На якій висоті вішати кухонні шафи. інструктаж

 1. Порядок виконання дії вішання кухонної шафи
 2. Ще один простий спосіб

Зміст статті:

У більшості квартир кухонні навісні шафки вирішують питання компактного і зручного зберігання різних кухонних речей. Навісні шафки можуть компактно вміщати в себе навіть побутову техніку, тим самим заощаджуючи інше вільне місце на кухні. Але перед установкою кухонного гарнітура завжди потрібно знати, на якій висоті вішати кухонні шафи для максимальної зручності.

Перед прикріпленням шаф до стіни потрібно враховувати наступні важливі нюанси:

 • Зростання своїх домочадців і власне зростання
 • висоту кухні
 • Висоту самих шаф
 • Відстань між робочою або обробній поверхнею і навісними шафами
 • Для чого будуть використовуватися навісні шафи.

Зростання господині і інших членів сім'ї є найважливішим аспектом, так як саме від нього буде залежати зручність розташування і використання шаф. В цьому випадку краще всього вішати шафи на рівні очей і так, щоб ви могли вільно дотягуватися рукою до будь-якій полиці. Щоб точно не помилитися, на яку висоту повісити кухонні шафи, пам'ятайте, що верхня точка шафи повинна бути не вище росту людини, ніж на 20-25 см. Якщо зростання досягає позначки 175-178 см, тоді нижня точка навісної шафи не повинна бути нижче 155 см від підлоги. Для людей, у яких зростання досягає показників 185 см, нижня точка шафи не повинна бути нижче 160 см від підлоги. Якщо ж зростання перевищує 200 см, то низ кухонної шафи повинен бути не нижче 175 см від підлоги.

Низька висота кухні може не дозволити придбати високі шафи, тому цей фактор також має бути обов'язково врахований. Завдяки сучасним конструкціям в навісних шафах їх можна вішати на самій зручній висоті, враховуючи при цьому висоту стель на кухні. Зазвичай в комплектацію кухонних меблів, де є навісні шафи, входять кріплення під назвою гачки і навішування. Вони кріпляться до задньої стінки шафки і потім чіпляються за прикріплену до стіни планку.

Вони кріпляться до задньої стінки шафки і потім чіпляються за прикріплену до стіни планку

Якщо придбані кухонні навісні шафи мають велику висоту, то їх потрібно кріпити так, щоб вони дозволяли залишити відстань між стільницею і навісним виробом. Але в цьому випадку вони можуть розташовуватися дуже високо, що для господині буде незручно. В такому випадку або купуйте шафи з меншою висотою, або зробіть вибір для себе, що важливіше - відстань між шафою і стільницею або зручне і низьке розташування шаф.

Найприйнятнішим і зручним відстанню між стільницею або робочою поверхнею і навісною шафою вважається 55-60 см. Його буде цілком достатньо для встановлення різної побутової техніки - мікрохвильової печі, соковижималки, електричної м'ясорубки і т. Д.

Іноді навісні шафи купуються для зберігання кухонної техніки або посуду, яка використовується рідко. В такому випадку шафи можна вішати високо, щоб верхні полиці служили сховищем для рідко використовуваних речей. А ось нижні полиці можуть бути зручними у використанні і виступати в якості зберігання часто використовуваних продуктів.

Порядок виконання дії вішання кухонної шафи

Щоб знати, як правильно повісити кухонні шафи, дотримуйтесь нижчеописаній покрокової інструкції, яка використовується найчастіше:

 • Спочатку визначте верхню межу шафи, яка буде знаходитися на стіні. Для цього візьміть до уваги власний ріст і зробіть намітки на 20-25 см вище. Нанесіть олівцем горизонтальну лінію на всю довжину шаф для зручності. Для рівного нанесення лінії можете використовувати водяний рівень. Він допоможе з мінімальною похибкою зробити рівне накреслення.
 • Далі зробіть точку, яка пізніше стане отвором під кріплення.
 • Просвердлите отвір і встановіть кріплення.
 • Скоби або петлі, які входять в комплектацію до навісним шаф, за допомогою саморізів прикрутіть до задньої зовнішньої стінці шафи.
 • Однією петлею повісьте шафа на кріплення і за допомогою рівня вирівняйте його. Після вирівнювання зробіть олівцем другу позначку для кріплення і просвердлите отвір для нього.
 • Для всіх інших шаф виконайте все те ж саме.
 • Все повішені шафи між собою з'єднуються з використанням шурупів. Потрібно відзначити, що отвори для шурупів повинні бути просвердлені в виробі заздалегідь.
 • Всі шафки повинні висіти на одному рівні, перевірте це.

Всі шафки повинні висіти на одному рівні, перевірте це

У деяких комплектах в складі є декоративний карниз, який можна прикрутити до верхньої частини шаф за допомогою невеликих шурупів. Після правильного розвішування кухонних шаф в них вставляються полички, дверцята перевіряються на справність і щільність закривання, а також на провисання. Якщо дверцята працюють некоректно, то за допомогою регулювальних гвинтів легко усуваються всі неполадки.

Ще один простий спосіб

Ще правильно повісити кухонні шафи допоможе монтажна рейка. Вона значно полегшує процес навішування шафок, тому що спочатку на стіну кріпиться саме сама рейка, а вже потім на неї вішаються шафки.

Нижчеописане невелика покрокова інструкція розповість про те, на якому рівні вішати кухонні шафи і яку висоту для них потрібно підбирати:

 • Першим етапом буде проведення підготовчої роботи - це вирівнювання поверхні стіни, де буде розташована шафа, завершення процесу електромонтажних робіт (підключення всіх необхідних світильників і розеток).
 • Далі вам необхідно визначити висоту вішання шаф, яка для вас буде найбільш оптимальною. Встаньте біля стіни і відзначте для себе рівень очей. Якщо для вас важливо відстань між навісною шафою і стільницею, то вішайте шафа так, щоб відстань між цими меблями було не менше 55 см.
 • Далі на стіні зробіть позначки на стіні для кріплень. Разом з цим бажано зробити обрис самого шафи на стіні для більшої зручності.
 • Просвердлите отвори для кріплень і встановіть фурнітуру для монтування кріпильної рейки.

Порада! Будьте пильні при установці кріплення рейки, тобто потрібно уважно стежити за відсутністю проводки на місці її кріплення.

 • Монтажна рейка надалі потрібна для прикріплення до неї навісних шаф, в яких поки що не встановлені полички і фасади.
 • Для рівного об'єднання шаф один з одним використовують струбцини. Для більшої надійності можна скористатися прокладками, які називаються дерев'яними кілочками.
 • Далі вам слід зробити отвори для стяжки. Щоб уникнути відколів, спочатку скористайтеся тонким свердлом, а потім просвердлите цей же отвір свердлом товстіший. Скріпіть навісні шафи в одну єдину конструкцію.
 • Робота майже завершена, вам залишається лише повісити дверцята на фасади і вирівняти їх розташування. Для цього знадобляться регулювальні гвинти.

У другого способу кріплення навісних шаф є свої переваги і недоліки. До переваг можна віднести:

 • Самостійне виконання роботи.
 • Пересування і вирівнювання шаф за допомогою обертових гвинтів.
 • Додаткове зміцнення конструкції за допомогою додаткових рейок і гвинтів.
 • За допомогою монтажної рейки процедура навішування шаф значно прискорюється, ніж в першому варіанті.

За допомогою монтажної рейки процедура навішування шаф значно прискорюється, ніж в першому варіанті

До недоліків відносяться наступні моменти:

 • Цінова категорія. Комплекти з усіма деталями коштують значно дорожче звичайного набору з петлями.
 • Між стіною і навісними шафами залишиться відстань.

Варто ще також враховувати глибину шаф, так як велика глибина вироби вимагатиме більшого відстань між шафою і робочою поверхнею. Пам'ятайте ще також про те, що всі кріплення повинні бути якісно вмонтовані як в кухонний навісну шафу, так і в саму стіну, щоб уникнути падіння. Замість звичайних дюбелів можна використовувати анкерні болти, які мають велику міцність. Це дозволить повноцінно наповнювати шафи. Якщо на стіні є товстий шар штукатурки, то поставте шину. З її монтуванням, звичайно, доведеться складно, але така конструкція буде максимально надійною.

Не всі стандартні комплекти кухонних меблів з навісними шафами можуть підійти саме для вашої кухні. Тому перед придбанням шаф виміряйте висоту стель і своє зростання і тільки після цього підбирайте шафи.

Тому перед придбанням шаф виміряйте висоту стель і своє зростання і тільки після цього підбирайте шафи

Дати остаточну і максимально точну відповідь на питання: на якій висоті вішати кухонні шафи не зможе жоден інженер, так як кожен випадок індивідуальний, тому що потрібно враховувати безліч чинників, які описані вище в цій статті.

Поділитися з друзями:

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить