На якій висоті від підлоги повинен висіти телевізор

 1. Вітальня кімната
 2. Установка панелі в спальні або дитячій
 3. Телевізор на кухні
 4. типи кріплення
 5. Як повісити панель самостійно

Висота установки телевізора може викликати деякі труднощі. Часто розходяться думки членів сім'ї, або господар сам губиться серед двох - трьох варіантів. Насправді, строгих вимог і правил на цей рахунок не існує, але є ряд корисних рекомендацій, складених на основі медичних досліджень і технічних особливостей пристроїв. Не має значення, скільки в вашому домі телевізорів, важливо, в який саме кімнаті планується їх встановити: в спальні, кухні, вітальні. Виходячи з призначення приміщень, можна приступати до обчислення ідеального місця для панелі.

Виходячи з призначення приміщень, можна приступати до обчислення ідеального місця для панелі

Вітальня кімната

У вітальні кімнаті господарі приймають друзів, родичів, святкують сімейні свята. Словом, саме тут люди проводять більшу кількість часу, а значить, дивляться телевізор з різних точок: з-за письмового столу, з крісел, з дивана або за обіднім столом. Умовно, оптимальна точка середини екрану знаходиться на відстані від 70 до 175 см від підлоги, а в більшості випадків на висоті 1,2 - 1,4 м.

Що слід враховувати в першу чергу, що б зрозуміти, на якій висоті вішати телевізор у вітальні кімнаті:

 • з якого місця перегляд телевізора буде найчастіше: з-за столу або з дивана;
 • діагональ;
 • середнє зростання всіх членів сім'ї.

з якого місця перегляд телевізора буде найчастіше: з-за столу або з дивана;  діагональ;  середнє зростання всіх членів сім'ї

Якщо в переважній більшості випадків ви плануєте дивитися фільми або телепередачі, сидячи на дивані, то висота повинна бути менше, якщо з-за столу - то вище. Визначити найбільш оптимальну висоту можна тільки досвідченим шляхом: присядьте на диван і подивіться на стіну, вам повинно бути зручно і комфортно. Медики рекомендують наступне.

 1. Голова не повинна закидатися вперед або назад, це провокує зайве навантаження на шийні відділи.
 2. Відстань від очей до екрана має бути пропорційно до діагоналі монітора. Встановлений стандарт 1: 2 (3), тобто, якщо розмір монітора дорівнює 100 см, то відстань має варіюватися в діапазоні від 200 до 300 см для ЖК-панелей, для звичайних телевізорів на 25% більше.

Зверніть увагу! Навпаки очей людини повинен бути центр монітора або його верхня третина.

Не можна залишати поза увагою той факт, що телевізор може чинити негативний вплив на зір, як у дорослих, так і у дітей. У процесі перегляду також беруть участь шийні відділи хребта. Тому поради фахівців за рекомендованим віддалі від очей до екрана слід взяти до уваги.

Часто відповідь на питання знаходиться сам собою, коли панель ставлять в спеціальну нішу в меблів. Це не завжди правильно: при такому розташуванні висота телевізора може виявитися нижче / вище необхідної, якщо рівень дивана не відповідає стандарту, плюс важливо врахувати і власне зростання. Не зайвим буде випробувати на собі, наскільки така висота буде зручною. Якщо спостерігається дискомфорт, значить, місце розташування слід скорегувати.

Установка панелі в спальні або дитячій

Висота РК-панелі в спальні залежить від розстановки і параметрів меблів, ідеальний варіант - розташувати телевізор на стіні, перпендикулярно ліжка. Таким чином зручно дивитися фільми в положенні лежи або напівсидячи. Але допускається і паралельна установка.

Центр екрану повинен бути напроти очей при перегляді «сидячи», але слід врахувати, що екран необхідно нахилити приблизно на 30 °. Відмітна особливість рідкокристалічних моніторів в тому, що при перегляді під кутом втрачається контраст, зображення темніє, що робить негативний вплив на зір. Нахил панелі забезпечить прямий огляд з положення «лежачи» або «напівсидячи».

Важливо знати! Для максимального комфорту вибирайте регульовані кронштейни. З їх допомогою можна змінювати нахил панелі або повернути телевізор вліво або вправо. Якщо ви забажаєте невелику перестановку, або любите дивитися фільми в різному становищі, напрямок екрану можна буде легко скорегувати.

ЖК-панелі з матрицею TFT мають досить широкий кут огляду, але чутливі до вертикального відхилення: низьке положення збільшує контрастність і затемнює екран, а надто висока навпаки - освітлює.

Що стосується дитячої, то, обчислюючи на яку висоту повісити телевізор, спирайтеся на ріст дитини. Панель повинна висіти таким чином, щоб під час гри малюки не зачепили її головою або руками, це може травмувати дітей, а також зіпсувати дорогу річ.

Активний спосіб життя підростаючого покоління має на увазі перегляд ТБ з різних точок: з підлоги, з ліжка, через письмового столу або навіть стоячи. Тому оптимальне положення обчислити важко, тут велику роль відіграє індивідуальна обстановка кімнати. Важливо врахувати кут нахилу, щоб контрастність і затемнення картинки не шкодило дитячим очам і не створювало навантажень на хребет, який в малому віці ще не зміцнів.

Телевізор на кухні

хороший варіант розміщення в межах кухні вибирається, виходячи з її площі і призначення. Якщо приміщення невелике, воно, швидше за все, використовується для приготування їжі і прийому їжі одного - двох чоловік. Тут пристрій частіше служить фоном. Простора кухня може включати обідню зону, диван, тумбу, що дозволяє дивитися передачі тривалий час.

Оптимальних місць три: на тумбочці; на стіні, коли висота центру телевізора знаходиться в діапазоні 1,2 м - 1,5 м від підлоги; над холодильником. Чи можна поставити телевізор прямо на холодильник ? Таке сусідство має певні нюанси. Також важливо взяти до відома:

 • панель не вішають поруч з плитою, духовою шафою або джерела!
 • центр монітора повинен розташовуватися напроти очей при положенні «стоячи», коли НЕ мається на увазі тривалий перегляд, або з положення «сидячи», якщо кухня обладнана і призначена для відпочинку;
 • сонячне світло від вікон створює відблиски і відблиски на екрані, подібне потрібно виключити рулонними або щільними текстильними шторами, місцем розташування.

Не забувайте і про власні переваги або звички. Такі суб'єктивні завдання не можна вирішувати, ґрунтуючись тільки на те, що рекомендують фахівці і виробники електроніки. Висота телевізора завжди коригується виходячи з найбільш частих місць перегляду, зростання людини, комфортних поз.

типи кріплення

Перш ніж повісити телевізор на стіну, слід розглянути всі види кріпильних елементів, рекомендованих виробником. У більшості випадків, до кожної моделі можна придбати кронштейн трьох типів:

 • жорсткий;
 • похилий;
 • універсальний (повороти убік або вгору / вниз).

Останні - найзручніші і дорогі, перші два типи купуються, якщо ви точно впевнені, що найближчим часом не буде перестановок меблів, а плановане положення телевізора буде зручним. Жорстке кріплення передбачає наявність невеликого зазору для вентиляційних отворів пристрою - порядку декількох сантиметрів. Телевізор буде встановлений стаціонарно, без можливості відрегулювати кут огляду.

Телевізор буде встановлений стаціонарно, без можливості відрегулювати кут огляду

жорсткий кронштейн

Похилі кронштейни найчастіше купують для установки телевізора в спальні. Вони дозволять змінювати положення монітора по вертикалі, це зручно, якщо перегляд здійснюється з різних точок поперемінно: з-за столу, з дивана або з підлоги, а також сидячи або лежачи. Відстань від стіни до панелі складе близько 10 см.

Похилий кронштейн для телевізора

Якщо планується повісити панель в спальні або вітальні, зверніть увагу на універсальне кріплення. Назва говорить сама за себе, користувач може встановлювати і змінювати як кут нахилу, так і повертати панель вліво або вправо. Вибираючи кронштейн такого типу, не варто занадто економити: наявність великого числа рухомих деталей вимагає відмінної якості металу і болтів, так як вага телевізора буде надавати постійну навантаження. Детальніше про різні типи кріплень читайте в статті про вибір кронштейна .

Універсальний кронштейн для телевізора

Як повісити панель самостійно

Якщо користувач вирішив відмовитися від послуг фахівців, то повісити телевізор на стіну можна самостійно. Для цього знадобиться перфоратор або дриль. Цегляна або бетонна стіна досить міцна, щоб витримати вагу понад 30 кг, а ось для гіпсокартону це межа. Набір метизів для кріплення настінного частини кронштейна йде в комплектації, досить зробити отвір в стіні і закріпити профіль.

Важливо знати! У бетоні і цегляній кладці отвір робиться перфоратором за допомогою бура з бетону, а в дереві або гіпсокартоні - свердлом по дереву.

Після закріплюють другу частину кронштейна до панелі і монтують телевізор до стіни. На цьому монтаж закінчений, можна приступити до перегляду фільму.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить