На якій висоті і відстані встановлювати розетки і вимикачі? Рекомендоване розташування

Очевидно, що розташування електроустановочних пристроїв в приміщеннях багато в чому визначає рівень їх комфорту Очевидно, що розташування електроустановочних пристроїв в приміщеннях багато в чому визначає рівень їх комфорту. Не менш очевидно, що оптимальне розташування і кількість розеток і вимикачів з точки зору зручності їх експлуатації передбачає враховувати при їх установці функціональність, особливості інтер'єру приміщень, плановане розташування побутових електроприладів.

Стандартне, практично на метровій висоті розташування розеток і вимикачів - на півтораметрової і вище (див. Фото), зразком зручності у використанні, звичайно, не назвеш. Тому, цілком зрозуміло бажання більшості власників житла при ремонті (заміні) старої електропроводки змінити це розташування, максимально збільшивши ступінь зручності їх використання.

Про "Євростандарт". Однак, ця безумовно хороша ініціатива дуже часто обмежується "вимогами" прийшов на зміну "радянським стандартом" так званого "євростандарту", який передбачає установку розеток на висоті 0,3 м, вимикачів - на висоті 0,9 м. У різних регіонах нашої країни дані розміри можуть трохи відрізнятися як в більшу так і в меншу сторону.

Насправді, ніяких "євростандартів" щодо розташування електроустановочних пристроїв немає. В Правилах улаштування електроустановок , Вимоги яких складені з урахуванням норм МЕК, є згадка - рекомендація установки штепсельних розеток на зручній для підключення до них електроприладів висоті (гл. 6.6.30).

Тому, при проектуванні місць установки розеток і вимикачів, керуватися потрібно, перш за все, виходячи зі зручності їх експлуатації, дотримуючись, однак, і існуючі обмеження нормативних документів, пов'язані з розташуванням електроустановочних пристроїв (ПУЕ-7 Внутрішнє електрообладнання гл.7.1.48-7.1 .54).

Рекомендації розташування розеток і вимикачів. Зручності використання електроустановочних пристроїв по згаданому вище "радянському" стандарту, досить сумнівні. Як показує практика, горезвісний "євростандарт" для більшості з нас потребує менше часу.

Дійсно, блок невисоко встановлених і розташованих в безпосередній близькості від побутових електроприладів розеток менш "кидається в очі", ніж пара розеток з "трійниками", до яких зводяться живлять кабелі живлення всіх наявних в цьому приміщенні електроприладів.

А зручність використання вимикачів, встановлених безпосередньо біля входу в приміщення, на рівні опущеної руки дорослої людини, т. Е. На відстані 0,8-0,9 м від підлоги, очевидно не менше. Таке розташування дозволить швидко знайти вимикач при вході, не займаючись тривалими пошуками в темряві.

Звичайно, треба визнати, що встановлені по "євростандарту" розетки і вимикачі серйозно виграють в зручності їх використання. Однак, приймати висоту 0,3 м для установки розеток і 0,9 м для установки вимикачів як єдино вірну, точно не варто.

У приміщеннях, що мають велику протяжність, для управління освітленням, можливо, має сенс встановити два прохідних вимикача в різних місцях приміщення. Погодьтеся, не дуже зручно пробиратися в темряві ризикуючи вдаритися об виступаючий кут шафи або спіткнутися.

Не слід встановлювати вимикачі і штепсельні розетки, не захищені відключають при витоках струмів на "землю" пристроями (дифавтомати, УЗО) безпосередньо в приміщеннях санвузлів. Всі електроустановочні пристрої, в тому числі і розетки для пральних машин, необхідно "винести" назовні, наприклад в передпокій.

Особливу увагу необхідно приділити місцям установки розеток на кухні - приміщенні з великою кількістю побутових електроприладів Особливу увагу необхідно приділити місцям установки розеток на кухні - приміщенні з великою кількістю побутових електроприладів. Розетки в районі столу розташовуються трохи вище його поверхні - на 5-10 см над стільницею.

Як правило, над столом розміщується група з декількох розеток для кухонного комбайна, електрочайника, міксера, мікрохвильової печі і т. П. Як показує практика, зовсім не зайвою виявиться пара розеток, встановлених "про запас". У затребуваності такого резерву дуже часто доводиться переконуватися при необхідності підключення додаткових електроприладів.

Кількість розеток і вимикачів в квартирі має забезпечувати зручну експлуатацію освітлювальних і побутових електроприладів. при проектуванні слід враховувати ступінь комфортності, керуючись, зрозуміло здоровим глуздом, дотримуючись при цьому всі вимоги нормативних документів.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить