На якій висоті вішати телевізор на стіну?

 1. зміст:
 2. Чому так важливо розміщення телевізора?
 3. Прості правила кріплення телевізора на стіну
 4. Телевізор у вітальні
 5. Телевізор в залі
 6. Телевізор на кухні
 7. Телевізор у спальні
 8. Телевізор в дитячій кімнаті
 9. Як правильно кріпити телевізор на стіну

Телевізор є в кожній родині. Часто він в будинку або квартирі не один, а два, три і більше.

У дитячій кімнаті, у вітальні, в спальні і навіть на кухні є свій телевізор. Щоб насолоджуватися переглядом улюблених передач і не нашкодити своєму здоров'ю, важливо правильно розташувати телевізори в кожному приміщенні.

зміст:

 1. Чому так важливо розміщення телевізора?
 2. Прості правила кріплення телевізора на стіну
 3. Телевізор у вітальні
 4. Телевізор в залі
 5. Телевізор на кухні
 6. Телевізор у спальні
 7. Телевізор в дитячій кімнаті
 8. Як правильно кріпити телевізор на стіну

Чому так важливо розміщення телевізора?

Перегляд телепередач займає у людей в середньому не менше 3-4 годин на день, не рахуючи тих випадків, коли телевізор виконує роль фонового шуму. У вихідні час, проведений перед екраном, зростає у дорослих і дітей в кілька разів.

Коли телевізор у кімнаті встановлений неправильно, при його перегляді можуть виникнути проблеми зі здоров'ям:

 • Коли екран розташований занадто високо, то під час перегляду доводиться напружувати м'язи шиї, утримуючи голову в неприродному положенні. Це призводить до виникнення м'язових спазмів, затискання нервів шийно-плечового відділу хребта, головних болів і швидкої появи втоми.
 • У тих випадках, коли екран знаходиться дуже близько або в невеликій кімнаті встановлений величезний телевізор, можуть проявитися проблеми із зором. Перенапруження очей при такому положенні апарату викликає втому, сльозотеча, запалення очей і розвиток короткозорості.
 • Особливо актуально правильне розміщення телевізора в дитячих кімнатах, адже всі органи дитини знаходяться в процесі формування, найменше втручання в який може відбитися в майбутньому вкрай негативними наслідками.

Щоб з комфортом насолоджуватися ТВ переглядами, потрібно всього лише правильно встановити телевізор на стіну.

Прості правила кріплення телевізора на стіну

Перш за все, вибираючи висоту установки ТВ, варто враховувати такі критерії:

 1. Хто буде дивитися його (діти, дорослі, люди похилого);
 2. В якому становищі буде проходити перегляд (сидячи, лежачи, стоячи, напівлежачи);
 3. В якій кімнаті буде знаходитися телевізор (вітальня, зал, кухня, спальня, дитяча).

Розглянемо докладніше оптимальну висоту установки телевізора на стіну для різних умов.

Телевізор у вітальні

Вітальня - місце відпочинку з друзями, прийому гостей, проведення вечірок. Якщо господарі вважають за краще фуршети, дискотеки і танцювальні вечори, то перегляд телевізора швидше за все буде відбуватися стоячи. Висота установки телевізора в цьому випадку не настільки принципова, 1.5-1.7 метра від підлоги цілком підійде.

Якщо ж господарі і гості воліють збиратися на диванах за спільним переглядом цікавих фільмів або спортивних змагань, то до встановлення телевізора слід поставитися більш прискіпливо. Роль у визначенні точки кріплення екрану на стіну грають такі показники, як висота диванів і крісел, зростання глядачів в сидячому положенні, кут спинки диванів. Найкраще, підбираючи висоту кріплення орієнтуватися на рівень очей, а це приблизно 110 сантиметрів.

Для регулювання нахилу екрану і створення комфортних умов перегляду, варто скористатися спеціальними кронштейнами, регульованими в двох напрямках.

Телевізор в залі

Зал в будинку або квартирі - місце вечірніх посиденьок всіх членів сім'ї. Встановлювати телевізор на стіну у вітальні слід таким чином, щоб його було зручно дивитися не тільки дорослим, але й дітям. Для розрахунку висоти установки екрану, слід знайти середній рівень очей сидячого на дивані дорослого і дитини. Непоганим варіантом стане кріплення телевізора високо, але з нахилом екрана вниз. Цей варіант дозволить зручно дивитися телевізор і стоячи, і лежачи, і навіть сидячи на підлозі.

Для установки телевізора на стіну у вітальні ідеально підійдуть кронштейни з регулюванням нахилу екрану вперед-назад або похилі кронштейни.

Для установки телевізора на стіну у вітальні ідеально підійдуть кронштейни з регулюванням нахилу екрану вперед-назад або похилі кронштейни

Телевізор на кухні

Багато господинь, займаючись приготуванням їжі або миттям посуду, люблять на кухні подивитися улюблені передачі.

Встановлювати телевізор в кухонній зоні слід перш за все далеко від раковини і плити, щоб уникнути поломок через попадання рідини і впливу високих температур. Ідеальним місцем установки телевізора буде стіна навпроти робочої зони кухні. Так господиня зможе одночасно нарізати продукти, місити тісто і дивитися передачі. Залежно від того, стоячи або сидячи виконуються ці роботи, визначається і висота установки екрану. Для комфортного перегляду стоячи, це 1.5, а для перегляду сидячи - 110 см від підлоги. Для кожної господині висота і кут нахилу телевізора підбираються індивідуально, в цьому кращим помічником стане поворотно-відкидний кронштейн. Він же підійде для кухні з островом.

Він же підійде для кухні з островом

Телевізор у спальні

Нерідко люди не можуть заснути, не подивившись на ніч улюблені серіали або цікаві фільми прямо в ліжку. З появою тонких і легких плазмових і рідкокристалічних тв, установка телевізора в спальні стала набагато зручнішою. Завдяки різним кронштейнів для установки на стіну або навіть стелю, можна підібрати оптимальне положення екрану, щоб дивитися кіно, не піднімаючи голову з подушки.

Поворотні, похилі і поворотно-відкидні кронштейни слід відрегулювати так, щоб не доводилося лежачи, тримати голову в незручному положенні, а площину екрану розташовувалася перпендикулярно лінії погляду. Щоб відрегулювати висоту та кут установки телевізора на стіну, слід лягти в зручну позу, на спину або на бік, покласти голову на подушку і визначити, в яку точку на стіні дивитися найкомфортніше. Там і слід розмістити екран.

Там і слід розмістити екран

Телевізор в дитячій кімнаті

Діти проводять за переглядом мультфільмів і телепередач весь вільний від уроків час. Для дітей правильна висота установки телевізора на стіну не менш важлива, ніж якість зображення на екрані.

Вибираючи, на якому рівні буде встановлено апарат, слід враховувати не тільки зручність перегляду, але і безпеку дитини. Під час ігор в дитячій кімнаті, діти можуть легко перекинути або розбити низько висить телевізор, що призведе до травм і переляку.

Тому, при кріпленні екрану на стіні, слід віддати перевагу більш високому його розміщення, яке можна поєднати з похилим кронштейном, для зручності перегляду.

А ось від поворотних кронштейнів в дитячій кімнаті краще відмовитися, адже дитина цілком може прийняти його за турнік або баскетбольну корзину. Навіть якщо батьки йому це заборонять, вони не зможуть проконтролювати малюка, а вже тим більше школяра, цілодобово.

Навіть якщо батьки йому це заборонять, вони не зможуть проконтролювати малюка, а вже тим більше школяра, цілодобово

Як правильно кріпити телевізор на стіну

Підводячи підсумки, варто зазначити, що всі цифри, наведені в інтернеті, як оптимальна висота установки телевізора на стіні, є орієнтовними і усередненими. Розташування екрана в кожній конкретній сім'ї слід підбирати індивідуально так, щоб дивитися телевізор було комфортно саме конкретним людям.

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить