На якій висоті від плити краще встановити витяжку

 1. Конструктивні особливості пристроїв
 2. Особливості вручений поверхні
 3. Розраховуємо висоту витяжки

коли вибір витяжки зроблений, і коробка з покупкою затишно розташувалася у вас на кухні, виникає не менш відповідальне завдання. Монтувати агрегат, вгадавши з висотою. Інакше можна отримати плачевні наслідки.

 • Повісите низько - пристрій буде нагріватися, а ви - битися об нього головою і нервувати при знятті і чищенні фільтрів. Низька висота витяжки чревата і займанням кіптяви, частинок пилу, які осідають на її фільтрах.
 • Повісите високо - вона не впорається з неприємним запахом і дрібними крапельками жиру. Ви знову ж будете нервувати, включати пристрій на повну потужність, скаржитися від великого шуму і величезних витрат електрики.

Ви знову ж будете нервувати, включати пристрій на повну потужність, скаржитися від великого шуму і величезних витрат електрики

Читайте також: Як правильно вибрати витяжку на кухню?

При розрахунку відстані витяжки над плитою треба врахувати зростання господині (господаря, а також старшого сина, який одного разу захоче приготувати вечерю), площа і планування простору, дизайн кухні, потужність витяжки. Але найголовніші чинники розрахунку - конструктивні особливості пристроїв і конструкція плити - це і є 2 головний варіанти, за якими розраховується висота установки. Про них ми і поговоримо.

Конструктивні особливості пристроїв

Від типу залежить багато чого: різні витяжки вимагають свого підходу, який починається з монтажу. Згадаймо відмінності витяжок. Виберіть свій варіант і продовжуйте читати.

1. купольні витяжки (Вони ж настінні). Головна відмінність типу, за яким його дізнаєшся серед інших - виступають з рельєфу стіни парасольку і труба (вони схожі з димоходом каміна). Нерідко такі витяжки вибирають для доповнення затишного інтер'єру.

Нерідко такі витяжки вибирають для доповнення затишного інтер'єру

Більшість моделей елементарні в установці - тому їх часто зустрічаєш на сучасних кухнях. Популярності настінним ватажком надає їх багаторежимна: в витяжному режимі пристрою проганяють повітря через фільтр, який ловитиме жир, і виводять його за межі приміщення, а при рециркуляції очищають повітряний простір, повертаючи його в приміщення. Така особливість у бюджетній моделі PYRAMIDA CASA 50K .

Читайте також: Як чистити витяжку? Як чистити фільтр від витяжки - 5 важливих аспектів

2. Вбудовувані витяжки - зовсім інший випадок. З огляду на непримітний зовнішній вигляд, пристрій не доповнює інтер'єр, не впадає в очі і не займає простору: кожен господар бачить в цих особливостях гідність і недоліки. Але в числі незаперечних переваг агрегатів знаходиться практичність - все до одного комплектуючі закріплені в єдину конструкцію меблів.

Але в числі незаперечних переваг агрегатів знаходиться практичність - все до одного комплектуючі закріплені в єдину конструкцію меблів

Читайте також: Установка витяжки на кухні: 4 основні етапи

З естетизмом від невидимих ​​оку шнурів і звисаючих проводів теж не посперечаєшся - вони заховані всередину. Відома вбудована витяжка і оптимальної роботою: вона оперативно і ефективно видаляє забруднення. Гарний варіант - Eleyus BONA ІI LED з економними лампами, роботи яких вистачить на 25 тис. годин.

3. острівні витяжки . Якщо в двох словах сказати про особливості пристрою - згадаємо про кріплення до стелі. У цьому вони відрізняються від вищевказаної техніки, яка має стінових кріплень. Острівну витяжку легко впізнати за зовнішнім виглядом: горизонтальна конструкція без вигинів і доповнень буває стаціонарної, динамічною. Останній варіант особливо практичний: його повертають в початкове положення після очищення повітря в кухні, звільняючи тим самим простір.

Останній варіант особливо практичний: його повертають в початкове положення після очищення повітря в кухні, звільняючи тим самим простір

Крім вільного простору на кухні цей тип побутового приладу має високу продуктивність, миттєво і з мінімальними енерговитратами видаляючи запахи страв, що випікаються. Елегантна зовнішність кидається в очі, а продумана експлуатація з дистанційним управлінням дозволяє відчути себе на кухні, як на відпочинку. Хороший представник техніки - Siemens LF 457CA60 з електронним управлінням.

4. похилі витяжки - чи не найпопулярніша позиція товарів. Якщо ознайомитися з характеристиками техніки, розуміємо, чому. На кухні з таким пристроєм ви побачите не громіздку витяжку, а стильне пристосування, виконане по мало не дизайнерському зразком. Плоска техніка з робочою похилою площиною доповнює дизайн краще багатьох декорів! Привабливість поєднується з якісною роботою: через те, що всмоктування відходів, газу, кіптяви і диму відбувається без посиленої роботи двигуна, техніка не шумить і скорочує енерговитрати.

Господині вважають саме таку варіацію техніки своєї персональної "паличкою-виручалочкою". Конструкція похилій витяжки ніби створена для дівчат, які звикли робити одночасно кілька справ: перемикати режими дистанційно, "гратися" з режимами роботи, включаючи і вимикаючи витяжку та її висвітлення на солідному відстані. Багато з них визнали PYRAMIDA KZ 60 зі стильним дизайном і низькою витратою енергії гідним доповнення свого простору.

Особливості вручений поверхні

Чи не уточнивши типу кухонної плити, ви не дізнаєтеся, на якій висоті від неї встановлювати витяжку, адже саме їх горючі відходи задають темп і швидкість роботи витяжної шафи. Знову ж, згадуємо різновиди плит з особливостями і набором функцій.

1. індукційна поверхня - поєднання переваг для роботи на кухні. Сучасні версії техніки оснащені електронним таймером, датчиками і різноманітними налаштуваннями, контролюючими приготування харчів. Вона сама підбирає температуру для кращої смаження, самого корисного гасіння і варіння. Заощаджує корисні речовини в продуктах, тим самим не завдаючи шкоди здоров'ю людини.

Заощаджує корисні речовини в продуктах, тим самим не завдаючи шкоди здоров'ю людини

Читайте докладніше: Індукційна плита - як працює, як вибрати, як користуватися. 4 причини купити

Естетика індукційних плит (наприклад, ROTEX RIO220-G ) Полягає в тому, що вони завжди чисті: втекти молоко не пригорить, а суп не залишить розлучень. Такі плити безпечні - нагрівається тільки місце приготування, решта площі залишається кімнатної температури. Пара і спека від роботи такої плити куди менше, ніж від звичайної - а значить, вона може стояти майже впритул, не перевантажуючи витяжку роботою, навіть якщо повісите на мінімальній висоті від електроплити.

2. Газова плита . Переваги цього класичного варіанту кухонної техніки не з чуток знайомі багатьом. Тут і відносна доступність електрики (з цим твердженням можна посперечатися останнім часом, але все ж воно не настільки невірно), точне регулювання вогню і простота обслуговування.

Тут і відносна доступність електрики (з цим твердженням можна посперечатися останнім часом, але все ж воно не настільки невірно), точне регулювання вогню і простота обслуговування

У деяких моделях, як у GRETA 1470-00 , Деталі виготовлені з жароміцних і ударопрочних матеріалів. Їжа в них готується швидко і рівномірно завдяки духовому шафі з конструкцією з волокна теплоізоляції. Однак, як хороші б не були газові плити, для витяжок у них є додаткове завдання: очищення не тільки від запаху їжі, але і від продуктів горіння газу. Встановлювати пристрій над нею потрібно ще ретельніше, ніж зазвичай.

Читайте також: ТОП-11 газових кухонних плит з газовою духовкою

3. Галогенна плита - скорочена назва поверхні з Hi-Light конфорками. Серед її достоїнств - зовсім не примітний дизайн і економія простору: такими перевагами більше не здивуєш. А ось те, що конфорки нагріваються за 1 секунду, володіючи при цьому високою потужністю і супутніми "бонусами", варто захоплення. Такий пристрій має ультра швидкістю приготування, зберігаючи мікроелементи, які не встигають руйнуватися від довгого томління, варіння, тушкування.

Такий пристрій має ультра швидкістю приготування, зберігаючи мікроелементи, які не встигають руйнуватися від довгого томління, варіння, тушкування

Конфорки остигають за секунду, з того моменту, як ви прибрали посуд. Це означає економію електрики і мінімум роботи для витяжки - доцільно встановлювати її на мінімально допустимій висоті від плити.

Цікаво почитати: ТОП-10 варильні поверхні в 2017 році: огляд

Розраховуємо висоту витяжки

Отже, коли ми згадали, з якою технікою маємо справу, переходимо до головного. Пора дізнатися, на якій висоті вона буде стояти від нашої плити. Але і тут виникає резонне питання: яку відстань вимерівать? Запам'ятайте, що ми міряємо:

 • з похилою витяжкою, як ELEYUS Titan A , Чинимо так: відміряє відстань від нижньої точки частині до конфорок;
 • з купольними і вбудованими - відстань між фільтром і конфорками.

Не обмежуйтеся відстанню між витяжкою і плиткою, поки не упевнитися, що вам буде зручно працювати. Щоб точно було комфортно господарювати на кухні, візуалізують, де краще повісити витяжку і встаньте у стільниці, прикинувши її висоту і то, наскільки корпус виступить від стіни (глибину). Це і буде правильне відстань.

Загальна рекомендація: чи припустимо ухилитися в обидві сторони на 5-10 сантиметрів.

відстань від газових поверхонь куди більше, ніж від електроплит. Як ми вже з'ясували, через відкритого вогню і продуктів переробки газу. Тепер підберемо оптимальний показник, враховуючи різний тип витяжок.

похилі витяжки

Найбезпечніше і зручну відстань - вішати такі прилади:

 • на висоті до 65 сантиметрів від плити, що працює на газу;
 • і трохи нижче від електроповерхності - відстані в 45 сантиметрів буде в самий раз!

Перейдемо до інших моделей витяжок, описаних вище. До їх установці над плитою всі побажання однакові - другий варіант.

Тут показники будуть такими:

 • тримайте їх від газової плити на відстані не менше 75 сантиметрів;
 • від електроплити досить відступити на 65 сантиметрів.

тримайте їх від газової плити на відстані не менше 75 сантиметрів;  від електроплити досить відступити на 65 сантиметрів

Резюмуючи сказане, зазначимо, що питання розташування витяжки над плитою виявився простіше, ніж здавалося спочатку. Електроплити більш "лояльні" до техніки - вони не обтяжують витяжки зайвим жаром і ризиком займання, відстань до електро поверхонь може бути зовсім невеликим. З газовими аналогами справи йдуть трохи по-іншому: але, добре запам'ятавши параметри, де повинна висіти техніка, і в цій ситуації у вас не виникне питань. Просто встановлюйте витяжку вище, і спокійно користуйтеся радощів цивілізації!

Дивіться відео на тему: Як встановити витяжку на кухні

Але і тут виникає резонне питання: яку відстань вимерівать?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить