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить