На якій висоті вішати витяжку: поради по установці

 1. різновиди конфігурацій
 2. Оптимальна висота установки
 3. Визначаємо висоту розміщення пристрою
 4. Поради по установці агрегатів

Складно уявити будь-яку кухню без витяжки, адже запахи від готування їжі з часом вбираються в шпалери, меблі і штори. Це обладнання дозволить зробити кухонне приміщення більш комфортним.

Це обладнання дозволить зробити кухонне приміщення більш комфортним

Але слід також подбати про правильну установку конструкції, розташувавши її на потрібній висоті над плитою. Це поліпшить естетичний вигляд кухні і її функціональність.

різновиди конфігурацій

Щоб дізнатися висоту, на яку потрібно вішати прилад, слід визначитися з його видом. Саме елементарне обладнання функціонує за принципом рециркуляції повітря.

В даному випадку повітря знаходиться в межах приміщення, проходячи через фільтри і повертаючись назад.

До таких приладів відносяться підвісні або фільтруючі витяжки. Але цей пристрій не підключають до вентиляційної шахти. До переваг даних систем відносять сучасний дизайн, доступну вартість, легкість монтажу і низький ступінь шуму.

Серед недоліків малий коефіцієнт корисної дії, оскільки рециркуляції зазвичай не вистачає для очищення всієї кімнати. У власників інших видів даного пристрою, повітря виходить за межі приміщення. Тоді кухонну витяжку необхідно вивести на вулицю або в спеціальну вентиляційну шахту.

Цей прилад прикріплюють до стіни або на саму стелю над варильною поверхнею. Вентиляційні труби можна приховати від очей, використовуючи навісні шафки, які дозволять замаскувати їх повністю або частково.

Також ці прилади вимагають проведення складних монтажних робіт, хоча до них додається не надто складна інструкція. Залежно від типів встановлення прилади діляться на кілька видів:

Схема правильного розміщення витяжки

 1. Купольні. Мають найбільшу потужністю. Зовні схожі на парасольку і від нього відходить труба.
 2. Вбудовувані. Витяжну трубу даного приладу прибирають в шафу, а сама панель при цьому виїжджає під час готування їжі. Таку модель часто вибирають для кухонь невеликих розмірів.
 3. Плоскі. Замість витяжної труби у них є фільтр, завдяки чому цей прилад відрізняється компактністю, але маленькою потужністю.

Пристрої купольного типу мають кілька різновидів:

 • Камінні (пристінні). Їх кріплять на поверхню стіни. За своєю конструкцією схожі на вентиляційні системи, які використовуються для камінів.
 • Кутові. Застосовують досить рідко, коли плита перебуває в кутку.
 • Острівні. Їх розміщення оптимально на маленьких кухнях, особливо в їдальнях, де плита розташована по центру. Цей тип витяжок кріплять до стелі.

Оптимальна висота установки

Дізнатися висоту установки певної моделі цього пристрою, можна в інструкції. Але це не завжди точний показник, а приблизний діапазон, в якому потрібно вибрати потрібну установку, залежно від зростання господині і планування кухні. Можна також скористатися стандартами, в яких обумовлено відстань агрегату до плити.

Грамотну установку проводять з урахуванням виду вручений поверхні:

 • у випадку з електроплитою прилад вішають на 65-75 над нею;
 • висота від газової плити до робочого корпусу конструкції становить від 75 до 85 см.

Якщо придбана похила конфігурація, то її висота нижньої частини:

 • від електричної плити дорівнює 35-45 см;
 • від газової плити - 55-65 см.

Відстань від витяжки до плити може змінюватися в діапазоні цих 10 см відповідно до потужності обладнання для очищення повітря. Якщо пристрій з низькою потужністю буде закріплено на максимальній відстані, то навряд чи воно буде якісно виконувати свою функцію.

Визначаємо висоту розміщення пристрою

У цьому невеликому відео, вам розкажуть, як правильно вибирати висоту для витяжки. Приємного перегляду!

Розібравшись, на якій висоті слід розташовувати кухонну витяжку, варто дізнатися, з чим пов'язані такі стандарти. Встановивши прилад на замалою висоті, доведеться зазнавати труднощів при готуванні.

Посуд при цьому буде нагріватися, особливо якщо вона висока. Також при кріпленні приладу нижче встановлених норм на неї буде потрапляти жир з пательні. Не варто забувати і про ризик виникнення пожежі, адже прилад може зачепити полум'я запаленого газу.

Визначають відстань від поверхні плити від приладу, враховуючи тип пристрою, і перевіряють наявність електропроводки в певних точках. Найчастіше установку витяжки проводять після монтажу кухонних меблів, але необхідно заздалегідь визначитися з місцем її розташування.

У цьому випадку проводять розетку, розміщуючи її над приладом або над сусіднім кухонним шафою. Варто враховувати, що зазвичай довжина базового шнура буває недостатньою для того, щоб підключити агрегат до вже встановлених розеток.

При виборі правильного місця розташування витяжки, потрібно брати до уваги важливі фактори, серед яких:

 • потужність пристрою;
 • планування та дизайн кухні;
 • особливості вручений поверхні;
 • значення, зазначені в інструкції до приладу;
 • стандарти, які стосуються встановлення конкретного обладнання.

Обов'язковою критерієм є зростання готують. Тому витяжку встановлюють на такій висоті, щоб господиня дотягувалася без праці до приладу, а він не заважав під час приготування їжі.

Розетка для даного пристрою, встановлюється на висоті 2-2,5 м. Вона повинна перебувати вище кухонних шаф, в 10-30 см над їх верхньою частиною.

Також варто дізнатися майбутнє розташування воздуховода, який не повинен закривати розетку. Тому її потрібно змістити на 20 см вправо або вліво від центру робочої поверхні.

Поради по установці агрегатів

Установка витяжки на кухні є нескладною процедурою. Її можна провести самостійно, але при недостатньому досвіді краще звернутися до професійних працівникам. За якість їх роботи відповідає салон кухні.

Якщо та чи інша конфігурація була куплена в магазині побутової техніки, то її можуть встановити фахівці з цього магазину. І вони теж обіцяють гарантію якості. Найпростіше встановити своїми руками навісний прилад, що працює за типом рециркуляції.

Парогенератор для одягу  , Відгуки, а так само як вибрати, можна дізнатися на нашому сайті Парогенератор для одягу , Відгуки, а так само як вибрати, можна дізнатися на нашому сайті.

Які соковижималки бувають для великого обсягу яблук? Не знаєте? Дана стаття , Допоможе вам розібратися в цьому!

Читайте тут , Який кухонний комбайн найкраще вибрати.

Але попередньо потрібно прочитати умови гарантійного обслуговування.

Спочатку прилад прикладають до стіни і олівцем намічають його майбутнє розташування. Якщо планується заміна кухонних меблів, то бажано звернути увагу на модель, яка вбудовується у підвісну шафу. Потім перфоратором свердлять стіни під дюбель.

Після цього витяжку прикручують до стіни і готують вентиляційний вихід, очищаючи його від будівельного сміття. Гофру надягають на клапан і закріплюють за допомогою силіконового герметика.

Вільний кінець труби поміщають в шахту. Потім надягають накладку, що приховує гофру. При виборі правильного розташування витяжки на кухні потрібно керуватися декількома важливими моментами.

До них відносяться потужність приладу, стандарти установки, дані в паспорті конкретного приладу. Грамотна установка пристрою на потрібній висоті дозволить уникнути багатьох неприємних моментів, які можуть виникнути при готуванні їжі.

Облік правильної висоти приладу дозволить позбавити кухню частково або повністю від неприємних запахів, залишків жиру, зберігши в ній комфортну і приємну обстановку.

Також розташування витяжки безпосередньо впливає на безпеку приміщення - закріпивши її на потрібній висоті, можна уникнути ризику виникнення пожежі.

Які соковижималки бувають для великого обсягу яблук?
Не знаєте?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить