Кріплення для телевізора на стіну: види, вибір, монтаж

 1. Вибір місця для підвішування телевізора
 2. Висота
 3. Відстань від меблів
 4. Типи кріплень для телевізора
 5. Для фіксованого монтажу
 6. похилі кронштейни
 7. Похило-поворотні
 8. Як повісити телевізор на стіну: вибір кріплення
 9. для гіпсокартону
 10. Для сипучих і пустотілих підстав
 11. Для тонких стін
 12. Монтаж телевізора на стіну: покрокова інструкція
 13. Саморобні кріплення для телевізорів
 14. З алюмінієвих куточків
 15. З мінімальними зусиллями
 16. Поворотний кронштейн з труб

Завдяки сучасним технологіям, ми тепер маємо тонкі, майже плоскі телевізори. Мало того, що розмір діагоналі у них може бути будь-який - від невеликого, до величезного, так ще й вага у них в рази менше старих моделей. Все це дає можливість монтувати їх на стіну. Такий варіант знімає практично всі обмеження - повісити телевізор можна навіть в прохідній зоні, подбавши про надійність. Яким буває кріплення для телевізора на стіну, як його змонтувати - читаємо далі.

Зміст статті

Вибір місця для підвішування телевізора

Повісити плоский телевізор можна на стіну, а можна використовувати кронштейн. Другий варіант менш популярний - занадто високо виходить екран. Цей вид установки застосовується зазвичай на кухнях, де стіни зайняті шафами і шафками, а сам телевізор - більше як супровід, а не основне заняття. У всіх інших кімнатах - спальнях, вітальнях - використовують найчастіше кріплення для телевізора на стіну. Чи не установку його на ніжки-упори, а саме підвішуючи на спеціальні рами або кріпильні пластини.

Чи не установку його на ніжки-упори, а саме підвішуючи на спеціальні рами або кріпильні пластини

Можна знайти навіть такий кріплення для телевізора на стіну

Висота

Для початку необхідно визначити висоту установки телевізора на стіні. Цей параметр підбирають індивідуально, причому для різного зросту і різного типу меблів висота може відрізнятися. Виходять з того, що зручно дивитися телевізор, якщо середина його екрану знаходиться на рівні очей і простіше визначити її експериментально. У вітальні треба присісти на диван або крісло, дивлячись перед собою визначити висоту розташування середини екрану. Орієнтовно - це 100-120 см від рівня підлоги.

Орієнтовно - це 100-120 см від рівня підлоги

Визначення висоти установки телевізора

Приблизно так само визначають висоту монтажу телевізора в спальні. Тут зазвичай перегляд телепередач проходить з ліжка, тому висота його може бути нижче. Але з такого становища зручніше дивитися не прямо перед собою, а трохи вгору, так що занадто низько теж незручно. Середня висота розташування телевізора в спальні - близько 100 см. Ще раз нагадуємо - це висота середини екрану.

Відстань від меблів

Цей параметр не зовсім відноситься до теми кріплення для телевізора на стіну, але без нього теж ніяк. Відстань для комфортного перегляду залежить від розміру екрана. Насправді тут все просто - є таблиця, в якій вказані мінімальна і максимальна величина, в ці рамки треба «вписатися».

Насправді тут все просто - є таблиця, в якій вказані мінімальна і максимальна величина, в ці рамки треба «вписатися»

Відстань до телевізора

Цю таблицю, до речі, можна використовувати для іншої мети - знаючи відстань, на якому у вас буде встановлено диван або крісло, вибрати діагональ телевізора.

Типи кріплень для телевізора

Вибирати кріплення для телевізора на стіну треба вже після того, як цей телевізор є. На його задній стінці є отвори для установки кріплення. Вам потрібні будуть відстані між ними. Вимірявши їх, ви будете знати, з яким відстанню вам потрібен підвіс (ці дані також є в паспорті). Деякі моделі кріплень для телевізора на стіну дозволяють змінювати цю відстань, але не всі. Так що треба бути уважними.

Так що треба бути уважними

Штатні отвори під кріплення в задній панелі

На що ще треба звернути увагу - на матеріал, з якого виготовлений кріплення. Бувають вони з пластику та металу. Пластикові придатні для невеликих і легких моделей. Металеві - для більш важких. Є ще комбіновані моделі - зроблені з металу, але з пластиковими деталями. У будь-якому випадку треба орієнтуватися на максимальну вагу телевізора, який здатне утримати кріплення. Це параметр вказується в обов'язковому порядку, поряд з розмірами діагоналі екрану.

Для фіксованого монтажу

Якщо немає необхідності повороту екрану телевізора краще вибрати кронштейн для фіксованого монтажу телевізора. Цей варіант майже не займає місця, дозволяє повісити пристрій практично впритул до стіни. Є моделі, які дозволяють повісити екран паралельно стіні, тобто з фіксованим нахилом.

Складається з двох пластин. Одна з них навішується на стіну, друга прикручується до телевізора. На одній частині є виступи, на інший - пази. При монтажі виступами чіпляємося за пази. Все, телевізор повісили на стіну. Природно, що чим більше важить телевізор, тим більше товстий метал повинен бути на кронштейні.

похилі кронштейни

Кріплення для телевізора на стіну цього типу дозволяє змінювати кут нахилу екрану щодо статі. У деяких випадках це зручно - можна розгорнути екран для більш чіткого сприйняття картинки.

Цей вид кріплень займає трохи більше місця. Конструктивно моделі дуже схожі на попередній тип, додана тільки одна ступінь регулювання. Так як екран зазвичай нахиляють трохи вниз, то рухомим роблять саме верхнє кріплення.

Похило-поворотні

Встановлені на такі кронштейни екран можна повертати як у вертикальній (повороти вправо-вліво), так і в горизонтальній площині (вгору-вниз). Для забезпечення можливості таких маневрів, екран відсунутий від стіни на досить солідну відстань і це треба враховувати.

Встановлюються в багатофункціональних приміщеннях, де може виникнути необхідність повернути екран. Може застосовуватися на кухні, в кабінетах, в приміщеннях, де є різні функціональні зони. Це кріплення для телевізора на стіну коштує значно дорожче, так як використовуються складні механізми, що забезпечують повороти.

В деякі кронштейни (фіксовані і похилі), в ту частину, яка кріпиться на стіну, вмонтований бульбашковий рівень. При монтажі так простіше орієнтуватися, але якщо у вас є хороший і перевірений, перевірте вірність установки з його допомогою.

Як повісити телевізор на стіну: вибір кріплення

Мабуть, варто почати з вибору кріплення. Часто кріплення для телевізора на стіну комплектується кріпленням - дюбелями. Вони розраховані на максимальну масу, яку може утримати кронштейн, тому їх можна використовувати. Але підходять вони лише для стін з нормальною несучою здатністю - цегельних або бетонних. Зараз же часто стіни роблять з пухких матеріалів, в яких дюбеля не тримаються і повісити на них нічого не вийде. Для таких стін є свої кріплення.

Для таких стін є свої кріплення

Щоб телевізор не впав зі стіни, кріплення для нього повинен бути підібраний правильно

для гіпсокартону

Для гіпоскартон перегородок використовують спеціальні дюбелі-метелики. Вони бувають пластикові і металеві. Так як телевізор має все-таки досить солідну вагу, краще брати металеві дюбелі. Навантаження, яку вони витримують значно вище, ніж у пластикових.

Навантаження, яку вони витримують значно вище, ніж у пластикових

Металеві дюбелі-метелики виглядають так. Можуть бути різного розміру, з різною несучою здатністю

Коли в встановлену заглушку закручують дюбель, заглушка «розкривається», утворюючи окремі «крила», які перерозподіляють навантаження на велику площу. Саме за рахунок цього можна щось повісити на гипрок.

Але, навіть маючи такі дюбеля, при установці телевізора на стіну з гіпсокартону, намагайтеся підібрати висоту установки так, щоб верхній кріплення опорної пластини потрапив на профіль або брус, до якого кріпиться гіпсокартонний лист. Інакше немає гарантії, що лист витримає навантаження.

Для сипучих і пустотілих підстав

Для пустотілих і кришаться підстав є інший кріплення - хімічні дюбелі. Для кришаться і пухких підстав вони складаються з капсули або ампули, з клеєм і анкера або шпильки. Для пустотілих підстав до цього набору додається ще сітчастий циліндр. При установці телевізора на стіну, свердлиться під кріплення отвір, добре очищається. Це - дуже важливий момент. Отвір треба очистити від всіх обсипаються часток (можна використовувати пилосос). Тільки так можна розраховувати на нормальну адгезію (зчеплення з матеріалом) і хорошу несучу здатність кріплення.

У підготовлений отвір вставляється ампула / капсула, в неї закручується або забивається шпилька / анкер, може встановлюватися і заглушка дюбеля. Далі треба почекати, поки клей затвердіє (близько години), після чого можна продовжити роботи.

В стіни, складені з саману або будівельних блоків, в підготовлений отвір встановлюють спочатку сітчастий циліндр. Потім в циліндр укладають капсулу / ампулу і всі дії далі нічим не відрізняються. Навіщо потрібен циліндр? Він не дає можливості клею сильно розтектися, але забезпечує його всмоктування та адгезію з довколишніх матеріалом.

Чи можна заощадити, використовуючи не хімічні дюбеля, а звичайний клей? Загалом можна, але без гарантій. У хімічних дюбелях використовується клейовий склад, що забезпечує адгезію з різними матеріалами, в тому числі і з пластиком. Звичайний клей такими властивостями не володіє.

Для тонких стін

У деяких випадках повісити телевізор треба на перегородку невеликої товщини. Причому вони бувають настільки тонкими, що встановити кріплення необхідної довжини не вийде - він вилізе з іншого боку. В цьому випадку краще взяти не дюбеля або саморізи, а шпильки або болти. Просвердлити наскрізні отвори, з іншого боку, під капелюшок болта або гайку шпильки, підкласти широку шайбу. Це дасть хорошу несучу здатність навіть в газо або піно бетоні.

Це дасть хорошу несучу здатність навіть в газо або піно бетоні

Способи установки телевізора на тонку стіну

Щоб із зворотного боку стіни кріплення не псував картину, його можна «втопити». Для цього просвердлити отвір невеликої глибини - щоб можна було заховати шайбу і капелюшок / гайку. Після того як буде все встановлено і закріплено, можна буде ці отвори замазати шпаклівкою.

Для тонких стін з нормальною несучою здатністю (цегла) є інший спосіб - використовувати як прокладку дерев'яний брусок або смугу металу. Це допоможе встановити кріплення нормальної довжини, заодно більш рівномірно розподілити навантаження.

Монтаж телевізора на стіну: покрокова інструкція

Після того, як ви визначилися з місцем установки телевізора, треба перевірити, чи немає в стіні проводки. Зробити це можна за допомогою детектора проводки . Тільки після цього можна приступати до монтажу.

 • Розмічаємо на стіні місце установки опорної пластини. Ретельно перевіряємо горизонтальність її монтажу - найменший перекіс може призвести до падіння телевізора.

  Розмічаємо положення пластини

 • Відзначаємо місця установки кріплення. Скільки б не було кріпильних отворів, все їх треба перенести на стіну, і в усі встановити обраний кріплення. Це гарантує збереження вашої техніки.
 • Свердлимо отвори, вставляємо обраний кріплення.
 • Закріплюємо опорну пластину, встановивши всі елементи кріплення. Ще раз перевіряємо горизонтальність.

  Під капелюшки саморезов можна підкласти шайби

 • На задню стінку телевізора устаналіваем відповідні пластини. Кріплення можна знайти в штатних монтажних отворах. Його треба тільки викрутити, встановити кронштейни і закрутити.

  Закріплюємо відповідні пластини кріпленням, який зазвичай йде в комплекті з телевізором

 • Залишився останній крок - навісити телевізор на стіну. Робити це краще удвох. Навіть якщо екран невеликий і легкий - страховка не завадить. Гаками на відповідних пластинах чіпляємося за відповідні виступи.

Все, кріплення для телевізора на стіну встановлено, телевізор висить. Можна включати. Але ця інструкція з навішування телевізора на стіну підходить для фіксованих і похилих моделей. У похило-поворотних кронштейнів є тільки два додаткових кроку - доведеться знімати пластину, яка кріпиться до телевізора. Зазвичай це один-два болта. Приклад установки такого кріплення для телевізора на стіну в наступному відео.

Саморобні кріплення для телевізорів

Як ви бачили, кронштейни для телевізора - не бозна-яке складне виріб. Особливо ті, які для фіксованого монтажу. Причому ціна на деякі моделі (хорошої якості, з хорошого металу) немаленька. Щоб заощадити, можна спробувати зробити щось схоже, використовую доступні за ціною і широко поширені матеріали.

З алюмінієвих куточків

Несуча конструкція для навішування телевізора на стіну зроблена з чотирьох куточків. Обрані були алюмінієві куточки з товщиною стінки 3 мм, ширина полички - мінімально - 25 мм. Інакше працювати дуже вже незручно.

Можна взяти і сталеві, але їх складніше обробляти - різати, свердлити - а навантаження від сучасних телевізорів не така вже й велика.

Свердлимо всі необхідні отвори, потім встановлюємо на телевізор

Відрізані куточки по відстані між отворами для кріплення на тильній стороні телевізора з запасом в пару сантиметрів з кожного боку. Найскладніше - зробити отвори в куточках щоб вони точно збігалися з монтажними, а ще були на одному рівні. Це дозволить повісити телевізор на стіну рівно.

На тій парі куточків, що кріпиться до стіни, просвердлити отвори можна довільно. Це не важливо. Можна зробити по два отвори, можна - більше. Залежить від несучої здатності стін. Для бетону досить двох. Але треба дізнатися на якій відстані їх треба розмістити на стіні. Воно повинно бути таким, щоб закріплені на телевізорі куточки були або трохи ширше, або трохи вже (на товщину куточка, плюс один-два міліметри для вільного переміщення.

Воно повинно бути таким, щоб закріплені на телевізорі куточки були або трохи ширше, або трохи вже (на товщину куточка, плюс один-два міліметри для вільного переміщення

На стіні закріплюємо другу пару

Виставивши куточки, обводимо місця для установки дюбелів, свердлимо в стіні дірки, вставляємо заглушки, але поки куточки не вішати. Треба ще в них просвердлити отвори, в які буде вставлятися фіксує кріплення. Для цього складаємо куточки так, як вони будуть у вас в готовому вигляді на стіні, відзначаємо де треба свердлити отвори, робимо його (діаметр невеликий). Тепер можна встановлювати на стіну.

Ось так вони з'єднуються

Далі треба поєднати отвори в куточках, вставити в них кріплення. В даному випадку використовувалися велосипедні спиці, але це можуть бути болти, шпильки і т.д. Ось і все саморобний кріплення для телевізора на стіну готове, телевізор закріплений і готовий до роботи.

Це вже встановлений на стіну телевізор

З мінімальними зусиллями

Щоб не мучитися з підгонкою отворів, можна знайти монтажні куточки з перфорацією. Купити їх треба буде вісім штук - по два на кожне кріпильний отвір. Чотири закріпити на телевізорі, чотири - на стіні. Далі навішуємо, вставляємо в отвори кріплення для фіксації (зазвичай - болти невеликого діаметра).

Далі навішуємо, вставляємо в отвори кріплення для фіксації (зазвичай - болти невеликого діаметра)

Саморобний кріплення для телевізора на стіну - варіант без зайвих рухів тіла

Якщо такі куточки здаються вам ненадійними, можна знайти в магазинах посилені. Вони використовуються для фіксації стійок при каркасному житловому будівництві, ними закріплюють несучі конструкції дахів. Так що витримують вони значне навантаження.

Поворотний кронштейн з труб

Ця модель дозволяє розгортати екран вправо-вліво, але потрібна буде зварювання, болгарка, потужна дриль і гибочний верстат. Зате це кріплення витримає навіть найважчий з телевізорів. Тут і пояснювати, напевно, нічого не треба.

Тут і пояснювати, напевно, нічого не треба

Саморобний поворотний кронштейн для телевізора

потрібні:

 • Дві сталеві пластини - для кріплення на стіну і екран, в яких по кутах проробляють отвори під кріплення;
 • Два відрізка сталевої труби - більшого і меншого діаметру. Їх підбирають так, щоб більший діаметр вільно «надягав» на трубу меншого діаметру.
 • Вісім болтів або шпильок.

Маючи деякий досвід у зварюванні, зібрати все це не складе труднощів, а спосіб кріплення до стіни - стандартний.

Навіщо потрібен циліндр?
Чи можна заощадити, використовуючи не хімічні дюбеля, а звичайний клей?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить