На якій висоті встановити змішувачі у ванній

 1. Короткий зміст
 2. 1.1 Цільове використання змішувача приладу - важливий орієнтир
 3. 1. 2 Вибір способу установки змішувача у ванній
 4. 2. Висота змішувача над ванною
 5. 3. Розрахуй висоту установки змішувача правильно!
 6. 4. Корисні поради по правильному розташуванню кранів у ванній

Для того що б ванна була встановлена ​​не тільки по необхідним стандартам, а й була зручна для повсякденного користування необхідно слідувати декільком нескладним правилам. А яким саме, розглянемо в цій статті.

2016-05-14

Якщо ви шукайте інтернет-магазин змішувачів для ванної в Одесі і бажаєте купити дешево змішувачі для ванної зі складу за хорошою ціною від постачальника - рекомендуємо ознайомитися з асортиментом нашого каталогу.

Короткий зміст

 1. Змішувачі для ванної
  1. Цільове використання змішувача приладу - важливий орієнтир
  2. Вибір способу установки змішувача у ванній
 2. Висота змішувача над ванною
 3. Розрахуй висоту установки змішувача правильно!
 4. Корисні поради по правильному розташуванню кранів у ванній
 5. Відео: рекомендації по установці змішувача

1. Змішувачі для ванної

Для будь-якої ванної кімнати існує список певних елементів, без яких не обійтися в повсякденному побуті - це різного роду сантехнічні пристрої, що використовуються нами по багато разів за добу.

Природно, найбільше навантаження отримують змішувачі - адже саме вони відіграють роль фінішній прямій водопровідних комунікацій.

Через часту експлуатації ми можемо не помічати, що змішувач у ванній розташований незручним для нас чином: занадто високо або занадто низько.

Здавалося б, ерундовое відстань, проте в процесі інтенсивного використання ця дрібниця може завдавати постійні незручності.

З подібним ускладненням стикаються і ті, хто купує нову ванну або душову кабіну, оскільки змішувач потрібно встановити на правильній висоті, і бажано з першого разу. Можна сказати, що якісно встановлений змішувач є в своєму роді запорукою комфорту в будь-якій ванній.

Можна сказати, що якісно встановлений змішувач є в своєму роді запорукою комфорту в будь-якій ванній

Ось чому краще вирішити цю проблему раз і назавжди: адже навіть під час монтажу нового пристрою на заміну старому, ви вже будете знати, яке розташування є для вас оптимальним. Щоб розібратися в тонкощах установки змішувача для раковини , Давайте згадаємо, що він собою являє.

Роботи з облаштування ванної кімнати обов'язково включають в себе такий важливий етап, як

Монтаж змішувача - одного з основних елементів будь-якого приміщення, в якому планується організація водних процедур.

Розташування змішувача над ванною неодмінно має бути правильним - в цьому випадку і зовні сантехніка буде виглядати естетично і бризок при наборі води або в процесі вмивання буде значно менше.

Чи існують правила установки для даної конструкції, якою має бути стандартна висота змішувача над ванною і які основні етапи монтаж робіт - про всі деталі процесу детально поговоримо в даній оглядовій роботі.

1.1 Цільове використання змішувача приладу - важливий орієнтир

змішувачі існують різні і відповідно вони можуть монтуватися в різних місцях. Місце монтажу змішувача конструкції і його подальше цільове використання також мають пріоритетне значення при виборі висоти розташування. Так, якщо ваша ванна стоїть окремо і пристрій монтується виключно для набору води в її ємність, рекомендована відстань від ванни до змішувача становить 20 сантиметрів.

Якщо ж крану подачі води має бути працювати на роздачі води та у ванній і в раковині для вмивання, висота установки змішувача у ванній повинна зрости - монтувати кран рекомендується на висоті від раковини приблизно в 25 сантиметрів, а над самою ванною цей показник буде ще вище.

Якщо змішувач стандартний з коротким носом і призначений тільки для користування в ванні (тобто для раковини є окремий змішувач), то зручніше його встановити на висоту 20 см від ванни.

Буває так, що для раковини і для ванни є тільки один змішувач

Природно, розмірковуючи, на якій висоті встановлювати змішувач у ванній, треба розуміти, що вона буде трохи більше. В такому випадку прийнятною і найбільш зручною величиною є висота 25 см. Але це досить велика висота і на неї монтувати потрібно в тому випадку, якщо це необхідно або зручно. сантиметрів.

якщо змішувач для душу з коротким зливом, то висота його установки збільшується приблизно на 20 мм в разі, якщо він двох вентильний. Також, обдумуючи на яку висоту монтувати змішувач можна забувати про зручність використання, яке визначається декількома факторами.

По-перше, змішувач повинен бути встановлений на такій висоті, щоб душ легко витягувався на висоту людського зросту, і не виникало проблем з його використанням.

По-друге, вода не повинна розбризкується, і по-третє, змішувач для душу повинен бути розміщений красиво, щодо плитки, приміром, не на стику.

1. 2 Вибір способу установки змішувача у ванній

Висота установки змішувача над ванною залежить і від того, в якому саме місці він буде розташований. Вибирається воно в залежності від типу ванни, розташування водопровідних труб, дизайну ванної кімнати і індивідуальних переваг мешканців квартири. На сьогоднішній день найпоширенішими є чотири способи установки змішувачів для ванни:

 • монтаж на стіну
 • монтаж на труби
 • установка на борт ванни
 • монтаж на стійку

монтаж на стіну  монтаж на труби  установка на борт ванни  монтаж на стійку

2. Висота змішувача над ванною

Змішувач для душу встановлюється на висоті 120см від дна душового піддону.

Якщо труби прокладаються до установки ванни, (а так буває в більшості випадків), ТО не слід вважати висоту ванни, як просто висоту зібраної ванни.

У більшості випадків, при установці, доводиться підкладати під ніжки ванни підставки, часто висотою сантиметрів 8-10.

Це необхідно для забезпечення достатнього ухилу каналізації, інакше потім будуть серйозні проблеми. Якщо ви відміряли висоту змішувача 20 см від бортика зібраної ванни, а потім встановіть її на 10 см вище, то змішувач виявиться на висоті 10 см від ванни. Це не дуже зручно для користування, плюс деякі моделі змішувачів просто не зможуть вміститися в цей проміжок.

Так, що краще дійти до магазину і визначитися; з моделлю змішувача і його розмірами, а краще відразу купити.

Так, що краще дійти до магазину і визначитися; з моделлю змішувача і його розмірами, а краще відразу купити

Якщо змішувач повинен ще повертатися на раковину, то його виливши повинен вільно проходити над раковиною, так що з раковиною теж треба визначитися заздалегідь. Для довідки - висота раковини коливається в межах 820 ... 850 (мм).

850 (мм)

Додаємо до неї висоту змішувача Х. Не забуваємо про зазор між «гусаком» і раковиною. В даному випадку краще помилитися в більшу сторону, ніж в меншу.

У цьому випадку вертикальна вісь змішувача для раковини робиться не по осі ванни, а зміщується в бік раковини.

Висота стандартної ванни в зборі: 540 ... 580 (мм)

Висота змішувача теж буває різною: від мінімальної до 20 см. Досить багато замовників зверталися з проханням встановити змішувач вище, для того, щоб можна було помити голову, не залазячи в ванну.

Бажано, також, щоб змішувач не попадав на бордюр плитки.

Так красивіше виглядає. До того ж, більшість бордюрів мають рельєфну поверхню, і відбивачі змішувача не зможуть щільно до них примкнути.

Бордюр, в свою чергу, повинен проходити вище раковини. Так у нас набігає мінімум 1 метр висоти від підлоги.

Так у нас набігає мінімум 1 метр висоти від підлоги

Якщо змішувач встановлюється уздовж бічної стінки ванни, то краще ставити його не по середині ванни, а зі зміщенням до ніг на 1/3. Так буде зручніше сидіти у ванній і користуватися ним.

Додам, що стандартне відстань між висновками гарячої і холодної води - 150 мм по осях.

Гаряча вода завжди зліва - це євростандарт, і все змішувачі мають відповідне позначення.

Виняток становлять деякі змішувачі з вбудованим терморегулятором.

Глибина фітингів - врівень з плиткою. Хоча, для більшої певності, краще відразу купити змішувач, зібрати його і обміряти. Трапляється, що фітинги треба трохи притопити в стіну.

; ;

Непогано для установки фітингів використовувати сантехнічний шаблон - рівень. Він дозволяє виставити водорозеткі строго по осях і по рівню.

3. Розрахуй висоту установки змішувача правильно!

Практичний досвід не суперечить нормам і рекомендаціям по монтажу кранів - відстань від змішувача до ванній зазвичай береться з розрахунку стандартних 20 сантиметрів. Однак практика не настільки строга до розташування самого крана - ви можете встановити його в місці, зручному саме вам, просто при монтажі важливо ретельно дотримуватися деякі основні правила:

 1. Перед монтажем змішувача в обраному місці, приміряйте його по висоті і, взагалі, оціните зручність розташування крана;
 2. Якщо мова йде про душовою варіації - то висота установки змішувача у ванну в такому випадку починається від 120 сантиметрів. Заміряти рекомендовану цифру слід від днища ємності;

Заміряти рекомендовану цифру слід від днища ємності;

Найчастіша помилка, в розрахунках яка висота змішувача над ванною повинна вийти в результаті, виникає тому, що найчастіше за точку відліку береться висота самої чаші, ще до її установки. Це невірно - адже іноді доводиться забезпечувати ванній велику стійкість шляхом підкладання спеціальних підставок.

Це невірно - адже іноді доводиться забезпечувати ванній велику стійкість шляхом підкладання спеціальних підставок

І може вийти так, що вивірена вами висота монтажу змішувача для ванною в 20 сантиметрів після закінчення всіх робіт перетвориться в 10 сантиметрів, кран «нависне» над самою чашею і буде не тільки виглядати негарно, але стане вкрай незручний в експлуатаційному процесі. Більш того, не всі види сучасних сантехнічних кранів можливо змонтувати на такому невеликому відстані;

Установка змішувача від краю ванни також показник, який краще виміряти і розрахувати заздалегідь. Особливо необхідно це в випадках, коли планується повертати кран з ванної в раковину і навпаки.

Не забудьте врахувати висоту самої раковини - вона рідко буває менше 850 сантиметрів. А до цього показника слід додати розміри самого змішувача механізму, а також сантиметри між гусаком і раковиною - тут краще помилитися в плюс, ніж в мінус;

А до цього показника слід додати розміри самого змішувача механізму, а також сантиметри між гусаком і раковиною - тут краще помилитися в плюс, ніж в мінус;

На параметри монтажу будуть впливати і додаткові аксесуари, якими часто оснащуються сучасні крани - наприклад, пом'якшувачі води, і особисті переваги тих, хто буде ванній користуватися, багато хто хоче, щоб кран розташовувався над ванною на збільшеній висоті - так зручніше просто вимити голову, без прийняття душа або набору повної чаші води;

На параметри монтажу будуть впливати і додаткові аксесуари, якими часто оснащуються сучасні крани - наприклад, пом'якшувачі води, і особисті переваги тих, хто буде ванній користуватися, багато хто хоче, щоб кран розташовувався над ванною на збільшеній висоті - так зручніше просто вимити голову, без прийняття душа або набору повної чаші води;

Монтуючи змішувач на стінну поверхню ванної кімнати потрібно намагатися уникати кріплення приладу до плитки, а саме до її бордюрах - шорстке покриття матеріалу не дозволить щільно закріпити відбивачі крана.

Тому висота установки крана може бути тісно пов'язана з висотою викладки бордюру (він зазвичай викладається по висоті в метр від рівня підлоги).

4. Корисні поради по правильному розташуванню кранів у ванній

Корисні поради по правильному розташуванню кранів у ванній

 1. Відстань між відводами під гарячу і холодну воду має становити не менше 150 мм в осьових напрямках, а глибину монтажу фітингів найкраще визначити після повної пробної збірки конструкції.
 2. Обов'язково при роботі з фитингом використовуйте будівельний рівень. За допомогою цього корисного приладу ви зможете змонтувати водорозеткі в потрібних осях і паралелях один з другом.Помніте, що конкретні правила монтажу змішувача тісно пов'язані з його місцем розташування - крани можуть монтуватися як безпосередньо на стіну, так і на корпус ванни, і на спеціальний подіум.
 3. Найпростіше правильно поставити виразний змішувальний прилад - в сучасному дизайні ванних чаш передбачені спеціальні технологічні отвори під монтаж. Якщо отвори вирізалися на ємності самостійно, то процес все одно залишається досить простим - змішувач під'єднується до водопровідних труб шляхом підведення до нього гнучких трубок подачі води. Сам кран закріплюється в отворі кріпильної гайкою, ущільнюється шайбами ​​і спеціальним прокладним матеріалом. Подібним чином закріплюються і трубки подачі води. Якщо їх розмір буде трохи довший, ніж потрібно - просто відріжте зайве і зашліфуйте місця зрізів.
 4. Встановити змішувач на стійку або подіум без професійної допомоги буде досить непросто - вам потрібно буде фахівцем не тільки в сантехнічних, але і в будівельних роботах, так як при монтажі такої конструкції потрібно робити підводку водопровідних труб безпосередньо до стійки.

Встановити змішувач на стійку або подіум без професійної допомоги буде досить непросто - вам потрібно буде фахівцем не тільки в сантехнічних, але і в будівельних роботах, так як при монтажі такої конструкції потрібно робити підводку водопровідних труб безпосередньо до стійки

5. Відео: рекомендації по установці змішувача

Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить