На якій висоті вішати раковину у ванній

 1. Види і характеристики раковин
 2. накладні раковини
 3. врізні раковини
 4. Консольні (підвісні) раковини
 5. Раковини з п'єдесталом
 6. Ширина і глибина раковини
 7. Як вирахувати оптимальну висоту раковини?
 8. Загальні рекомендації щодо вибору та встановлення раковини

Правильне розміщення сантехніки - запорука комфортного використання санвузла, тому при облаштуванні приміщення важливі не тільки на дизайн унітазу, ванни і раковини, а й на їх місце розташування. Чимало уваги вимагає розрахунок висоти умивальника, особливо якщо мова йде про велику родину, де всі члени мають різний зростання. На якій висоті вішати раковину у ванній, щоб всім домочадцям було зручно мити руки, чистити зуби і виконувати інші гігієнічні процедури? Правильне розміщення сантехніки - запорука комфортного використання санвузла, тому при облаштуванні приміщення важливі не тільки на дизайн унітазу, ванни і раковини, а й на їх місце розташування

На якій висоті вішати раковину у ванній

зміст матеріалу

Види і характеристики раковин

Висота розміщення умивальника від статі залежить від багатьох критеріїв, в тому числі від її типу. Існує кілька типів раковин, які відрізняються один від одного конструкційними особливостями і способом кріплення.

накладні раковини

Раковина накладна білого кольору

Раковина накладна білого кольору

Кругла накладна раковина на стільницю

Кругла накладна раковина на стільницю

скляна раковина

Накладні моделі встановлюються на стільницю або іншу плоску поверхню. Це практичний варіант, що дозволяє ергономічно використовувати стільницю, на яку встановлюється раковина, а також простір під нею. Її можна встановити в будь-якому місці ванної кімнати і на будь-якій висоті (єдина умова - наявність поверхні, куди буде вмонтований умивальник). До переваг даного виду сантехніки можна віднести також простоту в монтажі - в стільниці робляться отвори, крізь яку протягується шланги і труби.

Важливий нюанс: для такої раковини потрібно купувати високий змішувач, причому важливо відразу ж приміряти його, щоб не помилитися з вибором.

Важливий нюанс: для такої раковини потрібно купувати високий змішувач, причому важливо відразу ж приміряти його, щоб не помилитися з вибором

Схема накладного умивальника з розмірами

Схема накладного умивальника з розмірами

Схема установки накладного умивальника (приклад)

врізні раковини

За конструктивними особливостями дані моделі нагадують накладні, так як для їх установки також необхідна плоска поверхня. Різниця полягає в тому, що раковина врізається в стільницю, і може розташовуватися на кілька сантиметрів нижче неї, врівень або трохи вище. Її можна встановлювати не в самий центр поверхні, а трохи зрушити в сторону, але край все одно повинен бути досить широким, інакше в процесі експлуатації він може зламатися. Монтаж врізних моделей не надто складний, але вимагає великої точності та акуратності, так як в поверхні стільниці потрібно буде вирізати отвір за розміром раковини, а після установки важливо добре обробити краї герметиком, щоб запобігти затікання води.

Монтаж врізних моделей не надто складний, але вимагає великої точності та акуратності, так як в поверхні стільниці потрібно буде вирізати отвір за розміром раковини, а після установки важливо добре обробити краї герметиком, щоб запобігти затікання води

Врізна раковина для ванної

Врізна раковина для ванної

Раковина врізна в стільницю

Раковина врізна в стільницю

Врізна раковина з бронзи для ванної кімнати

Врізна раковина з бронзи для ванної кімнати

Способи монтажу врізного миття

Консольні (підвісні) раковини

Підвісні умивальники кріпляться безпосередньо до стіни ванної за допомогою спеціальних кронштейнів або саморізів.

Підвісні умивальники кріпляться безпосередньо до стіни ванної за допомогою спеціальних кронштейнів або саморізів

раковина підвісна

раковина підвісна

Чорна скляна раковина на консолі

Існує кілька видів кронштейнів, які використовуються для монтажу подібних моделей:

 • монолітні кронштейни відливають з чавуну у вигляді букви Т і мають посилене підставу;
 • кріплення типу «обхват» вважаються стійкими: вони виглядають як металеві рами, куди і вставляється чаша раковини;
 • кронштейни «рамки» нагадують попередні, але вузли у них не глухі, а розсувні, що дозволяє міняти їх розмір;
 • сталеві зварні кріплення виготовляються з профільованих труб у вигляді букв Т або Г.

Сталеві кронштейни для умивальників

Сталеві кронштейни для умивальників

Кріплення для раковини

Кріплення для раковини

Спеціальне подпружиненное рамкову кріплення

Основна перевага підвісних раковин - можливість заощадити простір і встановити сантехніку навіть у найменшому приміщенні, причому змішувач можна розташувати як на стіні, так і на самій раковині. До числа недоліків можна віднести той факт, що комунікації і труби залишаться на увазі, тому їх доведеться закрити тумбочкою. Підключення раковини до системи водопроводу здійснюється за класичною схемою.

Схема підвісної раковини з розмірами

Схема підвісної раковини з розмірами

Висота установки раковини

Раковини з п'єдесталом

Умивальник-тюльпан

Такі моделі ще називають «тюльпан», так як за зовнішнім виглядом вони злегка нагадують квітка. Крім чаші, раковини комплектується підставою-п'єдесталом, на яку вона і встановлюється. П'єдестал виконує відразу дві функції: він служить опорою для умивальника, а також приховує комунікації, завдяки чому ванна виглядає більш естетично.

установка п'єдесталу

Підстава може являти собою єдине ціле з чашею або йти окремо в комплекті. Ще один варіант подібної моделі - раковина з напівп'єдесталом, тобто підставою, яка не дістає до підлоги і встановлюється на зручній висоті. Його перевага - можливість використовувати простір під умивальником більш ергономічно, а недолік полягає в тому, що установка вимагає виведення зливу на строго певній висоті.

Раковина з п'єдесталом Sanita «Ромашка»

Раковина з п'єдесталом Sanita «Ромашка»

Класична раковина

Класична раковина

Раковина з п'єдесталом Hatria Dolcevita

Ширина і глибина раковини

Крім виду раковини, при покупці варто звертати увагу на її ширину і глибину. Оптимальна ширина для стандартної ванної кімнати становить 50-65 см. Ширші моделі рекомендується встановлювати у великих приміщеннях, а маленькі - тільки в тому випадку, якщо іншого варіанту не існує (є ймовірність того, що вода буде постійно потрапляти на підлогу і стіни, з -за чого вологість у ванній буде занадто високою). Ще один важливий критерій вибору сантехніки - глибина: найзручнішими вважаються моделі глибиною 48-61 см.

Ще один важливий критерій вибору сантехніки - глибина: найзручнішими вважаються моделі глибиною 48-61 см

Габарити раковин і умивальників

Як вирахувати оптимальну висоту раковини?

Згідно будівельним нормам, раковини в житлових приміщеннях необхідно встановлювати на висоті 80-85 см, але дослідження показали, що це не саме зручне розташування. В даному випадку більшості людей доводиться сильно нагинатися, щоб помити руки, тому краще керуватися антропометричними параметрами чоловіків і жінок.

Оптимальна висота установки умивальника (від підлоги до бортика) для чоловіків, жінок і дітей

Чоловіки 94-102 см Жінки 81-93 см Підлітки 65-80 см Діти 40-60 см Чоловіки 94-102 см Жінки 81-93 см Підлітки 65-80 см Діти 40-60 см

Висота умивальника у ванній

Ергономіка ванної кімнати

Якщо раковиною будуть користуватися кілька людей різного віку і статі, краще вибрати середню висоту - 86-93 см від підлоги, а для дітей встановити спеціальну підставку або другий умивальник. Правда, таке розташування можливо тільки для моделей з можливістю регулювання висоти - для умивальників типу «тюльпан» або тих, які врізаються в тумби, зазвичай використовуються параметри СНиП (80-85 см).

Важливо вибрати зручну для всіх висоту раковини

Крім того, існують певні технічні норми, які регулюють розташування раковини по відношенню до інших предметів інтер'єру.

Елемент інтер'єру Відстань до раковини, см Елемент інтер'єру Відстань до раковини, см

унітаз

25 25

ванна

30 30

біде

25 25

Душова кабіна

30 30

Дзеркало (нижня кромка)

20 20

полотенцесушитель

60 60

Розетка

60

Відстань від бокової стіни до краю умивальника повинна складати не менше 20 см, а вільна зона - близько 70 см (якщо раковина встановлена ​​в ніші, цей показник збільшується до 90 см).

Загальні рекомендації щодо вибору та встановлення раковини

Установка нової раковини

Установка нової раковини

Установка раковини «тюльпан»

 1. Перш ніж встановлювати раковину в санвузлі, необхідно ретельно виміряти приміщення, продумати оптимальне розташування сантехніки і меблів, після чого намалювати детальну схему інтер'єру із зазначенням всіх вимірів.
 2. При покупці моделі важливо звернути увагу на те, щоб кріплення моделі відповідали системі водопроводу. Ще один важливий аспект - вибір змішувача, який найкраще купувати разом з раковиною, так як вони можуть мати отвір під змішувач або бути глухими.

  Комплект: раковина і змішувач

  Комплект: раковина і змішувач

  Єдиний стиль раковини і змішувача

 3. Раковини типу «тюльпан» комплектуються підставою стандартної довжини, але існує можливість змінити висоту раковини на свій розсуд (правда, тільки в тому випадку, якщо її дизайн і конфігурація досить прості). Для цього потрібно обрізати підстава раковини або встановити його на будь-яку підставку - головне, щоб вона була надійною і стійкою.
 4. При установці сантехніки необхідно враховувати відстань між зливом і сифоном: якщо сифон буде перебувати нижче рівня зливу, використання умивальника може привести до серйозних проблем.

  Сифон для умивальника

 5. Якщо під раковиною планується поставити пральну машину, її висота не повинна перевищувати 70 см, так як між приладом і умивальником повинен бути досить великий зазор. Віджимаючи білизна, машинка може вібрувати, і якщо її край буде впиратися в край умивальника, може пошкодитися пластикової покриття приладу або самої раковини.

  Накладна раковина для установки над пральною машиною

 6. Установку раковини необхідно проводити за рівнем, причому найкраще використовувати лазерний рівень, так як він дозволяє проводити роботи точніше.

  Перевірка раковини рівнем

 7. Найпростіший варіант монтажу умивальника для новачків - накладна модель, так як вона не вимагає спеціальних навичок і знань.
 8. Якщо габарити приміщення дозволяють, можна встановити поруч два умивальника. Відстань між ними повинна становити 94-109 см, а між кранами - 90 см.

Схеми установки умивальників

Правильний вибір і установка раковини - запорука того, що сантехніка буде служити своєму власникові вірою і правдою протягом довгих років.

Відео - Висота раковини у ванній від статі

На якій висоті вішати раковину у ванній, щоб всім домочадцям було зручно мити руки, чистити зуби і виконувати інші гігієнічні процедури?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить