На якій висоті вішати витяжку: розрахунок відстані від плити

 1. стандарти
 2. особливості монтажу
 3. конфігурація витяжок

Вентиляція і провітрювання на кухні мають велике значення, тому над плитою в хороших цивілізованих кухнях встановлюють витяжки. Разом з цим виникає завдання - розрахувати, на якій висоті вішати витяжку, щоб вона максимально корисно працювала і не псувала зовнішній вигляд приміщення.

стандарти

Існують деякі правила і рекомендації, пов'язані з безпекою і ефективністю роботи витяжки. З одного боку вона повинна максимально затягувати запахи, а з іншого боку відстань між нею і плитою не повинно перешкоджати роботі домогосподарки і створювати пожежонебезпечну ситуацію. Пропонуємо вам подивитися в таблиці стандарти установки витяжок.

Діапазон висоти вказано невипадково. Вибираючи точний рівень, ви будете відштовхуватися від трьох чинників:

 • потужність витяжки;
 • дизайн, конфігурація приміщення;
 • зріст людини, який найчастіше стоїть біля плити.

На власний розсуд ви можете дещо збільшити висоту установки, однак зменшувати її не можна.

По-перше, це ускладнить роботу біля плити, кухар постійно буде заглиблюватися головою, йому незручно буде заглядати в каструлі. По-друге, витяжка може сильно нагріватися, а в деяких випадках виникає ймовірність загоряння осіла на фільтрі кіптяви.

В інструкціях зазвичай вказується, яким має бути відстань від плити до витяжки, що значно спрощує вибір. До того ж, якщо цим питанням буде займатися фахівець, то він порадить вам як краще встановити всю систему, включаючи розташування розетки і воздуховода.

При виборі витяжки необхідно враховувати, що виробники в більшості випадків вказують у технічному паспорті ідеальні параметри, при якому через лопаті проходить вільний повітряний потік. На ділі ж ефективність роботи буде меншою через опір фільтрів (для рециркуляційних агрегатів) або недостатнього перетину вентиляційних каналів (в разі установки систем витяжної типу). У першому випадку достатньо буде порахувати продуктивність за класичною формулою P = Qx12, де Q - обсяг кухні в кубічних метрах, а число 12 відповідає рекомендованому повітрообміну за одну годину і збільшити отримане значення на 30-40%.

Якщо побутовий прилад буде працювати у витяжному режимі, то вважати його продуктивність за обсягом приміщення буде не зовсім правильно. Справа в тому, що якою б великою не була кухня, витяжка пропустить через себе тільки певну кількість повітря - все залежить від створюваного тиску, а також перетину і конфігурації вентиляційного каналу. За існуючим СНиП витяжні магістралі мають перетин не більше 150х150 мм, а це значить, що якщо знадобиться видалити 500 кубічних метрів повітря, то витяжний агрегат повинен створювати тиск не менше 8 Па. Якщо ж врахувати складну конфігурацію вентиляційних шахт, а також перешкоди у вигляді впали під час будівництва уламків цегли, які виступають наростів розчину і порогів в місці з'єднання залізобетонних блоків, то пропускна здатність каналів зменшиться більш ніж на 10-20%.

Порахувати параметри витяжки можна за спеціальними формулами (методику легко можна знайти на просторах мережі), або ж скористатися графіком залежності продуктивності від тиску агрегату і перетину витяжного каналу. Одна з таких діаграм наводиться нижче.

Одна з таких діаграм наводиться нижче

Вибираючи витяжку по продуктивності, слід спиратися на показники максимального тиску і переріз вентиляційного каналу

особливості монтажу

Заміряти відстань між витяжкою і варильною поверхнею треба від самого нижнього краю витяжки до конфорок. Кріпити її слід строго за рівнем, так як можливості відрегулювати положення в майбутньому вже не буде.

Перш ніж повісити витяжку, треба звернути увагу на ще два важливих питання, пов'язаних з вибором місця. Необхідно подбати про виведення газів у вентиляційну шахту і допоможе підключити пристрій до електроживлення. У зв'язку з цим на плані кухні повинно бути точно вказано розташування всіх комунікацій.

Якщо ви в'їжджаєте в нову квартиру або робите капітальний ремонт, то складати план треба з урахуванням установки всіх електроприладів в будинку, в тому числі і витяжки. Якщо ж мова йде просто про заміну деякого обладнання на кухні, то доведеться підлаштовуватися під обставини, що склалися.

думка експерта

Судження про те, що витяжка повинна забезпечувати 12-кратний повітрообмін в кухонному приміщенні, можна вважати досить спірним. Хочу нагадати, що цей агрегат є елементом місцевої вентиляції і для обслуговування всього кухонного приміщення ніяк не призначений - в цих цілях житло обладнується системою загальдомовий вентиляції. Подібне оману нерідко призводить до придбання більш гучною і дорогої системи підвищеної потужності, тоді як з видаленням диму і пари від кухонної плити може впоратися і набагато менш продуктивний агрегат.

Інший не менш поширеною помилкою є вбудовування витяжного воздуховода в вентиляційну шахту. По-перше, перетин і гідравлічний опір загальнобудинкових каналів припливно-витяжної вентиляції дозволить видаляти не більше 250-300 м3 / год, тому левова частка продуктивності може залишитися незатребуваною. По-друге, зайвий тиск в стояку буде створювати незручності в розташованих вище квартирах.

Третій факт, який викликає чимало суперечок, є вплив потужності витяжки на висоту установки. Здавалося б, чим менше продуктивність агрегату, тим нижче його необхідно встановити (зрозуміло, строго дотримуючись рекомендації по нижній межі розміщення). Звичайно ж, ці судження не позбавлені раціонального зерна, проте ефективність побутового приладу в чималому ступені залежить від правильного підбору його розмірів, а також відповідності реальним умовам експлуатації. Практика показує, що висота установки повинна бути такою, щоб вертикальне відхилення зовнішнього габариту плити і витяжки знаходилося в межах 5-10 градусів. Для мінімально допустимої монтажної висоти це відповідає 10-15 см по горизонталі.

Для мінімально допустимої монтажної висоти це відповідає 10-15 см по горизонталі

При виборі витяжки необхідно враховувати як висоту, на якій вона буде встановлюватися, так і габарити кухонної плити

конфігурація витяжок

Вибираючи витяжку, обов'язково звертайте увагу на її розміри і потужність. Вона повинна повністю закривати плиту, тоді робота буде ефективною. Для дуже високих людей можна зупинитися на моделі, зробленої під кутом. В цьому випадку вам буде зручніше підходити до плити.

Ви, напевно, помітили, висота витяжки над газовою плитою більше, ніж над електричної. Це пов'язано з тим, що на газових конфорках горить живе полум'я. Копоть, що осідає на фільтрах витяжки, може спалахнути, якщо повісити пристрій занадто низько. Над електроплитою яку можна скоротити, оскільки вона є менш пожежонебезпечної.

Коригувати висоту установки можна в залежності від того як проводиться монтаж. Існує особлива класифікація витяжок за типом монтажу:

 • купольна і камінна витяжки кріпляться до стіни;
 • острівна закріплюється до стелі;
 • кутова монтується в кутку кухні;
 • плоска - верхньою частиною закріплена в підвісній шафі, а задньою стороною до стіни;
 • вбудована - монтаж здійснюється повністю в підвісну шафу.

Якщо розміри вашої кухні невеликі, то можна порекомендувати установку плоскою або вбудованої моделі. Вони добре вписуються в будь-яке приміщення і мають достатню потужність, щоб усувати кухонні запахи. До того ж у багатьох плоских моделей витягується нижня панель, що дозволяє збільшити площу дії пристрою.

Коли ви зважитеся на придбання витяжки, рекомендуємо виміряти ширину вашої плити, уточнити площу кухні та висоту стель. Враховувати треба і те, скільки людей проживає в квартирі, як часто ви готуєте дома їжу, чи палить хтось в родині. Знаючи всі ці параметри, ви зможете вибрати оптимальну модель, а після цього з легкістю визначте висоту, на якій її треба вішати.

Читайте також: установка витяжки на кухні своїми руками

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить