Регулювання бас-гітари

  1. Як відрегулювати висоту сегментів струнотримача на бас-гітарі
  2. Регулювання мензури на бас-гітарі
  3. Як відрегулювати висоту звукознімачів

Поділитися з друзями:

Добрий день, дорогі читачі блогу bass-player.ru! Продовжуючи писати рубрику «Навчання», представляю вашій увазі статтю «Як відрегулювати бас-гітару». У ній представлені основні, найважливіші моменти, на які обов'язково потрібно звертати увагу при проведенні цього операції.

Можна звичайно скористатися послугами майстрів (навіть потрібно, якщо у вас немає впевненості, що Ви зможете самі), але це коштує грошей, іноді навіть не малих.

При регулюванні бас-гітари слід враховувати, що кожен інструмент індивідуальний, тому і підхід повинен бути аналогічним. Ця операція може знадобитися якщо у вас струни деренчать про лади, якщо струни, навпаки, занадто далеко від накладки або якщо інструмент не тримає лад, або тембр пішов з життя.

Дуже часто спостерігається таке, що послеЯ хочу прочитати статтю повністю покупки нового інструменту його все одно потрібно регулювати, тому що на заводі йому по-любому не приділяли стільки уваги і любові, скільки можете дати йому Ви. Тому не лінуємося, не боїмося, а беремося за справу. Але якщо все ж немає впевнені, то краще віднесіть майстру.

Якщо несете до майстра, то наважуся запропонувати вам кілька порад:

  1. Обов'язково при зустрічі задайте майстру кілька питань. Наприклад, таких: «Як на перший погляд вам інструмент?», «Скільки часу займе регулювання?», «Скільки це буде коштувати?» І т.д. На місці, я думаю, зрозумієте.
  2. Перед тим як віддати інструмент, обговоріть з майстром, що Ви хочете отримати на виході, тобто який результат Ви очікуєте.

Якщо все ж вирішили самі регулювати, то сподіваюся вам допоможуть нижчевикладені рекомендації. Також як і при заміні струн, визначитеся з калібром струн. Адже їх хід залежить від товщини. Після установки струн налаштуйте інструмент. Як налаштувати бас-гітару я писав в цій статті. Після настройки вам потрібно відрегулювати висоту верхнього поріжка.

Дуже часто висоту доводиться зменшувати. Для це потрібно поглиблювати гніздо. Коли ж поріжок нижче ніж потрібно, то інструмент буде «гудіти», чіпляючи при цьому лади. Щоб позбутися від цієї проблеми, потрібно дістати поріжок і поставити інший, або підкласти чогось під уже наявний.

Тепер знову налаштовуємо інструмент. Після настройки перевірте прогин грифа. Його потрібно обов'язково правильно відрегулювати, щоб компенсувати натяг, що створюється струнами. Зазвичай гриф може бути увігнутим, опуклим або прямим. Для того, щоб перевірити його рівність, потрібно подивитися уздовж грифа. І струни вам в помощь!

Щодо їх завжди можна перевірити його стан. На практиці можуть бути самі різні варіанти. Гриф може викривлятися на стику з корпусом, і гнутися в одну сторону в одній частині, а в іншій - в іншу. Коротше, капець ...

А може бути і зовсім рівним. Варіантів купа. В ідеалі гриф повинен бути трохи увігнутим, тому що амплітуда коливання струни посередині грифа більше, ніж, наприклад, біля верхнього поріжка або бриджу.

Далі, якщо потрібно, виправте кривизну грифа, скориставшись спеціальним ключем. Але пам'ятайте! Якщо Ви перетягнете стрижень, бас може просто зламатися. Так що будьте обережні. Якщо не впевнені чи боїтеся, то краще самі цього не робіть. Скористайтеся допомогою майстра або більш досвідченої людини.

Якщо вирішили самі виправляти, то за один раз робіть не більше чверті повороту ключа. Зробили - перевірте результат. Якщо не влаштовує - крутимо далі. Але іноді для того, щоб побачити результат, потрібно трохи почекати, щоб гриф, так би мовити, «устоявся». Тому ця процедура може зайняти деякий час.

Кривизну грифа виправили. Добре. Тепер, як Ви напевно вже здогадалися, знову коригуємо лад інструменту. Після того, як налаштуєте, знову перевірте кривизну грифа. Іноді після настройки її знову доведеться трохи підправити. Так, будемо вважати, що все вийшло. Тепер давайте переходити до наступного кроку.

Як відрегулювати висоту сегментів струнотримача на бас-гітарі

Далі нам потрібно перевірити висоту сегментів струнотримача. Кожен сегмент повинен бути правильно налаштований, щоб струни не билися про лади. Так ось, відстань від верхівки 12-го ладу до струни має бути від півтора до 1,8 мм для 4 струни Мі і 1,5 мм для 1-ої струни Сіль. Це якщо Ви струни смикаєте не сильно, зовсім м'яко.

Якщо ж Ви смикаєте струни нещадно, то відстань це можете зробити побільше, наприклад, міліметра 2 з половиною для струни Мі і міліметра 2 для струни Сіль. Обов'язково співвіднесіть висоту струн з прогином грифа і радіусом накладки. За допомогою цього кроку Ви зможете прибрати деренчання. Але одночасно пожертвуєте комфортом, тому що чим вище струни, тим складніше грати.

Тепер переходимо до наступного кроку. Знову налаштовуємо інструмент. Після того як налаштували, йдемо далі.

Регулювання мензури на бас-гітарі

Зараз ми приступимо до регулювання мензури. Це дозволить нам зробити так, щоб лад тримався уздовж всієї струни. Для цього нам знадобиться або камертон, або тюнер. Тепер затискаємо струну на 12 ладу і слухаємо ноту, потім витягуємо натуральний флажолет також на 12 ладу тієї ж струни. Порівнюємо отримані ноти.

Якщо вони звучать однаково - то все нормально Якщо вони звучать однаково - то все нормально. Якщо ж притиснута нота звучить нижче флажолета, то потрібно вкоротити довжину струни. Для цього потрібно посунути сегмент струнотримача в сторону верхнього поріжка. А якщо вище, то, відповідно, зробіть струну довше, тобто тепер рухаємо сегмент далі від грифа інструменту.

Коли Ви змінюєте комплект струн на такий же як у вас стояв, то вся ця операція не потрібна. Якщо ж на інший або окремо якусь із струн, то не полінуйтеся і відрегулюйте мензуру.

Тепер можете (як завжди)) перевірити і скоригувати лад.

Як відрегулювати висоту звукознімачів

Переходимо до регулювання висоти звукознімачів. Датчики потрібно відрегулювати так, щоб вони знаходилися на досить великій відстані від струн. Якщо ж вони будуть занадто близько, то може виникнути контакт і магнітне тяжіння струн до звукоснимателям бас-гітари. Але в той же час датчики повинні бути і не дуже далеко, щоб не втратити рівень сигналу. Буде за далеко - пропаде атака.

Адже теж погано, правда? Як правило, звукознімач, який розташовується ближче до грифа, знаходиться трохи нижче бріджевого, тому що амплітуда коливання струни в центрі більше, ніж у підставки. З цього можна зробити висновок, що бріджевий звукознімач розташовується трохи вище. Розташування датчиків також може залежати від їх типу, тобто пресіжни, джаз, сингли, хамбекера.

Найчастіше висота від бріджевого датчика до струни Мі приблизно повинна дорівнювати 4 - 5 мм, а до струни Сіль - 3 - 4 мм. Для датчика, розташованого ближче до грифа ці відстані дорівнюють 4 - 5 і 5 - 6 відповідно.

Ну ось в принципі і все. Сподіваюся, Ви отримали корисну і цікаву інформацію. Якщо щось не зрозуміло або в чомусь не змогли розібратися, чи у вас виникли проблеми, напишіть про це в коментарях. Також вітаються натискання на кнопки соціальних мереж, коментарі та відгуки. За це буду вам дуже вдячний! До нових зустрічей, дорогі читачі!

Поділитися з друзями:

Наприклад, таких: «Як на перший погляд вам інструмент?
», «Скільки часу займе регулювання?
», «Скільки це буде коштувати?
Адже теж погано, правда?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить