Розмір фартуха на кухні - що потрібно знати для створення зручної кухні (фото, відео)

 1. Відстань від підлоги до фартуха
 2. визначення ширини
 3. Трохи про нюанси установки і матеріалах
 4. Захист стіни під витяжкою

Фартух на кухні - це, перш за все, якісний захист стін приміщення в зоні установки плити і раковини. Він може бути скляний, з МДФ або з плитки, але основне його призначення - охороняти стіну від влучень на неї жирних плям, пара, киплячого масла. Звичайно, кухонний фартух грає і декоративну роль, а тому може виконуватися з будь-яких матеріалів - довговічних, стійких до екстремальних впливів і приємних оку. І якщо у виборі способу обробки дизайнери не обмежені, то розміри цієї робочої поверхні строго нормуються.

Відстань від підлоги до фартуха

Висота кухонного фартуха залежна від факторів:

 • Розміри плити;
 • Тип варильної поверхні;
 • Висота меблів в кухні;
 • Конструкція витяжки;
 • Розміри верхньої частини меблевого гарнітура;
 • Зростання людей найчастіше користуються стільницею і плитою.

Важливо, щоб захисне покриття (будь то скляний фартух або з плитки ) Заходило під стільницю гарнітура .

А тут багато що залежить від того, за яким принципом вибирається кухонні меблі:

 1. Столи вибираються виходячи з росту людини, який найчастіше готує і користується кухнею. При правильній обраної по зростанню меблів у господині не виникатиме дискомфорту в спині або в руках, а всі дії з приготування їжі будуть відбуватися в природній позі.
 1. Висота столів відповідає габаритам плити, встановленої на кухні.
 2. Розміри стільниці підбираються таким чином, щоб під них помістилася пральна машина.
 3. Придбано чи кухонний гарнітур стандартної висоти.

Придбано чи кухонний гарнітур стандартної висоти

Стандартна висота меблів відповідає габаритам плити на кухні - 85 см, значить, фартух повинен починатися мінімум на 84 см від підлоги.

визначення ширини

Має значення і ширина кухонного фартуха, тобто відстань між його верхнім і нижнім краєм (часто цей параметр називають висотою фартуха).

Які ж допустимі максимальні габарити? Якщо під стільницю вбудована пральна машина, то висота нижніх тумб гарнітура разом зі стільницею становить не більше 90 см. У цьому випадку відстань від столу до низу навісних шаф не повинна перевищувати 110 см, відповідно, максимальна ширина фартуха повинна бути в межах 112 см (з урахуванням 2 см для нахлеста). Такий варіант підходить для приміщень з високими стелями і для досить високих господарів.

Для кухні стандартного розміру, нижні модулі якої рівні 85 см, фартух не повинен перевищувати 117 см.

Таким чином, ширина фартуха повинна бути в межах від 47 см до 117 см (отже, відстань від стільниці до верхніх шаф 45-115 см).

Є і ще один важливий момент, який неодмінно потрібно врахувати при проектуванні і виготовленні кухонних облицювання - це розташування розеток .

Трохи про нюанси установки і матеріалах

Фартух на кухні обов'язково влаштовується по попередній розмітці.

Порада! Тут важливо перевірити розмічальні лінію по рівню, заміривши відстань до неї від рівня підлоги в декількох точках. У разі, якщо кухонна підлога не рівний, початок робочої поверхні може «розійтися» з рівнем встановленої меблів. Так ретельно потрібно перевіряти і поверхню з плитки, і скляний фартух - адже на виправлення подібних недоліків згодом піде багато сил і коштів.

Так ретельно потрібно перевіряти і поверхню з плитки, і скляний фартух - адже на виправлення подібних недоліків згодом піде багато сил і коштів

Має значення і те, з якого матеріалу буде зроблений кухонний фартух. Так, фартух з плитки легко укладається в разі, якщо його висота - 60 см. Під таку конструкцію легко підібрати розміри плитки (як правило, більшість пропозицій в сучасних колекціях - 30 або 60 см).

Під таку конструкцію легко підібрати розміри плитки (як правило, більшість пропозицій в сучасних колекціях - 30 або 60 см)

А ось скляний часто представляє собою цілісне полотно, яке виготовляється на замовлення. І з МДФ можна виконати будь-яку робочу поверхню - головне, щоб МДФ відповідав за кольором основної інтер'єрної концепції і відрізнялося підвищеною стійкістю до вологи.

Захист стіни під витяжкою

Ділянка кухонної облицювання в районі витяжки потребує підвищеної уваги. Тут не обійтися без попереднього проекту, який буде враховувати розміри техніки, спосіб і місце її розташування.

Максимальна висота фартуха залежить від типу конструкції витяжки та від розташування меблів у цій зоні:

 1. Мініатюрна (камінна, навісна) витяжка монтується без додаткового верхнього шафи і тоді фартух може бути встановлений до верхнього краю гарнітура, витяжки та навіть до стелі.
 2. Вбудоване пристрій з висувною поверхнею обов'язково передбачає шафа - тут висота кухонного фартуха становить 70-75 см.
 3. Підвісні конструкції можуть встановлюватися спільно з меблями або без.

Підвісні конструкції можуть встановлюватися спільно з меблями або без

Важливо, щоб поверхня з плитки або МДФ перевищувала робочу частину витяжки на 5-10 см з кожного боку. Такий завбачливий підхід позбавить вас від недоліків через похибки в процесі монтажу навісної частини гарнітура.

(Оцініть матеріал! Вже проголосувало: 59 середня оцінка: 4,54 з 5)
(Оцініть матеріал Завантаження ... Підтримайте проект - поділіться матеріалом зі своїми друзями в соціальних мережах: Читайте також:

Які ж допустимі максимальні габарити?
Новости
Строим Баню своими руками
Прежде чем начинать строить баню своими руками нужно выбрать материал, из которого её будем строить. Самая теплая баня получается из камыша и глины. Баня из деревянных бревен или из кирпича также очень

Как построить баню дешево своими руками
Баня является излюбленным местом отдыха для многих. Ее самостоятельно можно соорудить на дачном участке или на территории собственного дома. Постройка такого строения – процесс довольно продолжительный

Баня своими руками: основные рекомендации
Любовь к бане у русского человека передается из поколения в поколение и уже заложена в самих генах. Многие из нас, будучи еще совсем детьми, парились в баньке со своими отцами и дедами, а, повзрослев,

Как правильно построить баню своими руками: инструкции, фото, видео и полезные советы
Каждый второй, а может быть и первый, мечтает о бане. Это место для отдыха, расслабления и очищения. И конечно, эпицентр оздоровления, источник целительной силы и энергии. Многие задумываются о том,

Русская баня своими руками – от проекта до отделки + Видео
1 Особенности русской бани В древности для знати строили "чистилище" русского духа из рубленого бревна. Считалось, что главной характерной чертой бани является легкий пар. Влажность в парной должна быть

Строим баню своими руками: варианты возведения
Итак, строим баню своими руками. Какие же именно работы делаются в первую очередь? Любое строительство необходимо начинать с фундамента. Для несложной конструкции бани, например из бруса, подойдет

Строим гараж из металлопрофиля своими руками + чертежи, фото и видео
Построить гараж из металлопрофиля своими руками под силу каждому домовладельцу. Вам не понадобятся специфические навыки. Достаточно изучить технологию и следовать её основным требованиям. Что такое

Как построить баню? Строительство бани от фундамента до крыши
Баня является неотъемлемой частью русского быта. И даже наш соотечественник, пронизанный духом современности, не откажется от хорошей возможности попариться в семейной бане, построенной своими руками

Как правильно построить русскую деревянную баню на даче: устройство, поэтапное строительство (фундамент, стены, полы, крыша, полок, парная), технология, постройка - строим баню своими руками (пошаговая инструкция, правила, советы, рекомендации, фото)
Как бы ни хвалили финские сауны, японские офуро и турецкие хамамы, но лучше русских бань ничего нет. Поэтому неудивительно, что многие владельцы загородных домов и дач хотят иметь свою баню. Часть из

Как построить баню своими руками правильно и быстро: щитовую, дешевую, фото и видео
  Постройка собственной бани на участке загородного дома, дело достаточно серьезное и хлопотное, поэтому подойти к этому вопросу нужно с полной ответственностью. В этой статье мы постараемся осветить