На якій висоті вішати кухонні шафи, як не допустити типових помилок

 1. Зручність - важливий етап в розміщенні кухонних шаф
 2. вішаємо шафа
 3. спосіб 1
 4. спосіб 2
 5. важливі поради

На кухні використовуються вбудовані в стіну ніші, стелажі, підлогові і навісні шафи, службовці місцем зберігання для продуктів, дрібної побутової техніки, обідніх і чайних сервізів, кухонного текстилю. Де їх зберігати і як розставити - кожна господиня вирішує сама. Те ж стосується і розміщення меблів. Але все одно ми задаємося питанням, на якій висоті вішати кухонні шафи, щоб вони не заважали нам, змушуючи закидати голову і, в той же час, було зручно діставати що-небудь. На кухні використовуються вбудовані в стіну ніші, стелажі, підлогові і навісні шафи, службовці місцем зберігання для продуктів, дрібної побутової техніки, обідніх і чайних сервізів, кухонного текстилю

Монтажні рейки допоможуть правильно розподілити навантаження на стіну.

Стандартом прийнято вважати відстань в 50-56 см між нижнім покриттям і верхнім настінним шафою. Чи виправдано це? Скоріш за все ні. Найважливіше правило - перша поличка навісної шафи повинна знаходитися на рівні очей - адже те, що ми найчастіше використовуємо, лежить саме на ній - від спецій і тарілок до кухонних приладів і продуктів. Далі рівень шафки залежить від його висоти - скільки в ньому всього полиць: дві, три або всі чотири.

Зручність - важливий етап в розміщенні кухонних шаф

Рівень навісних шаф повинен визначатися не якимись стандартами і загальноприйнятими параметрами, а зростанням господині домашнього вогнища. Другий момент, який потрібно враховувати - це висота і глибина підлогового шафки і стільниці. Чим вони ширше, тим меншим має бути відстань від стільниці до навісної шафи, оскільки господині доведеться тягнутися до дверцят.

На якій висоті вішаються кухонні шафи? Є стандарт, він дорівнює 50 см. Але звідки він взявся? Звичайно, простіше діставати посуд або продукти, якщо шафа майже стоїть на стільниці. Але чи зручно? Для цього існує довгий пенал.

Рекомендована висота розміщення шаф

Зазор в 50 см - це та висота, що дозволяє не тільки розставити в робочій зоні кухонний комбайн, мультиварку, соковижималку, електрочайник, кавоварку та іншу техніку, а й користуватися нею з комфортом (вам же доведеться відкривати той же чайник або мультиварку). До того ж це вбереже дно верхнього шафи від псування - гаряча пара може зіпсувати меблі, якщо та висить занадто низько.

Перш ніж вирішити, на якій висоті вішати кухонні шафи, ретельно все продумайте. Перед вами стоїть непросте завдання.

 • Господиня в першу чергу повинна без всяких табуреток діставати до полиць в шафі і їх вмісту (це в ідеалі).
 • По-друге, шафи не повинні затуляти вентиляцію. Добре б, щоб і труби йшли не крізь шафи, а вище.
 • По-третє, він не повинні псувати інтер'єр кухні. Ви здивуєтеся, але похибка в 10-20 см може звести нанівець зусилля дизайнера, тому розташуванням верхніх відділів краще займатися вдвох - один тримає, інший дивиться і оцінює.
 • Ну, і нарешті, кріпити монтажну планку або забивати гачки потрібно надійно, щоб меблі під вагою наповнювача не завалилася вниз на голову господині або трапезувати сім'ї.

Рекомендована висота розміщення шаф

І все ж, яку висоту вибрати? Інтернет-ресурси, меблевики, збирачі меблів стверджують, що розрахунок рівня нижнього краю навісної шафи ведеться так: висота підстави + висота підлогової шафи + 50-56 см (див. Також «Розміри кухонних шаф: обираємо оптимальний розмір» ).

А що робити, якщо шафа планується тільки на стіні. У будь-якому випадку визначальним параметром буде служити зростання господині кухні - їй повинно бути не складно дотягуватися до шафи, навіть до самої верхньої полиці. Так, для мініатюрних дам зростанням до 160 см висота шафи над рівнем підлоги буде максимум 165-175 см. Якщо ваш зріст від 160 см до 175 см - то шафа вішається на відстані 185 см, для високих господарів (від 175 см і вище) - 200 см. І мається на увазі рівень верху в настінній шафі. Якщо брати до уваги нижню межу навісних меблів, то вона повинна розташовуватися на висоті 140 см, 150 см і 160 см відповідно.

Якщо брати до уваги нижню межу навісних меблів, то вона повинна розташовуватися на висоті 140 см, 150 см і 160 см відповідно

Мінімальна висота розміщення над кухонною плитою

Помітна тенденція, що висота шафи дорівнює зросту людини + 20-25 см. Це і є оптимальний параметр. Звичайно, якщо шафа дуже високий (так вимагає інтер'єр кухні), то так чи інакше доведеться користуватися підставками або табуреткою, щоб дістати необхідне з верхньої полиці. Тоді розраховуємо висоту по нормативам ГОСТу.

Іноді шафи навмисно вішають дуже високо, навіть вище холодильника. Це зручно в тому випадку, якщо потрібно звільнити площу кухні. Тоді на самому верху можна зберігати ті кухонні гаджети, посуд та інвентар, якими господиня користується дуже рідко. Наприклад, несмачна ваза, подарована свекрухою, прекрасно вміститься в такому шафі поряд з численними попільничками, Селедочница та іншої начинням.

Детальніше про навісні шафи для кухні читайте в статті «Навісні шафи для кухні» .

вішаємо шафа

З висотою більш-менш визначилися. Тепер потрібно повісити шафи так, щоб це було рівно, надійно і не псувало стіну - хіба мало, раптом вам захочеться поміняти інтер'єр кухні. Отже, робимо все поетапно.

Отже, робимо все поетапно

Монтажну рейку потрібно кріпити на дюбель-цвяхи

спосіб 1

 • Заміряємо висоту верхнього шафи - ваш зріст плюс 20-25 см і відзначаємо олівцем. За допомогою рівня малюємо горизонтальну лінію для орієнтиру.
 • Відзначаємо місце, де будемо свердлити отвір під кріплення: шуруп, гачок. Другу намітку зробимо пізніше.
 • Просвердлюємо і вставляємо кріплення - зробити це треба дуже ретельно.
 • Повертаємо шафа до себе спинкою і прикручуємо петлі до задньої стінки.
 • Тепер знадобиться допомога одного з членів сім'ї. Навішуємо шафа на єдиний поки кріплення, вирівнюємо його, допомагаючи собі правилом, і намічаємо, де буде отвір для другого кріплення.
 • Просвердлюємо і вставляємо другий кріплення.

Якщо шафа не один, а кілька, виконайте всі кроки для кожного з них. Слідкуйте, щоб все висіли на одному рівні - для того ви і прочертили горизонтальну лінію.

Слідкуйте, щоб все висіли на одному рівні - для того ви і прочертили горизонтальну лінію

Кріплення на дюбель-цвяхи

Друга порада стосується скріплення шаф між собою. Роблять це і з естетичних міркувань (щоб вони не розходилися), і для більшої надійності.

 • Тепер вішаємо шафи, монтуємо верхній карниз, перевіряємо роботу підсвічування, якщо вона є.
 • Вставляємо полки і встановлюємо дверцята. Якщо є перекіс, підтягуємо або послаблюємо регулювальні гвинти.

спосіб 2

Щоб не колупати море отворів в стіні, можна зробити все трохи інакше. Прикріпити до стіни монтажну рейку і вже на неї повісити шафи.

Прикріпити до стіни монтажну рейку і вже на неї повісити шафи

Металева монтажна рейка

Спочатку потрібно вирівняти стіну, хоча припускаємо, що після ремонту вони і так ідеально рівна.

 • Підключаємо світильники і розетки (скільки їх повинно бути і де, читайте в статті «Розташування розеток на кухні» ).
 • Ви вже знаєте, на якій висоті вішають кухонні шафи. Зробіть позначку на стіні, де буде кріплення. Заодно і сам "відбиток" шафи можна намалювати.
 • Робимо отвори і кріпимо монтажну рейку.
 • Зі зворотного боку шафи кріпимо петлі і гачки.
 • Перевіряємо, висять вони строго горизонтально.
 • Навішуємо шафи на кріпильну планку.
 • Шафи зробити висновок про необхідність стягнути, для цього в бічних стінках наскрізь просвердлюємо отвори. Щоб на стінках не утворювалися тріщини і відколи, просвердлите спочатку вузький отвір, а потім розширте його. Другий варіант - щільно притиснути брусок до стінки шафи там, де буде виходити свердло. Тепер можна стягнути шафи і приступати до наступного пункту.
 • Вставляємо полки.
 • Кріпимо дверцята.
 • Перевіряємо, чи щільно вони закриваються. При необхідності регулюємо болти.

Кріплення шаф на спеціальний навіс

При цьому способі шафи можна пересувати по рейці, як по рейках. Однак і коштує така конструкція значно дорожче простих шурупів, гачків і петель. Зате не потрібно мудрувати з розміткою, наймати помічника. Шафи можна рухати як по вертикалі, так і по горизонталі завдяки блоком гвинтів і таким чином їх вирівняти. Якщо шафа дуже важкий, можна зміцнити конструкцію, розбивши рейку на частини і прикріпивши кожну на 3 гвинта.

Приблизно так кріпиться шафа на монтажну рейку.

Є у способу з монтажною рейкою і мінуси. Між стіною і шафою будемо невеликий відступ. Тому по низу шафи з заднього боку потрібно прибити рейку такої ж товщини або ж вішати шафа так, щоб нижній край знаходив на кухонний фартух.

важливі поради

 • Шафи з посудом стають досить важкими. А якщо меблі у вас ще й дерев'яна, то й поготів. Кріпильні матеріали потрібно вибирати максимально якісні, щоб меблі не впала вниз.
 • В отвори вставте НЕ дюбеля і не дерев'яні Чопик, а анкерні болти - на сьогоднішній день вони найбільш міцні.
 • Щоб вирівняти стіну, знадобився товстий шар штукатурки? Потрібно монтувати шину, тоді конструкції знайде надійність.
 • Не вішайте шафи на стіни з гіпсокартону - вони просто не витримають.
 • Перед покупкою нового кухонного гарнітура заздалегідь заміряйте не тільки довжину стін, але і висоту стель. Немає гарантії, що шафи ідеально впишуться в вашу кухню.
 • Враховуйте ширину нижньої тумби або стільниці - вам повинно бути зручно відкрити дверцята настінної шафи і швидко щось дістати, не користуючись табуреткою, підставкою або високим ростом чоловіка.
 • Важливо не забути і про відстань між тумбою та настінним шафою. Між ними має поміститися ще багато всякої кухонного начиння від тарілок до побутової техніки. Та й готувати, мити посуд, погодьтеся, не комфортно, якщо чолом весь час впираєтеся в шафу. Вихід - глибина нижньої тумби більше, ніж верхній.
 • Перш ніж свердлити отвори для монтажної планки, гачків або іншого кріплення, переконайтеся, що саме на цій висоті не прокладена проводка. Відомі випадки, коли одним легким натисканням на курок дрилі була знеструмлена вся квартира.

Неякісний монтаж шаф на кухні може спричинити подібні наслідки.

Тепер ви знаєте, як визначити висоту кріплення шаф. Її можна визначити, виходячи зі стандартів, вимог кухні або власного зростання. Головне, що це подобалося вам.

Чи виправдано це?
На якій висоті вішаються кухонні шафи?
Але звідки він взявся?
Але чи зручно?
Щоб вирівняти стіну, знадобився товстий шар штукатурки?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить